Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2022 o 00:04, Pawop napisał:

, nie Ciebie miałem na myśli.

Oczywiście, zdaję sobie sprawę. Jednak dla mnie po to jest to forum, żeby wyrażać swoje opinie. Mnie cały czas dziwi, że tak świetnie napisane dzieło jak "Wiedźmin" nie może doczekać się dobrej ekranizacji, a scenarzyści czy to polscy, czy zagraniczni potrafią nawet zmieniać rewelacyjnie napisane dialogi. Dla mnie to niepojęte. Sapkowski musi czekać na swojego Jacksona jak Tolkien. :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjski Instytut Filmowy (BFI) przechowa 26 filmów i programów telewizyjnych Netflix w swoim narodowym archiwum. Po raz usługa streamingowa będzie miał swoją zawartość w archiwum BFI. Wśród tytułów między innymi Bridgertonowie czy The Dig.

 

"“We are so excited to bring a selection of Netflix’s fantastic UK productions into the national collection, they are a testament to Netflix’s investment in telling UK stories and bringing UK talent to a worldwide audience, capturing our contemporary times. This is a real milestone for the BFI National Archive and gives us a historical record for audiences in decades to come.”"

 

https://www.screendaily.com/news/bfi-to-archive-bridgerton-and-other-netflix-uk-titles/5175980.article

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2022 o 22:47, Cinemaniac4K napisał:

 Obejrzałem właśnie Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - to dopiero jest kapiszon którego mi nie szkoda. A tego serialu jest mi szkoda.

Mam tak samo, owszem widać budżet, ale mimo tego wyszedł im bzdet dekady co najmniej.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 11:54, spotify napisał:

Ty widziałeś to czy nie widziałeś? Czyli mam rozumieć że książę Durin, Halbrand, Nori itd to źle dobrane postacie?


Wymieniłeś dwie... dosłownie dwie postacie z całego serialu które są ok - to trochę mało nie sądzisz? Durin tak to jest fajna postać i wybór castingowy... Halbrand też nie najgorszy choć role ma tak rozpisaną dennie że ręce opadają - kto tam pisze tak denne scenariusze? :) A Nori... wybacz jest tak drewniana jak Pinokio nie obrażając Pinokia... a emocji w niej tyle co dwa gile :) Z resztą większość postaci w serialu jest drewnianych i przykro się na to patrzy.

Tak masz rację... serial wygląda pięknie... i cóż z tego jak reszta leży i kwiczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:


Wymieniłeś dwie... dosłownie dwie postacie z całego serialu które są ok - to trochę mało nie sądzisz?

Wymieniłem przykładowe postacie, bo jeszcze ciekawą jest np Elnord. Ty wymieniłeś tylko Jaskiera. Mało, nie sądzisz ;)? Najmocniejszym ogniwem był Geralt tego serialu i to najmocniejsze ogniwo właśnie powiedziało papa

18 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:

Tak masz rację... serial wygląda pięknie... i cóż z tego jak reszta leży i kwiczy.

Tak, wygląda świetnie. Scenariuszowo dużo słabiej. Co napisałem kilka razy. A w Wiedźminie kwiczy prawie wszystko, bo poziom scenariuszowy niski lotów (jak produkcja Amazon), raptem 2-3 postacie dość ciekawie napisane (powiedzmy że w zaokrągleniu 1:1 w ilości ciekawych postaci) i wygląda przy serialu Amazon jak jakaś podróba. Amazon podsumowując się przynajmniej jakością CGI broni.

Pierścienie na razie mieliśmy tylko 1 sezon i mają szansę wyciągnąć wnioski oraz uwagi w kolejnym sezonie. Podobnie jak w Koła czasu. Wiedźmin oba sezony słabe, gdzie drugi jeszcze gorszy. I mamy jeden z większych bzdetów dekady. 

