Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@andyg

Wiadomo, że jest dla jak to ująłeś pacyfikacji oburzenia garstki ludzi dlatego była w kontekście TV Trwam. Konkurs został teraz ogłoszony. Dlaczego teraz? Czysty przypadek, że tuż po tych wszystkich wydarzeniach, o których pisałem we wcześniejszym poście? Nie! Wiadomo, że miejsca nie dostaną w tym rok, ale nie zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Ale Trwam ma już pewne miejsce w MUXI, po tym gdy opuście go TVP. Teraz można zastawiać się, kto dostanie trzy pozostałe miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem katolikiem, więc uważam że w DVB-T winna być stacja religijna. TV Trwam na pewno nią nie jest. Chciałbym telewizję religijną, nie polityczno-społeczną. Na tytuł telewizji religijnej w Polsce zasługuje tylko redakcja religijna TVP i religia.tv. Właśnie dlatego jestem za religia.tv w DVB-T!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprowadzaj dyskusji to poziomu dziecka, bo ja równie dobrze mógłbym wymienić kilka po stronie waszych [beep]ich mediów. Czyli jednak oglądacie TV Trwam czy tylko Michnik ci tych wiarygodnych informacji dostarczył 8)

A ile razy mam pisać, że nie oglądam TVN'u ani TVN'u 24 ani żadnego innego kanału wychodzące spod skrzydeł ITI? Wy jesteście tak zmanipulowanie, że jeśli ktoś jest przeciwko TV Trwam to zaraz ogląda TVN 24 i czyta Gazetę Wyborczą i inne tego typu. Otóż nie mój drogi! Grubo się mylisz! Obserwuję wszystkie media i wyrabiam sobie na ich temat zdanie, a najgorsze mam o TV Trwam, gdyż do swoich chorych gierek politycznych wykorzystuje wiarę katolicką! Dotarło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem katolikiem, więc uważam że w DVB-T winna być stacja religijna. TV Trwam na pewno nią nie jest. Chciałbym telewizję religijną, nie polityczno-społeczną. Na tytuł telewizji religijnej w Polsce zasługuje tylko redakcja religijna TVP i religia.tv. Właśnie dlatego jestem za religia.tv w DVB-T!

 

Na kanale religia.tv jest sporo fajnych programów, ale to jednak nie to samo co Trwam. Np. religia.tv nie transmitowała Światowych Dni Młodzieży z Madrytu. W ogóle oferta "live" religii.tv jest na słabym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam jest stacją społeczno-religijną, więc to jasne, że jest też polityka. No ale programów katolickich jest więcej niż w TVP, czy Religia.tv. Mam wymieniać? Transmisje z wszystkich ważnych uroczystości Koscioła, z pielgrzymek Ojca Świętego, ze spotkania młodzieży Taize, ze mszy św. kilka razy tygodniowo, różaniec raz dziennie, Anioł Pański raz dziennie, filmy religijne (i fabularne i dokumentalne), programy religijne produkcji własnej i z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam, jedyna telewizja, która transmitowała wizytę papieża w Hiszpanii. Światowe Dni Młodzieży są jednym z fenomenów pod względem liczebności młodych wiernych, którzy chcieli się spotkać z Ojcem Świętym. To spotkanie Benedykta z wiernymi transmitowała jedynie telewizja "Ojca Rydzyka", która aktualnie stara się o "miejsce" na multipleksie i nie dostaje swojego kanału. Brak możliwości oglądania tej stacji w nowej "generacji" oznaczałby koniec tego "skrzydła" Fundacji Lux Veritatis.

Czy nie jest to dyskryminacja?

Jest już wiele demonstracji na ten temat i na całym świecie Polacy podpisują petycję by TV trwam dostało to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje tego, że w TV Trwam są programy katolickie. Chodzi o to, że są także takie programy, które są przesiąknięte polityką, także te katolickie i tu jest problem. Przynajmniej z mojego punktu widzenia.

 

Prawdziwy wierzący to taki, który wierzy całym swoim ciałem, całym swoim sercem i całym swoim umysłem. A więc jeżeli oddziela się od katolickiego pojmowania świata politykę, to znaczy, że się nie ma bladego pojęcia o wierze. Tak więc katolicyzm i polityka, a może inaczej: głęboka wiara i patriotyzm (jak to ujął lider pewnej prawicowej formacji, która miała dziś swoją konwencję wojewódzką w Lublinie) idą w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ludzi tak wierzących nie ma. Bo gdyby byli, to by byli miłosierni, nie byliby pyszni, byliby wzorem cnót.

