Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za powyższe info.

Mam pytanko w temacie konfiguracji i ustawienia listy. Przegrałem sobie tablicę kanałów z Astry i HB do komputera. Przeedytowałem ją programem Omega 1.1 i ustawiłem sobie w zakładkach ulubione te kanały, które mnie interesują. Są one w kolejności jaka mi pasuje (jestem do niej przyzwyczajony). Co zrobić by w listach ulubionych lub może gdzieś indziej ustawić tak by wstukanie np klawisza 1 powodowało pokazanie kanału tvp1? Niestety TVP 1 jest u mnie dopiero po wstukaniu 2173. Wiem, że jest to kolejny nr kanału jaki przypisał tuner ale po prostu nie rozumiem jeszcze organizacji zakładek ulubionych itp. Może ktoś mi doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w menu, w zakładkę Edycja listy kanałów. Hasło 0000. Strzałkami najeżdżasz na kanał 2173,OK,wciskasz zielony przycisk(przenieś) i strzałkami jedziesz na pozycję 1. Wciskasz OK. Masz przeniesiony ten kanał tam gdzie chciałeś. Robisz podobnie z pozostałymi kanałami. Wciskasz EXIT na pilocie. Odbiornik prosi o potwierdzenie zmian. OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli dobrze rozumiem mówimy tutaj o zmianie kolejności kanałów na głównej liście gdzie są wszystkie znalezione kanały z Astry i Hb. Jest ich b.dużo. Ja miałem raczej na myśli przypisanie kolejnych numerów takie jakie mi pasują np na pierwszej liście ulubionych aby ta lista (i każda następna) miały kolejne n-ry zaczynając od 1. Np mam 3 listy ulubionych:

1. "Cyfra+" - pakiet cyfry

2. "HDTV" - tutaj wszystkie dostępne kanały hdtv cyfry i fta z astry

3. "Niemcy" - wszystkie dostępne kanały fta niemieckie

I teraz chciałem by na każdej z tych list ulubionych były numery zaczynające się od 1 aby po przełączeniu się na nią można było w prosty sposób i w wybranej przez mnie kolejności wybierać kanały.

Tak to przynajmniej funkcjonowało w zwykłym fergusonie 8800HD. Kanały miały niezależne n-ry na każdej z list.

Ponad to powiem Wam tak na szybko, że nie jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Za taką kasę spodziewałem się nieco więcej.

- Tuner bardzo powoli (przynajmniej u mnie) ściąga dane EPG taki głupi ferdek udostepnia je od razu.

- Nie mogę znaleźć opcji przeszukania (przeskanowania) dowolnego transpondera oraz np wporowadzenia/modyfikacji nowego.

- Wpisałem poprawnie parametry dla BBC HD oraz dla MTV HD (sprawdziłem na kompie w edytorze omega) ale na tych kanałach mam komunikaty "brak lub słaby sygnał" oraz "kanał jest kodowany lub niedostępny" co jest kompletną bzdurą bo jak podepnę ferdka to wszystko hula jak z nut.

Coś czuję, że męka się zaczęła, a miało być tak pięknie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie mogę znaleźć opcji przeszukania (przeskanowania) dowolnego transpondera oraz np wporowadzenia/modyfikacji nowego.

w wyszukiwaniu kanalow, wejdz na transponder uzytkownika, tam mozesz to zdefiniowac

- Wpisałem poprawnie parametry dla BBC HD oraz dla MTV HD (sprawdziłem na kompie w edytorze omega) ale na tych kanałach mam komunikaty "brak lub słaby sygnał" oraz "kanał jest kodowany lub niedostępny" co jest kompletną bzdurą bo jak podepnę ferdka to wszystko hula jak z nut.

