Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to dolicz mnie do frustratów, bo niezależnie od wierności oryginałowi ten serial nie ma tempa, które charakteryzują książki Sapkowskiego, które czyta się jednym tchem. Niemal każdy odcinek to najpierw gadanie o niczym, a potem jakaś walka z potworem. Nie pamiętam tak niskiej oceny serialu i do tego niestety adekwatnej, a nawet zaryzykuję, że zawyżonej. To jest po prostu przeraźliwie nudna produkcja.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tu krytykowanie jakiejkolwiek produkcji Netflixa jest zabronione? :) Rozumiem, że mnóstwo niekorzystnych komentarzy na Filmwebie są sponsorowane przez konkurencję? Te wymieniłem, bo je wysoko cenię, ale proszę bardzo pierwsze sezony "Gry o tron" to przy "Wiedźminie" arcydzieło. A i podobała mi się produkcja Netflixa "Arcane", więc nie jest tak że każdą produkcję fantasy krytykuję. Oczywiście najlepsza z tej kategorii to zdecydowanie "Władca pierścieni". Wystarczy?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Arkon napisał:

Rozumiem, że tu krytykowanie jakiejkolwiek produkcji Netflixa jest zabronione? :)

nie dorabiaj nieistniejącej teorii

 

22 minuty temu, Arkon napisał:

Rozumiem, że mnóstwo niekorzystnych komentarzy na Filmwebie są sponsorowane przez konkurencję? 

Mnóstwo? Tzn ile? Co to jest " mnóstwo" według ciebie? Ja ci powiem, że tam jest mnóstwo pozytywnych.

"Arcane" powiadasz? Animacja jak setki innych w tym stylu, nie ma niczego co wyróżnia tą produkcję.

Czyli wracamy do czegoś tak prozaicznego jak gust każdego z nas.

Edytowane przez tracer10
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawop napisał:

Ocenę zaniżają frustraci, którzy chcieliby przełożenia książki jeden do jednego.

Śmiechem 

Pierwszy sezon, który trzymał się jako tako Sapkowskiego ale wykonanie słabe był przeciętniakiem 

Ledwo obejrzałem do końca 

Drugi - który praktycznie poza imionami bohaterów nie trzyma się Sapkowskiego ale lepiej wykonany. Pal licho ze tworzą własną historie ale żeby to chociaż było na poziomie 

Dotrwalem do 4 odcinka włącznie i pass. Kolejny przeciętniak. 
Kolejne sezonu to nawet nie dotknę 

Frustracją to jest obrona tego co oni stworzyli mający świetny materiał źródłowy - Polskie złoto i bogactwo naturalne 

I jeszcze o zgrozo wielu uznaje Wiedźmina jednym z lepszych seriali tego roku….

Tu powinien być masowy bunt co oni ostatnio produkują i rezygnacja z subskrypcji. To może wtedy by się przykładali. A tak klepią taką papkę jedną za drugą 

Cowboy Bebop tez [beep]…, animacje He-Mam to samo….
Rosjanie napisali petycje w sprawie Wiedźmina a dołożę od siebie - powinni zrobić petycje aby Netflix nie brał się za ekranizacje powszechnie uznanych i kultowych pozycji (książek, komiksów, gier etc)  i powinien mieć bana nawet na kupno praw. 
 

BTW Zaraz pewnie będzie odbicie piłki ze Arcane im wyszedł w tym roku albo jakaś inna animacja :D Napisze tak - ślepej kurze to i ziarno się trafi 

 

 

Edytowane przez spotify
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, spotify napisał:

 

Tu powinien być masowy bunt co oni ostatnio produkują i rezygnacja z subskrypcji. To może wtedy by się przykładali. A tak klepią taką papkę jedną za drugą 

 

Idealny przykład frustracji. Fani napisali petycję? Tacy to fani, którzy nawet imion bohaterów poprawnie nie potrafią zapisać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spotify napisał:

 

Tu powinien być masowy bunt co oni ostatnio produkują i rezygnacja z subskrypcji. To może wtedy by się przykładali. A tak klepią taką papkę jedną za drugą 

 

To się buntuj, zacznij od siebie i odepnij kartę.

Przecież to takie proste, ale lepiej płakać na forum co?

Klepią bo chcą i mogą, taki sobie obrali kierunek i mają gdzieś buntowników.

Nie pasuje nie płać  nie ma nic prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

@spotify idealny przykład frustracji, o której pisałem


 

Nie - to reakcja na ignoranctwo i przyklepywanie temu tworowi. 
Rozumiem - nowa historia ale już pomijam ze maja złoto jak powieści Sapkowskiegi do dyspozycji - stworzyli po prostu przeciętniaka (i to jeszcze delikatne określenie) 

A do tego wszędzie to bronią. A dlaczego? Bo statystyki pokazują, ze 2 sezon jest tym miejscem, kiedy ludzie podejmują decyzje czy oglądają dalej 

 

7 godzin temu, Arkon napisał:

Te wymieniłem, bo je wysoko cenię, ale proszę bardzo pierwsze sezony "Gry o tron" to przy "Wiedźminie" arcydzieło.

