Skocz do zawartości
  • 0

Moduły CAM CI zamiast dekodera, jaki operator i TV ? Problemy


montermonter
 Udostępnij

Pytanie

Potrzebuję dostępu do kanału TVN24 dla seniora. Telewizory z aktywnymi portami modułów są, ale bez wbudowanych dekoderów tv satelitarnej DVB-S, zatem mam do wyboru trzy opcje:

- zewnętrzy dekoder od operatora (wolałbym uniknąć, bo narzucana jest lista kanałów, drugi pilot, dodatkowy pobór prądu)
- jakiś inny uniwersalny dekoder z rynku
- moduł CAM CI (na tą chwilę wg mojej wiedzy najlepsza opcja)
- transmisja przez internet (np player.pl, ale wtedy trzeba wchodzić w menu TV, a tego Seniorzy nie lubią :) )
- urządzenia inne TV Frogg, Smargo dla linux lub Argolis (https://www.freeseetv.com/tvfrog/order.html?isd=true)

 

Odbiór w zasadzie na jednym  22-24 " telewizorze  w kuchni, ale nie zaszkodziłoby, żeby sygnał dało się "wypuścić" do drugiego telewizora ok 42" w salonie. Tej opcji może nie być. Można do tego zastosować splitter np:
https://www.dipol.com.pl/bezprzewodowy_splitter_clone_do_cyfry__A9910.htm

 

Jako, że tv w kuchni i tak niedługo trzeba będzie zmienić pomyślałem, żeby kupić jakiś model z wbudowanym dekoderem tv satelitarnej - np. bardzo ciekawymi funkcjami, ceną 380 pln i gwarancja 2 lata wypada:

 

TELEFUNKEN model: L22F275M4
https://www.olx.pl/oferta/tv-led-22-usb-dvb-t2-s2-mpeg4-2xhdmi-CID99-IDxSWhc.html#3baea4652c
https://allegro.pl/oferta/hit-tv-led-22-usb-dvb-t2-s2-mpeg4-2xhdmi-usb-7564071929#productReviews

 

poza tym z aktualnej oferty:

Philips 24PFS5863/12
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-24pfs5863-12.bhtml

 

Sharp LC-24CHG6002E ale HD ready
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,przekatna-ekranu-relacje!24-cale,tuner!dvb-s2-cyfrowy-satelitarny:dvb-s-cyfrowy-satelitarny.bhtml

 

Sharp LC24DHF4012E bardzo popularny, ale HDready
https://www.spam.org/telewizor-sharp-lc24dhf4012e-1684958/
https://allegro.pl/telewizor-led-sharp-lc-24chf4012e-24-hdmi-usb-i7549370436.html

 

w końcu zasilany 12 V
https://allegro.pl/oferta/telewizor-philips-22pfs4232-12-2x-hdmi-22-7474457395

 

Jakie są Wasze doświadczenia z modułami CAM CI i operatorami ?
O ile ktoś nie podpowie, to raczej zdecyduję się na pakiet "Start +" w NC+  za ok 17 pln na miesiąc przy 24miesięcznej umowie. Kiedyś korzystaliśmy z cyfrowego polsatu, było w miarę, ale koszty wtedy i aktualnie > 20 pln. Co niezbyt zachęcające  na infolinii NC+ informacje i poziom jaki reprezentują konsultanci to kompletne nieporozumienie. Dodatkowo w sieci widziałem sporo negatywnych opinii na temat samej platformy NC+ i stosunku do klientów.

Dziękuje z góry za wszelkie opinie i sugestie. Wesołych Świąt przy okazji.

 

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 23.12.2018 o 23:53, montermonter napisał:

- moduł CAM CI (na tą chwilę wg mojej wiedzy najlepsza opcja)

 

Ta opcja jest wygodna, ale TV musi mieć tuner satelitarny wbudowany. Moduł tylko deszyfruje strumień - sygnał dostaje od wbudowanego tunera. Jeśli TV tunera satelitarnego DVB-S/S2 nie posiada, to CAM nic nie dostanie i nie zadziała.

