Jump to content

Recommended Posts

Jak rzucasz głupim tekstem, że cena jest ok i ja niby chciałbym za 5 zł to czego się spodziewasz? Browara? Nie tym razem.

• Confused 2

Posted (edited)

To 60 zł miesięcznie w Irlandii za pakiet rodzinny odpowiada naszym 36 zł, jeśli chodzi o siłę nabywczą. A nawet patrząc obiektywnie masz to taniej ;).

Zapewne jako mieszkaniec, wiesz, że średnia pensja to 3 tysiące euro, nie złotych jak w PL.

Tak więc moje pytanie, o to ile chciałbyś płacić pozostaje aktualne, możesz zamienić złotówki na euro, funty, korony, ruble, dirhamy, co tam wolisz ;).

Edited by bugmenot
  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1

Ale jakie to ma znaczenie? 200 euro na rok chłopie to cena z kosmosu jak byś nie przeliczał ze zł na euro i na wypłaty i na cokolwiek innego.

Ty myślisz, że siła nabywcza sprawia iż ludzie bezmyślnie wydadzą 200 stówy na rok na YT? No raczej nie.

• Confused 1
  • Upvote 2

Ma to duże znaczenie. Przykładowo Sky Sports F1 w Sky Now to 33 funty miesięcznie, albo 195 funtów za jeden sezon ;).

Więc po prostu ceny takie są. To Netflix i Amazon są jak na rynek UK bardzo tanie (i zresztą pisał o tym @umek wielokrotnie).

Youtube Premium jest wyceniony adekwatnie.

• Haha 1
  • Upvote 1

4 godziny temu, tracer10 napisał:

Ja uważam, że nawet ceny PL są za duże..

Ja uważam , że cena jest odpowiednia jak na nasz rynek. 

• Upvote 1

Ale nie mieszaj usług. Mówimy tu o YT.

Nic tu nie ma do rzeczy cena za inne usługi.

Zresztą ty nie przekonasz mnie, ani ja ciebie więc nie widzę sensu dyskutować.🤐

Youtube jest wyceniony tak by z miejsca wziąć pakiet rodzinny.

Posted (edited)

Ciekawa usluga , z dobra jakoscia obrazu. 

Ktoś nie ma ochoty, to  nie musi subskrybować. To moje zdanie. Więcej produkcji oryginalnych przetlumaczonych i będzie dobrze ;)

Edited by kingofsouth

Wziąłem na 3 miesiące z ciekawości, córka i tak cały czas coś tam ogląda, to przynajmniej bez reklam będzie miała:), nic z tłumaczeniem z tych originals nie znalazłem póki co.

• Like 1

Trzy miesiące to za dużo, żeby obejrzeć wszystkie tzw. orginalsy - bo jest ich tak niewiele. Chętnie bym subskrybował, ale bez tłumaczenia to konkretny niewypał. To już Amazon miał lepszy start w Polsce. 

W dniu 16.05.2019 o 17:22, bugmenot napisał:

Zapewne jako mieszkaniec, wiesz, że średnia pensja to 3 tysiące euro, nie złotych jak w PL.

Średnia w Polsce to (podobno) 5164zł brutto - biorąc kurs Euro z piątku daje to 1200 Euro. A i tak w PL mało kto takie wynagrodzenie widzi co miesiąc na swoim koncie. Ale to w już zupełnie inny temat. 

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

A i tak w PL mało kto takie wynagrodzenie widzi co miesiąc na swoim koncie.

Trudno widzieć tyle na swoim koncie skoro jest to kwota brutto. Netto to będzie ok. 3700 zł.

• Confused 1
  • Upvote 2

@mingo to chyba oczywiste, że kwota brutto to nie jest netto. W tym kontekście to jedno i to samo, bo żeby dostać na konto ok. 3700zł trzeba zarabiać ok 5164zł brutto. 

Druga kwestia - nie zmienia to tego, że w PL mało kto widzi takie pieniądze na swoim koncie. 

Wg numbeo, które ageguje różne dane statystyczne z wielu źródeł średnia w Polsce po opodatkowaniu to 3300 zł, a w Irlandii 2300 euro, a rodzina w Dublinie "na życie" wydaje 2 razy tyle co rodzina w Warszawie. Ale to chyba mimo wszystko nie na temat :).

• Like 1

Do średniej z tego co wiem zalicza się przedsiębiorstwa z co najmniej 9 pracownikami więc nic dziwnego, że średnia jest zawyżona. Wiadome, że w większych firmach płaci się więcej, więc tak naprawdę zarabia się mniej w Polsce niż to wynika z badań :)

No ale to nie temat na ten wątek.

Czy też zauważyliście, że po wprowadzeniu Youtube Premium reklamy są dłuższe i bardziej nachalne? Tylko czekać, aż zlikwidują przycisk pomijania reklamy.

9 minut temu, mingo napisał:

Czy też zauważyliście, że po wprowadzeniu Youtube Premium reklamy są dłuższe i bardziej nachalne? Tylko czekać, aż zlikwidują przycisk pomijania reklamy.

Zauważyłem,  że posiadając Premium korzystanie z Youtube to czysta przyjemność.

Brak reklam jest odczuwalny. :)

• Upvote 1

26 minut temu, kingofsouth napisał:

Zauważyłem,  że posiadając Premium korzystanie z Youtube to czysta przyjemność.

Brak reklam jest odczuwalny. :)

To wiadome, jednak zauważyłem, że po pierwsze zwiększyli częstotliwość reklam a po drugie je wydłużyli. Jeżdżąc do pracy często słucham muzyki z youtube, nie mam za bardzo możliwości w samochodzie szukać przycisku pomijania reklam i do tej pory mi nie przeszkadzały zbyt mocno. Jednak od blisko tygodnia w ten sposób więcej nasłuchałem się reklam niż muzyki :D

Edited by mingo

Korzystał ktoś z was z YouTube TV?

Będzie to u nas w kraju śmigało? ;)

1.jpg

2.jpg

Edit:

Już znalazłem info , że to w Stanach działa. A szkoda :/

Edited by kingofsouth

Po samych logotypach przecież wyraźnie widać, że to jest usługa skierowana na amerykański rynek. Poza tym, już kiedyś o niej tutaj na forum pisałem. Wystarczyło dobrze poszukać.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1