Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w TVN 24 wyjaśnienia w sprawie TV Trwam składał Przewodniczący KRRiTV Pan Dworak ,nie potrzeba wielkiego wysiłku umysłowego żeby zorientować się o co naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Chodzi o pieniądze .Sam Pan Dworak stwierdził że w przypadku otrzymania miejsca na multipleksie Trwam będzie mogło emitować reklamy ,więc pozostali nadawcy będą się musieli podzielić "tortem reklamowym " a pieniądze z tego tytułu są nie małe ,powiem więcej w przypadku pewnych produktów (np leków) Trwam może mieć nawet monopol ,gdyż klientami aptek są przeważnie ludzie starsi ,więc koncerny farmaceutyczne będą bardziej zainteresowane umieszczeniem reklam właśnie w tej telewizji .Pozostali nadawcy zdają sobie z tego sprawę że jeżeli Trwam dostanie się na mux to zostanie już tam na wieki .Amen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Dworak zażądał tych samych dokumentów od TTV, ATM czy jeszcze innych? Odpowiesz na to pytanie? i czy je otrzymał i są w porządku? No bo wiesz, jak się chce kogoś uderzyć to zawsze można zażądać jeszcze lustracji do trzeciego pokolenia wstecz...

Widocznie są w porządku. Dworak słusznie wspomniał na konferencji, że zwolennicy TV Trwam dzielą społeczeństwo na wierzące, niewierzące i na KRRiT. To jest niesprawiedliwe osądzanie, bo obsadzając miejsca w multipleksie powinno się kierować zdrowym rozsądkiem, w tym patrzeniem na przyszłość NTC, a nie na polityków czy osoby stricte wierzące. Gdyby TV Trwam dostała miejsce w DVB-T pojawiłyby się słowa, że otrzymała je celowo tak jak KRRiT przez lata nie ukarała "celowo" Radia Maryja za niejednokrotne obrzucanie błotem polityków "złych" partii czy za ukrytą reklamę. Ktoś odwołał się do wolności i demokracji - ona właśnie wygrała i nie zmusiła regulatora do włączenia TV Trwam do naziemnej telewizji cyfrowej, bo ustrój mówi, że nie ma takiego obowiązku.

Widocznie są w porządku? Taa. Jedyne co miały TTV i ATM to kredyt w banku :lol2: Który później spłaci po przejęciu odpowiednio TVN i Polsat. Ani kapitału, ani ludzi, ani know-how, ani doswiadczenia, ani sprzętu. Nic.

Rację miałbyś gdyby o koncesje starały się potężni gracze jak np. RTL, Murdoch itp. dla których nie starczy miejsca. A tymczasem dało się je firmom-krzakom. To celowa zmowa władz oraz istniejących potentatów w celu zablokowania konkurencji zarówno biznesowej (w tym interes ma TVN i Polsat), jak i politycznej (w tym interes ma PO). Na tej zmowie straciło nie tylko TRWAM ale i Tele5. W tym jest pies pogrzebany. Czy Ty naprawdę pochwalasz takie machloje czy w ząb nic nie kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nawet przyjąć takie założenie, że kryterium było różne dla różnych stacji, a Dworak na konferencji po prostu ściemniał (bo i to jest tylko gdybanie, bo nikt nie zna uzasadnienia decyzji KRRiT, więc treścią można manipulować), to OK - trzeba czekać na decyzję sądu administracyjnego w tej sprawie, bo tylko sąd będzie miał wgląd we wszystkie dokumenty, a nie my. Reszta to czyste spekulacje, a dowody to będą w sądzie a NIE tu ani tymbardziej na manifestacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko @ania28, nie chcę być zbyt dosadny, ale jeśli wierzysz J.Dworakowi, że to tylko walka o pieniądze, to powiedz mi, cóż niestosownego jest w tym, żeby pożytkować pozyskane pieniądze pro publico bono, czyli na takie dobra jak telewizja, radio, szkoła, geotermia, czy co tam jeszcze, ot choćby stypendia dla uzdolnionej młodzieży?

 

Jeśli traci się wchodząc na mux, przywilej nadawcy społecznego i płaci się kasę jak każdy inny podmiot, to zrozumiałym jest, że ma się takie same przywileje i prawa, jak i inne podmioty nadające na muxie, w tym i prawo do pozyskiwania pożytków z reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałam że jest coś w tym niestosownego ? , napisałam jakie było wyjaśnienie przewodniczącego KRRiTV ,gdyby ten wątek pociągnąć dalej to najbardziej ubolewa nad przyznaniem koncesji "Radio Maryja" poseł Stefan Niesiołowski ,gdyż jak się wyraził "mieli nie nadawać reklam ,a nadają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT ma tu dość duże możliwości i by by usatysfakcjonować wszystkich może przysolić RM stosowną karę za nadawanie reklam i odebrać mu przywilej nadawcy społecznego, co da budżetowi państwa kolejne konkretne złotówki.

