Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może cos tam trochę podkoloryzowali ale landrynkowa saturacja trochę wynika z „naturalnej pomarańczy” strojów Holendrów łącznie z trawą która to podbija, te dwa elementy dominują na ekranie i nadają ton kolorystyki dla całej reszty...a oko to wyłapuje. Gdyby tylko zmienić strój Holendrom na bardziej stonowany lub zimny przy tym samym oświetleniu i kolorze trawy cały odbiór tonalny byłby inny. Dla mnie jakość UHD HDR z naziemnej tego meczu jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio trzeba sobie odpuścić temat spalony na starcie tak samo jak trzeba przyzwyczaić i pogodzić się ze na stadionach standardem jest 8 kamer natywnych UHD-HDR. trzeba czerpać przyjemność z tego co jest...i generalnie poza wpadkami jest przyzwoicie i najważniejsze że dla „zwykłego Kowalskiego” też jest.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




tak samo jak trzeba przyzwyczaić i pogodzić się ze na stadionach standardem jest 8 kamer natywnych UHD-HDR.


Tych kilka procent ujęć z kamer FHD, nadal z dużym bitrate, w ogóle mi nie przeszkadza. Ale trawa jest trochę za zielona

Problemy pierwszego świata :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, orden napisał:

Być może cos tam trochę podkoloryzowali ale landrynkowa saturacja trochę wynika z „naturalnej pomarańczy” strojów Holendrów łącznie z trawą która to podbija, te dwa elementy dominują na ekranie i nadają ton kolorystyki dla całej reszty...a oko to wyłapuje. Gdyby tylko zmienić strój Holendrom na bardziej stonowany lub zimny przy tym samym oświetleniu i kolorze trawy cały odbiór tonalny byłby inny. Dla mnie jakość UHD HDR z naziemnej tego meczu jest bardzo dobra.

Twoja teoria nie trafiona, ujmij kolorow w tv o -25 i zobaczysz ile dowalili koloru ....to nie tylko pomaranczowe koszulki,wszystko swieci jak landrynka

Edytowane przez Tomas73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos AC-3 gra głośniej niż Atmos AC-4. Generalnie oglądam z Atmos AC-3 a komentarz na początku był ciszej potem zrobili głośniej. Mam wrażenie, ze głośność komentarza jest co pewien czas poddawana korekcie przez realizatorów, gdy jest aplauz / głośno na stadionie, komentarz staje się nieczytelny i chyba wtedy robią korektę.
Żadna ścieżka nie jest w AC-3. Chodziło Ci pewnie o E-AC3, czyli Dolby Digital Plus. ;)

Zwróćcie uwagę jak dobrze prezentują się ujęcia nawet z kamer 1080p SDR. To pokazuje, jak ważny jest oczywiście sprzęt, ale również że upscaling z 1080p jest ok. Natomiast studio upscaulują z 1080i. Bez sensu jest studio w TVP 4K. Powinny cały czas lecieć feedsy ze stadionu.


Ja tam lubię żywe kolory. Mam kolor na 80 ustawiony. :)

Dobrze jest i Atmos brzmi najlepiej od początku Euro.
Dźwięk jest rewelacyjny. Nie sądziłem, że jest tak duża różnica między Dolby Digital a Dolby Digital Plus. Atmos jest bezkonkurencyjny. Po prostu jest się na stadionie, a komentatorzy nie zagłuszają dźwięku ze stadionu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koścuszkowiec, tak chodziło mi o E-AC-3, Atmos jest „zakodowany” w DD+. I niewątpliwie jest różnica między zwykłym DD a DD+(z D.Atmos). Efekty robią wrażenie...nawet błędy jak dziś gdy angielski komentarz leciał tylko z jednego głośnika sufitowego - aż chciało się zerknąć do góry żeby zobaczyć skąd ten facet nadaje ;)

 I wyobraź sobie co się dzieje i jaka jest jazda w przestrzeni audio gdy leci z gęstego Atmosa - jest jeszcze większa różnica!

Edytowane przez orden
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kosciuszkowiec napisał:

Żadna ścieżka nie jest w AC-3. Chodziło Ci pewnie o E-AC3, czyli Dolby Digital Plus. ;)

Zwróćcie uwagę jak dobrze prezentują się ujęcia nawet z kamer 1080p SDR. To pokazuje, jak ważny jest oczywiście sprzęt, ale również że upscaling z 1080p jest ok. Natomiast studio upscaulują z 1080i. Bez sensu jest studio w TVP 4K. Powinny cały czas lecieć feedsy ze stadionu.


Ja tam lubię żywe kolory. Mam kolor na 80 ustawiony. :)

Dźwięk jest rewelacyjny. Nie sądziłem, że jest tak duża różnica między Dolby Digital a Dolby Digital Plus. Atmos jest bezkonkurencyjny. Po prostu jest się na stadionie, a komentatorzy nie zagłuszają dźwięku ze stadionu.