 

A wytłumaczy mi ktoś, czym się różni TVTrawm od innych podmiotów, które też się ubiegały o miejsce i go nie dostały? Czy to też przejaw dyskryminacji, że OrangeSportInfo i Superstacja nie dostały miejsca w muxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6

Nie. Jeżeli jesteś katolikiem to nie jedziesz całe dnie na tematy polityczne i nie siejesz propagandy, które ugrupowania są złe, a które dobre tylko w czasie wyborów idziesz i głosujesz na to ugrupowanie, które wskazuje Ci Twoje ciało, serce i umysł. Jeżeli jesteś głęboko wierzącym katolikiem to nikt Ci nie musi tłumaczyć, że nie powinieneś głosować na ugrupowania lewicowe, bo one nie wyznają wartości katolickich.

Tak więc katolicyzm i polityka, a może inaczej: głęboka wiara i patriotyzm (jak to ujął lider pewnej prawicowej formacji, która miała dziś swoją konwencję wojewódzką w Lublinie) idą w parze.

Polityka i patriotyzm to dla Ciebie to samo? Okrucieństwa piszesz! Nic dziwnego, że w polskim narodzie istnieją takie podziały skoro ludzie tacy jak Ty dają omamić się takiej propagandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie broni OrangeSportInfo i Superstacji walczyć o miejsce w NTC.

Chociaż jestem wiernym widzem Polo TV , to jestem przeciwny tej stacji w NTC , oni w ogóle nie brali udziału w przetargu a miejsce dostali . TV Trwam przedstawia jako jedyna TV w Polsce alternatywne wiadomości , co przeszkadza obecnej władzy i jej zwolennikom,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthias kościół ma obowiązek głosić wartości katolickie. I jeśli jest partia,która głosi odmienne wartości będące w opozycji do tych wartości to kościół musi na to reagować. Tobie wmówiono,że sprawy religijne mają być w oderwaniu od tego na kogo się głosuje,co się w życiu robi,czym się kieruje. Dlaczego skoro wszyscy mają jakieś swoje przekonania mogą to głosić,a kościół nie,żeby kogoś przypadkiem nie urazić. Przekaz kościoła musi być wyraźny,zdecydowany. Kościół był wsparciem "Solidarności" ,w imię wolności śmierć poniósł między innymi Popiełuszko, wtedy też komuniści głosili,żeby kościół się nie mieszał, czyli widać,że głosisz podobne hasła.

Moim zdaniem TV TRWAM należy się miejsce na multipleksie ,bo spełniają wszystkie warunki finansowe. I o tym nie powinna decydować ideologia czy polityka. Jak się komuś nie podoba,niech nie ogląda tej telewizji. Mi możąe nie odpowiadać TVN czy jakieś Polo TV ,ale nie głoszę,że ta stacja nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ma obowiązek głosić wartości katolickie i niech to robi. Ale niech nie miesza w to polityki.

Czy na prawdę potrzebujesz pseudokatolickich mediów, które wmawiają Ci, że ugrupowania polityczne nie wyznające wartości katolickich to zło i jeśli na nie zagłosujesz to zostaniesz potępiony? Weźmy np. aborcję. Według wartości katolickich to zło. Ok. Ale po co Ci pseudokatolickie medua, które nawołują do nienawiści w stosunku do ugrupowań, które popierają aborcję? Ty masz swoje wartości - katolickie, a oni mają swoje wartości, które są w opozycji do katolickich. Po co wzywać do wzajemnej nienawiści. A TV Trwam przecież to robi i o to chodzi!

@brother

Co Ty opowiadasz? Jak to Polo TV nie brało udziału w konkursie? Jeśli uważasz, że Polo TV nie brało udziału w konkursie to TV Trwam też nie brało. Najpierw doczytaj, a potem pisz głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6

Nie. Jeżeli jesteś katolikiem to nie jedziesz całe dnie na tematy polityczne i nie siejesz propagandy, które ugrupowania są złe, a które dobre tylko w czasie wyborów idziesz i głosujesz na to ugrupowanie, które wskazuje Ci Twoje ciało, serce i umysł. Jeżeli jesteś głęboko wierzącym katolikiem to nikt Ci nie musi tłumaczyć, że nie powinieneś głosować na ugrupowania lewicowe, bo one nie wyznają wartości katolickich.

Tak więc katolicyzm i polityka, a może inaczej: głęboka wiara i patriotyzm (jak to ujął lider pewnej prawicowej formacji, która miała dziś swoją konwencję wojewódzką w Lublinie) idą w parze.

Polityka i patriotyzm to dla Ciebie to samo? Okrucieństwa piszesz! Nic dziwnego, że w polskim narodzie istnieją takie podziały skoro ludzie tacy jak Ty dają omamić się takiej propagandzie.

 

TV Trwam też nie jedzie cały dzień na tematy polityczne i nie sieje cały dzień propagandy, które ugrupowania są złe, a które dobre. A jeżeli twierdzisz, że tak, to podaj materiał na którym tak jest. A słowo patriotyzm użyłem dlatego, że w TV Trwam nie zauważyłem jakiejś ogromnej dawki polityki, a jedynie ogromne zaangażowanie w sprawy kraju. A jeżeli twierdzisz inaczej, to podaj materiał.