W dniu 23.12.2018 o 23:53, montermonter napisał:

Odbiór w zasadzie na jednym  22-24 " telewizorze  w kuchni, ale nie zaszkodziłoby, żeby sygnał dało się "wypuścić" do drugiego telewizora ok 42" w salonie. Tej opcji może nie być. Można do tego zastosować splitter np:
https://www.dipol.com.pl/bezprzewodowy_splitter_clone_do_cyfry__A9910.htm

 

Splittery generalnie nie działają z oryginalnymi modułami CAM operatorów, poza tym oczywiście drugi TV też musiałby mieć dostęp do satelity i pociągnięty sygnał...

 

Same CAM-y problematyczne zbytnio we współpracy nie są, ale uczulam, że oryginalny moduł nc+ pracuje obecnie wyłącznie w TV oferujących standard CI+, nie uruchomi się, jeśli TV ma zwykły CI. Moduły CAM Cyfrowego Polsatu nie mają tego problemu (są też CI+, ale pracują w trybie zgodności z CI). Tak czy siak - potrzebne TV wbudowanymi z tunerami (głowicami) satelitarnymi. Bez tego jesteś skazany na zewnętrzny dekoder operatora.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tylko dodam, że jeżeli chodzi tylko o same kanały TVN to poczytaj o Smart HD+. Oferta bez umowy, płacisz kiedy oglądasz. U mnie karta pracuje z modułem Conax Smit w niezależnym tunerze. Moduł jest z biało żółtą naklejką. Działa od początku oferty TNK SD, później zmigrowanej do Smart HD+.

Edytowane przez Barti
Nie stawiamy spacji przed znakami interpunkcyjnymi i przestankowymi, tylko po nich. Poprawiono post.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy dziękuje za cenne wskazówki !

 

SMart HD+ rzeczywiście wychodzi bardzo korzystnie, bo przy opłacie 180 pln za rok z góry jest 15 pln na miesiąc, o ile oferta

https://dvbsklep.pl/pl/p/Smart-HD-starter-2-miesiace/378

aktualna :) bo na stronie nc+ opłata roczna wynosi już 240 pln

https://ncplus.pl/telewizja-na-karte

 

dopytam jeszcze u źródła.

 

Aktualizacja:  okazuje się, że odbiór potrzebny jest jednak na dwóch telewizorach: kuchnia i pokój, ale na szczęście nie w tym samym czasie :) Wolalby, jednak uniknąć przekładania kart w modułach oraz oraniczyć się do jednej karty i modułu.

 

A zatem jeśli skorzystam z sugestii kolegi Wuzel: pakietu przepłaconego Smart HD+, modułu np Conax Smit nie brandowanego przez żadnego operatora i telewizora z portem CI+ to nie powino być żadnych problemów ? Jakie jeszcze moduły i karty będą działać dla takiej konfiguracji ? Na olx wspomniany model modułu aktualnie występuje w różnych wersjach/modelach w przystępnej cenia ok 50-80 pln.

 

Drugi telewizor wystarczy jak będzie  miał udostepniony sygnał z satelity przez rozgałęznik ? Ewnt jaki ? Z dachu (anteny satelitarnej) do pokoju doprowadzony jest jeden przewód, nie zabardzo chce mi się prowadzić drugi nowy i zmieniać zapewne polaryzator/konwerter, ale jeśli trzeba to uzupełnię braki. W takim układzie (nie brandowany moduł) powinien zadziałać splitter, wtedy atenę sateliatrną oraz tv1 w kuchni i tv 2 salonie podłączamy do niego?? Tylko czy splittery dekodują sygnał ? Chyba, że jakiś zewnętrzny tuner, z gniazdem CAM oraz wyjściami na dwa telewizory ? Wtedy nie musiałbym zmieniać telewizorów na takie wyposażone w tunery satelitarne.

