Skocz do zawartości

DVB-T WROCŁAW


paweł68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podniesiono moc z 200W do 5kW (albo zostanie podniesiona).

http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7

 

Odwidziłem tą strone i żeczywiście podana moc to 5 kw, czy może ktoś potwierdzić czy faktycznie nadajnik ma nadawać z taką mocą, czy to błędna wartość (miało być 0,2 kw).

 

EDIT:

na radiopolska.pl znalazłem odpowiedz na moje pytanie:

 

...W poniedziałek 24 października

br. w godzinach

przedpołudniowych

uruchomione zostały emisje

MUX-3 na Dolnym Śląsku. W

stolicy regionu sygnał

nadawany jest z Radiowo-

Telewizyjnego Ośrodka

Nadawczego Wrocław Żórawina

na kanale 33 (570 MHz) z mocą

ERP 0,2 kW. Wkrótce - zgodnie z

wydanym przez Urząd Kontroli

Elektronicznej pozwoleniem

radiowym - moc może zostać

zwiększona do 5,0 kW. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche się pobawiłem ze starą anteną siatkową (przkręciłem wrzmacniacz do puszki, podpiąłem kabelek) połozyłem na pudełku przy oknie (oczwiście w środku, w domu) i udało mi się (jes, jes, jes) złapałem MUX 3 z siłą 96 %, co pare minut ciutkę stopklatkuje, ale nie jest to uciąźliwe.

Oczywiście MUX 2 - odbiór bezproblemowy. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kontrolnie skierować antenę na Żórawinę i przeskanować pasmo. Będziesz miał odpowiedź na wszystkie pytania. Można antenę ustawić pośrednio jeżeli chodzi o kierunki nadajników. Druga antena jest dobrym rozwiązaniem jeżeli sygnał jest słaby, na jednej antenie nie zawsze chce to działać na pewno zwrotnica antenowa będzie potrzebna jeżeli chodzi o zwrotnice to warto zwrócić uwagę na producenta aby kichy nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co chris radzisz mam podłączyć 2-gą antenę ?

ja bym się starał na początek odebrać jednak tę Żórawinę. Jeśli nie tą aneną, co to ją masz w tej chwili, to spróbować czegoś innego. A jak złapiesz mux-3 to wtedy się okaże, czy łapiesz również mux-2 czy trzeba myśleć nad innym rozwiązaniem.

 

Z tym odbiorem mux-3 we Wrocławiu to bywa różnie, bo za Wrocławiem to łapią go nawet na 40km. Popatrz tam: http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...