 

I tak postępują prawdziwi mężczyźni, zamiast biadolić, jak wspomniany przez Ciebie poseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku otrzymania miejsca na multipleksie Trwam będzie mogło emitować reklamy ,więc pozostali nadawcy będą się musieli podzielić "tortem reklamowym ".

Teraz też może nadawać reklamy. Nikt im nie zabrania. A co do tortu to dotyczny to każdego innego nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że nadawać reklamy za pośrednictwem Astry ,a za pośrednictwem NTC to wielka różnica .Przecież nadawcy patrzą jaki jest zasięg, są w stanie zapłacić jeżeli emisja reklamy dotrze do największej liczby widzów .Zwróćcie uwagę na TTV i ATM Rozrywka ich udział nie wynosi nawet 1% a już muszą płacić za nadawanie ,nie trudno zauważyć kto pokrywa długi ,powiem więcej tym stacjom (sponsorom) bardziej by się bardziej opłacało pokrywanie długów przez najbliższe 10 lat niż gdyby Trwam miała się znaleźć na multipleksie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była wielka manifestacja w sprawie NTC dla TV Trwam. Ogrom tego ludu(ok.120 tys osóB) robi wrażenie. To pokazuje,że ta telewizja jest potrzebna dużej części społeczeństwa ,a nie jest to jak lekceważąco za każdym razem mówi KRRIT 6tys. Jakby stosować ich ciąg myślowy można by stwierdzić,że piłką nożną w Polsce interesuje się maksymalnie 100-200 tys. osób,bo tyle maksymalnie ogląda Canal+Sport.

Do tych wypowiedzi powyżej pasuje jak ulał powiedzenie : "Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze".Też uważam,że tu wcale nie musi chodzić o finanse TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no bez przesady 120 tyś nie było najbliższa prawdy jest chyba liczba 50 tyś - co i tak nie jest mało

 

Dzisiaj w TVN 24 był program Bogdana Rymanowskiego gdzie rozmawiał z zaproszonymi posłami .Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek stwierdził że KRRiTV zrobiła wielki błąd nie przyznając koncesji Trwam - powiedział nawet więcej ,że nie bardzo widzi sens dalszego istnienia KRRIT zwłaszcza jak się popatrzy wstecz jak wyglądała praca tej instytucji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostali nadawcy będą się musieli podzielić "tortem reklamowym " a pieniądze z tego tytułu są nie małe ,powiem więcej w przypadku pewnych produktów (np leków) Trwam może mieć nawet monopol ,gdyż klientami aptek są przeważnie ludzie starsi ,więc koncerny farmaceutyczne będą bardziej zainteresowane umieszczeniem reklam właśnie w tej telewizji .D

Trochę się zagalopowałaś w swoich stwierdzeniach. Sensownym odbiorcom dla reklamodawców kanałów ogólniedostępnych i niekodowanych jest grupa komercyjna (16-49 itp.). Odbiorca TV Trwam jest niestety znacznie starszy, dlatego też reklamy są bardziej sprofilowane do jego wymagań - mieliśmy do tej pory pojedyncze spoty reklamowe a także bloki telezakupowe. Niestety jak życie pokazuje to na nie wiele się zdało, bo stacje o podobnym zasięgu technicznym radzą sobie z reklamami dużo lepiej. A przypominam, że TV Trwam prowadzi Biuro Reklamy w Toruniu. Skorzystało na tym tylko Mango, które z powodu zmian właścicielskich (zostało przejęte przez Grupę TVN) albo dobrowolnie albo na życzenie Ojca Rydzyka wycofało się z emisji swoich spotów na katolickiej antenie.

 

Druga sprawa jest taka, że na reklamy leków są nałożone pewne ograniczenia, co zabolało już nawet TVN Med i reklam niektórych produktów farmaceutycznych typu Ibuprom czy Rutinoscorbin bardzo nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tendencje się zmieniają ,Radia Maryja słucha coraz więcej osób wykształconych po 25 r. życia. Można się domyślać,że osoby,które słuchają RM włączyli by też TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się wydawać dla Nas, którzy mają jakąś satelitarną świadomość dość dziwne, albo wręcz nieprawdopodobne, ale olbrzymia większość potencjalnych telewidzów TV Trwam, w całym przekroju wiekowym, nie zdaje sobie sprawy , jak banalnie proste jest w istocie, techniczne rozszerzenie oferty kanałów nadawanych z satelity HB o kanały z satelity Astra, czyli mówiąc wprost założenie zwykłego "zeza".