Coś czuję, że męka się zaczęła, a miało być tak pięknie.....

parametry BBC HD i MTV HD znajdziesz tutaj:

http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html

 

co do edycji list, to nie jestem na 100% pewien, ale numery kanalow mozesz przypisac tylko do glownej listy, w sumie to logiczne, by kazdy kanal mial swoj jeden numer, to tak jak z definicja funkcji, dla kazdego x dokladnie jeden y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opcjach: wyszukiwanie kanałów- zwykła antena mam wybór:

- satelity

- transponder

- wyszukiwanie pakietami

- typ wyszukiwania

- typ kanału

Nie ma opcji "transponder użytkownika" przy wyborze transpondera. Natomiast jeśli wybieram np transponder 10834 V czyli ten BBC HD to mam brak sygnału nie wiem czemu skoro na poczciwym Ferdku 8800 HD te same kanały chodzą? bez problemu.

Parametry dla BBC HD oraz MTV HD znam i szukałem na:

http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php

są dobre

Jeśli zaś chodzi o edycję list to nie neguję idei przypisania każdego kanału do unikalnego numeru (id) który wynika z przeszukania nieba. Nie podoba mi się brak możliwości uruchomienia tunera na konkretnej liście "ulubionych kanałów" i tam ustanowienie nowych indywidualnych numerów tych ulubionych programów. To jest chyba normalne. Chociaż może akurat mój dotychczasowy tuner był inny i unikalny?

Jak jest u Was z EPG? bo u mnie prawie w ogóle nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że Humax już dawno porzucił [beep] pomysł przypisywania kanałom z listy ulubionej numerów z listy głównej.Kilka lat używałem modelu 5100 i była to jego największa wada.W zasadzie jedynym rozwiązaniem było uporządkowanie wg kolejności listy głównej a z pseudo list ulubionych nigdy nie korzystałem bo po prostu nie dało się z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z iCordem i odbiorem/nagrywaniem kanałów HD. Odbiornik nie jest mój, sprawdzałem stosunkowo niedługo i to co zaobserowowałem w ciągu dwóch dni.

 

Po włączeniu tunera wszystko jest w porządku, działają zarówno kanały HD i SD ale po kilkunastu minutach od momentu rozpoczęcia nagrywania na którymś z kanałów HD obraz zaczyna zacinać się i co kilkanaście sekund pojawiają kwadraty podobne jak przy słabym sygnale, później objawy nasilają się i na koniec pojawia się napis "kanał jest kodowany lub niedostępny". Jeśli przełączymy na inny kanał to kanały SD działają OK ale na kanałach HD jest powyższy komunikat.

 

Jak tuner wyłączymy na kilka minut z prądu i włączymy ponownie to odbiór powraca do normy.

 

Chyba najbardziej jest to widoczne na kanałach nadawanych z częstotliwości 11258 np. Cinemax HD. Na nim głównie testowałem powyższe zachowanie.

 

Wersja softu iCord - 1.00.19

Wersja softu Aston - 2.20 (próbowałem też z Astonem 2.23 ale zachowuje się tak samo)

Antena 90cm monobclok twin, przewody doprowadzone do obu wejść tunera. Instalacja sprawna i na pewno nie jest przyczyną. Na innych tunerach z kanałami HD nie ma problemów. Sam tuner sprawdzany również na innej instalacji.

Próbowałem z umieszczeniem modułu w górnym i dolnym slocie, przywracałem ustawienia fabryczne i ponownie wyszukiwałem kanały ale nic się nie poprawiło.

 

Jeśli ktoś jest w stanie podsunąć dodatkowe pomysły co jest nie tak, co mogę posprawdzać, pozmieniać, co może być przyczyną to bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opcjach: wyszukiwanie kanałów- zwykła antena mam wybór:

- satelity

- transponder

- wyszukiwanie pakietami

- typ wyszukiwania

- typ kanału

Nie ma opcji "transponder użytkownika" przy wyborze transpondera.