 

Hmmm...

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, Smart HD+ może też być, w tym przypadku TV może mieć starsze gniazdo CI, niekoniecznie CI+, ale jeśli będziesz na zakupie, to jednak rozglądaj się za CI+, żeby nie zostać za jakiś nieodległy czas z rozwiązaniem nieprzyszłościowym.

 

Pamiętaj, że potrzebujesz modułu i karty - razem. Przynajmniej jednego takiego zestawu.

 

Jeśli drugi TV nigdy nie będzie włączony w tym samym czasie, co pierwszy, to sygnał z satelity można ewentualnie rozgałęzić, zwracając uwagę, aby rozgałęźnik obsługiwał pasmo satelitarne (950-2150 MHz), ale powiem tak: jeśli da się pociągnąć dwa osobne przewody, to załóż na antenie konwerter Twin i pociągnij dwa osobne kable - cenowo wyjdzie niewiele drożej, a uniezależnisz się od dziwnych problemów z sygnałem (np. straty na rozgałęźniku + wystarcza, aby osoba to obsługująca się pomyliła, nie wyłączyła TV i nie będzie miała sygnału, zawsze też dochodzi ryzyko jakiegoś innego problemu, zwarcia itp. - nie jestem zwolennikiem nietypowych rozwiązań).

 

Splitter kart nie ma połączenia z anteną satelitarną. Do splittera wsadzasz kartę Smart HD+. Co ważne - musi być jasna informacja, że model splittera obsługuje system Conax. Clone+ może być, ale jest nieprodukowany, bez wsparcia technicznego i bez oficjalnego serwisu, firma go produkująca nie istnieje.

 

Splitter potrzebujesz z dwiema kartami klienckimi. Do każdego TV doprowadzasz sygnał z satelity, idealnie jednak niezależny (dwa przewody), ale jeśli uprzesz się na ten rozgałęźnik, to pewnie zadziała, ew. problemy jednak bierzesz na siebie. W każdym TV musi być wobec tego tuner satelitarny DVB-S/S2, kieszeń na moduły CI (najlepiej zgodna z CI+) i w kieszeni obydwa TV musiałyby mieć osobne moduły CAM Conax, albo będzie trzeba je przekładać, ale wtedy po co splitter? Jak już i tak zostałbyś z przekładaniem - splitter kart wykreślić. Jeśli do każdego TV będzie moduł, to splitter z dwiema kartami klienckimi i te karty klienckie trafią do modułów w TV, a karta Smart HD+ znajdzie się w splitterze. I to zadziała.

 

TV muszą mieć koniecznie tunery satelitarne, jeśli chcesz stosować moduły CAM i nie istnieje żadna możliwość, aby to pominąć. Moduły CAM i karty tylko deszyfrują, najpierw muszą dostać sygnał. Nie pomoże na to żaden splitter kart, rozgałęźnik sygnału - to wszystko nie załatwia sprawy odbioru sygnału z satelity, a tylko jego dystrybucję.

 

Alternatywa to odpuścić moduły i skorzystać z dekoderów operatora lub tunerów z wolnego rynku, z czytnikami kart i kartami Smart HD+.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A zatem splitter, do tego dwie karty klienckie, dwa przewody antenowe, dwa moduły, dodatkowe połączenie przewodem telefonicznym telewizorów i nowy konwerter to zrobi się kilkaset pln ? Poza tym z tego co widziałem w sieci, podobno nc+ ma ukrucić możliwość podziału sygnału przez splittery ?

 

Oryginalny dekoder NC+ mógłby w ostateczności być, ale wtedy multiroom kosztuje 10 pln co miesiąc co mocno zniechęca.

