Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale problem polega na jakości obrazka czy na samym bitrate?

Bo jeśli Netflix na danym urządzeniu korzysta w AV1 to 1 Mbps dla 1080p jest "normalną" wartością - odpowiada powiedzmy 4-5 Mbps w H264 ;).

Na YT są już filmy w 4K, które mają w kodeku AV1 po 2-3 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czerstwy napisał:

No idzie w HD ale 0.99Mb/s? To sa jakieś żarty.


HD na Netflix to kpina. Tak jak 4K trzyma poziom tak HD jest w cały świat. Jak filmy/animacje mają po 5 Mb/s to powiedzmy jest spoko ale to nie to samo co 8 Mb/s na HBO Max. Jeśli chodzi o HD to Netflix wypada najgorzej. Tak dobrze widzisz jest wiele takich pozycji... tego nie da się oglądać. Na Netflix TYLKO 4K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czerstwy napisał:

Czy osoby które mają plan HD będą mieli film HD w takiej samej jakości jak ci co opłacają plan 4K? Bo po kilku tygodniach odpaliłem sobie znowu Netflixa odpaliłem film a na Android tv pokazuje mi 0.99 Mb/s 1080

W obu planach jakość HD taka sama. Pomijając postępowy kodek AV1,  zdarzają się pozycje z ~2 Mbps przy H264, czy ~1 Mbps dla VP9. 

10 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:


HD na Netflix to kpina. Tak jak 4K trzyma poziom tak HD jest w cały świat. 

Zgadza się, tu jest duże zróżnicowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bgmnt napisał:

Bo jeśli Netflix na danym urządzeniu korzysta w AV1 to 1 Mbps dla 1080p jest "normalną" wartością - odpowiada powiedzmy 4-5 Mbps w H264 ;).

 

AV1 to nie są czary, na 1 Mbps w 1080p zmieścisz co najwyżej filmy z bardzo statycznymi scenami albo kreskówki.

Poza tym ten kodek dla efektywności celuje głównie w denoising i syntezę ziarna - to te techniki zapewniają największy "uzysk", oczywiście nie bez kompromisów dla wierności przekazu :)

 

12 godzin temu, bgmnt napisał:

Na YT są już filmy w 4K, które mają w kodeku AV1 po 2-3 Mbps.

 

YT to akurat antyreklama AV1 - jakość filmów w tym kodeku jest często gorsza od VP9, bo celuje się przede wszystkim w mniejszy plik (od VP9 i H.264), a nie lepszą jakość.

Ma to oczywiście sens dla serwisu typu UGC, szkoda, że potem wychodzi coś takiego:

ZVs8R4z.png

https://youtu.be/drzHwf4X_b0?t=71

 

 

Oczywiście przykład skrajny, ale jednak pokazuje, że obietnice o lepszej jakości można włożyć między bajki - chodzi przede wszystkim o kasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Netflix po cichu zaczął "optymalizować" treści HDR i zamiast sztywnego alokowania bitrate'u (dla 4K max. 15.25M) pojawiają się różne wartości.

 

Bardzo ziarnisty 1 odc. 2 sezonu "Kroniki Seinfelda" dostał nieco ponad 18 Mbps:

bFc2n2q.png

 

za to film "Skandal! Kulisy afery Wirecard" w najwyższej wersji ma ponad 11 Mbps:

jHsIkrV.png

 

 

Dodatkowo 4K HDR może mieć teraz nawet lekko ponad 2 Mbps w niższych wersjach jakościowych:

VFwRzhZ.png

 

Wcześniej najniższy bitrate 4K HDR wynosił ok. 7 Mbps.

 

Na razie zdaje się, że nie jadą tak po bandzie jak przy treściach HD/4K SDR i ta zmiana realnie poprawia odbiór dla klientów ze słabszymi łączami jak i szybszymi.

Jak będzie w przyszłości zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android 7. Ciekawostka.Obecnie wszystkie nowe filmy/ seriale normalnie 4K+ HDR. Bitrate 15,25 mb/s

Wcześniejsze to już różnie- raz mają HDR, raz nie- wtedy jest niecałe 12 Mb/s..

Połączenie przez Ethernet.

(Nie przeszkadza, bo wtedy oglądam przez Apple TV 4K lub ultraboxa- wifi)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lakiman napisał:

...Która z marek na rynku telewizorów jest najbardziej niezawodna?

Wszystkie markowe, z wyższej półki.  Choć też czasami się psują jak inne. Każdy Ci poleci to co ma. Więc...wiesz 

 

 

DV na Netflix działa u mnie bez problemu w tv

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 18:12, lakiman napisał:

Android 7. Ciekawostka.Obecnie wszystkie nowe filmy/ seriale normalnie 4K+ HDR. Bitrate 15,25 mb/s

Wcześniejsze to już różnie- raz mają HDR, raz nie- wtedy jest niecałe 12 Mb/s..

Połączenie przez Ethernet.


A pamiętacie jak śmiali się ze mnie że mam stary TV? :) Tyle razy do nich dzwoniłem i pisałem (myślę że nie ja sam jedyny) że w końcu wszystko naprawili. Ale masz rację od tamtego czasu jest zamęt. Wszystko co jest nowością leci bankowo 15,25 Mb/s w 4K HDR. Ale starsze pozycje (pytanie kiedy pozycje stają się starsze) dostają nawet prawie ~18Mb/s. U mnie wszędzie wrócił HDR i jest ok ale HD już nie oglądam prawie wcale, chyba że takie Arcane czy Cyberpunk.

Ale jak kiedyś pisałem...

Cytat

Tyler Rake: Ocalenie / bitrate 3.77 Mb/s > ma tylko 8.61 Mb/s z HDR
Bright / bitrate 2.29 Mb/s > ma tylko 10.86 Mb/s z HDR
The Highwayman / bitrate 2.38 Mb/s > ma tylko 10.86 Mb/s z HDR

...one nadal mają taki niski bitrate ale zdecydowanie lepiej jak ten co był w trakcie "awarii" czyli 2-4 Mb/s jak HDR znikło.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uczciwie trzeba przyznać, że z 5.1 -   nie ma żadnych problemów ( oraz Prime Video, Canal+)  jak z Disney+ i HBO Max.

Tam jest co jakiś czas przycięcie dźwięku na Android TV w podłączonym soundbarze 5.1.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...