Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Trwam jest jeden drobny kłopot...

Zakładamy, że Rydzyk wyprotestowuje sobie swymi wyznawcami koncesję, a studentami własnej szkoły produkuje program. KRRiTV rozkłada fundacji Lux Veritatis opłaty koncesyjne na 10 lat (których Rydzyk i tak nie płaci...) i Trwam triumfalnie wchodzi na multiplex. Msze dziękczynne, pielgrzymki do Torunia, te sprawy....

Po pierwszym miesiącu przychodzi fakturka od Emitela - tak na oko 1 650 000 +VAT. Po trzech miesiącach Emitel wyłącza fazę....

Co się dzieje ? Krzyki, trwoga, pielgrzymki, żądanie odwołania rządu, opowieści o prześladowaniach chrześcijan i brutalnych atakach na Ojczyznę, te sprawy....

I oczywiście pretensje, że tak ważny nadawca nie ma zniesionych opłat eksploatacyjnych Amen.

 

Obecnie Trwam ma oglądalność na poziomie nieznacznie przewyższającym Polonię1. Oczywiście - słaby zasięg, bojkot kablówek, spisek żydomasonerii, te sprawy...

Ale nawet oglądalność na poziomie TV Puls jest gwarancją klapy przedsięwzięcia, biorąc pod uwagę atrakcyjność grupy docelowej TV Trwam z punktu widzenia reklamodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens takich wypowiedzi ,to czy Trwam sobie finansowo poradzi to jest ich zmartwienie ,przecież nikt nie będzie dokładać do tego interesu ze swojej kieszeni .Trwam nadaje satelitarnie i też przychodzą faktury od SES Astra i jakoś regulują należności w twardej walucie ,a zapewne nie jest to mało i dają radę .Teraz nastał jakiś paniczny strach przed włączeniem tej stacji do NTC ,jeżeli uważacie że stacja prezentuje wartości szkodliwe,głupie to nie musicie tego oglądać - przecież nie ma przymusu i nikt nikogo nie będzie zmuszał ......a tych słynnych pomiarów oglądalności to proponuję nie brać na serio gdyż podawane tam liczby nie zawsze są miarodajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto czasami odgrzebać stare informacje. Powracając do katolickości TV Trwam:

Jakkolwiek samo Radio Maryja jest nadawcą katolickim (uzyskało bowiem zgodę biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego), o tyle Fundacja Lux Veritatis nie jest kościelną osobą prawną, lecz działa jako świecka fundacja, zgodnie z ustawą prawo o stowarzyszeniach. Tym samym także Telewizja Trwam także nie jest stacją katolicką, choć, jak deklaruje o. Piotr Andrukiewicz z RM, chce być medium katolików i katolickim w treści.
(radiomaryja.pl.eu.org)

Okazuje się (ja osobiście nie wiedziałem o tym), że "obawy" o problemy finansowe FLV w związku z funkcjonowaniem TV Trwam wyrażano od samego początku:

Gdy 7 grudnia 2002 roku o. Tadeusz Rydzyk ogłosił, że złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję na satelitarny kanał telewizyjny, wzbudził tym szeroką dyskusję w mediach i liczne protesty. Wieszczono, że najmłodsze dziecko "imperium" o. Rydzyka stanie się przyczyną upadku całej grupy medialnej.
(radiomaryja.pl.eu.org)

TV Trwam działa już prawie 10 lat. Czy "imperium" o. Rydzyka się zawaliło? Wręcz przeciwnie, nawet się rozwija. Z DVB-T zapewne będzie podobnie - teraz mówienie, że FLV sobie nie poradzi, itp., a za jakiś czas dostaną miejsce w NTC i za kilka lat już o tej szopce nie będziemy pamiętać, a TV Trwam będzie można włączyć jednym przyciskiem na pilocie.

Co do finansów:

to jest szukanie błahego pretekstu do odmowy, tym bardziej, że koncesje otrzymało wiele mało znanych stacji.
(Grzegorz Markowski w "Szkle kontaktowym" w TVN24 - http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prow ... 25871.html).

Odgrzebałem kolejną ciekawą informację:

60 proc. repertuaru TV Trwam stanowić będą programy edukacyjno-religijne, ok. 13 proc. - filmy; pojawią się także programy o charakterze poradnikowym, publicystyka i newsy
(ekai.pl, http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x5026/ ... -tv-trwam/). Czy ktoś może potwierdzić, że tak jest też zapisane w koncesji obecnie?

 

A jak by wam było mało, to przytoczę informację idealnie pokazującą, do czego może doprowadzić dyskryminacja katolickich mediów ws. koncesji na nadawanie naziemne:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dyskryminuje TV Niepokalanów (Puls) – stwierdzili na konferencji prasowej franciszkanie konwentualni. Obawiają się oni, że Rada nie przyzna stacji nowych częstotliwości.

