Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mają wiele praw, zwłaszcza teraz gdy doszedł tenis, który poza Radwańską ich mało obchodzi. Mecze reprezentacji kilku krajów, koszykówka, hokej - mogliby więcej meczy wtedy puszczać, tenis stołowy, siatkówka kobiet. Mogliby nawet puszczać wspomnienia z igrzysk, mistrzostw świata wielu dyscyplin itp

 

optymalny układ by był gdybyśmy mieli TVP sport HD1 i TVP sport HD2, oj przepraszam, rozmażyłem się... przecież to TVP :D

 

Jak pokazuje SupertennisHD nawet samym tenisie można wypełnić antenę, mając niewiele bogatsze prawa od TVP (mają kilka turniejów ATP, ale uboższy pakiet WTA - nie było pierwszych rund z Dubaju i Doha)

 

Wislok już piszesz po raz setny o tym Dubaju, zmień płytę.... to nie był finał Roland Garros Nadala z Djokoviciem by to wypominać co tydzień po roku...

 

To ja po raz kolejny podkreślę, że tenis w Eurosporcie był pokazywany świetnie wg mnie. Otoczka, wywiady, sposób prezentowania równy albo nawet wyższy poziomowi pokazywania ekstraklasy w canal+. Nawet brak meczów nocnych z turniejów, mnie specjalnie nie raził. Były z rana retransmisje, oczywiście w HD. Jednak magiczne nocki są tylko na Australian Open i US Open i Eurosport tak jak ja jest tego samego zdania:)

 

Poza tym nie podoba mi się to propolskie podejście, założę się, że jakby Radwańska grała w czasie meczu Williams z Li wtedy nagle ten mecz na antenie by się pojawił live, a tak nas to nie obchodzi. To mi się podoba w Eurosporcie, że obiektywnie wybierany jest najciekawszy mecz podczas turnieju Wielkiego Szlema.

Żadnym wytłumaczeniem jest to, że Eurosport jest stacją europejską, w Canal+ jak jest mecz MU-Chelsea to on jest puszczany, a nie Southampton Boruca, to samo w nsport, Orange sport, sportklubie. Tylko w TVP (i czasem Polsacie) takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli przede wszystkim turnieje mistrzowskie kontynentów (Europy, Ameryki Pld). Ja bym się nie obraził widząc finał Copa America sprzed 3,4 lat, czy mecze z Euro. Poza tym transmisje live z meczów Brazylii.

 

Pisałem z pamięci ale chyba mają siatkarską ligę włoską kobiet.

 

Poza tym zapomniałem o sportach zimowych, piłce ręcznej, pływaniu, więc content (słynne ostatnio słowo) jest:)

 

Edit: z tą ligą włoską to może palnąłem:) ja widziałem mecze siatkarskiej z igrzysk Olimpijskich:) Tak czy tak nawet bez tego kontent jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają wiele praw, zwłaszcza teraz gdy doszedł tenis, który poza Radwańską ich mało obchodzi. Mecze reprezentacji kilku krajów, koszykówka, hokej - mogliby więcej meczy wtedy puszczać, tenis stołowy, siatkówka kobiet. Mogliby nawet puszczać wspomnienia z igrzysk, mistrzostw świata wielu dyscyplin itp

 

optymalny układ by był gdybyśmy mieli TVP sport HD1 i TVP sport HD2, oj przepraszam, rozmażyłem się... przecież to TVP :D

 

Jak pokazuje SupertennisHD nawet samym tenisie można wypełnić antenę, mając niewiele bogatsze prawa od TVP (mają kilka turniejów ATP, ale uboższy pakiet WTA - nie było pierwszych rund z Dubaju i Doha)

 

Wislok już piszesz po raz setny o tym Dubaju, zmień płytę.... to nie był finał Roland Garros Nadala z Djokoviciem by to wypominać co tydzień po roku...

