Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, przecież wszystko najlepiej dać do neta, ja właściwie często z tego korzystam, ale jednak wołałbym obejrzeć sobie w fajnym HD czasem ale łącze nie pozwala. :(

Zastanawia mnie jednak jedna kwestia, czy oni w TVP, robiąc wywiady z miejsca wydarzeń, ze skoków czy np. z meczu Rumunia-Polska (w studiu 4-4-2 po meczu), wysyłają je do Warszawy megaszybkim LTE? :D Czy czym tam innym? :D Bo zdarzały się takie czasem wejścia, że następowały gwałtowne utraty bitrate i klatkowanie, zwłaszcza gdy pokazywali je na żywo. Teraz jakby sobie zaczynali też takie wejścia live odpuszczać, choćby wczoraj kiedy mieli wywiad ze Stochem już od razu po konkursie, co było widać w przekazie Fisowskim, pokazali go dopiero w studiu. Żeby nie być gołosłownym, i zobrazować mniej więcej o co mi chodzi, dam wywiad z Żyłą, który obrazuje to zjawisko:

 

 

 

 

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, przecież Nowiński już od dawna nie komentuje dla TVP. Dębowski pod koniec MŚ ma PŚ w łyżwiarstwie szybkim,ale może go ktoś zastąpi. Ostatnio jeździli Iwański z Laskowskim,a Dębowski komentował z dziupli. 

Na drugi kanał sportowy nie ma szans, TVP po początkowych zapowiedziach jednak uznała,że nie będzie tworzyć nowych kanałów tematycznych,a na TVP Sport w NTC też się nie zanosi, bo kwestia uregulowania i podniesienia ściągalności abonamentu też została zamrożona. Rok 2017 zdaje się nie przyniesie nam żadnej zmiany w  tym zakresie.  Prędzej bym się spodziewał na marginesie likwidacji TVP HD, chyba,że powtórki generują bardzo dobre wyniki, aniżeli pojawienia się tam transmisji sportowych.

 

TVP w ramach swojego 1 kanału stara się dobrze zagospodarować posiadane prawa, choć nie wiem czy zauważyliście,ale w TVP SPORT mało jest retransmisji premierowych. Jeśli czegoś nie upchniemy w ramach transmisji to zazwyczaj tego nie ma. Jeśli w ramówce nie ma miejsca na więcej niż 1 mecz np. z MŚ w piłce ręcznej to nie można liczyć na to,że np. późnym wieczorem TVP pokaże z odtworzenia inny mecz, emituje powtórkę tego co transmitowali. Właściwie wyjątkiem od tej reguły jest tenis tylko i wyłącznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, przecież Nowiński już od dawna nie komentuje dla TVP. Dębowski pod koniec MŚ ma PŚ w łyżwiarstwie szybkim,ale może go ktoś zastąpi. Ostatnio jeździli Iwański z Laskowskim,a Dębowski komentował z dziupli. 

Na drugi kanał sportowy nie ma szans, TVP po początkowych zapowiedziach jednak uznała,że nie będzie tworzyć nowych kanałów tematycznych,a na TVP Sport w NTC też się nie zanosi, bo kwestia uregulowania i podniesienia ściągalności abonamentu też została zamrożona. Rok 2017 zdaje się nie przyniesie nam żadnej zmiany w  tym zakresie.  Prędzej bym się spodziewał na marginesie likwidacji TVP HD, chyba,że powtórki generują bardzo dobre wyniki, aniżeli pojawienia się tam transmisji sportowych.

 

TVP w ramach swojego 1 kanału stara się dobrze zagospodarować posiadane prawa, choć nie wiem czy zauważyliście,ale w TVP SPORT mało jest retransmisji premierowych. Jeśli czegoś nie upchniemy w ramach transmisji to zazwyczaj tego nie ma. Jeśli w ramówce nie ma miejsca na więcej niż 1 mecz np. z MŚ w piłce ręcznej to nie można liczyć na to,że np. późnym wieczorem TVP pokaże z odtworzenia inny mecz, emituje powtórkę tego co transmitowali. Właściwie wyjątkiem od tej reguły jest tenis tylko i wyłącznie. 

 

Zdaje się, że Piotr Dębowski też jeździł, ale na męskie turnieje. Na mistrzostwa panów jeździli we trzech. Natomiast na turnieje kobiet jeździli Maciej Iwański i Jacek Laskowski, a Piotr Dębowski komentował z dziupli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, przecież Nowiński już od dawna nie komentuje dla TVP. Dębowski pod koniec MŚ ma PŚ w łyżwiarstwie szybkim,ale może go ktoś zastąpi. Ostatnio jeździli Iwański z Laskowskim,a Dębowski komentował z dziupli. 