Franciszkanie są właścicielami koncesji na TV Niepokalanów, nadającą obecnie ofertę programową TV Puls. Zakonnicy podkreślają, że jeśli stacja nie otrzyma nowych częstotliwości, to „mielibyśmy do czynienia z pewną schizofrenią Rady”. „Z jednej strony krytykuje ona takie programy jak »Big Brother« czy »Dwa Światy«, a z drugiej uniemożliwia działalność stacji, która takich programów nie chce nadawać” – stwierdzili.

„Uważamy – napisali w oświadczeniu – że obstrukcja biurokratyczna zastosowana wobec Prowincji jest wyrazem świadomej próby trwałego uniemożliwienia rozwoju nadawcy i wyłączenia go z trwającego konkursu na nowe częstotliwości. Budzi nasze najgorsze obawy fakt, że konstytucyjny organ Państwa Polskiego, odpowiedzialny za rozwój i ochronę pluralistycznego ładu rynku medialnego, może być w rzeczywistości użyty do działań sprzecznych z duchem i zapisami ustawy i konstytucji RP”.

Prowincja franciszkanów w trwającym obecnie konkursie ubiega się o przyznanie dodatkowych częstotliwości w Szczecinie, Lublinie, Częstochowie, Białymstoku, Rzeszowie, Bielsku Białej Suwałkach i Wałbrzychu.

 

TV Puls nowych częstotliwości nie dostała, a jak się jej dzieje dalej potoczyły wszyscy wiemy. To dlatego TV Trwam apeluje i powinna apelować o rozszerzenie koncesji o NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens takich wypowiedzi ,to czy Trwam sobie finansowo poradzi to jest ich zmartwienie ,przecież nikt nie będzie dokładać do tego interesu ze swojej kieszeni .

Koleżanko, chodzi o to, że to nie tylko ich zmartwienie. Multipleks to nie jeden kanał tylko osiem kanałów, które dzielą się kosztem utrzymania tego multipleksu. Gdy jeden kanał, na przykładów z powodów finansowych, opuszcza multipleks powstaje problem, gdyż część kosztów utrzymania multipleksu nie jest pokrywana.

Trwam nadaje satelitarnie i też przychodzą faktury od SES Astra i jakoś regulują należności w twardej walucie

Nadawanie satelitarne jest dużo tańsze od nadawania naziemnego. A Astra to podmiot prywatny i może świadczyć usługi komu tylko chce. Częstotliwości naziemne to rzadkie dobro, którym zarządza państwo.

 

o tyle Fundacja Lux Veritatis nie jest kościelną osobą prawną, lecz działa jako świecka fundacja, zgodnie z ustawą prawo o stowarzyszeniach.

I to jest właśnie to o czym nie raz wspominałem czyli to, że jest to prywatny podmiot, jak pozostali nadawcy, którzy starali się o miejsce w pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Tak, więc dlaczego TV Trwam ma być traktowana inaczej, a nie jak każda inna?

 

Okazuje się (ja osobiście nie wiedziałem o tym), że "obawy" o problemy finansowe FLV w związku z funkcjonowaniem TV Trwam wyrażano od samego początku:

"Gdy 7 grudnia 2002 roku o. Tadeusz Rydzyk ogłosił, że złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję na satelitarny kanał telewizyjny, wzbudził tym szeroką dyskusję w mediach i liczne protesty. Wieszczono, że najmłodsze dziecko "imperium" o. Rydzyka stanie się przyczyną upadku całej grupy medialnej. " (radiomaryja.pl.eu.org)

Czym innym są pismaki, a czym innym jest instytucja państwowa. Dla mnie tamte tezy są tyle samo warte, co obecnie Naszego Dziennika. Takie same bzdury tylko w dwie różne strony.

 

Z DVB-T zapewne będzie podobnie

Kolego, problem właśnie jest w tym, że brak tej pewności. :P

 

a za jakiś czas dostaną miejsce w NTC

Jeżeli spełnią warunki formalne to zapewne tak. I w takiej sytuacji jestem za. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLV spełnia warunki formalne. Co ciekawe także przy przyznawaniu koncesji na nadawanie satelitarne TV Trwam KRRiT miała wątpliwości co do pożyczki (http://ekai.pl/wydarzenia/x3947/krrit-z ... -tv-trwam/). Wtedy jakoś mogli zaprosić przedstawicieli FLV i wyjaśnić wątpliwości, a teraz nie mogą. Dworak powinien spotkać się z ówczesnym szefem KRRiT (a obecnym szefem TVP - Juliuszem Braunem) i dopytać o to, jak się należycie wykonuje obowiązki prezesa KRRiT.

