Jump to content
Poland

TV Niepokalanów / TV Niepokalanów 2

Recommended Posts

Ten temat chciałbym zadedykować pierwszej polskiej stacji religijnej, która to doczeka się swojej może nie bezpośredniej ale jednak kontynuacji - mam na myśli tutaj pomysły uruchomienia stacji EWTN. Tak swoją drogą ciekawi mnie czy kontent tej stacji został gdzieś zachowany i kto ma do niego prawa. EWTN z pewnością na tym by skorzystał ;)

Przy okazji zawsze dziwiło mnie że TN2 rozpoczynała nadawanie dopiero od 14:55 i to we wszystkie dni oprócz niedziel gdy program był już pełny i zaczynał się już o dziewiątej rano - czyżby oszczędności :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież kontynuacja TV Niepokalanów jest - nazywa się TV Trwam ;)

 

Co do praw, to najprawdopodobniej mają je Franciszkanie, gdzie także powiem że jeden z biskupów z mojego regionu (Franciszkanin zresztą) był odpowiedzialny za utworzenie TV Niepokalanów.

 

Ja TV Niepokalanów 2 oglądałem u rodziny w Dziwnowie - szczególnie pamiętam planszę z informacją o której godzinie zacznie się program, w tym logo stacji przypominające Maryję. A co do oszczędności, to najprawdopodobniej TV Niepokalanów 2 miała wspólny budżet z TV Puls, gdzie po tym jak Prokom (główny udziałowiec) wycofał się ze stacji, to TV Niepokalanów 2 razem z TV Puls wyzionęła ducha i zakończyła swoje nadawanie - choć TV Niepokalanów 2 to się rozwijała dzięki wpłatom od widzów oraz braku reklam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat z Niepokalanowem 2 jest nieco inna sprawa. Stacja nie mogła mieć wspólnego budżetu z Pulsem, bo Franciszkanie oddali wszystkie udziały z Telewizji Familijnej, przez co nie emitowali swoich programów na Pulsie, dlatego też stworzyli TV Niepokalanów 2. Do tej stacji utworzyli spółkę Framax Media, w której skład wchodzili ludzie pracujący wcześniej w pierwszym Niepokalanowie.

Edited by Kirk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem o tym - myślałem, że za TV Niepokalanów 2 była odpowiedzialna spółka Telewizja Familijna.


Jednak TV Niepokalanów 2 pod koniec swojego nadawania nadawała program TV Puls ''Studio Otwarte - Cybernetyki 7'', który prowadził Jan Pospieszalski.

Edited by Frontowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak swoją drogą ciekawi mnie czy kontent tej stacji został gdzieś zachowany i kto ma do niego prawa. EWTN z pewnością na tym by skorzystał ;)

Nie skorzystałby. Programy z Niepokalanowa przeszły do Pulsu, który w czasach przed Murdochem je emitował, choć też nie było tego zbyt dużo, bo już za czasów TN wypełniano ramówkę produkcjami Video Studio Gdańsk czy Studia Kontakt. Poza tym już wtedy, ponad 10 lat temu, były to materiały niezbyt dobrze zachowane, więc nie byłoby sensu nawet niektórych pokazywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja TV Niepokalanów z okolic Wawy oglądałem od początku 1998.

Nie wiem, może w okolicach stolicy wcześniej wszedł ten kanał? Ktoś coś wie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...