Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru się przekomarzać, ale chyba wszyscy zrozumieli sens posta oprócz Ciebie.

La­tarką nie oświecisz ko­goś, kto w ciem­nościach niewie­dzy stoi.

 

Nie użyłem słowa "kodowanie", wręcz odwrotnie "darmowe". Ty wiesz jak zrobić "zeza" i dodać do listy, ale osoby starsze, które stanowią 80% osób ubiegających się o Trwam tego nie wiedzą; oczywiście z wykluczeniem Lubelszczyzny, bo tam każdy przynajmniej 6 pozycji sat odbiera co 2-gie gospodarstwo domowe ;) (pozwoliłem sobie na małą dygresję)

 

http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=odbior (zwróć uwagę na cenę zestawu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłeś, że spora część osób może nie oglądać TV Trwam, bo nie wie, że jest FTA. No jak nie wie, że jest FTA, to w domyśle - uważa, że jest kodowane, bo jak coś nie jest FTA to jakie jeszcze może być? "Zez" to całkiem inna sprawa i w ogóle nie związana z kodowaniem, albo FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jednak rzeczywiście TV Trwam traci widownię, ale nie można tego być pewnym.

To bądź pewien, bo nie bez powodu Rydzyk upomina się o miejsce w DVB-T. W ten sposób chciał odrobić straty oglądalności, w dodatku załapać TV Trwam w struktury rynku reklamowego, który jej jak dotąd nie dostrzegł. Nie bez powodu stacja ciągle przynosi straty, więc trzeba się jakoś ratować. Z jednej strony KRRiT ma rację, że stacja nie daje gwarancji finansowej na nadawanie w NTC, z drugiej strony nigdy jej nie będzie miała jeśli się tam nie pojawi... Cóż - nadawanie tylko w kablówkach i niepopularnej Astrze wychodzi teraz bokiem.

Chyba normalne,że stacja chce mieć większą dostępność , dodatkowe wpływy i większe zyski, zresztą jak to mówią kto się nie rozwija ten się cofa. To co ma miejsce nie musi świadczyć o jakimś spadku oglądalności czy kryzysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam wybrało miejsce na Astrze bo jest dużo tańsze niż na HB. Stracili przez to ponad 5 mil potencjalnych widzów. Wydaje mi się, że zrobiono to jednak celowo. Nie wierzę, że nie przeprowadzono badań i kalkulacji zysków i strat. Zmiana dostawcy nie poprawiła by znacząco udziału w rynku, który obecnie wynosi coś ok 0,08 - 0,09 % a co za tym zbilansować dodatkowe koszty. TV Trwam ma już swoich wiernych widzów wszak sprzedała ponad 300 tyś dekoderów. Wydaj mi się, że osoba wystarczająco zdeterminowana, nawet starsza, jest w stanie oglądać tą telewizję. Wystarczy znajomy który ją ma i podzieli się numerem telefonu do montera Sat. Bez zmian programowych nawet umieszczenie tego kanału w pierwszej setce kanałów CP czy NC+ nie zmieni za dużo. 0,09 % to bardzo dobra oglądalność na poziomie Canal + film , BBC Knowledge czy Travel Channel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok - dokładnie. Co więcej - poście Karola można by było popodmieniać nazwy i np. zamiast "Rydzyk" wpisać Mediasat (nadawca Tele5), co tylko potwierdza twoje słowa, że normalnie nadawcy chcą ciągle poszerzać zasięg.

 

@akoss22 - ja ci o jednym, ty zaczynasz o innym. Koniec dyskusji, bo jest bezprzedmiotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem raporty finansowe i cofam to co napisałem wcześniej. Zawsze myślałem, że Trwam wybrało Astrę z powodów finansowych.

Za 59 tp na Astrze TVP płaciło 1 mln pl miesięcznie za 35.5 Mbps 9 kanałów + 1 HD. Polsat za tp 112 płaci 1.358.000 pln miesięcznie za 61.3 Mbps. 31 kanałów ( VOD itp)

