Skocz do zawartości

Fuzja TVP i Polskiego Radia?


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to by złożyły. Dlaczego mieliby nie zostać (ponownie) przyjęci? W najgorszym wypadku można fuzję przeprowadzić na takiej zasadzie, żeby jedna ze spółek formalnie przejęła drugą, wtedy formalnie bez przerwy byłaby członkiem EBU, tylko zmieniłaby się nazwa i struktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 13:13, Poland napisał:
 
 

Pewnie zostaliby przyjęci ale to pewnie musiało by chwile potrwać przez co przez jakiś czas uczestnictwo Polski w którejś z Eurowizji byłoby zagrożone. 

Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby z powodu jakichś kruczków biurokratycznych EBU nie dopuściła Polski do któregoś konkursu Eurowizji. Tym bardziej, że taka fuzja byłaby uprzednio przygotowana, z wyprzedzeniem i EBU mogłaby też dostać z wyprzedzeniem informacje co i jak, żeby wszystko dopilnować w odpowiednim terminie, żeby było jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I to byłoby dobre rozwiązanie bo dzięki zabezpieczeniu pokroju tego które miało miejsce bodajże w Grecji gdy ERT zamieniono na NERIT i potem ponownie na ERT. Zresztą chyba było ponownie w Izraelu gdzie IBA przerobiono na KAN. 
Teraz zresztą pomysł zmiany nazwy TVP wraca a autorem tego jest poseł KO Borys Budka: https://www.money.pl/gospodarka/pozegnamy-sie-z-tvp-budka-rozwazamy-zmiane-nazwy-6959077501499904a.html

Tymczasem eksperci Pressa (na czele z Panem Januszem Braunem) podzielają pomysł Polski 2050 dotyczący fuzji instytucji mediów publicznych w jeden organ: https://press.pl/tresc/78994,szesc-spraw_-ktore-trzeba-zalatwic_-by-telewizja-publiczna-byla-telewizja-publiczna
Sam pomysł od wspomnianej partii politycznej jest przedstawiony tutaj: Eksperci Pressa (na czele z Panem Januszem Braunem) podzielają pomysł Polski 2050 dotyczący fuzji instytucji mediów publicznych w jeden organ: https://strategie2050.pl/plan-dla-polski/nowe-media-publiczne/
Była też okolicznościowa konferencja prasowa na ten temat:

Oczywiście wszystkie zmiany się też rozgrywać na poziomie ustawowym bo tam media publiczne są zapisane z nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeglądając archiwalne artykuły zauważyłem że już w 2010 roku Jan Dworak (ówcześny Przewodniczący KRRiT wysuwał propozycje dotyczące połączenia TVP z Polskim Radiem. Przedstawiony przez niego pomysł kilkunastoosobową radą mógłby się nawet przyjąć: https://polskieradio24.pl/5/115/artykul/277282,dworak-polaczmy-tvp-z-polskim-radiem

Niedawno dosyć ciekawy plan w tym zakresie przedstawiła Rzeczpospolita: https://www.rp.pl/abc-firmy/art39485411-uzdrowienie-tvp-polskiego-radia-i-pap-przez-likwidacje-co-na-to-prawo

Osobiście wątpie że do fuzji dojdzie gdyż raczej nikt (no może poza partią polityczną Polsk 2050) na taki wariant z racji jego czasochłonności by nie poszedł a szkoda bo chętnie zobaczyłbym realizacje planów które to byłyby ambitne. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja jestem przeciwko rozgłośniom regionalnym gdyż fuzja oraz połączenie spółek regionalnych wbrew pozorom są dobrym rozwiązaniem które to na przykład mogłyby zmniejszyć lub nawet usunąć pasmo wspólne w przypadku telewizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regionalna telewizja powinna być połączona ze regionalna stacja radiową. Gdyby mieścili się w jednym budynku (to już była by spora oszczędność budżetu radia i telewizji) to tez by ułatwiało wymianę wspólnie audycjami. TVP 3 powinna całkowicie pozostać do dyspozycji oddziałów regionalnych. Audycje radiowe tez by mogły by pojawiać się na ekranie. Nocą mogło by być nadawane radio na wizji.

Gdyby to dobrze spiąć organizacyjnie i finansowo to myślę że taki pomysł by odniósł sukces w danym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedzieć na pytanie: "Czy jestem za fuzją Polskiego Radia i TVP?". Bo co prawda są wątpliwości prawne, z tego względu że niektóre partie polityczne stwierdzają że takie działanie to zamach stanu i łamanie prawda, o których donosi w swoich mediach Prawo i Sprawiedliwość oraz że są obawy powrotu do czasów PRL-u (czyli Polskie Radio i Telewizja z czasów Radiokomitetu), ale z drugiej strony potrzeba Polakom całkowitego odpolitycznienia mediów publicznych, których politycy (nie ważne kto rządzi) niestety betonują. Także ja bym się wstrzymał od głosu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.02.2024 o 21:30, wizjaplus napisał(a):

Regionalna telewizja powinna być połączona ze regionalna stacja radiową. Gdyby mieścili się w jednym budynku (to już była by spora oszczędność budżetu radia i telewizji) to tez by ułatwiało wymianę wspólnie audycjami. TVP 3 powinna całkowicie pozostać do dyspozycji oddziałów regionalnych. Audycje radiowe tez by mogły by pojawiać się na ekranie. Nocą mogło by być nadawane radio na wizji.

Gdyby to dobrze spiąć organizacyjnie i finansowo to myślę że taki pomysł by odniósł sukces w danym regionie.

Dodatkowo jeszcze dziennikarze z regionalnego radia i telewizji wzajemnie u siebie prowadziliby programy co napędzać ramówki obu stacji. 

Co do radia na wizji to TVP3 Kraków z Radiem Kraków kiedyś robiło nawet serwis drogowy iwyglądało to świetnie co można zobaczyć na powyższym materiale filmowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie zatem czemu rozgłośnie z grupy Audytorium 17 protestują przeciwko ich fuzji z telewizją. Z artykułów da się wywnioskować tylko to że boją się utraty niezależności w formie osobnych marek (mają tu pewnie na myśli sytuacje jaka miała miejsce w przypadku telewizji z 2000 roku gdy zaczęto po raz pierwszy z TVP Regionalnej tworzyć TVP3 kasując przy okazji osobne logotypy stacji lokalnych) i spółek co dla mnie jest dosyć pokrętnym i zarazem śmiesznym tłumaczeniem z ich strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...