Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma cyfrowa Grupy ITI jest na razie silniejsza w słowach niż czynach. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że znajdzie ona swoje miejsce na rynku, tak to jest ale do Cyfry już się przyzwyczailiśmy lepsza oferta programowa i więcej spotów reklamowych o tej platformie.

N spokojnie sobie czeka na wielki bum , czy to będzie możliwe? nie wie nikt a może znów fuzja , ale z kim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to się kierują tym, że za mniejszą cenę będą mieli "full pakiet" danej platformy. Wolą wziąć full od Polsatu, niż np. komfort z Canal+. Nawet nie wiecie, jak działa na Polaka napis "Brak uprawnień do tego kanału. Skonsultuj się...". Podkreślam, że nie wszyscy, tylko niektórzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie trochę głupie pytanie. Obecnie mam Prestiż w C+, ale pod koniec roku skończy mi się umowa i mam w planach wzięcie 3 pakietów i HBO z n-ki oraz podpisać umowę na Multipakiet. Z n wezmę recordera, a kartę z Multipakietem włożę do jakiegoś dekodera HD od Cyfry. Jak mam teraz dekoder od Cyfry, to załóżmy oglądam Canal+, a za chwilę jest F1 na Polsacie i muszę się przerzucić na naziemną antenę. Żeby powrócić do Canal+ to muszę wyłączyć najpierw ten dekoder Cyfry, znowu włączyć i mogę oglądać. I tu mam takie pytanie, jak np. będę oglądał Sportklub i będę chciał włączyć Canal+ Film, to żeby potem powrócić do Sportklubu będę musiał na nowo wyłączyć i znowu włączyć nboxa? Dzięki za odp. :smile:

 

P.S.

Napisałem tego posta w odpowiednim temacie (Problemy - podłączenie 2 tunerów), ale nikt nie odpisał, dlatego umieściłem go też tutaj. Moderatorzy nie denerwujcie się, bo jakiś to związek z tematem troszkę ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego w jaki sposób podłączysz oba tunery do anteny. Jeśli oba odbiorniki będą miały niezależne źródło sygnału to wtedy możesz mieć je równocześnie włączone i przełączać się pomiędzy Canal+ Film i SportKlubem wybierając odpowiednie wejście w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boss509@ Pakiet HBO możesz wziąć w MultipakiecieC+ za Media2 :-

"Wkrótce Multipakiet Canal+ z HBO

Łukasz Szewczyk, 28 kwietnia 2008, godz. 13:05

Canal+ Cyfrowy szykuje medialną rewolucję. Najprawdopodobniej już od maja 2008 roku dostęp do kanałów HBO Polska możliwy będzie bez konieczności posiadania telewizji kablowej oraz satelitarnej platformy telewizji cyfrowej.

Usługę Multipakiet Canal+ na rynek wprowadzono w grudniu 2007 roku. Kierowana jest do widzów, którzy posiadają zestawy satelitarne i bez konieczności podpisywania umów z platformami cyfrowymi chcą oglądać kanały z rodziny Canal+ (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport oraz Canal+ Sport2) za 39 zł miesięcznie.

 

Można powiedzieć, że Multipakiet Canal+ to powrót do początków działalności Canal+ w Polsce, gdy stacja nadawała naziemnie oraz satelitarnie, a osoby chcące ją oglądać musiały zaopatrzyć się w dekodery. Później dostęp do Canal+ możliwy był jedynie za pomocą platformy Cyfra+ oraz w sieciach kablowych.

 

Od maja 2008 roku oferta Multipakiet Canal+ powiększy się także o kanały z rodziny HBO (HBO, HBO2, HBO Comedy), które pierwszy raz w historii dostępne będą w Polsce bez konieczności podpisywania umów z operatorami sieci kablowych oraz platform cyfrowych.

 

O zmianach jako pierwszy poinformował internetowy serwis Digital News, według którego pakiet Canal+ z HBO będzie kosztował 68 zł miesięcznie. Informację tą udało nam się nieoficjalnie potwierdzić w kilku punktach sprzedaży Cyfry+. Na razie nie udało nam się uzyskać oficjalnego potiwerdzenia tych informacji ze strony Canal+ i HBO."

