Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filmów na TVN-nie w ogóle nie oglądam. Wszystkie hity kinowe, i nie tylko takie staram się oglądać na C+, HBO i od czasu do czasu jak jakiś cudem się trafi, na nFilmach. Ich programów rozrywkowych też. Za to bardzo lubię TVN24. Ten kanał to niedościgniony wzór. Choć czasami zajmują się [beep], to i tak ich wolę niż TVP Info.

Zgadzam się, że filmowe kanały n-ki troszkę zawodzą. Dlatego ja również jak chcę coś obejrzeć, włączam cyfrę i znajdę tam coś dla siebie. Jak nie sport to dobry film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest w nim jak co parę dni trzeba go resetować wyciągając wtyczkę z gniazdka :censored:

To może w takim razie zamiast pisać [beep]oły na forum, przeszedłbyś się do punktu i ten feralny dekoder wymienił? :roll: No ale pewnie stwierdziłeś, że po co wymieniać, skoro wtedy byłby jeden powód narzekania na C+ mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie oszukujmy się, poza pasjonatami tvsat :D i osobami lubiącymi wszelakie nowinki techniczne zdecydowana większość ludzi chce mieć po prostu dostęp do róznorakich tematycznie kanałów oferujących przyzwoitą jakość- tym bardziej, ze wielu z nich(równiez ja) po latach oglądania w makabrycznie złej jakości naziemnej tv jest zachwycona czystością obrazu oferowanego w SD.

 

 

Ten tekst mnie rozbawił - kolego jakość TV naziemnej i TV cyfrowej sd w normalnym TV jest taka sama. Ty posiadacz Segema SD (słaba jakość obrazu) masz takie porównanie dwóch tv jak.... Wynajmij sobie lepszy dekoder, kup TV i zobacz jak wyglądają kanały HD i dopiero wtedy porównuj telewizje cyfrową z naziemną. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem byłym abo C+ a obecnie abo N i pewnej platformy zagranicznej. I mam pewne sugestie dotyczące Polskich platform Cyfra jest bez konkurencyjna jeżeli chodzi ofertę o sportową i powiedzmy "filmy" gniecie na łopatki "N". Canal+ jest kanałem pramium tak samo NfilmHD ale spoglądając na te 2 właśnie kanały jest ogromna przepaść...., być może kiedyś stanie się tak że podciągnie poziom - kanał premium(filmy) bo sport to chyba raczej na osobnym kanale w przypadku "N".

Jednak jeżeli chodzi o tunery to niestety musze przyznać że TNG rozkłada na łopatki Cyfre i niestety tutaj nie ma co polemizować że tak nie jest....

Czytając różne fora oraz wspominając to co bylo w 1997 roku niestety Cyfra dużego skoku technologicznego nie zrobiła(mam tu na mysli soft i tunery) grafika ekranowa jest dalej na poziomie 1997 roku, właściciele owej platformy powinni zrozumieć że czasy się zmieniają, jest przesłanka że coś kombinują z tym ale idzie jak krew z nosa!!

Przy obecnym poziomie jaki 3ma "N-ka" - sprzęt (nie mówie o jakości HD - bo jeżeli były by takie same opłaty za abo jak w Uk to byliby przodującą platformą jednak trzeba liczyć zamiary na możliwości) powiem że jest im bliżej do Sky UK(której jestem też abo) niż cyfra+ do canalsat fr. Pozdrawiam Czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceberg:

Trzasnąłeś kazanie, z którego wynika że nikt nie może mieć prawa wyboru. Że Ty masz C+ to nie znaczy że inni też muszą to mieć. Twierdzisz, że oni (abonenci N) sami siebie przekonują o tym, że dobrze zrobili nabywając tą właśnie platformę. Takie stwierdzenie jest bezsensu i na poziomie 13-latka. Każdy kupuje to co się mu podoba. Prawda jest taka - gdyby nie Canal+, History, Planete i NGC HD to cyfra+ wcale nie byłaby taką świetną platformą. Sam posiadam teraz, i miałem przez kilka lat wstecz od czasów połączenia z Wizją. Porównaj sobie kanały które są w N i C+. Ile z nich się pokrywa?