Jaki masz sprzęt audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, orden napisał:

@koścuszkowiec, tak chodziło mi o E-AC-3, Atmos jest „zakodowany” w DD+. I niewątpliwie jest różnica między zwykłym DD a DD+(z D.Atmos). Efekty robią wrażenie...nawet błędy jak dziś gdy angielski komentarz leciał tylko z jednego głośnika sufitowego - aż chciało się zerknąć do góry żeby zobaczyć skąd ten facet nadaje ;)

 I wyobraź sobie co się dzieje i jaka jest jazda w przestrzeni audio gdy leci z gęstego Atmosa - jest jeszcze większa różnica!

Czy to jest norma, że komentarz leci z sufitowych? Bo u mnie w konfiguracji 7.1.2 komentarz w centralnym, a w sufitowych odgłosy stadionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, orden napisał:

@koścuszkowiec, tak chodziło mi o E-AC-3, Atmos jest „zakodowany” w DD+. I niewątpliwie jest różnica między zwykłym DD a DD+(z D.Atmos). Efekty robią wrażenie...nawet błędy jak dziś gdy angielski komentarz leciał tylko z jednego głośnika sufitowego - aż chciało się zerknąć do góry żeby zobaczyć skąd ten facet nadaje ;)

 I wyobraź sobie co się dzieje i jaka jest jazda w przestrzeni audio gdy leci z gęstego Atmosa - jest jeszcze większa różnica!

Atmos nie jest "zakodowany"w DD+, to znaczy może być DD+ bez Atmosa. Różnica w DD+, w stosunku do DD to większy bitrate i większa liczba obsługiwanych kanałów, dlatego Atmos może być dołączony do DD+, a do "zwykłego" DD już nie. No i DD+ z Atmos jest wstecznie kompatybilny z samym DD+, to znaczy, że sprzęt nieobsługujący Atmos, a obsługujący DD+, ogarnie taką ścieżkę jako DD+ bez Atmosa.

 

Mam natomiast pytanie o to, czy na TVP 4K Atmos jest na pewno w ścieżce E-AC-3, czy tylko w AC-4? Mam TV, który nie obsługuje AC-4, Atmosa z aplikacji (Netflix, Prime) wypuszcza mi do amplitunera (chociaż ma tylko ARC, nie ma eARC), ale z TVP 4K Atmosa brak. Nie wiem, czy w takim razie TV mi nie ogarnia Atmosa z tunerów, tylko z aplikacji, czy jednak Atmos jest wyłącznie w ścieżce AC-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, OlafS napisał:

I tak być powinno- komentarz meczowy czy lektor filmu z centralnego, natomiast jak ktoś komentarz słyszy z "zaświatów" to po prostu ma źle podpięte przewody głośnikowe pod tuner

Z lektorem czy dialogiem normalnie w filmie to bez wątpienia tak jest, ale z komentarzem to w sumie mogłoby to być ciekawe z góry. Aktorów w filmie mamy przed sobą na ekranie, a komentujących już nie, dlatego mogłoby to mieć sens. Ale jednak by to pewnie za dużo zamieszania wprowadziło w downmixie dla osób bez Atmosa, no i możliwe, że nawet dla tych z Atmosem by to jednak było dezorientujące. Wydaję mi się, że jak w 2018 bodajże TVP testowało Atmosa na jednym meczu, to góra była wtedy bardziej dyskretna. Ale to było ponad 3 lata temu, więc może to tylko "różowe okulary".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rooivalk93 napisał:

Z lektorem czy dialogiem normalnie w filmie to bez wątpienia tak jest, ale z komentarzem to w sumie mogłoby to być ciekawe z góry.

W sumie... to właśnie tam gdzieś w kabinach na trybunach siedzą komentatorzy więc ich głos powinien być słyszany "z zaświatów" ;)😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek2009 napisał:

Jaki masz sprzęt audio?

Soundbar LG SK10y 5.1.2.

2 godziny temu, ddawid6 napisał:

Atmos nie jest "zakodowany"w DD+, to znaczy może być DD+ bez Atmosa. Różnica w DD+, w stosunku do DD to większy bitrate i większa liczba obsługiwanych kanałów, dlatego Atmos może być dołączony do DD+, a do "zwykłego" DD już nie. No i DD+ z Atmos jest wstecznie kompatybilny z samym DD+, to znaczy, że sprzęt nieobsługujący Atmos, a obsługujący DD+, ogarnie taką ścieżkę jako DD+ bez Atmosa.

 

Mam natomiast pytanie o to, czy na TVP 4K Atmos jest na pewno w ścieżce E-AC-3, czy tylko w AC-4? Mam TV, który nie obsługuje AC-4, Atmosa z aplikacji (Netflix, Prime) wypuszcza mi do amplitunera (chociaż ma tylko ARC, nie ma eARC), ale z TVP 4K Atmosa brak. Nie wiem, czy w takim razie TV mi nie ogarnia Atmosa z tunerów, tylko z aplikacji, czy jednak Atmos jest wyłącznie w ścieżce AC-4?

Dolby Atmos jest zarówno w E-AC3 jak i AC-4. W takim razie musisz pozmieniać coś w ustawniach.

W tym porównaniu to nawet nie chodziło o Dolby Atmos, ale o samą różnicę między DD a DD+. Warto sobie porównać: właczyć na TVP 4K DD+ 2.0 i przełaczyć na chwilę np na TVP Sport na satelicie z DD 2.0. Z plusem jest wyraźnie lepsza jakość dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...