Na drugi kanał sportowy nie ma szans, TVP po początkowych zapowiedziach jednak uznała,że nie będzie tworzyć nowych kanałów tematycznych,a na TVP Sport w NTC też się nie zanosi, bo kwestia uregulowania i podniesienia ściągalności abonamentu też została zamrożona. Rok 2017 zdaje się nie przyniesie nam żadnej zmiany w  tym zakresie.  Prędzej bym się spodziewał na marginesie likwidacji TVP HD, chyba,że powtórki generują bardzo dobre wyniki, aniżeli pojawienia się tam transmisji sportowych.

 

TVP w ramach swojego 1 kanału stara się dobrze zagospodarować posiadane prawa, choć nie wiem czy zauważyliście,ale w TVP SPORT mało jest retransmisji premierowych. Jeśli czegoś nie upchniemy w ramach transmisji to zazwyczaj tego nie ma. Jeśli w ramówce nie ma miejsca na więcej niż 1 mecz np. z MŚ w piłce ręcznej to nie można liczyć na to,że np. późnym wieczorem TVP pokaże z odtworzenia inny mecz, emituje powtórkę tego co transmitowali. Właściwie wyjątkiem od tej reguły jest tenis tylko i wyłącznie. 

3 dni temu TVP Sport podawało Nowińskiego jako swojego eksperta więc raczej będzie komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

TVP w ramach swojego 1 kanału stara się dobrze zagospodarować posiadane prawa, choć nie wiem czy zauważyliście,ale w TVP SPORT mało jest retransmisji premierowych. Jeśli czegoś nie upchniemy w ramach transmisji to zazwyczaj tego nie ma. Jeśli w ramówce nie ma miejsca na więcej niż 1 mecz np. z MŚ w piłce ręcznej to nie można liczyć na to,że np. późnym wieczorem TVP pokaże z odtworzenia inny mecz, emituje powtórkę tego co transmitowali. Właściwie wyjątkiem od tej reguły jest tenis tylko i wyłącznie. 

W zasadzie to masz rację, tylko czasem są wyjątki jak np. przy Pucharze Francji teraz.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nawet te mecze czy transmisje, ktore są na sport.tvp.pl są bez komentarza to ich nie ma potem w TVP Sport pewnie z powodu braku komentarza.

 

A jeszcze wracając do Pucharu Francji to nie ma teraz napisu "premiera" i cyba ścieli bo powinien się zacząć o 17:55, a była dogrywka, która powinna trwać do około 20:30, a w ramówce jest wpisane relacja do 19:55 pomimo tego, że później jest powtórka.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Nowiński nie jest związany na stałe z jakąkolwiek stacji. Polsat utracił ręczną, gdzie był na stałe także kto wie? Też pojawia się pytanie co z jego komentarzem w tym czasie na Vectrze i internecie ligi kobiecej? W wypadku transmisji wychodzi to, że szkoda, że tych mistrzowskich turniejów nie ma Polsat, który ma trzy sportowe anteny i zapewnił by większą ilość transmisji. Z Euro styczniowego z Polski każdy mecz był transmitowany. Słoneczna stacja traci mistrzowskie imprezy szczypiornistów, które mają powodzenie w kraju, a transmituje słabo oglądaną euroligę już nie mówiąc o niemieckiej lidze w kosza - właśnie. Jeszcze jedno. Czy Iwona Niedźwiedź będzie pojawiqć się w studio? Właśnie powróciła na boiska ligowe i czy pogodzić będzie w stanie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to masz rację, tylko czasem są wyjątki jak np. przy Pucharze Francji teraz.

Właściwie troszkę przesadziłem,bo przecież jak jest Puchar Niemiec to pokazują mecze transmitowane wyłącznie na stronie internetowej. Jednak to wyjątki potwierdzające regułę, którą opisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu na żywo w TVP Sport:

Poniedziałek, 09.01:

06:00 TENIS: Turniej WTA w Sydney - mecze 1. rundy gry pojedynczej (do 09:55)
18:30 PIŁKA NOŻNA: FIFA Football Awards
20:05 FUTSAL: Ekstraklasa - mecz: Clearex Chorzów - Red Dragons Pniewy
23:00 ECHA STADIONÓW

Wtorek, 10.01:

01:30 HOKEJ: NHL - mecz: Montreal Canadiens - Washington Capitals
06:00 TENIS: Turniej WTA w Sydney - mecze 2. rundy gry pojedynczej (do 09:55)
18:50 HOKEJ: Liga Mistrzów - 1. tercja meczu półfinałowego: Frölunda HC - HC Fribourg-Gottéron
19:50 HOKEJ: Liga Mistrzów - mecz półfinałowy: Växjö Lakers - Sparta Praga
23:00 SPORTOWY WIECZÓR