 

Patrząc na tą informację (http://ekai.pl/wydarzenia/x10610/prezyd ... -tv-trwam/), moim zdaniem trzeba uznać TV Trwam za stację katolicką, bo skoro by taką nie była, to KEP by się w 2006 roku w jej działalność nie wtrącała. Ciekawą informację jest też to, że odpowiedzialnym za funkcjonowanie Radia Maryja i TV Trwam jest prowincjał o. redemptorystów. Potwierdza to moją tezę, że nie można "mediów toruńskich" (jak je nazywam) identyfikować tylko z o.Rydzykiem, ale w ogóle z redemptorystami.

 

Według informacji prasowych z 2009 roku "imperium medialne" o. Rydzyka ledwo zipało. Minęło prawie 3 lata i jakoś wszystko dobrze działa, a nawet się rozwija. Kolejna informacja o powiązaniu "mediów toruńskich" z redemptorystami: "wszystkie fundacje i spółki ojca Rydzyka powiązane są z prowincją redemptorystów". (http://ekai.pl/wydarzenia/z_prasy/x2174 ... o-rydzyka/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instytucja państwowa jaką jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po przeanalizowaniu wniosku Fundacji Lux Veritatis stwierdziła, że nie spełnia formalnych wymogów.

Wybacz, ale jeżeli mam wybór między Tobą, a Radą to wierzę Radzie, a nie Tobie. :P

A kto wie? Może wtedy nie powinni dostać koncesji? Ale ktoś szepnął coś i Fundacja dostała koncesję?

I co najważniejsze między nadawaniem satelitarnym, a naziemnym jest istotna różnica o czym wspominałem wyżej. Jak stwierdził przewodniczący Dworak miejsce w multipleksie jest rzadkim dobrem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak analizuję działalność KRRiT, to widzę cały ciąg irracjonalnych decyzji, poczynając na nieprzyznaniu koncesji Polonii 1, przez dyskryminowanie TV Niepokalanów, później TV Puls w przyznawaniu częstotliwości naziemnych, a kończąc na dyskryminacji TV Trwam w tej samej sprawie, co wymienione stacje, ale w przypadku tv cyfrowej. Nie widzę powodu, żeby tej instytucji wierzyć, do każdej decyzji podchodzę z dużą rezerwą (dziwię się tylko, że irracjonalność działań nie zmienia się mimo zmiany składu).

2. To był rok 2002 (czy przełom 2002-2003) i u rządów było środowisko całkiem niezwiązane z TV Trwam, a prezesem KRRiT na pewno niezwiązany z TV Trwam Juliusz Braun (skoro został wybrany na prezesa, to także większość rady musiała być ze środowiska nie związanego z TV Trwam). Tak więc nie sądzę, żeby TV Trwam przy takim składzie rady dostała koncesję, gdyby coś było nie tak.

EDIT: Mamy dziś powtórkę z historii. Obecnie KRRiT zarzuca TV Trwam, że ma kiepską sytuację finansową, na początku nadawania przewidywano, a nawet stwierdzano wprost, że okazała się fiaskiem i finansową katastrofą (http://www.kosciol.pl/article.php/20031 ... y=tv+trwam). Ona jednak trwa i nic nie wskazuje na to, aby racjonalne powody przeszkadzały jej na nadawanie w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jednak trwa i nic nie wskazuje na to, aby racjonalne powody przeszkadzały jej na nadawanie w NTC.

Nie będę powtarzał w kółko tego samego, tak jak Ty kolego.

 

Nie widzę powodu, żeby tej instytucji wierzyć,

Tutaj powtórzę. Prędzej uwierzę Radzie niż Tobie oraz Fundacji Lux Veritatis, Naszemu Dziennikowi, Radio Maryja i innym podmiotom, które grają na korzyść TV Trwam. Nie wspominając o politykach, którzy ani trochę nie są wiarygodni, a najbardziej atakują Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam dodawać jak nic nowego nie ma? Trzymam się faktów. Coś nowego pojawi się, gdy Fundacja Lux Veritatis zdecyduje się na upublicznienie decyzji odmawiającej jej miejsca w multipleksie. Inną rzeczą, która może coś wnieść to wyrok sądu, ale do tego to droga raczej długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking a skąd wiesz ,że akurat Trwam odpadnie z multipleksu ? .Równie dobrze może być inna sytuacja kiedy inny kanał wyleci a Trwam będzie miała problem .Nie bardzo też wiem dlaczego jesteś taki przeciwnikiem tej stacji ,masz z tego powodu jakąś satysfakcję korzyści finansowe ? .Przecież nikt Ci nie karze tego oglądać masz dziesiątki innych kanałów o różnorakiej tematyce więc nie jesteś skazany jedynie na tą telewizję .

