Skocz do zawartości

DVB-T WROCŁAW


paweł68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem za bardzo czy w dobrym temacie napisałem - ale nie znalazłem nic bardziej odpowiedniego :(

Czy ktoś/coś kombinuje z sygnałem DVB-T?

Bo dzisiaj zauważyłem w naziemnej,że mam brak sygnału: Polsat,TVN,TVN4 i kilka innych

TVP1 i TVP2 odbierają bez problemów

Mieszkam na południu Wrocławia(9 piętro) - więc raczej nic mi nie przysłania sygnału.

Zrobiłem ponowne wyszukiwanie programów i TVP1 i TVP2 odbierają bez problemów - ale od groma pojawiło mi się czarnych ekranów i "test"-ów :(

Masz wzmacniacz czy symetryzator? Jaka antena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@studiolitek na marginesie u mnie antena jest pokojowa ,no może dlatego mi działa że w Żórawinie jest nadajnik? ;)

SkyTower widać na nim chyba też jest nadajnik tak mi się wydaje i osiedle w polu :)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz nadajników Wrocław

Wrocław Budynek Sky Tower  MUX Lokalny - Echo24 TV k. 24 -moc 2,000 H MPEG-4

 

Wrocław Góra Ślęża* MUX-1 - 55 - 100,000 H MPEG-4

 

Wrocław Góra Ślęża* MUX-2 - 58 - 100,000 H MPEG-4

 

Wrocław Góra Ślęża* MUX-3 - 25 - 100,000 H MPEG-4

 

Wrocław Góra Ślęża* MUX-8 - 6 - 16,000 V MPEG-4

 

Wrocław Młyn Leśnica* MUX -4 - TV Mobilna - 42 - 2,000 V MPEG-4

 

Wrocław ul. Gubińska* MUX-4 - TV Mobilna - 42 - 3,000 V MPEG-4

 

Wrocław Dom Studencki Kredka* MUX-4 - TV Mobilna - 42 - 5,000 V MPEG-4

 

Wrocław Żórawina* MUX-4 - TV Mobilna - 42 - 8,000 V MPEG-4

 

Wrocław Żórawina* MUX-3 - 25 - 30,000 H MPEG-4

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena zwykła siatkowa na balkonie.

Do tej pory wszystkie kanały działały bez problemu.

Nic nie była przestawiana,obracana,demontowana.

Jak już wcześniej napisałem:

 

A u mnie niestety nie :evil:

Złapałem wszystkie czeskie,TVP1,TVP2,jakieś rozrywki,kultury,historie - ale polsatu, TVN,TVN7,TVN4 nie :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Szkoda, że MUX4 kodowany Polsatu jest bardzo problemowy w niektórych rejonach Wrocławia, nadajnik z Żórawiny moim zdaniem nie spisuje się, u mnie sygnał jest bardzo niestabilny na różnych antenach od strony Zakrzowa, Oleśnicy, polaryzacja V na większości nadajników i bardzo słabe nadajniki to nie jest dobry pomysł, wiem że takie mają ograniczenia, ale myśle że praktyczny zasięg tego MUX4 jest bardzo mały, dla kodowanych kanałów nie ma to sensu, a jeden kanał niekodowany to wciąż bardzo mało. Powinni ten mux całkowicie rozkodować i dodać jeszcze kilka SD oraz pomyśleć o innym ukształtowaniu nadajników, aby poprawić sygnał od strony Zakrzowa, Kiełczowa, Oleśnicy, tam są duże ilości mieszkańców. Dziwie się, ze Polsat tak to olewa. Liczba abonentów płatnych pewnie jest bliska zeru lub poniżej kosztów prądowych, gdyby to rozkodowali i nieco się przyłożyli to zarobili by więcej na kanałach niekodowanych i z reklam, może się kiedyś obudzą,a jak nie to niech dadzą innym co potrafią to rozwinąć bo teraz to pasmo się po prostu marnuje. Bardzo problemowy jest ten MUX4 Polsatu, nawet czeskie muxy szybciej możemy ustawić i łatwiej odbierać. Żórawina to jest dobra do FM.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest nawet 30 kw i tutaj mamy nawet polaryzację H z Żórawiny czyli teoretycznie spoko, ale byłem ostatnio w Długołęce, ustawiałem antenę, fuksem działa i z pikselami często, w Zakrzowie to samo, Kiełczów podobnie, pod Oleśnicą ciężko , na różnych antenach, Żórawina jest dobra do FM, ten nadajnik tam nie daje rady coś z tym MUX4, wszystkie inne działają super nawet MUX8, po drugiej stronie Wrocławia to już Żórawina działa OK, ale od strony wylotu na Warszawe jest bardzo kiepsko i bardzo niestabilnie, przykładowo teraz pomiar sygnału w Kiełczowie jak testuję to jest śladowy.. Nikt się chyba tym nadajnikiem nie interesuje.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki monter1981 !, dlatego mi coś nie pasowało z tą Żórawiną, faktycznie wygląda na to, że masz rację i ten MUX4 Polsatu z Żórawiny nadal jest 8kW i polaryzacja V czyli reasumując odbiór trudniejszy niż MUX8 - trzeba osobną antenę UHF dla V (dodam CA-TV8) i sprawa będzie rozwiązana, szkoda że tam tylko jeden kanał jest niekodowany.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość PawelU1981

