Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No proszę jak się robi ciekawie. Może ja dodam trochę "zasady". Z zasady to i tak nic nie zobojętnieje.

No bo jakby wziąć tych pierwszych "krajowych" i zacząć rozliczać za dokonania w odczuciu społecznym, to wychodzi - chcąc nie chcąc – że o. Rydzyk, to mimo wszystko jest pierwszorzędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, wybacz, nie przekonałeś mnie co do apolityczności stacji komercyjnych (TV i radiowych). Niestety, ale rzeczywistość skrzeczy. Posypałbym przykładami "rzetelności dziennikarskiej", ale nie tu.

W takim razie wskaż w pełni nieskazitelne media, apolityczne, nie nękające widzów stronniczością i nadającymi z Polski - zdaje się, że do każdego można się jakoś uczepić. Zresztą patrzycie z Adrianem z innej perspektywy - on mówi to co widzi pośród kolegów-dziennikarzy, a Ty widzisz tyle, co potrafisz wydedukować ze szklanego ekranu, zresztą jak większość widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy powiem otwarcie,są różni dziennikarze i nie jest tak też do końca jak Adrian napisał,że prywatne poglądy nie mają znaczenia,mieć nie powinny ,ale widzimy,że tak nie jest. Przykłady audycji publicystycznych typu Olejnik,Lis to są uważam takie najbardziej ewidentne przykłady,ale nie tylko,bo mogę wspomnieć o Wołku czy braciach Karnowskich. Dla mnie ani TV TRWAM ani TVN nie są lepsi,są wszyscy siebie warci.

Karol niektórzy się obrzucają dziennikarze błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami sie blokuja i maja ogladalnosc jaka maja. Kto im kaze siedziec na Astrze ktorej w Polsce nikt nie oglada? o wiele prosciej i taniej byc na Hot Birdzie. No ale po co... interesik dla ojczulka z dekoderami by sie skonczyl

 

Jak to nikt? Ja oglądam i wiele innych ludzi ogląda. Astra ma moim zdaniem o wiele lepszą ofertę (i to w dużej części FTA) niż Hot Bird, pod warunkiem, że się zna kilka języków, albo ogląda tylko transmisje sportowe, w których nieznajomość języka aż tak zbytnio nie przeszkadza. Poza tym nadaje ma mocniejszy sygnał niz HB (a przynajmniej w Polsce, w Niemczech odbierają ją nawet chyba na przenośnych telewizorkach na kempingach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnego obiektywizmu nie ma w żadnej telewizji - przeważnie jest jakieś przegięcie w jedną lub drugą stronę. Z tym, że TV Trwam trzyma wyraźnie jedną stronę, a ja czuję się wolny, bo mogę jechać po wszystkich jak zasługują. Tak, robię to. Spytałem się marszałek Kopacz o ocenę rządu w skali 1-5 to przed kamerami zmieniła temat i niemal błagając mnie przedstawiła mi kapitana Wronę - ludzie, którzy to widzieli, wyciągnęli wnioski. Jechałem po PiS-ie za obchody 10 kwietnia i zlot dziwnych ludzi, którzy mówili, że prezydenta zabili Putin, Tusk, Sikorski, Niemcy, a nawet "żydostwo". Pokazałem zakłamanie Ruchu Palikota, gdzie lider ugrupowania o jednym z posłów miał mówić "[beep] na pokładzie ze znaną mordą i jesteśmy kryci". Pokazałem innego posła, który żalił się, że "zrobi z żoną eksperyment jak tu żyć za 12 tys. pensji poselskiej", bo do tej pory zarabiał więcej. Pokazalem żenadę SLD, która zrobiła happening z dzieciącą białą trumienką, z ukrytej kamery pokazałem, jak PSL udaje, że nie chce reformy emerytalnej i jakie pozory robi. Na tym polega mój pragmatyzm, bo swoje poglądy oczywiście mam. Chciałbym natomiast zobaczyć w TV Trwam krytycznie pokazujący PiS lub Solidarną Polskę albo pozytywnie pokazujący PO, SLD lub Ruch Palikota. Znacie przykłady? To podajcie, bo może przeoczyłem. Robert Biedroń wstawił się za Trwam na multipleksie, ale pewnie Trwam to przemilczało. Dlaczego? Bo jak mówią mi dziennikarze tej stacji, mają odgórny zakaz nagrywania wypowiedzi Ruchu Palikota. Mogą natomiast nagrywać SLD, a nawet bawić się na imprezach sponsorowanych przez tę partię. Byłem świadkiem takiej zabawy, więc wiem o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto im kaze siedziec na Astrze ktorej w Polsce nikt nie oglada?

