Skocz do zawartości

YouTube Premium


Gość kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 8/14/2024 at 10:19 PM, Michu_97 said:

Byłem archiwistą telewizyjnym od 2017 roku. Przez tyle lat nic się nie działo. Dopiero teraz Telewizja Polska zgłosiła wszystkie filmy, gdzie były także niewinne bloki reklamowe.

Zmieniła się opcja polityczna, nowe porządki: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/nauka-i-technika/tvp-każe-usuwać-archiwalne-filmy-z-youtube-a-na-potęgę-chodzi-o-tysiące-materiałów/ar-AA1px5eK?ei=9

Szkoda tych archiwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2024 o 22:19, Michu_97 napisał(a):

Byłem archiwistą telewizyjnym od 2017 roku. Przez tyle lat nic się nie działo. Dopiero teraz Telewizja Polska zgłosiła wszystkie filmy, gdzie były także niewinne bloki reklamowe.

A mógłbyś wrzucić te archiwa do jakiegoś innego serwisu, gdzie macki reżimówki nie sięgają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wielu"? Nie, to jest naginanie prawdy. Powinno być:

 

"Wstyd, że TVP niemal w ogóle nie udostępnia w swoim serwisie archiwalnych nagrań"

 

A i tak jest zbyt łagodnie. Prawda jest taka, że archiwalia w VOD nie istnieją. Oprócz jakichś pojedynczych serii i wybranych rekonstrukcji. Dostępność archiwaliów jest prawie zerowa. Jeśli chodzi o wspomniany kanał YT, to zamieszczonych tam treści w TVP VOD nie ma wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, jaan said:

"wielu"? Nie, to jest naginanie prawdy. Powinno być:

 

"Wstyd, że TVP niemal w ogóle nie udostępnia w swoim serwisie archiwalnych nagrań"

Archiwum mają ogromne, ile byś z tego chciał? Prawda, że udostępniają szczątkowo, a która telewizja więcej wrzuca do netu? Brytyjskie BBC też daje stosunkowo niewiele swoim abonentom.

Przy czym TVP jak pies ogrodnika, sami nie dają, a kanał YT zgłosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ten wątek. Powinno być w "Wszystko o TVP".

 

Ile bym chciał? Na początek najważniejsze serie. Przykładowo to o co ciągle domagają się fani czyli Sonda. A TVP odpowiada, że nie mają praw. No to kto ma mieć prawa* jak nie TVP?

 

* wiem, że wtedy nie przewidziano istnienia internetu. Czas to już w końcu uregulować. Podpisać stosowne aneksy do umów, zapłacić twórcom lub spadkobiercom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla polskich produkcji obowiązuje tak jak w USA publiczna domena? Wszystkie filmy, seriale i programy telewizyjne sprzed 75 lat stają się dostępne dla każdego, można je powielać bez płacenia praw autorskich. Za 10-20 lat pierwsze programy tv jak Kabaret Starszych Panów i Teatr TV Kobra powinny się łapać. 

Sonda jako program edukacyjny powinien być przejęty przez MEN i w celach rozwoju nauki możliwy do rozpowszechniania w szkołach (pokazy lekcyjne dla szkół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop TVP jest telewizją publiczną, a więc należy do nas wszystkich. Skoro TVP sama nie udostępnia większości swoich archiwów, to co im szkodzi, że jakiś internauta udostępni stare treści na swoim kanale YouTube? Przecież to jest z pożytkiem dla wszystkich. Nie są to jakieś treści premium, a zwyczajne archiwa, tymczasem obecna TVP zachowuje się jak "pies ogrodnika" - parafrazując to powiedzenie, sama nie udostępni, a drugiemu nie pozwoli udostępnić. Pod tym względem zachowują się skandalicznie. Wcześniej, za poprzednich władz TVP, nie było takich problemów, a YouTube był pełen archiwów TVP. Dziś nagle komuś zaczęło to przeszkadzać. Czyżby te archiwalne treści nie były spójne w linią światopoglądową? Naprawdę, żałosne podejście likwidatora, Syguta i całej spółki.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że nie ma co liczyć na nagrania wrzucone na YT, czy VOD danego właściciela, bo wiadomo, że szefostwo się zmienia i kiedyś tego nie będzie. Osobiście nie udostępniam nic na YouTube, bo to moja strata czasu, co widać po decyzjach TVP. Zresztą Polsat, czy TVN też zgłaszają swoje nagrania. To samo robią zagraniczne media. Mam mnóstwo nagrań, ale prywatnie tylko dla siebie i nie muszę się martwić, że kiedyś znikną. Taką przyjąłem zasadę i jak widać - najlepszą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A mnie dziwi ich chciwość, ale daję radę inaczej. Co mnie interesuje ściągam na dysk i oglądam bez reklam.

On 8/30/2024 at 12:19 PM, Sentence said:

Zawsze uważałem, że nie ma co liczyć na nagrania wrzucone na YT, czy VOD danego właściciela, bo wiadomo, że szefostwo się zmienia i kiedyś tego nie będzie. Osobiście nie udostępniam nic na YouTube, bo to moja strata czasu, co widać po decyzjach TVP. Zresztą Polsat, czy TVN też zgłaszają swoje nagrania. To samo robią zagraniczne media. Mam mnóstwo nagrań, ale prywatnie tylko dla siebie i nie muszę się martwić, że kiedyś znikną. Taką przyjąłem zasadę i jak widać - najlepszą.

Takie czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

petabajty

 

Nie. Kilka lat temu pojemność szacowano w eksabajtach. Teraz pewnie przekroczyli już zettabajt.

 

Przecież nie bez powodu Google zaczęło kasować stare, nieaktywne konta. Przechowywanie tylu danych kosztuje. Planowali kasować też filmy z YouTube powiązane z tymi kontami, ale po protestach na razie się wstrzymali. Ja myślę, że do czasu. Niestety, przechowywanie danych kosztuje a z perspektywy użytkownika YouTube to obecnie taki darmowy hosting wideo.

Edytowane przez jaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, viaplayfan napisał(a):

Akurat YouTube bardzo dużo danych trzyma na serwerach, to już są co najmniej petabajty. 

 

No ale co mnie jako abonenta to obchodzi?

Jak zastosują w PL takie same % podwyżki to subskr. familijna dosięgnie cenowo Netflixa Premium.

I to tylko za brak reklam.

Odlot do kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tracer10 napisał(a):

I to tylko za brak reklam

Nie tylko, m.in. odtwarzanie w tle na systemach mobilnych zarówno w normalnej aplikacji jak i np. YouTube Music (jest z tego, co wiem wyższa jakość audio taniej niż na Spotify).

 

Innym atutem jest możliwość pobierania treści oficjalnie, szybciej niektórzy robią przeróbki, albo chcą zachować pewne treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...