Skocz do zawartości

TV Niepokalanów / TV Niepokalanów 2


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat chciałbym zadedykować pierwszej polskiej stacji religijnej, która to doczeka się swojej może nie bezpośredniej ale jednak kontynuacji - mam na myśli tutaj pomysły uruchomienia stacji EWTN. Tak swoją drogą ciekawi mnie czy kontent tej stacji został gdzieś zachowany i kto ma do niego prawa. EWTN z pewnością na tym by skorzystał ;)

Przy okazji zawsze dziwiło mnie że TN2 rozpoczynała nadawanie dopiero od 14:55 i to we wszystkie dni oprócz niedziel gdy program był już pełny i zaczynał się już o dziewiątej rano - czyżby oszczędności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kontynuacja TV Niepokalanów jest - nazywa się TV Trwam ;)

 

Co do praw, to najprawdopodobniej mają je Franciszkanie, gdzie także powiem że jeden z biskupów z mojego regionu (Franciszkanin zresztą) był odpowiedzialny za utworzenie TV Niepokalanów.

 

Ja TV Niepokalanów 2 oglądałem u rodziny w Dziwnowie - szczególnie pamiętam planszę z informacją o której godzinie zacznie się program, w tym logo stacji przypominające Maryję. A co do oszczędności, to najprawdopodobniej TV Niepokalanów 2 miała wspólny budżet z TV Puls, gdzie po tym jak Prokom (główny udziałowiec) wycofał się ze stacji, to TV Niepokalanów 2 razem z TV Puls wyzionęła ducha i zakończyła swoje nadawanie - choć TV Niepokalanów 2 to się rozwijała dzięki wpłatom od widzów oraz braku reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Niepokalanowem 2 jest nieco inna sprawa. Stacja nie mogła mieć wspólnego budżetu z Pulsem, bo Franciszkanie oddali wszystkie udziały z Telewizji Familijnej, przez co nie emitowali swoich programów na Pulsie, dlatego też stworzyli TV Niepokalanów 2. Do tej stacji utworzyli spółkę Framax Media, w której skład wchodzili ludzie pracujący wcześniej w pierwszym Niepokalanowie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym - myślałem, że za TV Niepokalanów 2 była odpowiedzialna spółka Telewizja Familijna.


Jednak TV Niepokalanów 2 pod koniec swojego nadawania nadawała program TV Puls ''Studio Otwarte - Cybernetyki 7'', który prowadził Jan Pospieszalski.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą ciekawi mnie czy kontent tej stacji został gdzieś zachowany i kto ma do niego prawa. EWTN z pewnością na tym by skorzystał ;)

Nie skorzystałby. Programy z Niepokalanowa przeszły do Pulsu, który w czasach przed Murdochem je emitował, choć też nie było tego zbyt dużo, bo już za czasów TN wypełniano ramówkę produkcjami Video Studio Gdańsk czy Studia Kontakt. Poza tym już wtedy, ponad 10 lat temu, były to materiały niezbyt dobrze zachowane, więc nie byłoby sensu nawet niektórych pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...