 

Dlatego właśnie, liczba telewidzów tej właśnie telewizji jest pośród klientów spółek medialnych, takich jak C+,n, czy CP, tak w sumie niewielka.

 

Ba, nie wiem jak na listach innych spółek, ale przecież na listach Cyfry+, TV Trwam ciągle jest obecna, więc zważywszy, że dekodery C+ obsługują diseqi, każdy abonent ma szansę korzystać z przekazu TV Trwam w swoim domu.

 

Mam nadzieję, że zbliżające się piłkarskie rozgrywki, zmobilizują większą liczbę osób do podglądania swoimi zestawami antenowymi również i Astry 19,2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, patrzcie kto się odezwał :D :D :D

http://media2.pl/media/91373-Nadawca-Ne ... Trwam.html

 

Następny kanał widmo... O ubieganie się o miejsce w multipleksie powinny mieć możliwość tylko i wyłącznie kanały już nadające... Z SATELITY! NO BO CO TO ZA WYMÓG KONCESJA SATELITARNA? Od koncesji do nadawania daleka droga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no bez przesady 120 tyś nie było najbliższa prawdy jest chyba liczba 50 tyś - co i tak nie jest mało

Ja byłem osobiście na marszu i raczej skłaniam się ku 120 tysiącom osób, ale nie będę się upierał, jednak na prawdę ich liczba robiła wrażenie i atmosfera była wspaniała. Z pewnych informacji, to wiem tylko to, co przekazał mi znajomy kamerzysta, który z jednego miejsca nagrywał przejście marszu i poinformował mnie, że przejście całej kolumny (on stał niezbyt daleko od Placu Trzech Krzyży) trwało 45 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Music, Patrzcie, patrzcie, kto robi szopki pod Palacem Prezydenckim i nie tylko.

Kanal nadaje z satelity Astra, czyli nie tam, gdzie wiekszosc polskich kanalow.

TV Trwam rowniez jest kanalem widmo, bo nie znajduje sie na zadnej platformie satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, patrzcie kto się odezwał :D :D :D

http://media2.pl/media/91373-Nadawca-Ne ... Trwam.html

 

Następny kanał widmo... O ubieganie się o miejsce w multipleksie powinny mieć możliwość tylko i wyłącznie kanały już nadające... Z SATELITY! NO BO CO TO ZA WYMÓG KONCESJA SATELITARNA? Od koncesji do nadawania daleka droga....

Szkoda komentować,kto broni zwolennikom Next protestować?? Prawo do demonstracji to jest jedno z podstawowych praw obywatelskich. Co by nie mówić to postawa TV Trwam spowodowała,że po prostu dostrzeżono problem procesu koncesyjnego. Gdyby TV Trwam siedziała cicho to podejrzewam,że po prostu kręcili by wałki bez słowa protestu.. Tak to przynajmniej może będzie jakiś nacisk i ktoś na tym skorzysta i otrzyma w przyszłości koncesję na którą zasługuje. Gdyby nie protesty to nie było by w TVP Jana Pospieszalskiego. Ci którzy tak negują prawo do sprzeciwu wobec decyzji krajowej rady niech sobie zada pytanie : Czy to telewizja ma być dla widza czy widz dla telewizji?? Skoro widzowie zgłaszają potrzebę odbioru TV Trwam drogą naziemną to należy wziąć to pod uwagę. Tutaj padają głosy,że łatwo ją odbierać,najlepiej ustawić na Astrę antenę czy przez satelitę oglądać.. Fajnie,tylko w innym zdaniu mówicie,że nie utrzymają się z reklam bo oglądają ich ludzie starsi.. No to wam powiem,że moi dziadkowie mają TNK i w ogóle z niej nie korzystają,bo nie potrafią jej włączyć,pomimo naprawdę wielu prób tłumaczenia,pokazywania itd. nie potrafią tego zrobić. Więc te argumenty o wciśnięciu jednego guzika są moim zdaniem zasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że są to ludzie starsi to w dodatku jest ich mały odsetek. Money.pl poinformował, że Lux Veritatis sprzedała 300 tys. zestawów satelitarnych i jest to liczba dość prawdopodobna, bo już kilka lat temu słyszałem o przekroczeniu progu 100 tys. odbiorników. Łącznie zarobiono na tym 120 mln złotych. Z jednej strony stacja oszczędza na pensjach, których w większości nie płaci bo zatrudnia wolontariuszy, z drugiej strony natomiast transmisja satelitarna kosztuje wszystkich równo i dlatego TV Trwam zadłuża się coraz bardziej - a nie dziwne, że nie zarabiają na reklamach skoro (znowu powołam się na Money.pl) średnia oglądalność stacji to zaledwie 6 tys. widzów (przy zasięgu technicznym 28,8 proc.) - i jest to dość prawdopodobne, bo widownia nie musi być adekwatna do ilości sprzedanych tunerów satelitarnych - warto wspomnieć, że są to uśrednione dane, a nikt przecież nie ogląda telewizji 24h na dobę. Po tylu latach ta telewizja nic nie osiągnęła, tylko jej ewentualną porażkę zwali się jak zwykle na polityków i konkurencyjne "złe" media.

