Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fundacja nie ma właściciela. Fundacja ma fundatora, statut, prezesa.

 

Z innej beczki - niektórzy twierdzą, że w TV Trwam goszczą tylko politycy PiS-u. No to nacieszcie się dziś Krzysztofem Kawęckim, wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej, który będzie gościem w "Polskim Punkcie Widzenia" o 21:40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Fundacja nie ma właściciela. Fundacja ma fundatora, statut, prezesa.

To, kto jest fundatorem? Kto powinien być kojarzony z Fundacją Lux Veritatis?

Mamy TV Trwam, której właścicielem jest Fundacja Lux Veritatis. Prezesem fundacji jest Ojciec Tadeusz Rydzyk. A kto stoi nad Ojcem Tadeuszem Rydzykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak TV TRWAM walczy o wiekszy zasieg w Polsce to niech najpierw zacznie nadawac z satelity eutelsat hot bird 13 kazdy glupi wie o co chodzi a potem niech ubiega sie o miejsce w DVB-T,jestem ciekawy co wywalczyl Rydzyk od Astry ....

 

 

 

 

 

 

 

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto stoi nad Ojcem Tadeuszem Rydzykiem?

 

Przełożonym o. Rydzyka jest o. Sok, prowincjał Warszawskiej Prowincji Zakonu Redemptorystów.

 

chca do DVB-T a tak naprawde skonczylby sie im zloty interes z dekoderami SAT

 

No to będą sprzedawać dekodery do NTC i telewizory z MPEG4 :lol: .

 

jak tak TV TRWAM walczy o wiekszy zasieg w Polsce to niech najpierw zacznie nadawac z satelity eutelsat hot bird 13 kazdy glupi wie o co chodzi a potem niech ubiega sie o miejsce w DVB-T,jestem ciekawy co wywalczyl Rydzyk od Astry ....

 

Hot Bird jest droższy i bardziej zapchany.

 

zapewne gosc ktory niewiele rozni sie od punktu widzenia ludzi z PISu i Rydzyka. Niech zaprosza Palikota, Tuska albo kogos z SLD czy PSL

 

Gdyby nie różnił się poglądowo, to już dawno byłby w PiS-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Przełożonym o. Rydzyka jest o. Sok, prowincjał Warszawskiej Prowincji Zakonu Redemptorystów.

Miałem na myśli to, kto w fundacji stoi nad Ojcem Tadeuszem Rydzykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Wiking, tak drążysz i drążysz, a sprawy są dość i jasne z jednej strony i wręcz przeciwnie z drugiej.

 

Właścicielem "fundacji" Lux Veritatis jest jak już mówiłem o.T.Rydzyk i o.J.Król, jako że wspomniani ojcowie są również założycielami tego dzieła i sprawują w nim funkcje kierownicze.

 

Dlaczego fundacja w cudzysłowie?

 

Ponieważ owa "fundacja", prowadzi regularną działalność wydawniczo-handlową, bowiem wydaje publikacje, filmy o różnej tematyce, które sprzedaje za całkiem spore pieniądze.

Zajmuje się także rozprowadzaniem zestawów satelitarnych do odbioru TV TRWAM i propaguje we wszelki możliwy sposób telefonię komórkową, która już raz okazała się niewypałem.

 

Oprócz tej pobocznej działalności, zajmuje się oczywiście i zasadniczym dziełem, jakim jest utrzymywanie RM i TV TRWAM.

 

Co jednak dość dziwne wspomniana "fundacja" nie stanowi majątku Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, ani Kościoła Katolickiego w Polsce.

 

Zatem o co w tym wszystkim chodzi, skoro wspomniani ojcowie twierdzą, że jedyne co mają to uboga sutanna, marna strawa i kawałek twardego łoża?

 

Hipokryzja, czy jeszcze coś gorszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ta ich sieć komórkowa (chyba nazywała się "W Rodzinie") ciągle działa???

 

Myślałem, że upadła, bo jakiś czas temu widziałem chyba w "TVN CNBC" wypowiedź kogoś z firmy, która obsługiwała tę sieć dla Rydzyka (nie pamiętam nazwy tej firmy) i mówił mniej więcej, że współpraca została zakończona.

 

Ja tak w ogóle myślę tak: niech Rydzyk robi sobie co chce, prowadzi sieć komórkową, sprzedaje tunery satelitarne, popiera różne partie polityczne, ale niech nie wykorzystuje w tej działalności autorytetu kościoła, który to właśnie przez jego mieszanie biznesu z wiarą najwięcej moim zdaniem traci !

 

To moje osobiste zdanie, ale z takiej mieszanki wiary/religii, biznesu i polityki może powstać tylko twór "sektopodobny" i takim tworem jest według mnie od dłuższego czasu "imperium" Rydzyka i dziwię się, że nikt w zasadzie tego nie dostrzega, albo przynajmniej o tym wprost nie mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Frazes, hierarchowie religijni zawsze mieli wpływ na politykę, więc to, że i Kościół Katolicki miewa na nią wpływ, to nic dziwnego, ale masz rację, że jeśli już, to powinno się to odbywać zespołowo, czyli za zgodą i aprobatą Episkopatu, a nie solo, jak to praktykuje znany nam redemptorysta.