Ja rozumiem, że CP płaci 150 mln rocznie za przesył i ma upusty a TVP wtopiła ale w najgorszym przypadku można przyjąć, że koszta są porównywalne. To ja się pytam dlaczego ks. Ojciec świadomie rezygnuje z milionów wiernych? Nie jest w stanie odkupić małego pasma na własne cele? Jakoś innym się to udaje i puszczają wróżki. Za darmo uzyskać dostęp do ponad 5 mln rodzin .... wojna o DVB-t mimo że kasy brakuje, przynajmniej oficjalnie. Naprawdę chodzi tylko niemiecka polonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wybrał HB nie sprzedałby kilkuset tysięcy zestawów FTA w cenie 200-300 zł. Świadomie rezygnuje z milionów widzów bo i tak nic by z nich nie miał. Myślę że śmiało można przyjąć że z 80% widzów TV Trwam to emeryci i renciści z wykształceniem góra średnim o niskich dochodach. Jaki reklamodawca będzie chciał dotrzeć do takiej widowni? Co z tego że będzie miał w DVB-T 1% widzów jak przychody z reklam będzie miał na poziomie kanału z 0,5% oglądalności. On nie chce się dostać do NTC, on chce tylko szumu. Chciał się dostać w poprzednim rozdaniu bo wtedy mógłby sprzedawać dekodery DVB-T po 200-300 zł :) Jeśli dobrze pamiętam to żalili się że stacje które nie miały kasy dostały się do NTC a fundacja która miała miliony nie. No to jeśli stacje które nie miały kasy stać na nadawanie naziemne i przez satelitę to fundację która ma miliony powinno być stać na nadawanie i z Astry i z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@be89 Zgadza się. DVB-T nie zmieni sytuacji finansowej tego kanału. Bez zmian w programie reklamy będą nadal nieopłacalne. Jest nawet gorzej niż sądziłeś. Badania z lutego 2012.

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/komunikaty/kp2012/sprostowania/raport_mux_1.pdf

średnia wieku:

- TV Trwam dla ludzi >60 82,9 % w tym kobiety 73%, Emerycie 84,9 %

Religia.tv 35,6 w tym kobiety 60%, Emerycie 45,9 %

 

Aktywni zawodowo :

TV Trwam : 9%

Religia: 41%

 

Co ciekawe 29 % ludności Polski ma możliwość techniczną odbioru tego kanału.

 

W sprawie DVB-T chodzi bardziej o zadymę niż o ugranie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem raporty finansowe i cofam to co napisałem wcześniej. Zawsze myślałem, że Trwam wybrało Astrę z powodów finansowych.

Za 59 tp na Astrze TVP płaciło 1 mln pl miesięcznie za 35.5 Mbps 9 kanałów + 1 HD. Polsat za tp 112 płaci 1.358.000 pln miesięcznie za 61.3 Mbps. 31 kanałów ( VOD itp)

Ja rozumiem, że CP płaci 150 mln rocznie za przesył i ma upusty a TVP wtopiła ale w najgorszym przypadku można przyjąć, że koszta są porównywalne. To ja się pytam dlaczego ks. Ojciec świadomie rezygnuje z milionów wiernych? Nie jest w stanie odkupić małego pasma na własne cele? Jakoś innym się to udaje i puszczają wróżki. Za darmo uzyskać dostęp do ponad 5 mln rodzin .... wojna o DVB-t mimo że kasy brakuje, przynajmniej oficjalnie. Naprawdę chodzi tylko niemiecka polonie?

 

Astra ma silniejszy sygnał w Polsce, niż HB, poza tym jest mniej badziewnych stacji, typu włoskie telezakupy, a za to jest o wiele więcej kanałów dobrej jakości i to FTA. Nie dziwię się, że o. Rydzyk wybrał Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiem co jest o 21:00, bo sam nie raz oglądam, chociaż wolę uczestniczyć na żywo :) Powtórzę po raz kolejny... W żadnym wypadku nie jestem przeciwny mediom katolickim, mało tego, nie interesuje mnie "sponsor" Religi.tv czy TV Trwam (zwłaszcza jeśli chodzi o ugrupowania polityczne). Chciałbym jedynie poprawy jakości ramówki i bezstronności. Najlepszym rozwiązaniem jest Nowy, niezależny gracz w tej kategorii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czesław1951 Co to znaczy WY. Kogo masz na myśli?

@pavl6 Za to na Astrze jest kilkadziesiąt kanałów z sekstelefonami i telezakupami po niemiecku. Dobrej klasy kanały FTA to raczej też tylko po Niemiecku. Sygnał jest silniejszy ale czy na wschodzie Polski jest aż taki problem z jego odbiorem? Pamiętaj w zamian masz dostęp do prawie 5 mln gospodarstw domowych. Naprawdę brał byś pod uwagę włoskie telezakupy przy takiej decyzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem raporty finansowe i cofam to co napisałem wcześniej. Zawsze myślałem, że Trwam wybrało Astrę z powodów finansowych.