 

jak klikniesz na dany transponder, pojawi Ci sie lista dostepnych, na samym dole tej listy jest opcja Transponder uzytkownika, klikasz w to i definujesz swoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii listy kanałów już wszystko wiem. Humax prowadzi dziwną politykę przypisywania tylko nr kanałów z listy głównej i nic z ty mnie da się zrobić. Trzeba po prostu poprzestawiać kanały na liście głównej, a listy ulubionych można sobie mówiąc kolokwialnie w d..ę wsadzić ze wzgl. na ich znikomą przydatność przy braku indywidualnych nr kanałów na każdej z nich. chciałbym zapytać o inną sprawę. Tuner mam podpięty do 2 niezależnych przewodów (każdy z nich z sygnałem z Astry i HB) konwerter Monobloc quad. Ustawienia tunera to: Antena stała- dwa jednakowe kable. No i właśnie tu jest problem. Niby kanały z obu satelitów są znalezione ale przy próbie np nagrywania TVP HD na liście kanałów NIE MAM możliwości oglądania np kanałów tvp1 i chyba wszystkich z tego transpondera. Wyskakuje komunikat bodajże w tym stylu, że trwa nagrywanie. Coś jest nie tak bo przecież powinienem mieć możliwość przynajmniej wyboru i oglądania DOWOLNEGO kanału podczas nagrywania DOWOLNEGO programu. Czy ktoś może mi doradzić gdzie jest zonk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnwgo czasu mój Icord ma problem z zapisaniem nowej listy. Po wyszukaniu nowych kanałów i zapisaniu ich pozostają tylko do ponownego uruchomienia, zaraz po zrestartowaniu wraca do starej listy. Nawet po przywróceniu ustawien fabrycznych znika lista, nowej nie mozna zapisac, a po kilkukrotnym zrestartowaniu powraca do starej listy. przy próbie wgrania listy z usb zawiesza się i nic nie zapisuje. Mam go już 2,5 roku i dotąd takich problemów nie było. Czy ktoś miał juz podobny problem i jaka może być przyczyna. Próbowałem już zmiany softu na starszy i pobranie na nowo z satelity, wszystko sie yainstalowało ale problem pozostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnwgo czasu mój Icord ma problem z zapisaniem nowej listy. Po wyszukaniu nowych kanałów i zapisaniu ich pozostają tylko do ponownego uruchomienia, zaraz po zrestartowaniu wraca do starej listy. Nawet po przywróceniu ustawien fabrycznych znika lista, nowej nie mozna zapisac, a po kilkukrotnym zrestartowaniu powraca do starej listy. przy próbie wgrania listy z usb zawiesza się i nic nie zapisuje. Mam go już 2,5 roku i dotąd takich problemów nie było. Czy ktoś miał juz podobny problem i jaka może być przyczyna. Próbowałem już zmiany softu na starszy i pobranie na nowo z satelity, wszystko sie yainstalowało ale problem pozostał

Miałem podobny problem.Poczytaj moje i blady114 posty na stronie 82 i 83 tam masz rozwiązanie Twojego problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie

Generalnie jestem z Icorda zadowolony. Mam tylko dziwny problem związany z nie do końca dobrą współpracą dekodera ze spliterem Clone+. Jeśli podepnę własną kartę cyfry bezpośrednio przez moduł aston 2.23 to jest ok. Ale jeśli tylko do modułu podłączę kartę splitera to niby działa stabilnie przez jakiś czas ale potem wyskakuje dziwny komunikat "kanał kodowany lub niedostępny". czasem pomaga zmiana kanału na o jeden w górę i powrót ale nie zawsze. Restartowałem spliter wgrałem nawet do niego najnowsze oprogramowanie bez efektu. czy ktoś miał może podobny problem?

ps.

Mogę dopisać informację jak rozwiązać problem. Nie wiadomo czemu akurat clone+ źle współpracuje z zestawem: Icord+Aston2.23. i to bez względu czy z softem tylko na mediaguard czy także na inne platformy (ten który ostatnio wypuścili). Zmiana splitera na smartwii załatwiła sprawę (a i trochę kapusty zostało w kieszeni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam problem z iCordem i odbiorem/nagrywaniem kanałów HD. (...). Na innych tunerach z kanałami HD nie ma problemów. Sam tuner sprawdzany również na innej instalacji(...)