W ogóle gdyby taki sens rozumowania zastosować na szerszą skalę to połowę innych rzeczy można by też zlikwidować - ile osób na tym forum lubi muzykę Chopina ? niewiele ,zapewne można by policzyć na palcach jednej ręki ,więc konkurs Chopinowski można zlikwidować ,a w to miejsce wprowadzić coś innego, co ucieszy większą liczbę słuchaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idąc za słowami Orbity mam prośbę.

Nie piszcie w tym wątku o multipleksie pierwszym! Od tego mamy inne tematy, a gdybanie w takich tematach jak ten jest, no tenteges... dziwne.

Proszę o to, by tu były tylko suche fakty na temat Trwamu (zresztą nazwa też jest jakaś taka nijaka - ale tu zacytuje moje ulubione powiedzenie - "nie mój cyrk, nie moje małpy" - ja nazwy nie wymyślałem - ja się nie czepiam [koniec Off-Topu]). Potraktujmy to jak np. "Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny", bo do tego służy ten wątek.

 

A! Jeśli ktoś się mnie chce czepiać, to nie reprezentuje ani jednej strony sporu. Żeby nikt mnie tu zaraz nie wyzwał jakimś "prawicowym ścierwem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co tu piszecie, nie ma nic wspólnego z bieżącą działalnością TV Trwam. Po co wałkować ciągle ten sam temat - na kilku stronach ? Czy KRRiTV postąpiła dobrze rozstrzygnie sąd (nie mam wątpliwości, że będzie niezawisły). Nie wiemy tak naprawdę nic o szczegółach tej odmowy, bo FLV nie chciała przecież odtajnienia żadnych dokumentów, wg Was to jest chęć do uczciwości i rzetelności ? Załóżcie topic ''TV Trwam na multipleksie'' i tam dyskutujcie sobie do woli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking a skąd wiesz ,że akurat Trwam odpadnie z multipleksu ?

Każda stacja może nie podołać i opuścić multipleks dlatego, że nigdy nie ma 100% pewności, a najmniejsze gwarancje daje TV Trwam (wedle stanowiska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji). TV Trwam jest najmniej wiarygodna finansowo.

Nie bardzo też wiem dlaczego jesteś taki przeciwnikiem tej stacji

Nigdy nie napisałem, że jestem przeciwnikiem tej stacji. Tak, więc proszę Cię o nie pomawianie mojej osoby. Zrozum, że jestem przeciwnikiem TV Trwam w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, gdy stacja ta nie spełnia wymogów formalnych. Jestem za tym, aby TV Trwam była traktowana jak każda inna (i tak obecnie dzieje się), a nie jakiś wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że tak trudno odtworzyć sobie stronę TVP i obejrzeć program Jana Pospieszalskiego,gdzie pani Kochanowicz z Fundacji LUX VERITATIS powiedziiała wyraźnie co było przyczyną odmowy nadawania na multipleksie cyfrowym,tylko się posiłkujemy tym ogólnikami jak kolega wiking i inni.Chodzi o to,ze wskaźnik długu fundacja FLV ma 3,34 i jest on za wysoki,ale co ciekawe np. spółka Eska która otrzymała koncesję ma ten wskaźnik 8,69,a Stavka 182,37.Okazuje się,że KRRIT stosowała do oceny różnych podmiotów różne wskaźniki ekonomiczne. Więc proszę o niekasowanie postu,po prostu tu są podane konkrety. I niech każdy sam wyciągnie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wikingiem co do ogółu: zawsze jakaś stacja może nie podołać w NTC, bo to są KOSZTA. Policzmy na sucho same opłaty w przypadku, gdy stacje już nadaje kilka lat na satelicie i nie ma na barkach kosztów startowych, rozwojowych. Sama koncesja rozłożona na raty to ok 1 mln zł rocznie. Fakturki od Emitela to 5.5-6 mln zł rocznie. Czyli prawie 7 mln zł kosztów na start, tych obowiązkowych.

Jak wszyscy wiemy FLV to fundacja, czyli finansowanie zewnętrzne, przez datki. Teraz nadają przez satelitę i jakoś im się ten interes spina w całość.

 

Gdyby dostali miejsce w DVB-T MUX1, może być początkowa euforia, zadowolenie, zwiększenie przychodów. Ale czy to się utrzyma. Kto miał być odbiorcą TV Trwam już nim prawdopodobnie jest. Wiadomo grupa docelowa wzrośnie, ilość widzów też, ale czy to wystarczy przy bardzo zwiększonych KOSZTACH. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam stara się o miejsce w NTC bo chce zrezygnować z nadawania drogą satelitarną a przenieść się na nadawanie naziemne

 

Chyba piszesz głupoty, oni nie zrezygnują z nadawania satelitarnego, bo jak sobie wyobrażasz, że dotrą do odbiorców za granicą?

 

Chcą nadawać satelitarnie i naziemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...