Za 59 tp na Astrze TVP płaciło 1 mln pl miesięcznie za 35.5 Mbps 9 kanałów + 1 HD. Polsat za tp 112 płaci 1.358.000 pln miesięcznie za 61.3 Mbps. 31 kanałów ( VOD itp)

Ja rozumiem, że CP płaci 150 mln rocznie za przesył i ma upusty a TVP wtopiła ale w najgorszym przypadku można przyjąć, że koszta są porównywalne. To ja się pytam dlaczego ks. Ojciec świadomie rezygnuje z milionów wiernych? Nie jest w stanie odkupić małego pasma na własne cele? Jakoś innym się to udaje i puszczają wróżki. Za darmo uzyskać dostęp do ponad 5 mln rodzin .... wojna o DVB-t mimo że kasy brakuje, przynajmniej oficjalnie. Naprawdę chodzi tylko niemiecka polonie?

 

Astra ma silniejszy sygnał w Polsce, niż HB, poza tym jest mniej badziewnych stacji, typu włoskie telezakupy, a za to jest o wiele więcej kanałów dobrej jakości i to FTA. Nie dziwię się, że o. Rydzyk wybrał Astrę.

I to ma być przyczyna, która spowodowała, że Fundacja wybrała Astrę, a nie HotBirda? Nie żartuj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze kalkuluję, że Trwam miesięcznie za emisję sat płaci ~100tys. zł? Strumień mają coś koło 3Mbps czyli skoro cały transponder ~30Mbps to ponad 1mln miesięcznie to z proporcji 1/10 tyle mniej więcej wychodzi. Chyba, że to innymi prawami cenowymi się rządzi takie podkupienie sobie kanału na wybranym transponderze?

 

Druga sprawa to mizerna jakość fonii - kopią po uszach dialogi gdzie dużo głosek "s" "c" przesadna kompresja, w związku z tym duże zniekształcenia - bulgotanie i metaliczne "dzwonienie" dźwięku. Stacje niemieckie z astry z rozdzielczością 720x576 ~3Mbps nadające audio z podobnym strumieniem mp3 192kbps nie wykazują podobnego zjawiska. Więc zastanawiam się czy nie jest to kwestia problemu na łączu, którym dosyłają sygnały do macierzystego nadajnika (może dosył mają np na 64kbps - bo tak brzmi ich fonia paskudnie... a na orbicie sygnał jest tylko sztucznie "rozciągnięty" do 192kbps?), który dopiero pluje sygnał na orbitę? Pisałem do nich w sprawie fonii, że marna wizytówka, ale póki co bez zmian.

 

Trzecia sprawa to, że przy rozdziałce 720x576 często występują pionowe czarne pasy (po lewej i prawej stronie obrazu) kilkanaście pikseli tak jakby kamery w studiu miały problem wypluć sygnał wizyjny w pełnym 720px w poziomie? Kilka miesięcy temu nadawali sygnał 704px w poziomie. Teraz przy 720px muszą brakujące naście pikseli nadrabiać czarnymi pasami?

Inne stacje nadające w typowym 720x576 nie mają tego dziwnego zjawiska uciętych nastu pikseli po bokach.

Widząc nieraz jakie mają kamery (widziane kątem obiektywu z drugiej kamery) z reportaży przeprowadzanych na żywo wątpię aby one nie potrafiły generować typowego sygnału SD 720px na linię.

Prawdopodobnie ktoś po drodze coś źle skonfigurował w torze wizyjnym i stąd taka amatorka w postaci pionowych pasów (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TV Trwam dzięki szumowi, który zrobiła z powodu przegrwanej w wyścigu do DVB-T, stała się marką idealną do wypromowania oferty sieci kablowych. Ulotka z Vectry mówi tak:

 

"Z Vectrą cały czas możesz oglądać kanały, które są niedostępne w telewizji naziemnej" - dalej logotypy, z czego pierwszy to właśnie TV Trwam :) Co ciekawe, na końcu widnieje TVN 7, które przecież dostępne jest naziemnie - w NTC, ale nie precyzują w tym zdaniu czy chodzi o analog czy cyfrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był wolny kraj i wolne media to pies z kulawa nogą by nie spojrzał na tą telewizję. A tak to robi za ostoję wolnego słowa. Nie usłyszysz tam tego samego co u Kraśki czy Pochanke (oboje koligacje rodzinne ze "służb"). I Rydzyk dlatego zazdrośnie spogląda na Sakiewicza i spółkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konkurowanie stacji o odmiennym profilu i pomyśle na funkcjonowanie jest bezsensowne. Mam nadzieję, że i do o. Rydzyka i do pana Sakiewicza dojdzie w końcu, że i TV Trwam i TV Republika mogą istnieć obok siebie. Po prostu TV Trwam jest dla katolików, a TV Republika dla pisowców ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...