Skocz do zawartości

Telewizor sam się wyłącza i włącza


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z moim telewizorem Samsungiem, otóż od pewnego czasu podczas oglądania nagle sam się wyłącza i momentalnie włącz, jeszcze nie zdąży się pojawić obraz, a on znów się wyłącza i tak cały czas, aż wyjmę wtyczkę z gniazdka po czym muszę odczekać kilkanaście minut, aby znów go włączyć. Z czasem staje się to coraz częstsze. Ktoś miał taki przypadek, albo zna możliwy powód tego?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też taki problem. Winowajcą okazały się tzw zimne luty w układzie zasilacza w telewizorze. Poprawienie lutowania pomogło i TV działa już prawie 8 lat, tylko u kogoś innego bo sprzedałem.

 

Jeśli jest na gwarancji to proponuję odesłać do naprawy gwarancyjnej, bo jak coś pójdzie nie tak to niestety po gwarancji.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też taki problem. Winowajcą okazały się tzw zimne luty w układzie zasilacza w telewizorze. Poprawienie lutowania pomogło i TV działa już prawie 8 lat, tylko u kogoś innego bo sprzedałem.
 
Jeśli jest na gwarancji to proponuję odesłać do naprawy gwarancyjnej, bo jak coś pójdzie nie tak to niestety po gwarancji.
Witam. Pozwolę sobie na małe pytanie. Mam podobny problem, też z tv Samsunga. Tylko odbiornik sam się włącza, wyłącza i zmienia wejścia. Dzieje się tak przez parę minut, dopóki się nie nagrzeje. Potem wiele godzin działa bez zarzutu. Telewizor ma już chyba z 10 lat. Do tej pory myślałam, że to wina programatora, ale po Twojej wypowiedzi, zaczynam myśleć, że to tu tkwi problem. A jak Ty myślisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też może być w twoim przypadku zimne luty. Mogą też być uszkodzone lub wybrzuszone kondensatory. Zimne luty i uszkodzone kondensatory mogą być zarówno w zasilaczu telewizora lub dalej na płycie głównej telewizora.

 

Za sprawą uszkodzonych, wybrzuszonych lub wyschniętych kondensatorów przemawia wiek twojego telewizora, czyli około 10 lat. Jeśli umiesz lutować to możesz wymienić wszystkie kondensatory samodzielnie. Przy lutowaniu zwróć uwagę na biegunowość kondensatorów. W kondensatorach elektrolitycznych dłuższa nóżka to plus, a krótsza nóżka to minus. Jeśli przylutujesz odwrotnie to kondensatory mogą dość głośno wybuchnąć i uszkodzić elektronikę w ich pobliżu. Na kondensatorach odczytaj ich parametry i kup o takich samych parametrach.

 

Jeśli kondensatory w TV wyglądają wizualnie na sprawne to i tak technicznie mogą być niesprawne. Po tylu latach użytkowania telewizora elektrolit w kondensatorach mógł wyschnąć i przez to kondensator utracił swoje parametry.

 

W twoim przypadku wydaje mi się najbardziej prawdopodobne uszkodzenie kondensatorów. Możesz też sprawdzić inne elementy na płycie głównej i w zasilaczy czy nie ma jakichś nadpaleń innych elementów i płyty głównej.

 

Samodzielna wymiana kondensatorów, o ile ktoś to potrafi nie jest drogie. Ceny kondensatorów w zależności od firmy i pojemności nie są drogie i zaczynają się już od około 0,40 - 0,50 zł w górę. Wymiana wszystkich być może wyniesie do 10 zł lub nawet znacznie poniżej tej ceny, o ile umiesz to zrobić.

Jeśli nie czujesz się na sile to nic nie rób bo możesz zepsuć telewizor i to bardzo.

 

PS. Kondensatory wyglądają tak jak na zdjęciach. Dłuższa nóżka to plus(+), a krótsza to minus(-).

 

3d2aa4494ca0902269be94444232

300px-Electrolytic_capacitors.jpg

 

 

PS2. Jeśli zabierzesz się za wymianę kondensatora w zasilaczu to nie rób dla bezpieczeństwa tego od razu po odłączeniu zasilania. U mnie w zasilaczu telewizora LCD kondensator jest na napięcie coś około 400V. Poczekaj kilka minut aby kondensator się wyładował i w tedy możesz spokojnie wymienić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Wszystkich

Mój tv to Samsung UE70TU7100KXXU. Niestety jest już po gwarancji. Ma 19 miesięcy

Problemem jest to że, jak podłącze go do zasilania to od razu próbuje się załączyć bez użycia pilota tzn. przez sekundę dwie podświetli matrycę i się wyłącza I tak bez końca(sprawdzałem przez pol godziny), do momentu aż odłączę go od zasilania. Nie reaguje na pilota ani na przycisk w panelu.

Co mogło się zepsuć?

Bardzo proszę o pomoc 👃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...