Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem w innym wątku, ale dodam i tu, bo nadal niektórzy o ten fatalny obraz canal+ 4k obwiniają telewizory:

Mam telewizor hisense, który według testerów z hdtv: "Wyniki jasności HDR ma wręcz rewelacyjne. Ze średnią na poziomie 750 nitów Hisense może konkurować z najwyższymi modelami prestiżowych marek".  Oglądam płyty 4 k - obraz super. Oglądam netflixa dolby vision i 4 k, obraz bardzo dobry. Oglądam amazon - tam gdzie jest naprawdę 4k obraz bardzo dobry. Oglądam nawet eleven4 k - jeśli tam się pojawia 4 k, to obraz przynajmniej dobry czasami do bardzo dobrego. Oglądam canal+ 4k - tego nie da się oglądać. Niezależnie czy to film czy sport. Ciemno, wyprane kolory, zmiany ustawień nie pomagają. Wzywam serwis, obawiając się, że po prostu mój egzemplarz telewizora jest wadliwy. Przychodzi człowiek z serwisu. Przez 40 minut ogląda, zmienia ustawienia i twierdzi, że telewizor jest ok, a ten przyciemniony obraz to wina canal +. Następnie czytam różne fora i okazuje się, że nie tylko moja, ale i inne marki telewizorów mają ten sam problem. Tylko dlaczego płacę za to 4k, jeśli jego jakość jest nie do przyjęcia i dlaczego nie udaje się im tego naprawić?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale HLG występuje w transmisjach TV i akurat sprawdza się dobrze. Wystarczy że uruchomią odpowiednia przestrzeń kolorow i obraz będzie petarda. Przecież wcześniej Canal+ nadawal juz z dobrymi parametrami i obraz byl idealny. W pewnym momencie nie wiadomo dlaczego cis skopali i juz tak zostało. Nikt nie reaguje więc nie poprawiaja. Czasami komus sie przestawi i mamy super obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, andjaw napisał:

Teraz mecz Lecha-Wisła i jakość obrazu bardzo dobra. Idealna ostrość i kolory.

 

16 minut temu, Kummer napisał:

Potwierdzam. Jakość petarda.

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Nadal jest złe odwzorowanie kolorów. Ciągle brak ,,prawdziwego efektu HDR" jak było dwa tygodnie temu na meczu Stal-Pogoń.

Edytowane przez mara68
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mara68 napisał:

 

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Nadal jest złe odwzorowanie kolorów. Ciągle brak ,,prawdziwego efektu HDR" jak było dwa tygodnie temu na meczu Stomil-Pogoń.

Oglądałem tamten mecz i nie ma wielkiej różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu sprawdzenia 4K w telewizorze warto antenę satelitarna podłączyć bezpośrednio do telewizora i wyszukać satelitarne programy niekodowane (darmowe).

Tak możecie sprawdzić jakość obrazu 4K na kanałach Fashion TV (FTV UHD), oraz NASA 4K i demo Hotbird 4K1.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...