Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Wybudowaliśmy dom w Rybniku i cały czas się zastanawiamy nad wyborem dostawcy sygnału TV... wybór praktycznie pomiędzy NC+ a Leon/Darnet - z czego Darnet sporo więcej sobie liczy za porównywalne pakiety telewizyjne (o jakieś +40 PLN) w porównaniu do Leona i ma słabszy Internet przy cenie ~80 PLN (300 Mbit w Leonie vs 70 Mbit w Darnecie)...

Obie telewizje są w trakcie procesu kładzenia światłowodów na ulicy, przy której wybudowaliśmy dom, no i obie z tego co wiem współpracują z SGT czyli oferują Jamboxa... w Darnecie co prawda jest możliwość dzierżawy dekodera z nagrywarką, ale biorąc pod uwagę wymienione wady, jeżeli zdecydowałbym się na kablówkę, to raczej chyba Leon i jego Mag250

 

W związku z tym pytanie, czy ktoś może się orientuje, jak wygląda jakość sygnału TV w Leonie w porównaniu do NC+? W tej chwili korzystam z usług kablówki Toya (która chyba również nadaje w technologii IPTV) i raczej sobie nie krzywduję - sygnał jest stabilny, jakość obrazu zadowalająca, nagrania bezproblemowe...

 

O i drugie pytanie - jak jest w Leonie (czy też raczej - w MAG250) z możliwością jednoczesnego nagrywania i oglądania? Znaczy - 2 jednoczesne nagrania + oglądanie czegoś innego jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh no ale mogę chyba z tym żyć... przez pewien czas też tylko 1 kanał na raz można było nagrywać w Toya i też jakoś z tym żyłem...

 

A co z twardym dyskiem? Bo na stronie Jamboxa zalecają dysk poniżej 1 TB, a oprócz tego doczytałem, że powinien mieć własne zasilanie (tańsza opcja) lub być SSD (droga opcja) - tylko że jakoś nie jestem w stanie znaleźć w tej chwili dysków zewnętrznych z zasilaniem sieciowym poniżej 1-2 TB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z twardym dyskiem? Tego nikt nie wie - chodzą legendy o tym, że z pendrive'ami są problemy - ja nagrywam na pendrive od 1,5 roku i przez około rok nie było żadnych większych problemów... Od około pół roku niektóre nagrania są w porządku, a niektóre nie - i nikt nie umie udzielić odpowiedzi dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autentycznie są takie ogromne problemy z przewijaniem nagrań? Przecież nie będę oglądał reklam na nagranych programach/filmach... montera mam umówionego na 22 kwietnia... mam trochę czasu aby się zastanowić, czy nie wziąć aby jednak NC+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, żeby tylko z przewijaniem... :D U mnie np. problem z przewijaniem nagrań już nie występuje (na razie), za to generalnie jest jakiś problem z jakością sygnału (od ponad pół miesiąca próbuję się dowiedzieć czy to wina mojego dostawcy czy Jamboxa): niektóre nagrania np. są w 100% w porządku, a na niektórych pojawiają się błędy, artefakty na całym obrazie, przerwy w dźwięku, itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poważny błąd...

nikt nie pisze, że ma być za darmo dodany do istniejących pakietów - może być w premium choćby i za 20 zł...

brak możliwości oglądania 11 dla wielu będzie problemem...

opcja z playera nie nadaje się na laptopa, nie mówiąc już o 55 calach

 


PS.

a potem wszyscy się dziwią skąd taka fala piractwa w sieci... no cóż pozostaje płacić TVNowi i liczyć, że tym razem nie będzie problemów z bitratem...

 

PPS.

czy jako jedyny wchodzę co 2-3 dni na forum, by sprawdzić czy pojawiły się jakieś wieści w sprawie ESN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jako jedyny. Ja też co chwile bombarduje Jamboxa na facebooku. Miesiac temu mi pisali, że wydają oficjalne oświadczenie co do kształtu pakietu Więcej Sportu, bo na dzień dzisiejszy to parodia. Upomniałem sie i nic. Poza tym brak Polsatu Sport HD w Wielotematycznym HD czy w pakiecie Więcej Sportu jest dla mnie kompletnie niezrozumialy. Tzn brak w WHD jestem nawet w stanie zrozumieć, ale w WS nie. Czekam naprawdę do końca umowy i nie chcę mieć z ta kablówką nic wspólnego. Teraz też z pakietu Wielotematycznego HD zabierają TNT i CBS Drama, a dają nam w zamian kanał który już mamy tylko w wersji HD czyli Cartoon Network. Nie rozumiem takiej polityki, ale być może jestem na to za głupi. No i nie mówie że oglądam namiętnie kanały TNT czy tymbardziej CBS Drama.  Coraz wiecej jest [beep]u typu ETV, Wellbeing Network, Active Sport itp.