 

I oczywiście zgadzam się, że żyjemy w wolnym kraju, w którym każdy ma prawo manifestować swoje poglądy. Do tego mają także prawo widzowie TV Trwam i słuchacze Radia Maryja, ale weźmy pod uwagę, że owe przemarsze są organizowane właśnie przez Ojca Rydzyka i mało tego - co boli mnie najbardziej - rzuca się hasłami politycznymi, oczerniając głównie KRRiT, jednocześnie oddając hołd Bogu. Jestem katolikiem i boli mnie, że widzę jak w telewizji ludzie najpierw śpiewają pieśni kościelne, modlą się a za chwilę zachowują się jak bydło nie zaznajamiając się dokładnie z tym, jak sprawa wygląda z bliska - często nawet nie wiedzą co to jest DVB-T, nie mają pojęcia, że nadawanie naziemne nie jest też konieczne dla wszystkich nadawców, jednak ważne, że Tadek powie na antenie czy tępi dziennikarze "Rzepy" napiszą, że jeśli TV Trwam nie dostanie koncesji w DVB-T to całkowicie zniknie wraz z wyłączeniem analogu, to ludzie już wywracają Warszawę do góry nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tysięcy? Jakbyś sie tak zastanowił ile to jest w takim kraju jak Polska i przy tak rozreklamowanej i rozpoznawalnejtelewizji, której obrona potrafi wyciągnąć z domów setki tysięcy i zebrać ponad 2 mln podpisów to byś się nie kompromitował powtarzając te brednie. 6 tys. to może o 6 rano :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad polowa nie wie co podpisuje, albo nie chce wiedziec.

Taki szary Kowalski jak zobaczy wolontariuszy w dzwiach, to dla swietego spokoju podpisuj, z wiara, ze zrobil dobry uczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze 6 tys. to średnia oglądalność. Przy tym zasięgu uważam,że to i tak sukces. Taka Religia TV ,której dostępność jest dużo większa jest niższa. Uważam,że używanie tego argumentu przez Pana Dworaka jest po prostu nie uczciwe,bo nie porówna tego z oglądalnością innych stacji. A jaka jest średnia oglądalność TTV,ATM Rozrywki itp.. Jak ja słyszę,że sukcesem jest osiągnięcie 20 tys. średniej widowni jak w przypadku AXN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad polowa nie wie co podpisuje, albo nie chce wiedziec.

Taki szary Kowalski jak zobaczy wolontariuszy w dzwiach, to dla swietego spokoju podpisuj, z wiara, ze zrobil dobry uczynek.

 

To chyba tacy jak Ty, nie tylko nie wiedzą co podpisują ale nawet co wygadują. :crazy:

Edit: ale jaja, idąc za ciosem kroi się demonstracja 8 czerwca podczas meczu Polska-Grecja, aby cały świat to zobaczył :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyg,

1. Czy ja napisalem, ze kiedykolwiek cos podpisywalem ? nie ! wiec mi nie wyskakuj z takim czyms.

2. Obraziles moja osobe, twierdzac, ze nie wiem co wygaduje !

3. Zastanow sie, co piszesz, bo to chyba Ty masz problemy z tym co piszesz.

4. Mam nadzieje, ze sie znajdziesz na tej demonstracji, bo stwierdzam, ze lubisz takie akcje spoleczne.

P.S Wez syrop bo ochrypniesz jak posel Ziobro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...