 

To ja po raz kolejny podkreślę, że tenis w Eurosporcie był pokazywany świetnie wg mnie. Otoczka, wywiady, sposób prezentowania równy albo nawet wyższy poziomowi pokazywania ekstraklasy w canal+. Nawet brak meczów nocnych z turniejów, mnie specjalnie nie raził. Były z rana retransmisje, oczywiście w HD. Jednak magiczne nocki są tylko na Australian Open i US Open i Eurosport tak jak ja jest tego samego zdania:)

 

Poza tym nie podoba mi się to propolskie podejście, założę się, że jakby Radwańska grała w czasie meczu Williams z Li wtedy nagle ten mecz na antenie by się pojawił live, a tak nas to nie obchodzi. To mi się podoba w Eurosporcie, że obiektywnie wybierany jest najciekawszy mecz podczas turnieju Wielkiego Szlema.

Żadnym wytłumaczeniem jest to, że Eurosport jest stacją europejską, w Canal+ jak jest mecz MU-Chelsea to on jest puszczany, a nie Southampton Boruca, to samo w nsport, Orange sport, sportklubie. Tylko w TVP (i czasem Polsacie) takie cyrki.

Kaceperek14 TVP pokazuje także inne mecze, nie tylko Radwańskiej. Wystarczy sobie to sprawdzić sport.tvp.pl Mówisz,że piszę o Dubaju po raz setny to napiszę Tokio 2011 i Tokio 2012 - kolejne dwa finały z udziałem Agnieszki Radwańskiej , z których Eurosport pokazywał retransmisję wyłącznie. Turnieje rozgrywane na wiosnę ,często były jedynie retransmitowane, wiem doskonale,bo irytował mnie brak transmisji najważniejszego meczu kiedy to pokazywali wielogodzinne relacje z spotkań 1 rundy, Więc też idealnie nie było.

Argument z Canal + o tyle nietrafiony,że o grafiku gier decydują organizatorzy i często ciekawych spotkań nie można pokazać ,bo na główne areny z kamerami są puszczane gwiazdy typu Szarapowa, Azarenka, Williams czy Agnieszka. Dodatkowo warto zaznaczyć,że TVP ma wykupiony przekaz międzynarodowy i nie może sama decydować o tym jakie mecze pokaże co było widać przy okazji spotkania z S.Cirsteą ,kiedy to dopiero po zakończeniu spotkania Marii Szarapowej przerzucono się na mecz Radwańskiej.

Podkreślę : Na pewno ilość transmisji nie jest zadowalająca, Eurosport pokazywał zdecydowanie więcej spotkań, ale nie wiem jaki pakiet TVP wykupiła. Pamiętam,że np.Eurosport pokazywał po dwa spotkania dziennie z turnieju w Madrycie,bo do tylu miał prawa. Wcale by mnie nie zdziwiło jakby TVP wykupiła właśnie taki pakiet, o czym może świadczyć fakt,że TVP pokazała na stronie internetowej mecz Radwańskiej z Rybarikovą po czym mając zaplanowaną na TVP SPORT transmisję meczu z godziny 21:30 -o tej porze wyemitowano retransmisję meczu Polki,a o 1:00 pokazywano mecz Sereny Williams. To,że STHD pokazuje więcej spotkań nie musi oznaczać,że TVP ma taki sam pakiet. Z tym kanałem jest o tyle ciekawa sytuacja,że była oficjalna informacja,że wszystkie najważniejsze turnieje WTA pokaże od 1/4 ,ale wygląda na to,że coś musieli dokupić. Właśnie teraz patrzę,że kanał Supertennis HD kolejny turniej w Charleston pokaże od 1/4. Zresztą teraz patrzę na ich stronie i ta liczba pokazywanych meczów od której fazy jest zróżnicowana. Generalnie rzecz ujmując - kibic tenisa o dziwo zyskał brakiem transmisji w Eurosporcie,bo teraz ma turnieje w niekodowanym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie šmiesznie śię z złożyło z tym supertenisHD:) Ja już zainstalowałem sobie program do nauki włoskiego. Czytałem, że ludzie uczą się języków przez oglądanie seriali, ja postaram się przez oglądanie tenisa by przyjemniej się oglądało:)