Środa, 11.01:

06:00 TENIS: Turniej WTA w Sydney - mecz ćwierćfinałowy gry pojedynczej
08:30 TENIS: Turniej WTA w Sydney - mecz ćwierćfinałowy gry pojedynczej
20:35 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Francja - Brazylia
23:00 SPORTOWY WIECZÓR

Czwartek, 12.01:

06:00 TENIS: Turniej WTA w Sydney - mecz półfinałowy gry pojedynczej
10:30 TENIS: Turniej WTA w Sydney - mecz półfinałowy gry pojedynczej
13:50 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Słowenia - Angola
17:35 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Rosja - Japonia
20:40 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Polska - Norwegia (+ studio od 20:15) (mecz również w TVP2!)
23:00 SPORTOWY WIECZÓR

Piątek, 13.01:

08:30 TENIS: Turniej WTA w Sydney - mecz finałowy gry pojedynczej
13:50 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Białoruś - Chile
17:45 SKOKI NARCIARSKIE: Zawody Pucharu Świata w Wiśle - kwalifikacje
19:25 HOKEJ: Polska Hokej Liga - mecz: GKS Tychy - Orlik Opole
23:00 SPORTOWY WIECZÓR

Sobota, 14.01:

01:00 HOKEJ: NHL - mecz: Washington Capitals - Chicago Blackhawks
08:35 BIEGI NARCIARSKIE: Ski Classics - Bieg Cesarza Maksymiliana w Seefeld (do 12:05)
14:40 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Brazylia - Polska (+ studio od 14:15) (mecz również w TVP2!)
16:00 TVP1 SKOKI NARCIARSKIE: Zawody Pucharu Świata w Wiśle (+ studio od 15:50) (z przerwą na TeX między 16:55-17:05)
17:35 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Norwegia - Rosja
20:35 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Węgry - Chorwacja
23:00 SPORTOWA SOBOTA

Niedziela, 15.01:

01:00 HOKEJ: NHL - mecz: Montreal Canadiens - New York Rangers
14:20 SKOKI NARCIARSKIE: Zawody Pucharu Świata w Wiśle - kwalifikacje
16:00 SKOKI NARCIARSKIE: Zawody Pucharu Świata w Wiśle (+ studio od 15:30) (również w TVP1! - z przerwą na TeX między 16:55-17:05)
17:45 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Francja - Norwegia
20:35 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN: Mistrzostwa Świata we Francji - mecz fazy grupowej: Brazylia - Japonia
23:00 SPORTOWA NIEDZIELA

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL x3 oł jea

 

Chociaż szkoda, że nie transmitują teraz rematchu finału konferencji wschodniej z tego roku (w sumie to już z zeszłego...):

https://www.youtube.com/watch?v=SxllVZClTcc&feature=player_embedded

 

Pozwoliłem sobie wrzucić linka na YouTube, bo w sumie i tak w Polsce nikt tego nie transmituje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony jak TVP pokazuje NHL. Komentarz Laskowskiego i Snopka na duży +.

Tylko, że teraz w trakcie trwania MŚ w piłce ręcznej NHL trochę ucierpi. Nie zanosi się żeby były pokazywane mecze, które rozgrywane są w weekend w godzinach wieczornych czasu europejskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyrla te w weekend to na pewno. IMO i tak większość meczów rozgrywana jest raczej w dni powszednie około 1:00/1:30 w nocy. 

 

 

 

Jestem mile zaskoczony jak TVP pokazuje NHL. Komentarz Laskowskiego i Snopka na duży +.

Pozostali też dają radę. Chociaż za jakiegoś znawcę hokeja na lodzie się nie uważam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest duet Laskowski & Rokicki. Super wiedza i duzo anegdot i ciekawostek. Widać ze to dla nich nie tyoko praca, a przede wszystkim pasja ;)

 

Czerkawskiego słyszałem moze że dwa razy tylko.. Njagorszy wg mnie jest Medrzejewski, jakos tak mi nie pasuje. Ale i tak plus za NHl dla TVP. Wkurzajace sa tylko te amerykańskie reklamy w tercjach przez co mecz trwa i trwa eh... No ale jak NBA oglądałem ze dwa razy to tam jest jeszcze większy dramat pod tym względem!!

 

Strasznie duzo meczow Capitals dają zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Reklamy w Eleven przy transmisji NFL to jest jakaś masakra.

Bo godzinie łeb pęka od tych ich wstawek, dżingli itd. a przerw jest więcej niż samego meczu.

 

Laskowski to jest klasa, jest nieco inny niż reszta komentatorów służbistów z TVP. Widać że był kiedyś w kodowanej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...