Skocz do zawartości

kabel koncentryczny do sat 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyszedł czas mi wymienić oba kable idące z anteny do vu+. Na dziś są jakieś zwykłe które kładłem ze 6 lat temu [ białe ].

Problem w tym, że wszystko co czytam o kablach to polecają wyroby konkretnych firm których nijak u mnie w Irlandii nie widzę w sklepach.

Wolałbym sie skupić na oznaczeniach jakie maja byc na dobrej klasy kablu.

Reasumując

- wysokiej klasy kabel koncentryczny, odległość antena-dekoder ok 10m, może być podwójny [ tym lepiej ] i czytałem, że raczej na zewnatrz musi być czarny.

Co polecacie? Same oznaczenia lub nazwy firm dostępnych wszędzie nie tylko w PL.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój kabel to typ RG6 i posiada nie popękaną izolację to nic nie rób. Odcinek 10 metrowy to żadna odległość. Skupiłbym się bardziej na złączach, a głównie na ich wymianie na kompresyjne. Taki kabel nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu 4k, czy nawet HD lub SD.
Jeśli jednak chcesz koniecznie wymienić te 10m to np kup czarny Teleste lub Televes. Oznaczenia różne, TRIS113, coax 113, t100 itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz dostępu do dobrych kabli oferowanych na rynku polskim, to szukaj takich RG6 które spełniają normy dla przewodów klasy A+ lub A++ (patrz tabelka Klasy ekranowania przewodów wg normy EN50117) ->

https://www.dipol.com.pl/kable_koncentryczne_zalecane_do_instalacji_antenowych_rtv-sat_w_budynkach_zbiorowego_zamieszkania_bib227.htm

Montaż złączy kompresyjnych wymaga odpowiedniej zaciskarki..

https://hollex.pl/szukaj.html/szukaj=kompresyjne/opis=tak/nrkat=tak/kodprod=tak

W w/w linku masz także samokompresyjne, tzw. selfinstall, które zaciskarki nie potrzebują.

e80410_instrukcja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, ale wczoraj szukałem i nie mają tu nawet nic podobnego co podajecie w linkach, a wydawałoby się, że PC WORLD to marka jakich mało.

Ale mamy Ebaya lub Allegro więc bez łaski choć wolałbym widzieć i dotknąć nim kupię?

 

 

PS

Tak dopytam

https://allegro.pl/oferta/kabel-antenowy-rg-6-cu-pe-zel-zaciskanie-gratis-1m-6477180614

Ten bedzie ok?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to najwyższa półka, ale dosyć solidny kabel klasy A firmowany przez krakowski DIPOL. Do Twoich potrzeb spokojnie wystarczy. Ten który zamontowałem przed kilkoma laty nie wykazuje oznak starzenia. Dosyć sztywny, ale to typowa cecha czarnych przewodów żelowanych.

Złącza mogą Ci zacisnąć, o ile będziesz je miał jak przepchnąć przez otwór, np. w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...