 

co do pakietu jestem pewien, że Supertenis ma uboższy pakiet od TVP. Nie pokazywali pierwszych rund z półwyspu arabskiego mimo, że była wolna antena, a ludzi z Supertenis nie podejrzewam o marnotrawienie praw, zwłaszcza, że grały włoszki np mecz Kerber-Vinci. TVP prawa te miało, tylko że w pełni nie wykorzystywalo. Ty narzekasz na te 3 finały z udziałem Radwańskiej nie pokazane przez Eurosport ja jako fan Szarapovej mam ogromny żal do TVP, że nie pokazywała połowy meczów z półwyspu arabskiego Marii Sharapovej, mimo wolnej anteny! I to mnie boli bo gdy gdyby grała Radwańska to nagle można burzyć całą ramówkę, a meczów wroga jak się da to nie pokazujemy, czasem tylko jak trzeba. To tak jak hiszpański canal+ mający prawa do ATP nie pokazywał meczów Federera jakby miał wolną antenę, liczy się tylko Rafa:)

 

Eurosportowi jakoś zawsze potrafiłem wybaczyć nawet brak tych finałów, bo rozumiałem,że są MŚ w snookerze, że ważny wyścig kolarski, że Bayern gra z Dortmundem, rozumiałem, że te imprezy są rzeczywiście ważniejsze od mniejszych turniejów WTA. Od 2012 nastąpiła znacząca poprawa, pechowo dla Ciebie się złożyło, ze tych dwóch finałów akurat nie pokazali:) Ale nie było czegoś takiego - Aha gra Maria pokazujemy, gra Radwańska nie. Po prostu tenis był mniej ważny od klasyku kolarskiego, co po ilościach transmisji w tygodniu mogłem przeboleć:)

 

Co do meczu z Cirsteą to nie wynikało to z żadnych praw, po prostu z IW i z Miami jest jeden feed transmisji. W Eurosporcie było podobnie przez wiele lat z tymi turniejami (dziwi mnie, że nie ma transmisji z pierwszych dni takich imprez w dzisiejszych czasach, ale to wina ATP/WTA). W Rzymie są np dwa feedy i Eurosport puszczał mecze na dwóch kanałach. Już się boję co będzie w tym roku. Supertenis znów zakodowany jak co roku, gra Sharapova na centralnym, Radwańska na Campo 2 i wtedy TVP może sobie poszaleć:)

Co do Madrytu z zeszłego roku to rzeczywiście była dziwna sprawa. Grała Azarenka z Ivanovic w sesji wieczornej i tego meczu o dziwo nie było. Nie wiem, tu wróżę z fusów, ale może lokalna telewizja zastrzegła że sesje wieczorne tylko u nich? Swoją drogą nigdy nie było meczu z kortu Manolo Santany z sesji wieczornej live na Eurosporcie. Ale na pewno nie wynikało to z kupionego pakietu, bo odnosiłoby się to do innych turniejów, a to był wyjątek. Kiedyś w Warszawie na turnieju WTA Polsat sport też pokazywał więcej meczów, ale wynikało to raczej z zainteresowania spotkaniami przez Eurosport. Woleli pokazywać coś ciekawszego niż mecz Olaru czy Amanmuradovej.

 

Pisząc o canal+ chodziło mi o otoczkę, wywiady, komentarz (bardzo brakuje mi Karola Stopy:( Czasem oglądałem transmisje mało atrakcyjnych meczów ze względu na komentatorów. Słuchałem sobie ich w tle i uczyłem się:) Ponadto czekałem z zapartym tchem na zakonczenie dnia, transmisji i piosenkę w tle fajniejszych scen z udziałem tenisistek. Do tej pory zachowałem sobie nagrania z tych klipów a piosenki Florence+the Machine stały się jednymi z moich ulubionych:) Mała rzecz, a bardzo cieszy i dodaje transmisji kolorytu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że TVP ma za mało praw żeby pokazywać na 2 kanałach. Bzdura. Np. mają prawa do ligi włoskiej w siatkówce (BTW. teraz leci) ale ile meczy pokazali??