 

Które tunery z wolnego rynku maja dobre opinie i możnaby zastosować, żeby wyjść z nich z sygnałem już zdekodowanym bezpośrednio do telewizorów i pewnie tych aktualnych bez dekoderów tv sat. ? Wtedy zakup tunera, karty przepłaconej i brak koniecznośći zakupu telewizorów z wbudowanym tunerem sat. załatwiłby sprawę ? Tylko czy za rok, dwa NC+ nie zmieni jakiegoś kodowania itp i sprzęt nie stanie się bezużyteczny ?

 

Jako, że TV2 w salonie używany jest.. raz na kilka miesięcy przemyślę jeszcze opcję przekładania modułu z kartą. Tylko czy każde przełożenie będzie skutkowało koniecznością programnowania kanałów lub podobnych czynności w samym telewizorze? Telewizor bez modułu nie będzie uruchamiany w czasie kiedy będzie uruchomiony tv z modułem a jedynie w stanie czuwania "stand by" to chyba powinna działać pamięć? Z systemu będzie korzytać jeden senior, ale na czas przełączania będę dostępny (bywam w tym budynku kilka razy dziennie). Trochę to zagmatwane, ale widzę, że ogarniacie :)

 

Aha czytałem jeszcze gdzieś, że podobno były próby modułów CAM podpinanych pod port USB.. macie jakieś doświadczenia ?

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Splitter może być bezprzewodowy, wtedy bez telefonicznego połączenia (Clone+, do którego linkowałeś - taki właśnie jest, bezprzewodowy).

 

Karty Smart HD+ to nie są bezpośrednio karty nc+ o których mowa z ograniczaniem podziału - tamto dotyczy kart nc+ po byłej CYFRZE+ (tzw. Cameleon). Ze Smart HD+ takich planów póki co nie ma, ale też warto odnotować, że sprzedaż tych kart wydaje się, że powoli jest wygaszana (spada dostępność nowych).

 

Odbiornik dla karty Smart HD+ może być niemal dowolny z czytnikiem kart, najtańsze są np. Opticumy AX 410. Gdybyś chciał nc+ jako platformę (zwracam uwagę, że Smart HD+ to coś nieco innego), to nie dostaniesz od nich samej karty, zatem w grę wchodzi oryginalny dekoder od nich. Jest jakaś mała zaleta tego stanu rzeczy - jeśli zmieni się technologia z ich strony, to i dekoder wymienią abonentowi. Ale tu musisz uważać na wybór, bo TV mogą nie mieć HDMI, może być potrzebny dekoder z wyjściami analogowymi (Cinch lub Euro/SCART), zatem też nie każdy model może pasować. Bo wtedy zakładam, że TV wymieniane nie będą i posłużą za wyświetlacze.

 

Przekładanie modułu nie wymaga każdorazowego programowania od nowa, ale zawsze wchodzi w grę, że zmienią się parametry kanałów, co może częste nie jest, ale czasami się zdarza. Dekoder operatora ma narzuconą listę na sztywno, ale przeważnie aktualizuje ją automatycznie. W TV z modułami, jeśli nie mają wbudowanej automatyki na pobieranie list kanałów z satelity (moduł nic do tego nie ma), to aktualizować listę i wyszukiwać oraz układać kanały trzeba samodzielnie.

 

CAM-ów na USB w Polsce nie ma, nie stosuje się ich, są nie do wykorzystania w polskich warunkach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro system przedpłacony Smart HD+ może zniknąć  to tym bardziej wolałbym nie inwestować w sprzęt, który później będzie bezużyteczny.

 

Zbrakło bardzo istotnej odp czy istnieją splittery bezprzewodowe oraz tunery wolnorynkowe, z których można wyjść bezpośrednio ze zdekodowanym sygnałem na dwa telewizory, oczywiście nie w jednym czasie ?