 

A co do Elevenów to one muszą być włączone teraz bo jak je włącza np. w maju to kto im je kupi jak się skończą ligi, abonentów zyskają dopiero ewentualnie w sierpniu, przyjmując ze coś sie wydarzy i jak nie przesadzą z ceną.

Edytowane przez lewar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta 11 na dziś jest nie do przyjęcia jak się coś zmieni to będę informował.

 

To dlaczego ich oferty przyjeły jakieś kościelne kablówki a Jambox ma problem? Poza tym rownież ponawiam pytanie o pakiet Więcej Sportu? I może Ty mi też udzielisz informacji dlaczego Polsatu Sport HD nie ma w pakiecie WS? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ich pytaj dlaczego wprowadzili 11.

 

Co do więcej sportu, trwają rozmowy z kanałami sportowymi (nie 11), które można byłoby ewentualnie dodać. Jeśli oferta tego pakietu jest niewystarczająca można z pakietu zrezygnować.

 

Polsatu Sport HD nie ma bo taka jest oferta, nie da się dodać wszystkiego do jednego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Mogę się tylko wypowiedzieć co do nagrywania MAG 250, możesz nagrywać tylko 1 program i oglądać jednocześnie, na tym dekoderze nie ma możliwości nagrywania 2 kanałów jednocześnie.

 

Za to jest możliwość nagrywania i odtwarzania jednocześnie. Ostatnio jak tak robiłem to dekoder zaliczył zwiechę i nagranie szlag trafił, a dokładniej rzecz biorąc skończyło się chyba w chwili zwiechy. Co ciekawe najpierw dekoder twierdził, że trzeba sformatować pendrive'a a później jednak dał dostęp do wcześniejszych nagrań. Ale po co mi dysk za kilkaset jak mam pena 32 GB za kilkanaście złotych :grin:

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... skutecznie mnie odstraszono od Jamboxa i Leona... wziąłem NC+ - (znacznie) więcej kanałów, NC+GO, dekoder od razu z dyskiem 500 GB, nagrywanie 2 kanałów jednocześnie, a to wszystko za blisko 30 PLN za miesiąc mniej... 

no i możliwość pakietu Eleven za 12 PLN jakby mnie kiedyś na sport jednak wzięło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ich pytaj dlaczego wprowadzili 11.

 

Co do więcej sportu, trwają rozmowy z kanałami sportowymi (nie 11), które można byłoby ewentualnie dodać. Jeśli oferta tego pakietu jest niewystarczająca można z pakietu zrezygnować.

 

Polsatu Sport HD nie ma bo taka jest oferta, nie da się dodać wszystkiego do jednego pakietu.

 

" jeśli oferta jest niewystarczająca..." Pan czyta co Pan pisze? Jak Pan jest z Jamboxa to brak mi słów naprawde. Pakiet Więcej Sportu obecnie składa się z Polsatu Sport Extra, Exrtreme Sport Channel, Fightklubu i Polsatu Play(?!?!). Kogo taki pakiet ma zadowolić? Prosze sobie porównac podobne pakiety u konkurencji, wyłączając kanały 11. Bez porównania. Jambox kompromitacja.

 

z kanałami sportowymi trwają rozmowy?? z ciekawości zapytam jakimi?? tv bilard? tv ping pong? bo jakoś nie kojarze że jeszcze oprócz 11 są na naszym rynku sportowe godne uwagi a których już w ofercie nie macie, chyba że mówi Pan o "sportowych" typu jaki już jest w pakiecie czyli Polsat Play, parodia haha

 

co do 11 to TK Chopin czymkolwiek jest ma je w swojej ofercie.