 

RM i TV TRWAM, to absolutny ewenement i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości, problem tylko w tym, żeby ów twór, nie stanowił realnej przeszkody dla działalności Kościoła Katolickiego, co dzieje się gdy właśnie podejmuje się działania w oderwaniu od tegoż Kościoła i bez pełnej aprobaty jego hierarchii.

 

W Kościele na tym podłożu wystąpiły widoczne podziały, a o ile mnie pamięć nie myli, to nie w podziałach siła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking, tak drążysz i drążysz, a sprawy są dość i jasne z jednej strony i wręcz przeciwnie z drugiej.

 

Właścicielem "fundacji" Lux Veritatis jest jak już mówiłem o.T.Rydzyk i o.J.Król, jako że wspomniani ojcowie są również założycielami tego dzieła i sprawują w nim funkcje kierownicze.

 

Dlaczego fundacja w cudzysłowie?

 

Ponieważ owa "fundacja", prowadzi regularną działalność wydawniczo-handlową, bowiem wydaje publikacje, filmy o różnej tematyce, które sprzedaje za całkiem spore pieniądze.

Zajmuje się także rozprowadzaniem zestawów satelitarnych do odbioru TV TRWAM i propaguje we wszelki możliwy sposób telefonię komórkową, która już raz okazała się niewypałem.

 

Oprócz tej pobocznej działalności, zajmuje się oczywiście i zasadniczym dziełem, jakim jest utrzymywanie RM i TV TRWAM.

 

Co jednak dość dziwne wspomniana "fundacja" nie stanowi majątku Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, ani Kościoła Katolickiego w Polsce.

 

Zatem o co w tym wszystkim chodzi, skoro wspomniani ojcowie twierdzą, że jedyne co mają to uboga sutanna, marna strawa i kawałek twardego łoża?

 

Hipokryzja, czy jeszcze coś gorszego?

 

Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą. Fundacja nie ma właściciela - ma fundatora (fundatorów) i zarząd. Niedawno miałem to na wos-ie (jestem licealistą) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli kto, mówiąc kolokwialnie kolego, trzęsie fundacją? Z tego, co wiem to prezes, a prezesem Fundacji Lux Veritatis jest Ojciec Tadeusz Rydzyk, więc decydentem w sprawie TV Trwam jest prezes fundacji czyli Ojciec Tadeusz Rydzyk. Tak, więc kojarzenie Ojca Tadeusz Rydzyka z Fundacją Lux Veritatis i z automatu z TV Tram jest jak najbardziej prawidłowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... Niedawno miałem to na wos-ie (jestem licealistą) :D .

 

Czyli, to nie na Twoją głowę, ale skoro jesteś taki młody, to zmierz się z "definicją" z wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja . ;)

 

Rydzyk jest dysponentem środków zgromadzonych przez fundację LV, a więc nie jest biedny.

 

Żeby być jednak zupełnie pewnym jaka jest statutowa działalność LV, trzeba by zajrzeć do jej statutu, choć cele tej fundacji zmieniają się jak w kalejdoskopie, więc i statut powinien nadążać za tymi zmianami, co domyślam się musi być dość trudne. :)

 

edit:

 

Materiały pomocnicze:

 

http://www.krs-online.com.pl/fundacja-l ... 33038.html

http://www.luxveritatis.pl/index.php?strona=o-fundacji

 

ps.

Jeśli znajdziesz gdzieś treść ich statutu, to chętnie zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło Wikipedia to rzeczywiście rzetelne i wiarygodne źródło informacji :facepalm: , proponuje aby kontynuować dyskusje w sposób merytoryczny a nie podawać argumenty wzięte z "księżyca" i przy okazji obrażać bezpodstawnie innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@andi12, rzetelne, czy mniej rzetelne w każdym razie w sam raz na poziom licealisty.

 

Zresztą, akurat wpis tyczący fundacji, daje obraz jak skomplikowana prawnie jest to formacja i jakie potrafi stwarzać problemy.

 

Powiedz mi tylko kolego, co Twoja wypowiedź wniosła do tej rozmowy, poza fermentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to @andi12 ma rację z tą Wikipedią. Wiem z doświadczenia, bo jestem tam redaktorem i swego czasu mocno się na niej udzielałem, że nie wszystko musi być zgodne z rzeczywistością. A to, że z definicji z Wikipedii wynika, że jest ona skomplikowana prawnie, nic nie znaczy, bo równie dobrze w rzeczywistości może być nieskomplikowana. Może ktoś podać jakieś źródło prawne? Nie wiem, czy sam znajdę czas poszukać, a to by wiele wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6, owszem jest stara, jeszcze peerelowska Ustawa o Fundacjach:

 

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 203&type=3

 

do której jest sporo dodatkowych przepisów bardzo różnie interpretowanych.

 

Ustawa, to jednak jedno, a konkretny STATUT, konkretnej fundacji, w tym wypadku Lux Veritatis, to drugie.

 

Ma ktoś może dostęp do treści tego statutu, bo doczekać się nie mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...