 

EDIT

Cavill chciał już odejść po 2 sezonie. I wcale rola Supermana nie jest wymówką

https://redanianintelligence.com/2022/11/01/henry-cavills-departure-from-witcher-originated-in-s2/

Edytowane przez spotify
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 00:19, spotify napisał:

Wymieniłem przykładowe postacie, bo jeszcze ciekawą jest np Elnord. Ty wymieniłeś tylko Jaskiera. Mało, nie sądzisz ;)? Najmocniejszym ogniwem był Geralt tego serialu i to najmocniejsze ogniwo właśnie powiedziało papa


Wiele seriali obejrzałem... setki filmów... i Wiedźmin castingowo jest dobry. Opisałem Jaskra jako postać bo jego rola nie jest dobra a rewelacyjna. Dla mnie, podkreślam dla mnie reszta castingów też dobre co nie mogę powiedzieć o Pierścieniach Władzy.

 

W dniu 1.11.2022 o 00:19, spotify napisał:

Tak, wygląda świetnie. Scenariuszowo dużo słabiej. Co napisałem kilka razy. A w Wiedźminie kwiczy prawie wszystko, bo poziom scenariuszowy niski lotów (jak produkcja Amazon), raptem 2-3 postacie dość ciekawie napisane (powiedzmy że w zaokrągleniu 1:1 w ilości ciekawych postaci) i wygląda przy serialu Amazon jak jakaś podróba. Amazon podsumowując się przynajmniej jakością CGI broni.


Właśnie Wiedźmina ogląda się o wiele lepiej... pierwszy sezon super... drugi słabiej. Pierścieni to ja chce zapomnieć że w ogóle oglądałem bo to jest jaka pomyłka a nie podróbą. Oni powinni to wszystko skasować i nagrać od nowa, wymienić wszystkich aktorów (no może prócz 2-3), zająć się na nowo scenariuszem i charakteryzacją bo jest tragiczna. Nie będę się wypowiadał czemu Wiedźmin coraz słabiej wypada z sezonu na sezon i nie dziwię się Cavilowi... ale gdzie kasa na Wiedźmina a gdzie na Pierścienie - nawet tego nie porównuj.

Tak broni się tylko CGI... i muzyką i niczym więcej. Kompletnie niczym bo dalej jest tylko szambo... :)

Edytowane przez Cinemaniac4K
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 23:19, spotify napisał:

Amazon podsumowując się przynajmniej jakością CGI broni.

Pierścienie na razie mieliśmy tylko 1 sezon i mają szansę wyciągnąć wnioski oraz uwagi w kolejnym sezonie. 

Jakie wyciągnąć wnioski?

Nie da się bo wszystko oprócz budżetu leży i kwiczy.

Z guana wniosków się nie da wyciągnąć bo i tak będą cuchnąć.

W obecnej formie to szkoda kasy na kolejne sezony.

Dllaczego? Z bardzo prostego powodu.

Aktorów nie wymienią, a obok scenariusza to najsłabsze ogniwa.

Tu już nawet super hiper scenariusz nie pomoże.

Zresztą oceny mówią same za siebie.

Strach pomyśleć co by to było gdyby siana poszło mniej.

"Koło czasu" identiko. Oglądałem i nie wiedziałem co oglądam mimo starania się ogarnąć o co kaman.

Dodam, że jestem wręcz fanatykiem tego gatunku, ale mimo to nie dałem rady.

To już "Cyd Waleczny" 20× tańszy był lepszy.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyły zdjęcia do serialu The Gentlemen opartego na filmie Guya Ritchego z 2019r.

Scenariusz od pilotażowego odcinka stworzyli sam Guy Ritchie oraz Matthew Read. Twórca filmowego oryginału zajmie się wyreżyserowaniem dwóch pierwszych odcinków oraz będzie sprawował kontrole nad projektem jako producent wykonawczy. Obok niego nad serialem w roli producentów czuwać będą także Ivan Atkinson i Marn Davies.

