Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to poczekamy troszke i jak coś to przejde na TNK lub C+ - z nieoficjalnego zrodla moze sie duzo zmienic pod koniec lutego w CP - ..pozyjemy zobaczymy, a poki co czekam na nowy soft ...wg wyliczen to jakos w polowie lutego powinno byc co ?

 

Tvn działa z transpordera 12284h 27500 dvb-s/Qpsk

 

dzięki za info, TVN tymczasowo dokładnie tak odbieram, ale co nie zmienia postaci ze powinno all dzialac na 11393 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiasem mówiąc wczoraj rozmwaiałem z konsultantem z C+ (media coś) i powiedziano mi że ponoć od końca lutego 09 CP traci TVNy za wyjątkiem tego postawowego...ciekawe ile w tym prawdy,
to z innego forum 8)

Z nieoficjalnych żródeł dużo też miało się zmienić z kanałąmi tvn w CP od początku roku...

Nie zniknęły, ale jak widać, ziarno prawdy w tym było.

Z Caid'ami próbowałem różnych kombinacji, wygląda na to, że edytor omega pokazuje wartości, jakie dekoder otrzymuje po przeskanowaniu transpondera, w celach informacyjnych. Można sobie zmieniać na dowolną wartość bez wpływu na odbiór danego kanału. No i szkoda, że nie można nagrać nic z kanału HBO HD i Discovery HD. Z MTV HD tak... Co za platforma, ten CP.... :read: amatorszczyzna (????).

A zresztą... mam umowę podpisaną z CP także na tvn turbo i tvn siedem, zatem wygląda mi to na niespełnienie warunków umowy czyli możliwość jej rozwiązania ??? Towar niezgodny z umową.

P/S

W Humax (Sensor z Wrocka) powiedzieli że tuner jest ok, motywując, że z jednego transpondera zakładając ze wszystko ma działać, to nie może część niedziałać (niby logiczne)

Niestety, zero logiki. Sofware lub hardware sprzętu będące jego integralną częścią uniemożliwia odbiór połowy kanałów paczki tvn z tego TP. Przecież mamy dowody, ja osobiście też, że nasz moduł CI z kartą CP na innym sprzęcie odbiera wspomniane kanały bez problemu. Więc gdzie tu jest to "ok" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze znalazles te cytat, bo nie wiem gdzie to wkleilem a nie mogę znaleźć :) ale można byloby sie roznyh nowinek spodziewac, choby tego by w CP został tylko TVN podstawowy ;) ale.. jak dla mnei sila CP sa wlansie tvny ale to subietywne wrazenie. Ciekawe czy Humax cos zrobic czy jak sie sprawa wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oryginalnych modułach Canal+ HD było już sporo w tym temacie i nie tylko w tym - odradzam. Zerknij do wątków o Topfieldzie TF-7700, czy nawet do ostatnich postów w Fergusonie HF-8900 HD - wszędzie dzieje się to samo. Z Astonem Humaxy nie radzą sobie dobrze - dziś testowałem HDCI-5000 i też Aston nie jest do niego najlepszym wyborem... W zasadzie pozostaje tylko PowerCAM, najlepiej z powyłączanymi wszystkimi systemami poza MOSAIC-S (Seca). Jeśli ktoś ma możliwość - najlepiej Astona "opylić" na Alledrogo i spróbować się przesiąść na PowerCAM-a. Z opinii na forum wynika, że taki zestaw działa chyba najlepiej ze wszystkich kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pozostaje tylko PowerCAM, najlepiej z powyłączanymi wszystkimi systemami poza MOSAIC-S (Seca). Jeśli ktoś ma możliwość - najlepiej Astona "opylić" na Alledrogo i spróbować się przesiąść na PowerCAM-a. Z opinii na forum wynika, że taki zestaw działa chyba najlepiej ze wszystkich kombinacji.

 

Potwierdzam powyższe słowa że zestaw "Humax Icord, moduł Polsatu i C+ w module PowerCamPro" działą bez zarzutu - po wymainie Astona na PowerCam-a wszystkie wcześniejsze problemy związane z dekodowaniem zniknęły. Nawet nie było potrzeby wytłąączania w PowerCam-ie innych systemów kodowania. Nie ma problemów z czasem przełączania - wszystko działa szybko, stabilnie i bez problemów.