Potrzebuję m.in. TVN24 obojętne od kogo pozyskane, zatem chyba nie koniecznie NC+ jako platformę. W razie co nawet jeśli dostałbym dekoder to nie muszę go używać , ale miesięcznie 2 pln musiałbym dopłacić. Wartą uwagi jest na pewno wymiana sprzętu, czy to po awarii czy po zmianie technologii.

 

Oba aktualne telewizory posiadają porty HDMI, jak będę je wymieniał to raczej też na takie, które posiadają.

 

Dla mnie MEGA irytujące było własnie aktualizowanie listy kanałów... chodź w sumie jeśli miałby pojawić sie nowy kanał ma to sens. Ale wolę sobie samemu sprawdzić raz na jakiś czas, a nie raz po raz porządkować. Chyba, że jest eksport na pendriv-a, jak w telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli bierzesz tuner i zakładasz nim wychodzić na dwa TV nie jednocześnie, to po co splitter kart? Nie jest potrzebny, musisz raczej pomyśleć o rozdzieleniu obrazu z wyjścia tunera na dwa TV. Tu trzeba sprawę przemyśleć, bo można to zrobić na kilka sposobów, ale w zależności od tego jakie wejścia mają obecne TV.

 

Można albo:

- pójść po HDMI, są rozdzielacze HDMI, są też bezprzewodowe transmittery HDMI, jakość wyższa, ale czy jest sens? Poza tym jeśli nie bezprzewodowo (bo drogo), to drugi TV musiałby nie być za daleko, bo długie przewody HDMI słabo się sprawdzają

- mieszany, główny TV po HDMI, drugi po analogu, np. modulatorem, będą dropy, słabsza jakość, ale na małym TV nie rzuca się to tak w oczy, tylko ta opcja może odpadać w dekoderach operatora, bo często odcinają np. HDMI, jeśli wyjście jest ustawione na analogowe, zależy od modelu dekodera

- wszystko po analogu

 

Ale założenie jest takie, że wtedy masz jeden odbiornik w jednym punkcie w mieszkaniu, on jest podpięty do satelity i ma kartę (bez znaczenia jaką). Z jego wyjścia wpinasz się tak, żeby podpiąć się do obydwu TV, w razie potrzeby rozdzielając wyjście wideo z odbiornika. Na obydwu TV będzie to samo. Ale uwaga - sterowanie będzie tam, gdzie jest odbiornik albo będzie potrzebny jeszcze przedłużacz pilota.

 

Eksport listy na USB zależy czysto od konkretnego modelu TV lub odbiornika. Czasami jest to możliwe, czasami nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od początku pisałem, że w moim przypadku na szczęście nie jest potrzebny obraz w jednym czasie na obu telewizorach, dodatkowo jak jeden tv jest włączony drugi zawsze wyłączony. Zatem splitter chyba definitywne wykreślimy :)

 

Co do rozdzielacza HDMI przewodu puszczonego piwnicą wyjdzie pewnie z 10-14 m.b. (to niemal sąsiednie pomieszczenia i w prostej linii przez dwie cienkie ściany tylko ok 4 m) to chyba trochę przybogato, ale może komputerową skrętką by poszło ? Z kolei transmiter HDMI to kilkaset pln, z tego co patrzyłem na allegro. Nie ma parcia na super jakość, szczególnie w kuchni. Tuner mógłby pozostać w salonie przy większym tv.

 

Analogowo... musiałbym sprawdzić różnicę w jakości obrazu, względem HDMI.

 

Właśnie równocześnie przyszło mi do głowy zagadanienie przekazania sygnału pilota... W sumie skoro tv w salonie potrzebny jest raz na kilka mies, to mółbym po prostu przepinać wtyk w tunerze. Pilot od tunera chyba tez służył tylko do jego włączenia, a zmiana kanałów i głośności była z pilota od tv ?

hmmm pomogłeś mi rozjaśnić sporo wątpliwości i ukierowałeś. Porównam jeszcze oferty i dam znać. Gdyby obraz był potrzebny na jednym odbiorniku, moduł CAM załatwiłby w pełni sprawę i był zdecydowanie najlepszą opcją. W moim przypadku tuner czy to z rynku czy od operatora (z gwarancją wymiany) , nie jest najgorszym rozwiązaniem.  Widzisz jakieś zalety/korzyści dla zakupu tunera z rynku ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są konwertery HDMI na skrętkę, np: https://www.dipol.com.pl/konwerter_hdmi_na_jedna_skretke_kat_6_60m_z_ir_signal_H3612.htm (od razu z przedłużaczem pilota).