 

Zgadza się. Ma obowiązek głosić wartości katolickie i niech to robi. Ale niech nie miesza w to polityki.

Czy na prawdę potrzebujesz pseudokatolickich mediów, które wmawiają Ci, że ugrupowania polityczne nie wyznające wartości katolickich to zło i jeśli na nie zagłosujesz to zostaniesz potępiony? Weźmy np. aborcję. Według wartości katolickich to zło. Ok. Ale po co Ci pseudokatolickie medua, które nawołują do nienawiści w stosunku do ugrupowań, które popierają aborcję? Ty masz swoje wartości - katolickie, a oni mają swoje wartości, które są w opozycji do katolickich. Po co wzywać do wzajemnej nienawiści. A TV Trwam przecież to robi i o to chodzi!

@brother

Co Ty opowiadasz? Jak to Polo TV nie brało udziału w konkursie? Jeśli uważasz, że Polo TV nie brało udziału w konkursie to TV Trwam też nie brało. Najpierw doczytaj, a potem pisz głupoty.

 

Nawoływanie do nienawiści to w najlepszym wypadku stwierdzenie: nienawidźcie ich, ale częściej w przypadku siania nienawiści dochodzi też do pogróżek. Jeżeli ty widzisz w TV Trwam sianie nienawiści, to ja muszę zawiadomić policję o obecności narkotyków w twoim domu :lol2: .

 

Przy wyborze stacji powinno brać się pod uwagę sprawy organizacyjne i finansowe

Przecież tak było i dlatego TV Trwam nie dostała miejsca!

 

Jeżeli tak twierdzisz, to który z czynników finansowych stawia TV Trwam w gorszej pozycji niż np. TTV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok podpisuje się pod twoim postem ,

Przy wyborze stacji powinno brać się pod uwagę sprawy organizacyjne i finansowe , a nie poglądy polityczne i religijne stacji TV , tak jak było przy wyborze w Polsce

Na szczęście KRRiT będzia miała szansę naprawić swój bład. Lepiej późno niż wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" dotarli do dokumentów dotyczących koncesji na nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Wynika z nich że przynajmniej część argumentów podnoszonych przez fundację o. Rydzyka może być zasadna.

 

Jak twierdzi gazeta, Krakowa Rada Radiofonii i Telewizji tylko od Fundacji Lux Veritatis zażądała dokumentacji wybiegającej poza termin koncesji. Ważność koncesji mija w marcu 2013 roku, tymczasem - jak czytamy - rada pytała Fundację o warunki obsługi długoterminowego zadłużenia, przekraczające ten termin.

 

Chodzi o pożyczkę zaciągniętą u warszawskiej prowincji redemptorystów. Fundacja - pisze "Rzeczpospolita" pożyczyła ok. 70 mln zł. Z umowy, którą Lux Veritatis przedstawiła KRRiT wynika, że fundacja jest zobowiązana zwrócić tę pożyczkę w terminie 10 lat od dnia uruchomienia ostatniej transzy środków - czyli do 2019 roku. Spłata pożyczki możliwa jest najwcześniej od 2015 roku. A zatem spłata pożyczki możliwa była dopiero po okresie, który powinien był interesować KRRiT - wtedy nie będzie już obowiązywała koncesja, o którą ubiegała się Lux Veritatis.

 

Fundacja podniosła ten argument w swojej skardze do sądu administracyjnego, którą złożyła w poniedziałek. W odpowiedzi na pytania "Rzeczpospolitej" KRRiT odpowiada, że zwracając się do fundacji z pytaniem o warunki spłaty zadłużenia, nie znała okresu, na jaki pożyczka została udzielona. KRRiT - pisze gazeta - od innych podmiotów uczestniczących w konkursie na rozszerzenie koncesji na nadawanie cyfrowe nie domagała się dokumentacji dotyczących ich zadłużenia poza terminem obowiązywania koncesji.

 

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,111994,title,To-o-Rydzyk-mial-racje-O-to-pytala-KRRiT,wid,14281973,wiadomosc.html

 

Robi się bardzo ciekawie, mam nadzieję że Sąd pochyli się nad wnioskiem TV Trwam w tej sprawie.

 

Parę powodów wg. mnie, dlaczego TV Trwam koncesję powinna dostać:

 

1) Stacja katolicka, najważniejsze uroczystości kościelne, msze na żywo, transmisje itp.

2) Stacja nadaje bardzo długo, nieprzerwanie od prawie 10 lat!

3) Stacja nie będzie zagrożeniem dla innych stacji które w DVB-T będą nadawać. Telewizja Trwam jest kierowana dla pewnej grupy odbiorców (chrześcijan), podobnie jak Polo TV, Eska TV, TTV, TV6, Polsat Sport News jest to stacja TEMATYCZNA.

4) Wolność słowa, wolność wyboru, jak na demokratyczny kraj przystało - nie można kogoś za inne poglądy dyskryminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...