Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, żebym go kochał, ale co to ma do tego. Zdarzały się i w Polsce przypadki prowadzenia reprezentacji przez cudzoziemców. Ostatni przykład to Leo Beenhakker z Holandii. A to, że nie ma matury w niczym mi nie przeszkadza. Jest wiele osób z tzw. świecznika, które nie mają wykształcenia, a są perfekcjonistami w tym, co robią. Czy Smudę można do nich zaliczyć, to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ludo Obraniak zaśpiewał mi cały hymn przed meczem z Andorą. Ma bardzo ładny głos. Ludovic coraz lepiej mówi po polsku, naprawdę dobrze mu to idzie. Damien Perquis się uczy, ale już bardzo dużo rozumie(...)Polskie korzenie ma Perquis. Reszta piłkarzy, jak Polański, Boenisch, urodziła się w Polsce i lata dziecięce spędziła w naszym kraju..." Franciszek Smuda

"Powiem coś po polsku. Ostatnio miałem mały problem. Zostały trzy dni do EURO 2012, więc ta sprawa jest dla mnie ważna. Jestem tu trzy lata i czuję się Polakiem. Lubię Polskę i Polaków. Lubię moich kolegów z reprezentacji. W grupie jest dobra atmosfera i czuję się tu szczęśliwy(...)Tak naprawdę hymn znam bardzo dobrze i śpiewam go już od dwóch lat(...)Jeżeli Polska wygra EURO 2012 na pewno wytatuuję sobie orła..." Ludovic Obraniak.

 

To by było na tyle, jeśli chodzi o "farbowane lisy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy lata się tyle nauczył? Żart :) Dajcie mi podobną kwestie w języku francuskim , hiszpańskim czy włoskim i naucze się jej w ciągu dnia może nawet szybciej i to z właściwym akcentem. No ale powiedział coś tam i już w mediach jest cacy. Smuda niech sam po pracuje nad swoim językiem polskim. Składanie zdań nie stoi u niego na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miażdżącym zwycięstwie nad Andorą, Polska reprezentacja awansowała w rankingu FIFA o 3 miejsca i jest teraz 62, przed takimi potęgami piłkarskimi jak: Uzbekistan-66, Haiti-71, Chiny-73. Ale co tam rankingi, już w tym tygodniu okaże się, czy jesteśmy lepsi od Grecji-15, a potem od Rosji-13, Czech-27. Żeby jeszcze "Spocony Janek" zechciał kibicować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie spadli w rankingu o dwie lokaty, Czesi o jedną podobnie jak Grecja, Ukraina jest o dziesięć miejsc wyżej w rankingu na 52 miejscu.

Ja dziwię sie niektórym piszącym na tym forum, że w obliczu rozpoczęcia tak wielkiej imprezy jak Euro 2012 opluwają naszą reprezentację i trenera, w większości nie znając faktów i kierując się tylko ksenofobicznymi pobudkami. Widać o patriotyzmie już dawno zapomniany i zawsze lepiej kibicować Niemcom i Rosjanom i niż naszej rodzimej kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki dowcip który kończył się stwierdzeniem -my nie tańcjory-. Od piłkarzy nie oczekuje matury czy błyskotliwych wypowiedzi godnych miss polonia - oni mają dobrze grać w piłkę. W wielu dyscyplinach są takie transfery np w tenisie stołowym, wiele reprezentacji ma naturalizowanych piłkarzy więc czemu nie my? Nie będę jechał po Smudzie jak wszyscy tutaj bo uważałam ze w piłce osiągnął więcej niż wy wszyscy razem wzięci. Jeśli wyjdzie z grupy to uważam ze będzie to ogromny sukces, ponieważ realnie rzecz biorąc nie mamy na to szans.

 

I bardzo mnie wkurza pompowanie balona i gadanie o najlatwiejszej grupę.prawda jest taką ze jesteśmy tu najsłabszą drużyna i to ze grupa wydaje się łatwa nie daje prawa pisania ze z łatwością ja wygramy i idziemy na medal...

 

Osobiście nie liczę na zbyt wiele ale nie winie za to trenera czy jakichś lisów-po prostu mamy słaba piłkę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziennikarze pompują balon, nie piłkarze czy trener. W sumie dobrze że wyszedł remis, bo jak byśmy przegrali, to trener już by był przez wszystkich zwolniony, a gdybyśmy wygrali, to media dostałyby histerii i już by nas widzieli w ćwierćfinale. Realnie rzecz biorąc, z rosjanami nie mamy szans z tak słabą obroną. Jedyna szansa to że nas nie docenią upojeni zwycięstwem, a my będziemy znacznie skuteczniejsi w ataku niż czesi. Bo jak będziemy się tylko bronić to już po nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest, żebyśmy wygrali z Czechami, a w innych meczach albo padał remis, albo wygrywała Rosja. Rosja i tak już idzie po zwycięstwo, więc można by było na nią pójść nawet rezerwowym składem (efekt zaskoczenia, bo pierwszy skład zapewne mają rozpracowany, a jednak zawsze ten jeden punkt więcej to są większe szanse, że się uda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie twierdzisz że wygramy z czechami? To że rosjanie ich pokonali nie znaczy że to słaby zespół.

Zwróć uwagę że jak rosjanie nas pokonają to będą mieli awans w kieszeni i w ostatnim meczu może im nie zależeć = zwycięstwo greków. W takim wypadku nawet remis dzisiaj greków z czechami nas nie urządza. Najlepiej jakby dziś wygrali czesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ szkoda, że to tak się kończy.Pierwszy i prawdopodobnie ostatni taki turniej w naszym kraju, a my odpadamy tak szybko, nawet nie zdążając nacieszyć się tymi mistrzostwami.

 

Byłem w strefie kibica i bolało jak patrzyło się na te spuszczone głowy kibiców.I jeszcze ta cisza po meczu...okropne.

 

Pięć lat czekania na piękny turniej, który miał się skończyć wyjściem z grupy, a kończy się dla nas po ośmiu dniach.Czuć wielki smutek, bo to nie tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzima jest taka druzyna to III Rzesza chyba tylko bo @Marjan Antalovic to ksenofob jakich mało.

Granie na takiej imprezie jako gospodarz jednocześnie mobilizuje jak i paraliżuje i Polacy chyba tej presji nie wytrzymali bo w drugiej połowie w meczu z Czechami to biegali jakby mieli nogi z żelaza na na plecach worek z cementu, szansa była została zmarnowana, owi sie trudno i żyje sie dalej, teraz kadra potrzebuje wsparcia psychicznego kibiców aby sie odbudować po takim ciosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie rozumiem świętowania tutaj piszącego @Marjan Antalovic. Ogólnie strasznie ciężko i niezrozumiałe jest dla mnie jak można nie kibicować, czy wspierać ludzi, którzy reprezentują nasz kraj. Jestem Polakiem - tutaj się urodziłem, nie wszystko jest tu w kolorowych barwach, ale jednak to Ojczyzna przecież. I czy jest to hokej, siatkówka, piłka nożna, czy inne dyscypliny także indywidualne wspieram choć zaciśnięciem kciuków. Mimo wszystko jednak dalej żyjemy i teraz warto wspierać naszych w kw. MŚ w 2014 do czego zachęcam i będę to robił. A że sukces jest możliwy co pokazali nasi piłkarze U-17 na ME w Słowenii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...