Czy problem znalazł rozwiązanie? Poza tym- nie było napisane, jaki były objawy przy sprawdzeniu Icorda na innej instalacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iCord jest poważnym kandydatem na nowy sprzęt, ale mam mieszane informacje na temat działania Cyfra+ (Aston) i CAM Polsatu jednocześnie. Na innym forum ktoś napisał, że w konfiguracji Górny slot CP i Dolny slot C+ ( Aston 2,23 ) - Soft 1.00.19 żadnych problemów, ale gdy zadałem pytanie do jednego sklepu, to uczciwie mi gość napisał, że podobno jest jakieś zacinanie na kanałach AXN.

Jak to w końcu jest?

 

Mam Icorda 2 lata, był w serwisie, był upgrade softu, dla Cyfry miałem PowerCAM teraz Aston 2,23 oraz moduł CP. Wieszał się, wiesza się i chyba będzie się wieszał - ja nadzieję już straciłem że Humax coś poprawi. I nie znaczenia który slot co ma wlożone. Nie ma nic irytującego gdy zaprogramujesz nagrywanie a to nienastąpiło gdyż własnie się zawiesił. Ostatni zwiech był u mnie 3 dni temu. To są moje doświadczenia, może ktoś ma lepszy egzeplarz ale ja nie . Na plus mogę tylko powiedzieć że jakość obrazu jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Chciałbym zapytać użytkowników Icorda jak Wam działa EPG na kanałach cyfry+? Niby co jakiś czas tuner sam się włącza i pobiera dane EPG ale tak na prawdę nie widzę danych EPG z jakimś większym wyprzedzeniem. Jeśli wejdę na konkretny kanał to po kilku chwilach po podglądnięciu EPG pojawi się kilka informacji o niektórych filmach ale jakbym np chciał nagrać coś np co będzie za 3 dni bezpośrednio wybierając z menu EPG to nie ma szans jest pusto (zero informacji o czymkolwiek). Czy coś mam może źle ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVTV EPG mozesz wylaczyc, C+ nie nadaje go - po tej operacji tuner nie bedzie probowal go pobrac - operacja trwa okolo 1h;

C+ nadaje tak smiesznie, ze masz info odnosnie tego co jest aktualnie na antenie + 1 program do przodu... wiec ustawienia masz poprawne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to w ogóle EPG strasznie muli, nie dość, że muszę czekać dłuuuuugo aż się załaduje to jeszcze przy włączonym EPG przeskakiwanie na kanałach reaguje z opóźnieniem. Ta kwestia jest rozwiązana fatalnie i nie wiem czy to wina dekodera czy operatora - CP I slot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki jest aktualnie najlepszy sposób konwersji plików z Icorda do formatu dvd?

Prostymi słowami chciałbym film nagrany na dysk w Icordzie przenieść na dysk w komputerze, następnie jakoś go przetworzyć, aby możliwe było nagranie go wraz z lektorem i napisami na płytę dvd.

Proszę o jakieś wskazówki.

Od razu wspomnę, że w wersji 30 - dniowej programu dvr studio hd cały proces przetwarzania pliku zawiesza mi się przy 20%. Nie wiem z jakiego powodu.

Może sa jakieś inne programy w miarę proste w obsłudze?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może podzielić się listą kanałów? W dziale soft, listy itd daaaawno nikt nic nie publikował. Na niemieckim forum nic o Polsce oczywiscie nie ma. Może warto podzielić się swoimi listami? Akurat mam nowy tuner bez przygotowanych list i czeka mnie długotrwałe ustawianie w Omedze. Może po prostu jakaś dobra dusza wrzuci plik lub ew. przyśle mailem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już drugi raz nagrać z Cyfry+ Underworld: Bunt Lykanów z HBO HD i drugi raz bez powodzenia.Za pierwszym razem nagranie było widoczne ale nie dało się go rozkodować , przy jego usuwaniu wnioskując z prędkości usuwania był to pusty plik.Za drugim razem (wczoraj w nocy) widziałem start nagrania ale po sprawdzeniu rano okazało się że na dysku nie ma śladu nagrania!.Tuner nagrywa wszystko oprócz tego filmu.Czy ktoś wie co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...