 Nawet Amazona Carnival Row to przy tym arcydzieło A nie miał aż takiej reklamy i przychylności recenzentów 

 

Godzinę temu, tracer10 napisał:

To się buntuj, zacznij od siebie i odepnij kartę.

Przecież to takie proste, ale lepiej płakać na forum co?

 

Płakanie na forum? Jeśli zrobili z tego pośmiewisko to mam się cieszyć, zachęcać, klaskać uszami - nawet jeśli jest to przeciętne? A może lepiej - przymknąć oko, zachwalać i cieszyć się jak dziecko ze Netflix zrobil Wiedźmina  i otwierać z Wami szampana? Bo albo krzyczysz i płaczesz i jesteś buntownikiem albo z Nami (czytaj z Wami) sie ciesz i tylko spróbuj napisać własne zdanie oraz to skrytykować? I jeszcze na dodatek - kto skrytykuje, to frustrat? 
Jeszcze rozumiem w sieci narzekanie dla narzekania ale maja ku temu więcej argumentów na NIE niż na TAK

Bo ani nie trzyma się Sapkowskiego ani z tego dobre fantasy 

Spokojnie - tak zrobię. Skończę „moją listę” głównie z produkcjami na licencji, czekając spokojnie na Skyshowtime. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nazywa się "Wiedźmin", więc jest adaptacją książki Sapkowskiego. Po drugie i najważniejsze jakościowo też jest słaby nawet jeżeli potraktować go jako niezwiązany z książkami i grami. Dialogi są nudne ma się ochotę je przewinąć. Postacie są nijakie i nie budzą emocji, o sympatii nie wspominając. Ale najgorsze jest to że między nimi nie ma żadnej chemii. To tak płasko zagrany scenariusz, że po kilku minutach nie pamiętasz że w ogóle oglądałeś jakiś serial. Szkoda bo potencjał był olbrzymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł taki jak książka bynajmniej nie oznacza adaptacjii.

 

PS

Muszę przyznać że pomieszały mi się terminy.

Reasumując "Wiedźmin" Netflixa to właśnie adaptacja, a nie EKRANIZACJA jak byście chcieli.

I nie musi się trzymać książki.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mają już Mowy Ptaków. Wybitne dzieło Żuławskiego, twórcy Wojno Polsko-Ruskiej

W dniu 9.11.2021 o 12:00, czerstwy napisał:

Ja natomiast zacząłem Ku jezioru.I na bank jest to ten serial który miałem wcześniej polecany bo po dwóch odcinkach zgadza sie z tym co mówił znajomy. Normalnie to chyba bym nie tknął Rosyjskiego serialu a tu niespodzianka.

To obejrzyj później Lepsi niż My. Też rosyjski i z tym samym głównym aktorem, Kirill Käro

Edytowane przez bredny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tracer10 napisał:

To zrób to, a nie twórz kolejnego płacz-posta.

I zapamiętaj jedno, to nie jest adaptacja książki i nie musi się jej sztywno trzymać.

Ale czego nie rozumiesz 

1. Nie musi się trzymać sztywno ale nawet niczego się nie trzyma poza imionami i nazwami lokalizacji 

2 Napisałem również pal licho trzymanie Sapkowskiego. Napisali swoją historie. I wyszedł z tego przeciętniak co w sumie kolega @Arkonjuz napisał 

3. Gdyby ich własna historia i pomysł miało ręce i nogi, to nie byłoby się czego czepiać 

Napisałem to wyżej, teraz masz w 3 zdaniach (krócej) 

 

Wiec ani nie trzyma się Sapkowkiego ani nie wyszło z tego nic dobrego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spotifyIle razy trzeba ci powtarzać, że nie musi ci się to podobać? Podałeś swoją opinię wraz z płaczliwym apelem o bojkot Netflixa i finito. Zrób to tak po prostu.

Ileż razy można klepać to samo? Masz swój gust i gitara, wystarczy raz powiedzieć.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, barabasz napisał:

Dla mnie najlepszy serial tego roku.


A dla mnie jako drugi sezon to największy zawód roku... Ciri budzi się w ostatnim odcinku a przed tym jest nudna jak flaki z olejem. Z Yen zrobili ciepłe kluski... WTF. To idzie w bardzo złą stronę.
Dobrze że Geralt daje radę jako postać. Szkoda też postaci Jaskra bo w pierwszym sezonie postać super... a teraz nawet muzycznie podupadło. Nie ma co na siłę tego bronić...

Tak to jest moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tracer10 napisał:

@spotifyIle razy trzeba ci powtarzać, że nie musi ci się to podobać? Podałeś swoją opinię wraz z płaczliwym apelem o bojkot Netflixa i finito. Zrób to tak po prostu.

Ileż razy można klepać to samo? Masz swój gust i gitara, wystarczy raz powiedzieć.

Aha. Ale odpowiadać i pisać, ze się mylę to możesz pisać kilkanaście razy? 

Płaczliwy apel to jest po Waszej stronie - jak można przecież to skrytykować? Krytykują tylko frustraci! 
Krótko. Narracja tutaj  jest taka - albo całujesz Netflixa albo siedź cicho. Tą platformę i ich produkcje tylko się zachwala albo siedzi cicho 

Kazde inne to płacz, frustracja a jak Ci się nie podoba - odłącz kartę. 

Super!!! Brawo Wy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...