Muszę przyznać, że odbiór Polsat News we Wroclawiu to lipa. U mnie cala Sniezka razem z Mux8 leci na 100 proc jakosci. Z kolei Polsat News okolo 67dbuv i jedynie 36 do 55 proc jakosci. Jak antene ustawie centralnie na nadajnik (ul. Gubinska) od mojej lokalizacji niecale 3km jakosc skacze od 55 do 100proc i pojawiaja sie piksele. Nie warto sie z tym bawic i bic sie o jeden kanal, szczegolnie ze w Cyfrowym Polsacie mam go w HD. Co ciekawe MUX L4 okolo 6km od mojej lolalizacji ma idealne parametry. Wiec MUX 4 dla Wroclawia nadaja chyba po to zeby bylo, ze jest.

 

Posiadam antene Dipol 28 UHF+VHF.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News we Wrocławiu to totalna lipa, a już w okolicy wylotu na Warszawę to sygnał bardzo słaby. Polsat ewidentnie ma to głęboko w czterech literach, niby dostali pozwolenie na większą moc z Żórawiny i zmianę polaryzacji na poziomą, ale nadal jadą wszędzie na pionowej z małymi mocami we Wrocławiu, więc co z tego, że mają 4 nadajniki jak nikt prawie tego nie odbiera poprawnie. Kupiłem ostatnio drugą antenę do zwrotnicy na UHF ok 10 dB bez wzmacniacza (mam taką zwrotnicę, że druga antena UHF nie może mieć wzmacniacza), dałem na pionową polaryzację, skierowałem na Grunwaldzki (Kredka), później na SkyTower, później na Żórawinę i lipa, okazała się za małej mocy, musiałbym kombinować że wzmocnieniem na jeden kanał, mega lipa, myślałem że dadzą chociaż Tele5 niekodowany, a tutaj nawet kodują to co jest bezpłatne przez satelitę, żenada. Na jeden antenie (osobna instalacja) działa mi Polsat News, ale piksele co jakiś czas z powodu mikro mocy nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Panowie, jakoze mam urlop dzis eksperymentowalem. Polsat News poszedl z jakoscia 100 proc. z Gubinskiej na antenie ustawionej na Sleze. Ale musialem do puszki wlozyc wzmacniacz LNA188, czyli wzmocnienie stale w pasmie k42 az 32 dB. Teoretycznie powinno przesterowac sygnal, a tu idzie idealnie, czasem przytnie pikseloza jak powieje, ale to nie problem, bo jednak antena ustawiona na inny nadajnik. Sygnal ze Slezy oczywiscie nadal zyleta. Moze komus to cos pomoze.

 

Dodam, ze LNA 169 24dB wzmocnienia nie daje nic w temacie Polsat News.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

W czasie edycji wykazu, w kwestii parametrów natknąłem się na kilka ciekawostek w kwestii MUX-ów przełączonych z T1 na T2:

1) Wszystkie MUX-y (1, 2, 4) podobnie jak MUX-5/6 używają modulacji 256QAM

2) Z korekcją błędów (FEC) mamy spory rozstrzeł: MUX-1 ma 2/3, MUX-2 ma 3/4, a MUX-4 ma... 4/5.

😃

 

Prośba do kogoś z Wrocławia kto ma bardziej profesjonalny sprzęt od mojej Arivy. T760i o sprawdzenie jaki parametr GI mają owe MUX-y. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...