Skocz do zawartości

Kanały grupy MWE - dyskusja ogólna


Gość lukimann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

38 minut temu, Mtv napisał:

pojawią się ogromne oznaczenia wiekowe?

Lepiej było o tym nie mówić. Oznaczenia są na Kanałach MWE w rozmiarze idealnym

Edytowane przez Simplus
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: kto na nie zwraca uwagę? Bardzo mała mniejszość. A jak już to teraz nie ma telewizji analogowej i można umieścić ograniczenie w EPG! Tam telewizor szuka tej danej do kontroli rodzicielskiej. Oczywiście mógłby przed pokazaniem programu przeanalizować wizję w poszukiwaniu oznaczenia i w przypadku cyfry zablokowanej lub kluczyka przerwać, ale niekiedy oznaczenie jest słabo widoczne i wtedy co? Kontrola przepuści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-multipleks-eksperymentalny-emitel-dvb-t2-hevc-katowice-lista-kanalow-mwe-networks-michal-winnicki

Cytat

Multipleks eksperymentalny naziemnej telewizji cyfrowej Grupy MWE w Katowicach zawiesił nadawanie. Michał Winnicki i Agnieszka Sobucka, rzeczniczka prasowa Emitela zdradzają wirtualnemedia_pl, że jest to związane z przejściem Śląska na standard DVB-T2/HEVC.

Cytat

Będzie wniosek o przedłużenie zgody na emisję próbną? Co z pozostałymi multipleksami? Pozwolenie na testy w Szczecinie wygasa pod koniec czerwca. Eksperymentalne emisje w Warszawie i Trójmieście nadal nie ruszyły. - Oczywiście będziemy wnioskować o kolejne emisje w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach, ale wszystko zależy od regulatorów czy nam takie pozwolenia zostaną znowu wydane. Technicznie jesteśmy gotowi - zdradza Winnicki.

 

UKE już jakiś czas temu komunikowało że nowych pozwoleń na MUXy lokalne nie będzie.

Sądzę że czas na emisje eksperymentalne dla MUXów MWE niestety się zakończył.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@PowerTV  jak się chce to można. Na Antena HD ingerencja w ekran choćby w serialu NIania i powiększanie aby wypełnić ekran ucinając w bliskim planie głowy postaciom, jednak NUTA GOLD prawidłowo proporcje teledysków zrealizowanych w 4:3 i wypełnienie czarnego pola efektem lustra bardzo przyjemne dla oka i aż chce się zostać z Nutą Gold.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być na serialach ten efekt wystarczy brak ingerencji (czarne pionowe pasy po bokach)  i częściej coś włączę 😏 skoro mam do wyboru choćby Święta Wojnę na YouTube w 4/3 to wybieram ten drugi wariant. Tam również pomijam odcinki powiększone do pełnego ekranu jeśli na takie trafię.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maks27 napisał:

Nie musi być na serialach ten efekt wystarczy brak ingerencji (czarne pionowe pasy po bokach)  i częściej coś włączę

Ty włączysz, a kto inny (np. ja) wyłączę.

 

Jak kiedyś na Antenie HD trafiłem na odcinek kabaretu w 4:3 z paskami po bokach, to przeszła mi ochota na oglądanie. Podobnie było z Miodowymi latami na TV4/TV6. Taki format obrazu jak w "Tata, a Marcin powiedział" jest bardzo dobry, nie wiem czy w Niani stosowany, ale być może za mało, skoro niektórzy narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty włączysz, a kto inny (np. ja) wyłączę.
 
Jak kiedyś na Antenie HD trafiłem na odcinek kabaretu w 4:3 z paskami po bokach, to przeszła mi ochota na oglądanie. Podobnie było z Miodowymi latami na TV4/TV6. Taki format obrazu jak w "Tata, a Marcin powiedział" jest bardzo dobry, nie wiem czy w Niani stosowany, ale być może za mało, skoro niektórzy narzekają.
Powiększanie kadru, to najgorsze co może być. Materiały powinny być nadawane tak, jak zostały nagrane.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-multipleksy-eksperymentalne-katowice-tvs-bcast-mwe-tvp

Cytat

Do 27 czerwca br. zgodę na emisję eksperymentalną w Szczecinie ma multipleks Grupy MWE. 12 lipca wygaśnie z kolei pozwolenie dla firmy Michała Winnickiego dotyczące Warszawy (ten multipleks próbny nigdy nie ruszył).

Cytat

UKE chce bowiem uporządkować multipleksy po przejściu wszystkich regionów Polski na DVB-T2/HEVC, nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej. Wówczas oceni w jakich miejscach jest dostępne pasmo, gdzie można prowadzić emisje próbne.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...