 

odnośnie HipHopTV sugeruje utworzyć pakiet Więcej Szajsu i tam dać coś typu HHTV i inne Wellbeingi czy Active Sporty, których coraz wiecej w ofercie.

 

Szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Jamboxu widzę, że jest opcja JAMBOX online: http://www.jambox.pl/jambox-online

Mam pytanie - czy to działa? Czy wszystkie kanały można oglądać? Czy działa również za granicą?

 

Chciałbym wziąć Jamboxa do domu, a w delegacji oglądać coś on-line i patrze tu głównie pod kątem zbliżającego się EURO a więc Polsat Sport HD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Na stronie Jamboxu widzę, że jest opcja JAMBOX online: http://www.jambox.pl/jambox-online

Mam pytanie - czy to działa? Czy wszystkie kanały można oglądać? Czy działa również za granicą?

 

Chciałbym wziąć Jamboxa do domu, a w delegacji oglądać coś on-line i patrze tu głównie pod kątem zbliżającego się EURO a więc Polsat Sport HD..

Poza granicami domu - zapomnij, zresztą jest to chyba norma wśród usług TV online. A tak wogóle to nie pytaj Jamboxa o online tylko dostawcy internetu, który miałby ci świadczyć ewentualną usługę telewizyjną, bo niektórzy z nich nie zamierzają wprowadzić online a Jambox zwyczajowo ma to głęboko w d.....

Lista kanałów w online jest ograniczona, ale do jakiej liczby i asortymentu to nie wiem, zresztą możesz się tego domyślać po tonie powyższej wypowiedzi, gdyż wskazuje ona, że nie uświadczyłem łaski działania online tu gdzie mam telewizję - w moim przypadku już prawie półtora roku odkąd nią mam.

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zainteresowaniu Eleven najlepiej niech świadczy fakt, że przez 7,5 roku (od lutego 2008) na forum pojawiło soię 21 stron komentarzy...

od wejścia 11 na rynek, liczba postów w wątku Jambox podwoiła się w ciągu pół roku... I nie jest to przypadek, bo sam wątek poświęcony 11 bije wszelkie rekordy na forum satkurier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta 11 na dziś jest nie do przyjęcia jak się coś zmieni to będę informował.

 

Eleven w ofercie:

WIST z miejscowości Łąka +

BESKID MEDIA z Kęt +

JAMBOX Kablówka 3 Generacji -

 

wszystko wskazuje na to że to Jambox daje du.y przez wielkie D, a nie że oferta jest "nie do przyjęcia".

 

3 Generacja czego?

Edytowane przez lewar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że inne sieci kablowe dołączają do swoich pakietów lub tworzą pakiet dodatkowy. Teraz ELEVEN będzie tylko droższy, plany na trzeci kanał i plany na nowe prawa sportowe. Im dłużej tym gorzej dla Jambox.

Edytowane przez wizjaplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Jakiś bardzo twardogłowy beton tam rządzi. Żadnych wniosków nie wyciągnęli z braku Eurosportów HD w ofercie, a wystarczy zobaczyć wyniki sprzedaż przed i po ich wprowadzeniu.

Może trzeba uderzyć bezpośrednio http://sgtsa.pl/kontakt/

Najlepiej od razu do dyrektor(k)a handlowego :-)

U mnie w firmie taki zawsze pierwszy po głowie od klientów dostaje :grin:

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z Eleven Sport ma drugie dno, na tyle poważne, że warto o tym wiedzieć. Stoi za nimi beIN sports, czyli szejkowie z Kataru, którzy kupują co chcą i za ile chcą - również w temacie sportu (drużyny, obiekty) i transmisji sportowych. Niszczą rynek dumpingowymi cenami dla kablówek i płatnych stacji, by po wykoszeniu konkurencji narzucić własny cennik. Zapewne więc niektóre stacje mocno naciskają na dystrybutorów, by nie pakowali do swojej oferty Eleven.

 

Ot, taka teoria spiskowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie dno twojej fantazji. Nie ma żadnego powiązania Eleven-beINSports to raz, a dwa.... dobre czasy dla katarczyków skonczyły się już jakiś czas temu. Likwidują kanał w USA, zwalniają setki pracowników u siebie. Nawet najnowszy przetarg do Ligue 1 już zdążyli przegrać we Francji z Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...