Astra jest zaraz po Hod Birdzie najpopularniejszą pozycją posiadaczy tunerów FTA , mamy tu bardzo ciekawy i atrakcyjny pakiet kanałów Fta polskich i zagranicznych(Trwam,TVP Historia, Eurosport, Sport1,CNN)

 

o wiele prosciej i taniej byc na Hot Birdzie.

 

Na pozycji 13E brakuje już miejsca i chyba jest dużo droższa niż 19E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że brakuje miejsca - nowe kanały pojawiają się na HB, m.in. polskie i jakoś nie ma z tym większych problemów. TV Trwam nadaje na Astrze jednocześnie uniemożliwiając wiernym odbiór innych polskich kanałów, no bo po co - jeszcze przypadkiem odbiorom im i tak zerową oglądalność.

 

Zresztą - skoro Astra oferuje lepszą jakość programów, z tym, że zagranicznych to po co w ogóle kupować pakiety u polskich operatorów kablowych czy satelitarnych - lepiej od razu zamówić pakiet Sky Digital czy Sky Deutschland albo z miejsca wyjechać do Francji i oglądać ich programy skoro nasze takie nędzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol, TV Trwam jest na indeksie nie tylko polskich instytucji rządowych, więc nie wiem, czy tak wszystko mogą na równych zasadach z innymi podmiotami?

 

A co do Astry i zagranicznych pakietów kanałów, to raczej trzeba znać języki ;) z czym u naszych Rodaków nie jest najlepiej. :)

 

Ba, mają problemy nawet z językiem ojczystym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto im kaze siedziec na Astrze ktorej w Polsce nikt nie oglada?

Astra jest zaraz po Hod Birdzie najpopularniejszą pozycją posiadaczy tunerów FTA , mamy tu bardzo ciekawy i atrakcyjny pakiet kanałów Fta polskich i zagranicznych(Trwam,TVP Historia, Eurosport, Sport1,CNN)

 

o wiele prosciej i taniej byc na Hot Birdzie.

 

Na pozycji 13E brakuje już miejsca i chyba jest dużo droższa niż 19E

 

kolego... drozszego satelity od Astry nie ma. Hot Bird jest o wiele tanszy i kazdy o tym wie. Miejsce sie znajdzie, jesli sie tylko tego chce. I nie mow ze Astra jest najpopularniejsza wsrod odbiorcow FTA, bo ci odbiorcy to pojedyncze jednostki, w porownaniu do kilku mln ogladajacych Hot Birda i placacych za kanaly na nim dostepne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że brakuje miejsca - nowe kanały pojawiają się na HB, m.in. polskie i jakoś nie ma z tym większych problemów. TV Trwam nadaje na Astrze jednocześnie uniemożliwiając wiernym odbiór innych polskich kanałów, no bo po co - jeszcze przypadkiem odbiorom im i tak zerową oglądalność.

 

Zresztą - skoro Astra oferuje lepszą jakość programów, z tym, że zagranicznych to po co w ogóle kupować pakiety u polskich operatorów kablowych czy satelitarnych - lepiej od razu zamówić pakiet Sky Digital czy Sky Deutschland albo z miejsca wyjechać do Francji i oglądać ich programy skoro nasze takie nędzne.

