Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, lukaszuk1995 napisał(a):

ObmgweM.png

 

Bez komentarza, TVP nie ogarnia. Miga sobie ten prostokąt.

Do tego pasek przez pół ekranu w studio.

Przekaz z SAT.

Podobnie też było w DVB-T2 gdzie prostokąt mrugał. TV SHARP 40BL3EA 40" LED 4K + VU+ Duo SE 4K

Edytowane przez darkranger1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michael112 napisał(a):

Jak ktoś ma ten AC4, to czy mógłby sprawdzić, czy na TVP 4K jest prawidłowo działająca ścieżka "bez komentarza"? Bo na transmisji internetowej tam gdzie powinna ona być jest drugi raz audiodeskrypcja. (Tam, gdzie powinna prawidłowo być audiodeskrypcja, także jest.)

Tak, ogladam cały mecz bez komentarza (z dźwiękiem z trybun) - jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, regat6 napisał(a):

Może ktoś mi wyjaśni dlaczego na darmowych kanałach 4k z satelity obraz jest jaśniejszy,bo teraz to na tvp1 to wszystko wygląda lepiej,nie wiem o co chodzi

Trudno rozszyfrować twój bełkot. Na satelicie jaśniejszy w porównaniu z jakim źródłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nolan napisał(a):

współczuje użytkownikom OLED za ten czerwony pasek który przez miesiąc będzie zjadał panel

Nie wiem kto dostarcza te grafiki, czy producent sygnału, czy TVP po swojej stronie, ale ktoś spieprzył robotę koncertowo. Masa ludzi ma OLEDy, a ten pasek jest OGROMNY, bardzo kontrastowy i bez przezroczystości. Totalny brak wyobraźni. Telewizor mi automatycznie obniża jasność po wykryciu tego paska celem chronienia matrycy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Drmscape napisał(a):

Nie wiem kto dostarcza te grafiki, czy producent sygnału, czy TVP po swojej stronie, ale ktoś spieprzył robotę koncertowo. Masa ludzi ma OLEDy, a ten pasek jest OGROMNY, bardzo kontrastowy i bez przezroczystości. Totalny brak wyobraźni. Telewizor mi automatycznie obniża jasność po wykryciu tego paska celem chronienia matrycy. 

Regulacja luminacji logo, to działa niezależnie od tego jaki kolor ma statyczne logo. Zawsze można wyłączyć. TVP do logo nie ma nic, taki sygnał leci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek1623 napisał(a):

to działa niezależnie od tego jaki kolor ma statyczne logo. Zawsze można wyłączyć.

To zależy od marki, w LG można. W moim Sony nie można tego wyłączyć. Musiałbym przez menu serwisowe ryzykując utratą gwarancji. Nie pierwszy raz oglądam sport na tym telewizorze, nawet przy oglądaniu tenisa ABL nie zachowywało się tak agresywnie, co przy tej gównianej grafice tych MŚ. 

Edytowane przez Drmscape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinowy93 napisał(a):

Dzwoniłem na pomoc techniczną vectry.... mówią, że ich technicy sprawdzali problem braku dźwięku na TVP 4K i problem nie leży po ich stronie tylko stronie telewizora. Sugerują zmianę ścieżki dźwiękowej na stereo, lecz w ogóle nie ma takiej opcji w ustawieniach 

Dokładnie u mnie w tv Sony pisze funkcja niedostępna przy bieżącym sygnale,co Oni za głupoty gadają,w piątek były dwie ścieżki do wyboru ,teraz nie ma nic ,tylko obraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Compton napisał(a):

Nie ma takiej opcji aby przez 45-50 min wypalić pasek, nawet na ustawionym kontraście 100%. 

To teraz pomnóż te 45 min x 128 = 95 godzin i już się robi poważny czas wyświetlania jednego statycznego logo w dość krótkim czasie jednego miesiąca, gdyby ktoś na OLEDzie chciał oglądać wszystko od deski do deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, regat6 napisał(a):

Może ktoś mi wyjaśni dlaczego na darmowych kanałach 4k z satelity obraz jest jaśniejszy,

Może dlatego, że masa kanałów FTA w 4K nie ma HDRu? I przez to kontrast leży i kwiczy, bo wszystko się świeci w absurdalny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, salva napisał(a):

Trudno rozszyfrować twój bełkot. Na satelicie jaśniejszy w porównaniu z jakim źródłem? 

W sktócie ,niekodowane kanały 4k darmowe z satelity jaśniejsze niż 4k TVP obojętnie czy z sat czy naziemnej,tvp1 z satelity jaśniejszy od TVP 4k i tu też obojętnie czy sat czy naziemna,teraz rozumiesz?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...