 

Faktycznie jeśli jest 100% pewności co do równoczesnego użycia, to można po prostu postawić tuner w jednym miejscu i przepinać doraźnie HDMI w razie potrzeby raz bezpośrednio, a raz na drugi TV, np. po konwerterze HDMI podlinkowanym u góry. Trochę manualna robota, ale bez rozdzielania.

 

Gdyby obraz wystarczył na jednym TV, to i tak TV do wymiany przez brak głowicy satelitarnej.

 

Natomiast co do odbiornika z wolnego rynku, to przede wszystkim jest pełna dowolność w układaniu listy, często ekstra możliwości jak np. puszczanie multimediów po USB, nagrywanie na USB. Natomiast takim sprzętem też częściej trzeba się interesować, czasami wyszukać kanały, czasami może coś poustawiać. Poza tym muszę tu dodać, że możesz w pewnych sytuacjach nie mieć wyboru. Np. nc+ nie oferuje teraz samych kart, a branie od nich modułu CAM, tylko po to, aby musieć go wsadzać w odbiornik z gniazdem na moduły CAM (bo karty są parowane, więc karta wyjęta z CAM się nie uruchomi sama w czytniku) jest bez sensu od strony kosztów. W przypadku decydowania się na nc+ raczej musisz się przygotować na dekoder od nich. Zresztą Cyfrowy Polsat to samo. Z kart nieparowanych jest wspomniana Smart HD+ i te karty działają w tunerach z wolnego rynku. Przyszłość Smart HD+ nie jest na razie jasna, nie było oficjalnej informacji, że kończą.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przypomnij mi jeszcze czy przy opcji dekodera/tunera da się przełączać pomiędzy kanałami pilotem od TV w samym telewizorze, czy trzeba w tunerze i tym samym drugim pilotem.. bo wydaje mi się, że to drugie ?

 

Z racji ceny pozostanę raczej przy ofercie NC+

 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna opcja, skoro mam wplanach zmienić tv w kuchni to kupiłbym od razu z wbudowanym tunerem sat no wspomnianego Telefunkena,  kartę i moduł np SMARThd+ - ten głowny zestaw obsługiwany byłby jednym pilotem i powienien spoko działać. Natomiast do pokoju dokupiłbym dekoder z rynku lub oryginalny NC+ (od operatora jeśli byłaby taka możliwość, a jeśli nie używany). Przekładałbym wtedy tylko kartę.

 

Tylko czy dobrze zrozumiałem Twoje zdanie, że karta abonamentowa nie uruchomi się w tunerze z rynku lub innym od operatora lub używanym, ale dla NC+ ? Natomiast karta SMARThd+ będzie po przełożeniu działać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mając osobny odbiornik przełączanie odbywa się jego pilotem, czyli będą dwa osobne piloty, ten od TV będzie potrzebny, aby np. przełączyć się na HDMI, a od odbiornika - przełączanie między kanałami na liście. Ewentualnie czasami można to obejść, jeśli pilot TV ma możliwość "nauczenia się" kodów kilku podstawowych przycisków od pilota odbiornika lub na poziomie innego pilota uniwersalnego, którego nauczyłbyś kodów obydwu pilotów.

 

Opcja, którą opracowałeś do kuchni jest częściowo OK, poza dwoma problemami:

1. Pamiętaj tylko o kwestii doprowadzenia sygnału z satelity. Jak pisałem wcześniej - może rozgałęźnik ujdzie, ale wymagałby dbania o to, aby urządzenia nie pracowały nigdy jednocześnie.