 

Nie słyszałem, żeby tunery od TV Trwam nie obsługiwały zeza na Hot Bird (bo jeżeli odbiorca może w każdej chwili sobie HotBird odebrać za pomocą zeza lub przekręcając antenę, to to nie jest umożliwianie). Ba, sam mam w drugim pokoju pierwszy tuner do odbioru TV Trwam (Datcom) i od kilku lat odbieram zarówno HotBird, jak i Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi czy potencjalny widz TV Trwam będzie potrafił zamontować sobie zeza czy przestawić antenę, jeśli stacja musiała przykładowo edukować w kilku programach jak obsługiwać prosty telefon komórkowy? Bo wydaje mi się, że zabawy w satelitę to trochę wyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Te Wasze akademickie spory o to, kto i w jaki sposób poprzestawia anteny, czy zainstaluje "zezy" praktycznie nie mają żadnego sensu, ponieważ jedynym dobrym rozwiązaniem jest nierezygnowanie z częstotliwości na satelicie Astra, a jedynie dołożenie dodatkowej możliwości emisji na satelicie Hot Bird.

 

Wtedy nikt nie musiałby nic przestawiać, a TV Trwam miałaby zasięg i dostępność wiele większe, niż po uzyskaniu miejsca na multipleksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Owszem, koszty najmu pojemności na dodatkowym satelicie są niebagatelne, ale koszt nadawania naziemnego, to również nie przelewki, więc tu należałoby przeprowadzić bilans, co się tak naprawdę bardziej opłaca, czy ewangelizowanie całej Europy, czy próba dotarcia tylko do trzydziestu milionów Polaków?

 

Tak mówiąc między nami, to dawno już TV Trwam, powinna mieć audycje przynajmniej z napisami w europejskich językach, bo to rozszerzyłoby krąg jej odbiorców.

 

Pozostając też jedynie przy nadawaniu satelitarnym, łatwiej byłoby odwoływać się w razie wystąpienia jakichś utrudnień do europejskiego komisarza ds. cyfryzacji, bo sprawa miałaby charakter ogólnoeuropejski, a nie jedynie lokalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielka szkoda, że Telewizja Trwam nie znalazła się w Cyfrowej Telewizji Naziemnej. Tym samym widzowie CTN nie będą mieli dostępu do atrakcyjnych pozycji w ramówce stacji, takich jak "Informacje dnia", "Z wędką nad wodę", "Jazda próbna", "Porady kulinarne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to nie lubię forów dyskusyjnych. Dyskusja ma niewiele wspólnego z merytoryką - liczy się jatka i odbieganie od tematu - jakby tysiąc razy wałkowana kwestia Hot Bird, czy Astra była najważniejsza. Do tej pory ze strony zwolenników TV Trwam nie doczekałem się odpowiedzi na moje argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Adrian, a jakiej odpowiedzi oczekujesz?

 

Prawda obiektywna jest tylko jedna, więc jeśli starasz się być jej orędownikiem, to niech Ci Pan Bóg da długie życie i dobre zdrowie, ale czy aby na pewno zależy Ci na ukazywaniu opinii publicznej tej jedynej prawdy?

 

Każdy dziennikarz ma swoich mocodawców, a ich interesy najczęściej rozmijają się z ową obiektywną prawdą, bo ona jest często niepiękna i uwiera niczym kamyk w bucie, więc pudruje się ją i wykrzywia tak, że całkiem już nie przypomina pierwowzoru.

 

Zestaw więc sobie ludzi, którzy stoją za wielkimi medialnymi koncernami ze skromnym zakonnikiem, który oprócz swoich małych wstydliwych epizodów nie ma właściwie nic do ukrycia, więc może bez oglądania się za plecy głosić poglądy, które uważa za prawdziwe i słuszne.

 

Czy to przypadkiem nie jest lepsze, niż brnięcie przez bagno propagandzi, która miesza w głowach ludziom bardziej, niż najmocniejsze indyjskie konopie?

 

A, że wybiera pośród wielu z politycznego światka, tylko określoną grupę osób, to chyba lepiej, niż krążyć jak dziennikarze telewizji publicznej i komercyjnych, niczym sępy, poszukując żeru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu Pan Daniel Gadomski poinformował, że od maja "Informacje Dnia" mają być nadawane z Torunia i będzie dużo zmian (http://blogi.satkurier.pl/73665-tv-trwa ... tvn24.html). Na razie zmian nie zauważyłem. Czy wiadomo od kiedy dokładnie one będą? A może ten artykuł to jakiś żart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...