Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Arkon

Tak jak pisałem już wcześniej liczę na jakieś fuzje, bo tych serwisów jest po prostu za dużo.
 


Jakich fuzji oczekujesz. Żadna wśród gigantów w najbliższym czasie się nie wydarzy.

@2PaC

Żadne państwo już się na to nie zgodzi bo byłby zlamany monopol... jeszcze w przyszłości być może Apple TV ktoś kupi...
 


Nie widzę żadnych przeciwskazać, aby powstala wspólna platforma dwóch koncernów, jak jest to w przypadku SkyShowtime, nikt by tego nie blokował. Poza tym zawsze może jeden serwis przejąć produkcje innego serwisu i wtedy żaden urząd nie ma nic do powiedzenia.
Co do Apple, to prędzej oni będą przejmować.
Tak na marginesie, to sprawdź co oznacza słowo monopol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie przy tak dużej konkurencji drastycznych podwyżek jak ma to miejsce przy usłudze Viaplay...

😉

W przypadku fuzji cena raczej byłaby wyższa.

 

Apple jest bogatym koncernem, ale nie produkują w masowym tempie nowych tytułów jak Netflix.

Jakość mają za to rewelacyjną- minus brak lektora.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy jesteście fascynatami każdych nowości, ale takich ludzi wielu nie ma. Ja sam ma dostęp do wielu serwisów i choćby Apple jest niszowym, co pokazują ilości opinii o zamieszczonych tam produkcjach, choć są jakościowe. Pewnie nie od razu, ale może za jakiś czas nastąpią fuzje, bo już wielu gigantów skarży się na straty finansowe- choćby HBO Max, Netflix czy nasz "ulubieniec" Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon odpowiedź na pytanie, jakie widzisz fuzje? Bo mam wrażenie, ze to życzeniowe myślenie. Nie widzę na razie możliwości fuzji między serwisami: HBO Max, D+, SkyShowtime, Netflix, PV czy Apple TV+. Chwilowe straty są z powodu ekspansji i inwestowania w kontent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 jeśli interesuje Cię Premier League w 4K - najlepsze parametry ma Fubo TV przy UHD HDR. Na drugim miejscu jest szwajcarskie Sky. Słabiej wypada skandynawskie Viaplay i azjatyckie NowE - mają zbliżoną przepływność i brak HDR.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańscy subskrybenci serwisu streamingowego Discovery+ mogą już korzystać z biblioteki CNN Originals. Obejmuje ona blisko 800 programów i filmów dokumentalnych, znanych z anten światowego kanału informacyjnego i związanej z nim stacji HLN.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/cnn-originals-discovery-cnn-serwis-streamingowy-warner-bros-discovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Atrakcyjna promocja w amerykańskim Peacock, konto premium za 1,99$/m. Oprócz filmów i seriali, ze sportu mają tam np. Premier League.

 

peacock.jpg

 

peacock-PL.jpg

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier League z Peacock ma bitrate prawie 9 Mbps i 60 FPS, oczywiście Full HD. A od stycznia Peacock będzie dodatkowo transmitował Premier League w 4K. Biorąc pod uwagę promocyjną cenę, bardzo ciekawa opcja. W ofercie kanały telewizyjne, spora biblioteka filmów.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 w Stanach Peacock dzieli te prawa z USA Network i to właśnie USA Network pokazuje więcej transmisji. Aby oglądać całą Premier League trzeba posiadać dostęp do kanału USA Network u płatnego operatora telewizyjnego jak i dodatkowo wykupić platformę Peacock, która pokazuje 175 meczów Premier League. Dzięki podziałowi meczów Premier League przez właściciela platform, fani ligi angielskiej są zmuszeni do podwójnych opłat. W następnej kolejce Peacock pokaże 4 mecze, a USA Netwotk 6  (7 kolejki Premier League).

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu Netflix dalej pierwszy, HBO drugie, Disney+ trzeci (ze spadkiem w porównaniu do poprzedniego miesiąca).

Viaplay na 8 pozycji z minimalną stratą do CDA i Prime Video.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/netflix-przyciaga-polakow-na-6-godzin-disney-i-prime-video-ze-spadkami-mocno-w-gore-viaplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody Emmy rozdano podczas gali 12 września w Microsoft Theater w Los Angeles. Ceremonię poprowadził Kenan Thompson z "Saturday Night Live". Dziesięć statuetek otrzymał "Biały lotos" HBO. Po sześć nagród trafiło do "Squid Game" Netflksa i "Euforii" HBO. Pięć nagród, w kategoriach technicznych, trafiło do "Stranger Things" (Netflix).

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/emmy-2022-nagrody-lista-hbo-netflix-squid-game-sukcesja-bialy-lotos-zendaya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, Bartosz10 napisał:

Transmisja obowiązkowa (czyli must carry, must offer) również będą na platformach streamingowych

Zbierają się do tego od wielu lat, jak kot do kwaśnego jabłka. Zależy mi zwłaszcza na TV Puls

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo za pytanie, jeżeli się pojawiło w nieprawidłowym wątku, jeżeli tak się wydarzyło, to... przepraszam, i można przenieść do odpowiedniego wątku. 

 

Chciałbym się zapytać - akurat tak pod kątem telewizji przez Internet - płatnej - lepiej wykupić pakiet w Play, czy skorzystać z C+Online, i C+Box 4K? Mam telefon w Play, a nigdy oferty - wcześniej nigdy nie miałem nic wspólnego z Canal +. 

Głównie chodzi mi o następujące kwestie:

- cena (gdzie lepiej, taniej)

- jakość techniczna dekodera, kanałów (czy dekoder działa płynnie, przyjemnie, czy jest mało ścinek)

- kontakt z centralą 

- oferta (głównie chodzi mi o Canal +, Eurosporty wiem, że muszę dokupić z Playera)

- inne (można dopisać, jakie)

 

Zawsze, jak jest papierologia to mam gęsią skórkę. Wiem, że mogę dokupić zwykły tuner na Android TV, i tam z apek wgrać np. C+Online, ale w przyszłości i tak będę miał nowy telewizor - to po co mieć dwa razy to samo? Mogę też poczekać na kupno telewizora, ale są wydatki. 

 

Co polecalibyście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...