Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

U mnie też aktualnie efekt komety. Strasznie to wygląda. Nie wiem, czy w czasie meczu tak było, bo pojechałem do brata i u niego w czasie meczu było ok.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielono-różowy pasek jest w studiu cały czas, tylko trzeba się dobrze przyjrzeć. Jakość obrazu w trakcie meczu była ok, ale studio to jest kompromitacja TVP. Raz, że studio jest w 25 klatkach, ale to wcale nie jest najgorsze - ten obraz wygląda to jest absolutne mydło, wygląda jakby ktoś nieudolnie przepuścił sygnał przez jakieś filtry. Naprawdę podziwiam osoby, które tego nie widzą i piszą że obraz ze studia to jest rewelacja 🤡

Spójrzcie sobie na to co się dzieje z twarzą Węgrzyna w studiu... (na marginesie - tak tutaj też jest zielony pasek 🤡)

foBA8z4.jpeg

Edytowane przez piotrek.prz
literówka
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naziemnej u mnie na TV oraz Canal +  4KBoxie dzwięk wyraznie cichszy niż na TVP Sport oraz pozostałych kanałach,obraz ze studia z widoczną konwersją z HD.Robią kanał 4K i nie potrafią nawet zainwestować w kamery 4K ? Obraz z meczu ok,jeśli ktoś ma zbyt ciemny to trzeba wyłączyć  HDR

Edytowane przez piter7790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Wiele osób pytało czym jest ten cienki zielony pasek. To jest tzw. linia pomocnicza, której jeden koniec wyznacza środek dolnego boku ekranu, a drugi koniec wyznacza środek ekranu 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, k05 napisał(a):

Gdzieś czytałem, że studio nie jest w 4K, bo TVP nawet takich kamer nie posiada.

Ile w tym prawdy to nie wiem. :)

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się nawet że oni w studiu będą mieć kamery 4K, ale to wygląda jak upsampling z 480p z dodatkowymi artefaktami... Przełączam na TVP Sport i tam to samo studio wygląda znacznie lepiej (w 1080i), więc ewidentnie ktoś tam coś solidnie naknocił...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo  komentarzy  które dotyczą jakości obrazu na kanale tvp  4k.Teraz czas na moje zdanie😀

Jakość transmisji w czasie meczu na bardzo dobrym poziomie.Logo  kanału poprawne półprzezroczyste  ale pasek   z  wynikiem meczu straszny.Bardzo  duży , flagi zupełnie zbyteczne.Brak  przezroczystości.Wiadomo ze paski   przygotowuje odbiorca sygnału czyli tvp.

Jakość obrazu ze studia słabej jakości. Na pewno kamery które rejestrują program nie są 4k .Można wybaczyć. Na środku  ekranu w czasie trwania programu ze studnia. pojawia się pionowa kreska.Wygląda jak  v-line. Uszkodzenie sprzętu.

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
38 minut temu, XMAREKK30 napisał(a):

U mnie widać jakby smugi szły za piłkarzami przy szybszej akcji , mówimy oczywiście o powtórkach. Ogólnie tragedia oglądając TVP 4K  w studiu i po za nim 

No właśnie leci powtórka meczu i teraz jest wszystko okej z płynnością  i obraz jest rewelacja. Czyli całe studio i urywki z meczu w trakcie studia były puszczane w 25FPS powodując "efekt komety". Specjaliści 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Wiele osób pytało czym jest ten cienki zielony pasek. To jest tzw. linia pomocnicza, której jeden koniec wyznacza środek dolnego boku ekranu, a drugi koniec wyznacza środek ekranu 🤣

 

Sygnał 4K to 12G. W tym przypadku TVP tworzy sygnał 4K poprzez 4 sygnały po 3G-SDI (SMPTE 424M; rozdzielczość maksymalna to 1080p) to daje nam 12G. Cztery sygnały składane są w jeden strumień 12G.  W przypadku zastosowania technologi IP (nie SDI) sygnał jest w całości przesyłany.

Edytowane przez pawel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...