- Przekalkuj co się bardziej opłaca.Tu możesz mieć dodatkowo HBO Digital.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek zgadza się, można będzie brać HBO w Multipakiecie, ale po co skoro jest drożej, w gorszej jakości i bez możliwości nagrywania. Jeśli weźmie HBO w N to dostanie je 2 miesiące za darmo, a potem będzie płacił 25 zł/mies. a nie 30 jak w Multipakiecie. Dodatkowo w N jest lepsza jakość bo N jako jedyna platforma uruchomiła niezależny dosył w celu polepszenia jakości. Poza tym będzie miał możliwość nagrywania filmów na N-BOX Recorderze (no chyba, że w C+ weźmie się Phila z PVR-dodatkowe 20 zł./mies...) i 4 kanał HBO HD, którego w C+ jak dotąd nie ma. Wzięcie HBO w MULTIPAKIECIE jak ma sie Cyfrowy Polsat albo N to totalna głupota!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda ale jak ktoś będzie chciał mieć HD w Multipakiecie to i tak będzie musiał wziąć dekoder HD od C+ lub kupić własny bo ten od n-ki na pewno nie pasuje a od CP oferowany nie wiem czy jest dwu systemowy.W pozostałych przypadkach zgadzam się z Tobą.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~Marek jeśli chciałbym brać Multipakiet z HBO, to zostałbym przy Cyfrze. Decyduję się na takie rozwiązanie, bo raz że taniej, 2 w lepszej jakości, a 3 że mam możliwość oglądania czego chcę i płacenia za to co chcę. Mogę se wybrać pakiety tematyczne i płacić tylko np. za kanały sportowe, a w Cyfrze, żeby oglądać Eurosport 2 to muszę płacić dla przykładu za Jetixa, którego nie oglądam, bo w porównaniu z Fox Kids jest to dziadostwo. Denerwuje mnie także, że za każdy kanał HD trzeba płacić. Jak sobie tak podliczyłem, to w 120 zł miesięcznie powinienem się zmieścić, licząc za 3 pakiety w n (pod koniec roku pewnie podwyższą o jakieś 2-3 zł) opcję HBO w n i Multipakiet i będę zadowolony. HBO Digital nie jest mi potrzebne, a jak będę chciał to pewnie w przyszłości zawita ta usługa także w n. To tyle i pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zastanawiam się co sobie wziąść Czy N czy Cyfrę z Canal + i HBO. Prosze Was o fachowa pomoc. Dla ułatwienia dodam ze lubię bardzo oglądać filmy. W cyfrze są C+ i HBO a w N-ce kusi mnie pakiet filmowy głównie Movies24 , kanały NBC i HBO. Nie patrzę na względy cenowe tylko na to na jakiej platformie bede mógł poogladać wiecej filmów i to nowszych! Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Jezeli to pomoze to oto moja ocena wartosci kanalow (0 - do d.; 10 - wystarczy na cale zycie):

* Canal+ 8

* HBO 8

* Movies24 3

* Hallmark 3

* TCM 5

* DisneyChannel 3

innych nie mam, lub nie ogladam.

Nie potrafie wybrac Canal+ czy HBO. Oferty sie nie pokrywaja. Ja uwielbiam animacje, na jednym masz Cars, na drugim Shrek'a, Ant Z lub Shark Tales. Nie do wybrania!

Canal+ oraz HBO razem wystarcza na cale zycie ogladania :)

 

Movies24 oraz Hallmark sa silne w filmach opartych na faktach lub o wartosci edukacyjnej.

TCM - klasyka dla koneserow. Daje niska ocene bo po 15 latach ogladania, troche sie klasyka nudzi :)

 

Super wazne: sprawdz czy twoja platforma daje mozliwosc ogladania w wersji orginalnej! :) ... ja wybralem Cyfra+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wziąłem "n"kę i jestem zachwycony zawartością dwóch pakietów "Film", "Nauka, Kultura, Świat".

Dwie wady ma "n"ka: brak możliwości korzystania z innych dekoderów niż wypożyczony nbox lub nbox recorder.

Drugim minusem jest "bezpłatny" pakiet "informacja i rozrywka", co mnie ma kosztować 6 zł. od 1 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecią jest brak własnej listy kanałow i co za tym idzie brak kanałów FTA takich jak TVP Historia. Polsat News, czwartą jest itd. Wady i zalety platform można wymieniać bez końca.

PS Co takiego zachwycającego jest w tych 2 pakietach??? Dla mnie najbardziej pociągającą pozycją w N jest w tej chwili TVP HD. Mam to w DVB-T ale jakby mi wyłączyli po Olimpiadzie a w N (i tylko w N) by zostało na przyszłość to nie wiem co zrobię. Bo jakby TVP HD właczyli do Cyfry to niewątpliwie zostanę przy Cyfrze (oczywiście po raz kolejny korzystając z promocji 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cyfry można sobie kupić np. takiego Fergusonka i już mamy porządny tuner i do tego edukacyjny. A w N-ce co? Nbox z ograniczeniami wprowadzonymi przez operatora i koniec kropka.

Tylko że w n-ce przynajmniej dają kozacki sprzęt i niedrogo, np. przez 5 lat możemy użytkować zwykłego nbox'a i zapłacimy 99zł, a w Cyfrze za Phila HD wystarczy nam to max na 7 miesięcy...

Jeszcze takie pytanie: Gdzie jakość kanałów Discovery jest lepsza - na Cyfrze czy w n-ce :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę, być może za 15 miesięcy do Cyfry+, bo nie zależy mi bardzo na HD o ile będą sensownie ułożone pakiety tematyczne tak jak jest w "n"ce, (o kupowaniu pojedyńczych kanałów nie mam co marzyć).

I jeszcze jeden warunek: musi w Cyfrze+ "TVN Lingua", "TVN Discovery"

W "n"ce brakuje mi Planete i Zone Reality, choć jakość tego drugiego kanału, po zmianie nazwy trochę z Reality TV, zeszło na psy.

 

Zraziłem się kiedyś do jakości UPC, do problemów z rozwiązaniem umowy z tą firmą, nachodzenia jakich dziwnych ludzi z tej firmy i nigdy z tą firmą nie zawrę żadnej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...