Z jednym małym wyjątkiem ;) - mianowicie Eurosport HD

Na zdekodowanie tego kanału trzeba czekać przy każdym jego włączeniu ok 5-7 sekund. Czasami zdaża się zrywanie dekodowania podczas oglądania (przerwy ok 10 sekundowe). Proszę innych użytkowników o informację, czy u nich także występują (występowały) podobne problemy i jaki może być sposób na ich rozwiązanie. Uprawnienia do tego kanału czerpię z Cyfry+

Aha - wyłączenie innych systemów kodowania i pozostawienie jedynie Mosaic-S sprawy nie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarza się Wam miec problemy z nagrywaniem programów z HBO HD?

Ja miałem przypadki, że po normalnym uruchomieniu nagrywania z rezerwacji, późniejsze próby odkodowania były niemożliwe, względnie dało się uruchomic nagranie od którejś z kolei sceny...

W czym może by problem?

I jeszcze jeden temat;

Nie uruchamiają mi się nw. kanały:

TVN Gra, TVN Lingua, ReligiaTV i Zone Europa

Dałbym głowę, że przy posiadanych pakietach C+ (komfortowy, Canal+, HBO) powinny chodzic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchamiają mi się nw. kanały:

TVN Gra, TVN Lingua, ReligiaTV i Zone Europa

Dałbym głowę, że przy posiadanych pakietach C+ (komfortowy, Canal+, HBO) powinny chodzic!

 

Uważaj na głowę ;) za Zone Europa w pakiecie C+ mółbys łatwo się jej pozbyć ;)

 

Co do pozostałych kanałów to sprawdź na jakich częstotliwościach je odbierasz (kiedyś były na 11488 a teraz z kodowaniem Cyfry są na 11508 V)

 

A TVN Gra to o ile dobrze pamiętam skończył swoją działalność jakieś pół roku temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się przekonuję, że zabawa z PowerCam Pro jest warta świeczki, niemniej najpierw postawnowilem wyjaśnić sprawę w CP. Dla mniej wtaje,niczonych podaję schemat odpowiedz udzielanych na infolinii w CP (oszczdzicie kupe kasy na telefonach)

 

1) pierwsze co musimy zrobić to wyłączyć tuner, zresetować liste i wszytko powinno być ok

2) jesli nie jest - to u nich wszytsko jest nadawane ...ale nie jest...

3) trzeba im wyslac wszytsko jesli mamy pewnosc (czyli kasa albo zwloka na czas) - oczywiście adresu, ID przesyłki, itp nie podano (złożyłem sugestię że opiszę bardzo precyzyjnie sprzet i wersje oprogrramowania, ciekawe co odpiszą)

4) problem nadal nie rozwiazany ...

 

Jak tak dalej pójdzie to będzie mój ostatni miesiąc z CP. Ludzi jeśli takie podejscie powtarza się po raz n-ty to naprawde proponuje mocno sie zastanowic przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy w CP. I dla scislosci nie jest od konkurencji a jedynie zawiedzionym klientem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne już wiele razy pisano o problemach z nagrywaniem ale być może mój przypadek jest nieco inny. O dziwo nie ma problemów z TVN, z zawieszaniem się iCord'a czy nagrywaniem. Ale odtworzenie nagranego materiału to już jest poważny problem. Z nieznanych mi bliżej przyczyn niektóre materiały nagrywane są w postaci zakodowanej (około 30% przypadków). Nie jest to związane wyłącznie z 12265 ale dotyczy dowolnego kanału telewizyjnego i dowolnej częstotliwości (oczywiści tylko w przypadku kanałów zakodowanych). Dekodowanie nagranego materiału wygląda następująco:

- 50% materiał dekoduje się poprawnie,

- 25% materiał nie jest w ogóle dekodowany i proces zawiesza się na samym początku,

- w pozostałych przypadkach proces dekodowania zawiesza się w dowolnym momencie przetwarzania materiału (raz maiłem szczęście i zdechło tuż przed napisami końcowymi :D )

Mam iCord HD z dyskiem 500GB wersja software 1.00.13, moduł CI ASTON wersja oprogramowania 1.06.03.

 

Czy można coś z tym problemem zrobić. Czy zmiana modułu CI na Power.CAM.Pro coś pomoże ? Czy niestety muszę czekać na nową wersję oprogramowania do iCord'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana modułu pomaga na ogólne działanie odbiornika, więc może i na problemy z deszyfracją pomoże. Aston nie jest zalecany do żadnego modelu Humaxa, zarówno do iCord-a, jak i do HDCI-5000.

 

PS: Dobrze przepisałeś wersję tego Astona? 1.06.03? Jak jest 1.xx to by Ci nie działały kanały HD z Cyfry, bo to za stara wersja Astona - wtedy możesz jeszcze, zanim zdecydujesz się na zmianę Astona na PowerCAM-a - spróbować zaktualizować tego pierwszego do 2.18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Panowie, przepraszam to nie jest moduł ASTON tylko standardowy moduł Cyfra+ HD. Na odwrocie pisze że jest to produkt SCM Microsystems. Kumpel mnie właśnie uświadomił. Oznacza to bynajmniej że dekodowanie materiału działa źle także ze standardowym modułem CP. Jeżeli nikt nie poradzi mi nic innego to kupię moduł PowerCam.Pro.