O sprzęcie nie mam zamiaru się rozpisywać. Sagem za 1 grosz powala (posiadam tylko dlatego że jest za 1 grosz, jakość ta sama co na strongu i pace sd), Philips PVR HD - bez komentarza. Przypuszczam, ba - jestem pewien że nigdy z N nie miałeś do czynienia i nie wiesz jak działa ich nrecorder. Faktycznie - może na 21 calowym telewizorze CRT różnicy nie widać, ale coraz mniej osób już takie TV posiada.

 

Uważam porównywanie platform cyfrowych za bezsensowne. Każdy wybiera to co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst mnie rozbawił - kolego jakość TV naziemnej i TV cyfrowej sd w normalnym TV jest taka sama. [...]

 

Z tym stwierdzeniem się nie zgadzam! Posiadam zwykły telewizor kineskopowy Panasonic 29" oraz CYFRĘ+ na własnym tunerze. Oczywiście do TV mam podłączoną również zwykłą antenę naziemną. Niestety, w miejscowości, w której mieszkam (kilkanaście kilometrów od Opola), o ile jakość TVP1, TVP2 i Polsatu jest jeszcze w miarę dobra (ale i tak lekko "śnieży") to już jakość odbioru kanału TVN, a także TVP3 (Opole) jest dla mnie nie do przyjęcia! "Śnieg" jest tak mocny, że oglądanie TVN'u z naziemnej anteny jest dla mnie udręką... :/ Dlatego też wykupiłem sobie abonament na CYFRĘ+, bo chcę też oglądać coś więcej, niż tylko polskie kanały podstawowe, a i jakość odbioru z satelity jest o niebo lepsza! Z satelity mam obraz idealnie czysty, o czym w przypadku anteny naziemnej mógłbym tylko pomarzyć... Zapewne sytuacja zmieni się dopiero po wystartowaniu w Polsce DVB-T, o ile w ogóle to u nas nastąpi... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst mnie rozbawił - kolego jakość TV naziemnej i TV cyfrowej sd w normalnym TV jest taka sama. [...]

 

Z tym stwierdzeniem się nie zgadzam! Posiadam zwykły telewizor kineskopowy Panasonic 29" oraz CYFRĘ+ na własnym tunerze. Oczywiście do TV mam podłączoną również zwykłą antenę naziemną. Niestety, w miejscowości, w której mieszkam (kilkanaście kilometrów od Opola), o ile jakość TVP1, TVP2 i Polsatu jest jeszcze w miarę dobra (ale i tak lekko "śnieży") to już jakość odbioru kanału TVN, a także TVP3 (Opole) jest dla mnie nie do przyjęcia! "Śnieg" jest tak mocny, że oglądanie TVN'u z naziemnej anteny jest dla mnie udręką... :/ Dlatego też wykupiłem sobie abonament na CYFRĘ+, bo chcę też oglądać coś więcej, niż tylko polskie kanały podstawowe, a i jakość odbioru z satelity jest o niebo lepsza! Z satelity mam obraz idealnie czysty, o czym w przypadku anteny naziemnej mógłbym tylko pomarzyć... Zapewne sytuacja zmieni się dopiero po wystartowaniu w Polsce DVB-T, o ile w ogóle to u nas nastąpi... :roll:

 

 

Ale tu chyba rozmawiacie o dwoch roznych sprawach - jakosc nadawanego sygnalu nie oznacza jakosci obrazu , kontrastu gdy nie masz zaklocen odbioru. Moim zdaniem mimo wszystko widac roznice miedzy TV naziemna a cyfrowa na SD , z korzyscia dla cyfrowej.

DVB-T mysle ze wystartuje w przeciagu 2-3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre - właśnie się rozchodzi o te "GDYBY". Gdyby cyfra nie miała tych kanałów to byłaby na szarym końcu a tak jest na 1 miejscu. Chciałeś dobrze zripostować a wyszło jak wyszło :lol2:

 

Kolega "pawcho" ma 100% rację!