Mają mase praw, które są po prostu marnowane. Kupują je np żeby pokazać tylko finał jakiś rozgrywek, bo wcześniejszych faz im się nie opłaca (lepiej pokazać powtórkę z 1978:P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek14 zrozum,że jesteśmy w Polsce i TVP ze zrozumiałych względów będzie się nastawiał w miarę możliwości na mecze Agnieszki Radwańskiej,bo one cieszą się dużym zainteresowaniem, mecz z Karoliną Woźniacką oglądało na antenie kanału sportowego blisko pół miliona osób. Z moich obserwacji wynika,że jednak więcej osób jest niezadowolonych gdy mecz Agnieszki nie zostanie pokazany. A z Marią nie jest tak źle, z moich obserwacji wynika,że obok oczywiście Agnieszki Radwańskiej i właśnie Karoliny jest najczęściej pokazywaną zawodniczką przez TVP.

Kacperek14 oczywiście podzielam twoje zdanie i tak samo jak cała rzesza kibiców rozpaczałem z powodu braku transmisji turniejów WTA na Eurosporcie. Wiem też komu za to "podziękować". Wyjaśnię jeszcze dla jasności sytuacji: Sam nie posiadam ani kanału SupertennisHD ani TVP Sport, także nie mam Eurosportu i już przez 3 lata oglądam tenis prawie wyłącznie przez internet. Teraz dla mnie miłe jest gdy czasami mogę obejrzeć sobie mecz w TV ,tak jak dziś w nocy. Może stąd moja obrona TVP. Warto też dodać,że jest możliwość odtworzenia sobie danego spotkania gdy nie było możliwości obejrzenia spotkania "na żywo" jeśli to spotkanie było transmitowane przez TVP. Dostrzegam też jakieś plusy, nie same minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie niepotrzebnie bawisz się trochę w adwokata diabła:)

 

Dzisiaj w nocy nie chciało mi się siedzieć, więc dziś rano obejrzałem mały skrót na YT, w internecie wszystko znajdziesz. TVP nie udostępnia tam jakiś czarodziejskich, nikomu nie znanych meczów, więc to naprawdę maluuutki plusik, ale jakie diabeł może mieć zalety? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek 1 kwietnia

17:35 Tenis stołowy, Superliga: KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Condohotels Morliny Ostróda TVP Sport

 

Środa 3 kwietnia

18:05 Koszykówka mężczyzn, Tauron Basket Liga: Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra TVP Sport

20:25 Siatkówka mężczyzn, Serie A1: 4. Ćwierćfinał TVP Sport

20:40 Malaga - Borussia TVP 1

 

Czwartek 4 kwietnia

17:00 Tenis, Turniej WTA Charleston - 3.runda (1) TVP Sport

19:00 Tenis, Turniej WTA Charleston - 3.runda (2) TVP Sport

 

Piątek 5 kwietnia

19:00 Tenis, Turniej WTA Charleston - 1.Ćwierćfinał TVP Sport

21:00 Tenis, Turniej WTA Charleston - 2.Ćwierćfinał TVP Sport

23:20 Tenis, Turniej WTA Charleston - 3.Ćwierćfinał TVP Sport

01:00 Tenis, Turniej WTA Charleston - 4.Ćwierćfinał TVP Sport

 

Sobota 6 kwietnia

14:50 Koszykówka mężczyzn, Tauron Basket Liga: PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek TVP Sport

19:00 Tenis, Turniej WTA Charleston - 1.Półfinał TVP Sport

21:00 Tenis, Turniej WTA Charleston - 2.Półfinał TVP Sport

 

Niedziela 7 kwietnia

14:20 Jeździectwo, Halowy Puchar Polski w skokach TVP Sport

19:00 Tenis, Turniej WTA Charleston - Finał TVP Sport

 