2. Nie przełożysz karty. Dekoder nc+ nie będzie pracować z kartą Smart HD+

 

Karty nc+ pracują z dekoderami nc+, dekodery nc+ pracują z kartami nc+, dość często jest to parowanie pełne, czyli nawet nie ruszy inna karta nc+. Smart HD+ tym bardziej nie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karty SMART HD+ można jeszcze kupić na olx, allegro i w wymienonym wcześniej przezemnie sklepie.

 

Rachunek zysków i strat:

 

SMART+
https://sklep.ncplus.pl/oferta/startplus-ns?dllist=sg
parowane karty
79 kanałów m.in. AleKino+, CNBC Europe, Discovery historia, Domo+, Euronews, Kuchnia+, Nat Geo People, Planete+, Polonia 1, Polsat 2, Red carpet, Romance TV, Tele5, Metro, TV5monde, Tv Repulika, TVN7, TVN Style, TVP Polonia,


SMART HD+
https://ncplus.pl/telewizja-na-karte#smart-hd
! na dole strony trzeba kliknąć poprzenie oferty, "Telewizja SMART HD+"
podobno, nie parowane karty
27 kanałów, a część z nich i tak nadawana jest w ogólno dostepnym pasmie tv cyfrowej naziemnej
nie wiadomo jak długo będzie aktualna oferta
powinna działać z dekoderem z wolnego rynku np Opticum AX 410

Poprosiłem Kolegę Wuzel, żeby uzupełnił aktualny skład kanałów, bo przez jakiś czas było  dostępne ich nieco więcej zgodnie z ofertą: "Promocja: Dodatkowe kanały HD za ZERO – 2016/2017

"W okresie od 10-czerwca 2016r do 1-ego maja 2017r Użytkownicy Oferty SMART HD+ otrzymają promocyjny dostęp do następujących kanałów:

    Użytkownicy z Dostępem do Pakietu Smart HD+ uzyskają Dostęp do dodatkowych kanałów nie stanowiących części pakietu podstawowego (na doładowanie) w/w oferty, tj. kanałów promocyjnych: Planete HD+, Ale Kino HD+, Mini Mini HD+, Domo HD+, Kuchnia HD+, TeleToON HD+, Discovery HD, TVP Sport HD, Disney Channel HD, AXN HD, nSPORT HD - bez dodatkowych opłat przez Okres obowiązywania Promocji.
    Użytkownicy z Dostępem do Pakietu Multi+ uzyskają Dostęp do dodatkowych kanałów promocyjnych nie stanowiących części pakietu podstawowych i dodatkowego (na doładowanie) tj. kanałów promocyjnych: AXN Spin HD, Romance TV HD, 13 ulica, Discovery Historia, Nat Geo People HD, Republika - bez dodatkowych opłat przez Okres obowiązywania Promocji."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam ale dopiero niedawno odczytałem Twoją wiadomość.Więc tak:

W dniu 29.12.2018 o 23:00, montermonter napisał:

"Promocja: Dodatkowe kanały HD za ZERO – 2016/2017

"W okresie od 10-czerwca 2016r do 1-ego maja 2017r Użytkownicy Oferty SMART HD+ otrzymają promocyjny dostęp do następujących kanałów:

    Użytkownicy z Dostępem do Pakietu Smart HD+ uzyskają Dostęp do dodatkowych kanałów nie stanowiących części pakietu podstawowego (na doładowanie) w/w oferty, tj. kanałów promocyjnych: Planete HD+, Ale Kino HD+, Mini Mini HD+, Domo HD+, Kuchnia HD+, TeleToON HD+, Discovery HD, TVP Sport HD, Disney Channel HD, AXN HD, nSPORT HD - bez dodatkowych opłat przez Okres obowiązywania Promocji.
    "

 

Na karcie nieparowanej te kanały nadal działają mimo upływu terminu promocji plus oczywiście pakiet podstawowy.Na forum masz dział Wykazy i tam możesz sprawdzić aktualny skład pakietu.Aha u mnie nie działa kanał Mini Mini HD ale muszę sprawdzić parametry nadawania bo karta była rok nie doładowana a kilka dobrych zmian było na transponderach w ciągu roku.