 

Cytat

Theo James is set as the lead of Netflix’s The Gentlemen, based on the Guy Ritchie film of the same name, Deadline has learned. Production on the Miramax TV series begins in London next week.

https://deadline.com/2022/11/theo-james-guy-ritchie-netflix-tv-series-the-gentlemen-1235161657/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ponad 1,1 mln polskich profili w serwisie Netflix oglądało "Wielką Wodę" w pierwszym tygodniu od premiery - wynika z danych udostępnionych portalowi wirtualnemedia_pl przez PlumResearch, platformę dostarczającą informacje o oglądalności na platformach streamingowych. Polski hit notował lepszą oglądalność pod kątem unikalnych widzów niż 90 proc. innych seriali dramatycznych wydanych w tym czasie przez Netflix."
 

Inne ciekawe informacje:

- prawie 14 tysięcy użytkowników wróciło z powodu tego serialu po co najmniej 30 dniach od ostatniej wizyty na Netflixie. Kolejny na liście "przyciągania" jest "Dahmer" (10 tysięcy) i potem "Gang zielonej rękawiczki" z 2.8 tys.

- pawie 74% widzów obejrzało co najmniej dwa odcinki "Wielkiej wody" w dniu premiery, 44% trzy, a 23% cztery,

- serial w całości obejrzało ponad 80% oglądających,

- 1.1 mln osób, które oglądalo "Wielką wodę" to wg danych PlumResearch 24% aktywnych w Polsce profili Netflixa, łącznie więc powinno być ich wg tych badań ponad 4.5 mln.

 

Cały artykuł: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/serial-wielka-woda-hit-netflix-caly-swiat-kto-zobaczyl-liczba-widzow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix w grudniu: https://antyweb.pl/netflix-grudzien-2022-nowosci-lista-nowe-filmy-i-seriale

 

Z ciekawych rzeczy między innymi

2.12 "Kochanek Lady Chatterley" - kolejna adaptacja powieści, występuja Emma Corrin i Jack O’Connell

2.12 "Scrooge: A Christmas Carol"

2.12 "Sr." - nagradzany dokument o Robercie Downeyu Seniorze

6.12 "Jeszcze przed świętami" - polska komedia świąteczna

9.12 "Pinokio" od Del Toro

9.12 "Dom z papieru: Korea" - 2 część pierwszego sezonu

10.12 "Alchemy of Souls" - 2 część pierwszego sezonu bardzo dobrze ocenianego (IMDB 8.2/10) serialu koreańskiego

13.12 "Last Chance U: Basketball" - sezon 2

14.12 "Brokat" - polski serial z Magdaleną Popławską, Wiktorią Filus, Simlatem itd.

15.12 "Sonic Prime"

16.12 "Bardo" - nowy film Alejandro G. Inarritu ("Zjawa", "Amores Perros" itd)

16.12 "Paradise PD" - sezon 4

21.12 "Emily w Paryżu" - sezon 3

22.12 "Alice in Borderland" - sezon 2

23.12 "Glass Onion: Film z serii „Na noże”"

25.12 "Wiedźmin: Rodowód krwi"

28.12 "Noc w przedszkolu" - polska czarna komedia (Piotr Witkowski, Lena Góra, Zbigniew Zamachowski)

30.12 "Biały szum" - reżyseria Noah Baumbach, występują Adam Driver, Greta Gerwig

 

W zapowiedziach (na razie bez daty) także wywiad Davida Lettermana z Wołodymyrem Zełenskim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2022 o 20:06, k05 napisał(a):

Stopniowo z oferty Netflixa znikają kolejne seriale TVP. 15 grudnia ma zostać usunięte "Ranczo". 

We wrześniu zniknęły "Wojenne dziewczyny", a w październiku "O mnie się nie martw". 

Do listy dołączył serial "Dziewczyny ze Lwowa". 

 

Na forum jest sporo osób, które lubią polskie kino, więc warto wspomnieć, że w tygodniu pojawił się film "Plan lekcji" w reżyserii Daniela Markowicza, który znany jest z takich "hitów", jak: "Diablo. Wyścig o wszystko" czy "Bartkowiak" (swoją drogą ten film też miał swoją premierę na Netflix - dostał nawet dwie nominacje do Węży ;). ). I z tego co widać po odbiorze i recenzjach - podobnie jak dwa poprzednie filmy tego Pana został bardzo źle przyjęty. Kiepskie oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...