Więcej informacji w rozpiskach Piłkarska ramówka i Sport w TV oraz na stronie Tele-Sport.pl. Zapraszam również na oficjalny fan page i proszę o klikanie Lubię to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosportowi jakoś zawsze potrafiłem wybaczyć nawet brak tych finałów, bo rozumiałem,że są MŚ w snookerze, że ważny wyścig kolarski, że Bayern gra z Dortmundem, rozumiałem, że te imprezy są rzeczywiście ważniejsze od mniejszych turniejów WTA. Od 2012 nastąpiła znacząca poprawa, pechowo dla Ciebie się złożyło, ze tych dwóch finałów akurat nie pokazali:) Ale nie było czegoś takiego - Aha gra Maria pokazujemy, gra Radwańska nie. Po prostu tenis był mniej ważny od klasyku kolarskiego, co po ilościach transmisji w tygodniu mogłem przeboleć:)

 

Pozwolisz,że jeszcze się odniosę. Oczywiście rozumiałem Eurosport gdy nie pokazywał meczu tnisowego bo miał zapchaną ramówkę właśnie MŚ w snookerze czy wyścigiem kolarskim lub sportami zimowymi jak MŚ w lotach w Planicy. To nie tak,że jestem egoistyczny i patrzę tylko na swoje chęci o czym świadczą chociażby moje wpisy na tym forum. Tylko zwrócę twoją uwagę,że akurat finały w Tokio są rozgrywane o 6 rano i Eurosport wtedy nie miał innych ważnych transmisji ,a ważniejsze okazały się telezakupy... Gdyby w TVP ważniejsze okazały się właśnie one już sobie wyobrażam rozjechanie tej stacji. Więc jeśli mówimy,że TVP marnuje prawa to równie dobrze ten zarzut można by wysnuć w stronę Europortu,bo też nie wykorzystywał 100% posiadanych praw. TVP na co zwrócę uwagę ma ograniczone kadry- mecze tenisowe komentuje dwoje osób nie licząc Fibaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, rzeczywiście jesteś cięty na to Tokio i Dubaj:) Rozumiem, że jesteś wielkim fanem Radwańskiej:) Jak już wcześniej pisałem taka filozofia Eurosportu, że nie puszczają mniej ważnych imprez sportowych po nocach. Rzeczywiście minus, tu masz rację:)

 

To niech mnie zatrudnią w TVP, kocham tenis i moim największym marzeniem od dzieciństwa jest bycie komentatorem w telewizji. Pisałem nawet nieraz maile do różnych telewizji, ale zawsze bez odzewu. Ale jak inaczej się z nimi kontaktować? Robić pikietę pod Woronicza?

 

Ja bym im nawet za to dopłacał, zarobiliby trochę kasy na otwarcie kanału HD bądź kupno nowych praw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem dalej to z transmisjami już będzie lepiej na TVP SPORT. Co do komentarzu to dziennikarstwo dobrze było by skończyć,nie wiem czy teraz TVP organizuje konkursy jak dawniej. Tak do TV dostał się Babiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Wypatrzyłem cykl filmowy "Filmy na podium" w TVP Sport. Stacja przypomina klasykę kina polskiego - filmy które nie lecą na innych kanałach TVP!

Dziś: 21:06 Mąż swojej żony - komedia, Polska 1960; We wtorek za tydz. o 21:10 Czekam w Monte Carlo - film obyczajowy, Polska 1969.

Ten cykl leci już od pewnego czasu na TVP Sport.Poprzednie filmy wyemitowane w TVP SPORT:

19 marca był film "Znicz Olimipijski z 1969r. , 5 marca film Święta Wojna , 19 lutego Ściana Czarownic ,12 lutego Bokser , a 5 lutego piłkarski Poker.

 

Cykl jest we wtorki ,jeśli nie ma żadnej relacji sportowej.

Tragedia. Zamiast pokazywać sport to pokazują stare filmy. Od czego mają inne kanały?

Connor na Canal+Sport też widzę bardzo dużo filmów , zwłaszcza w okresie letnim. Swoją drogą gdyby Sentence nie zwrócił uwagi na cykl filmowy , o którym wiedziałem od początku to osoby interesujące się sportem nawet by o tym nie wiedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...