 

Tylko nie dla wszystkich te kanały są numer 1. Mnie interesuje tylko Canal+. Reszta może nie istnieć. Jak już napisałem: każdy ma swój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, ba - jestem pewien że nigdy z N nie miałeś do czynienia i nie wiesz jak działa ich nrecorder. Faktycznie - może na 21 calowym telewizorze CRT różnicy nie widać, ale coraz mniej osób już takie TV posiada.

 

Czy dobrze zrozumiałem. Że niby jakość obrazu z nRecordera jest lepsza w sensie, że niby więcej szczegółów niż w PVR HD? :lol::lol:

 

Krzychu.. Jakość i wygładzenie OSD nie ma nic wspólnego z jakością obrazu.. To, że w C+ są poszarpane litery i kanciaty layout, a w Nce jest wszystko wymuskane na niebiesko do schrupania, ma ***** wspólnego z jakością obrazu. Polecam zobaczyć Canal+ Film HD albo Canal+ Sport HD w akcji. Mi na przykład starożytne OSD nie przeszkadza, a obraz PVR HD zapodaje bardzo dobry.

 

Mam Sony Bravię 40W4000 podłączoną do PVR HD po HDMI więc nie pociskaj tu tanich hasełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalmichal, okres wielkich promocji się skończył, Cyfra zrealizowała swoje plany bardzo szybko. N-ka nadal musi łapać klientów chociaż tą promocją, bo ledwo sobie radzą więc nie ma się co dziwić, że N mimo nieopłacalnej dla nich promocji oferuje taką ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre - właśnie się rozchodzi o te "GDYBY". Gdyby cyfra nie miała tych kanałów to byłaby na szarym końcu a tak jest na 1 miejscu.

pod jakim względem? W jakich rankingach?

Czy może to Twoje własne zdanie?

 

Mnie rankingi niezbyt interesują bo na każdy można spojrzeć z innej perspektywy. Ja i sądząc po postach duża rzesza abo. różnych platform uważam te kanały za jedne z najlepszych - jeśli masz inne zdanie to hmmm Twoja wola.Jeden woli kanały dokumentalno -przyrodnicze inny Zone Romantica. Tutaj masz najlepszy mix wszystkich dostępnych w kraju kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, ba - jestem pewien że nigdy z N nie miałeś do czynienia i nie wiesz jak działa ich nrecorder. Faktycznie - może na 21 calowym telewizorze CRT różnicy nie widać, ale coraz mniej osób już takie TV posiada.

 

Czy dobrze zrozumiałem. Że niby jakość obrazu z nRecordera jest lepsza w sensie, że niby więcej szczegółów niż w PVR HD? :lol::lol:

 

Krzychu.. Jakość i wygładzenie OSD nie ma nic wspólnego z jakością obrazu.. To, że w C+ są poszarpane litery i kanciaty layout, a w Nce jest wszystko wymuskane na niebiesko do schrupania, ma ***** wspólnego z jakością obrazu. Polecam zobaczyć Canal+ Film HD albo Canal+ Sport HD w akcji. Mi na przykład starożytne OSD nie przeszkadza, a obraz PVR HD zapodaje bardzo dobry.

 

Mam Sony Bravię 40W4000 podłączoną do PVR HD po HDMI więc nie pociskaj tu tanich hasełek

 

 

Nie rozchodzi mi się o jakość obrazu czy menu. Korzystałem z tego dekodera do września zeszłego roku (w promocji zimowej). Przez 9 miesięcy wymieniłem 3 sztukie - niestety nie dało się z niego korzystać. O jego usterkach można poczytać w osobnym temacie. W momencie przesiadki na recorder takich problemów nie ma!!! Dekoder działa cudownie w porównaniu do PVRa.

Może trochę nie jasno się wyraziłem. Chodziło mi o porównanie zwykłego dekodera Sd do HD przy TV CRT - nie ma różnic w obrazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst mnie rozbawił - kolego jakość TV naziemnej i TV cyfrowej sd w normalnym TV jest taka sama.

 

Jeśli pisząc "TV naziemnej" masz na myśli DVB-T to tak. Ale przecież jakość analogowej tv naziemnej jest zdecydowanie gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...