Odnośnie podziału uprawnień takie coś mi się przypomniało.Tunery satelitarne Manty HD 8000 i HD 9000 umożliwiały podział pomiędzy sobą za pomocą routera.Czyli 2 tunery, router i kable.Nie wiem jak to działało,nie sprawdzałem ale sam  tuner był ok.

Druga opcja podziału występowała na odbiornikach Opticum 9600 poprzez port RS 232 .Czyli 2 tunery tej firmy połączone przewodem poprzez ten port.Działało to dobrze  ,jedynie  tuner-serwer musiał być włączony cały czas,przynajmniej u mnie.

Oczywiście karta musi być nieparowana.

Może ktoś kto jest na bieżąco podpowie czy jest możliwy taki podział na odbiornikach sprzedawanych obecnie?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok dzięki ! Forma przedstawienia spisu dla mnie akurat nieprzystępna, bo nia ma jak wyświetlić, które kanały są dla pakietu Smart HD, dla Smart + już można jakoś posortować choćby przez skrót "ctrl+f"

No ale nie gniewamy się, zdaję sobie sprawę, że i tak to sporo pracy kosztowało. Operatorzy popełniają jeszcze gorsze błędy i zamieszczają w spisie kanały te ogólnie dostępne.. nie wiadomo w jakim celu. Istotne żeby namieszać ludziom w głowach i sprzedać jak najdroższy pakiet nabijając ilość . O ilnfolinii już wspominałem... masakra i kompletny brak kompetencji. Na dodatek jak nie kupisz to rozmowa z konsultantem zaczyna być opryskliwa i niemiła...

 

Byłby ktoś uprzejmy podać jakich modeli, wersji, standardów modułów CAM i kart CI+ poszukiwać, czy jakiś słów kluczy użyć, żeby na rynku wtórnym kupić coś co będzie działać na tą chwilę w systemie przedpłaconym czyli z pakietem SMART HD+ ?

Kolega Wuzel wspominał o module Conax Smit z biało żółtą naklejką. Unikac mam Cameleona bo to do abonamentu ?
Na początek podłącze jeden TV z wbudowanym tunerem sat i zobaczę jak to działa... Poprzednio Mama zrezygnowała z Cyfrowego Polsatu po kilku miesiącach, ale oczywiście umowę trzeba było opłacać.

 

Na olx jest kilka ofert:

https://www.olx.pl/oferta/modul-n-cam-hd-telewizja-na-karte-CID99-IDxRMvD.html#6a87285c59

https://www.olx.pl/oferta/karta-modul-ci-technisat-conax-CID99-IDvkAei.html#088199ce31

i całe mnóstwo:

https://www.olx.pl/elektronika/q-moduł-ci/?search[order]=filter_float_price%3Aasc

 

Jeśli Mamie kanały się spodobają, po kilku miesiącach podpiszę umowę z abonamentem SMART+, kartą CI i modułem nc+ żeby zabezpieczyć się na ewnt zmiany w przyszłości. Do tego będe miał gwarancję na sprzęt :)

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki ale z ofert olx, które podałem wygląda na to, że komplet karta i moduł kupię spokojnie za ok 80-100 pln do tego opłata miesięczna 20 pln.. zatem to nieopłacalna oferta. Mniej więcej już się z takimi ofertami zapozanłem, pozostaję przy rynku wtórnym, tym bardziej, że to na próbę... pewnie kilka miesięcy.

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...