 

Ach i informacja dla zainteresowanych kopiowaniem plików z iCord'a na komputer.Format plików MPEG 2 strumieniowy jest niekompatybilny ze standardem kodowania takich plików w Windzie. Oznacza to, że próba ładowania do programów do obróbki video może się zakończyć błędami lub zawieszeniem się oprogramowania. Dotyczy to zwłaszcza materiału HD z bitrate ~ 15000 kb/s. Proponuje aby w takich przypadkach przekonwertować materiał do innego formatu oczywiście zakładając, że znajdziecie konwerter który się nie zatnie. Polecam ffmpeg i interfejs graficzny Avanti. W czasie konwersji generuje dużo błędów ale działa. Np.Transformers (leciało na Cyfra+Film HD) który był niestrawny dla aplikacji takich jak pinnacle czy corel przerobił do wersji akceptowalnej przez te aplikacje (plik wejściowy 14 GB, wyjściowy 15 GB czas 1,5 x czas trwania filmu - a i trzeba mieć mocniejsze CPU do tej roboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie bez zmian, jutro zamontuję przy czaszy nowo zakupionego quada (GI) w miejsce wysłużonego singla , może to coś pomoże...

Bo może jest tu potrzebny jakiś konwerter o wyśrubowanych parametrach, świetnej separacji, minimalnych interferencjach, prawie zerowym BER ? I do tego metrowa czasza...

Może odezwie się ktoś, kto ma włożony do Icorda moduł CAM Polsatu i odbiera odkodowany tvn7...

Kupimy sobie takie same jak on konwentery 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne już wiele razy pisano o problemach..................

Czy można coś z tym problemem zrobić. Czy zmiana modułu CI na Power.CAM.Pro coś pomoże ? Czy niestety muszę czekać na nową wersję oprogramowania do iCord'a ?

A tak zapytam w którym slocie masz ten moduł. Nie wiem czemu tak bardzo czepiacie się oryginalnego modułu c+ z oprogramowaniem 1.0.0.14 działa super. Jeżeli masz jeden moduł i tylko c+ to załaduj go w górny slot z dolnym przy deszyfracji są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby w takich przypadkach przekonwertować materiał do innego formatu oczywiście zakładając, że znajdziecie konwerter który się nie zatnie. Polecam ffmpeg i interfejs graficzny Avanti.

 

z ffmpeg mialem duzo problemow z synchronizacja glosu i obrazu, osobiscie uzywam VideoLAN do odtwarzania jak i dekodowania do innych formatow;

link do softu:

 

http://www.videolan.org/

 

pozdr!!

mX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@31uisybz - konwerter nie ma tu nic do rzeczy - to sprawa powiązana w jakimś stopniu z modułem CI, występuje także na kilku innych sprzętach. Jeszcze nie wiem w czym rzecz.

@blady114 - dlatego, bo z niczym nie chce dobrze działać :P Pisałem już, że jeszcze zanim iCord HD się pojawił - moduł dał popalić użytkownikom m.in. Topfieldów, Humaxów HDCI-2000, Kathreinów itp. itd. Jest zbyt wolny i tracę nadzieję, że Cyfra+ kiedykolwiek weźmie temat "za [beep]" tak jak zrobił to Cyfrowy Polsat, który wymusił poprawkę na producencie i o ile kiedyś moduły Cyfrowego Polsatu działały katastrofalnie, o tyle teraz jest to jeden z mniej problematycznych CI dostępnych na rynku... No może poza sytuacją z TVN-ami od początku stycznia, ale to coś na styku modułodbiornik - jakiś element softu odbiornika powoduje, że moduł robi taki numer (bo nie na każdym sprzęcie to wychodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie nie wiem w czym rzecz? Za wolny? Kanały przełączają się max do 4 sekund i mniej , nie zauważyłem żeby cokolwiek było nie tak z softem 0.14. Nagrywanie dekodowanie wszystko ok. Współpraca z modułem cp super. Więc co jest nie tak? Jak bardzo szybko przełącza kanały powercam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam w którym slocie masz ten moduł. Nie wiem czemu tak bardzo czepiacie się oryginalnego modułu c+ z oprogramowaniem 1.0.0.14 działa super. Jeżeli masz jeden moduł i tylko c+ to załaduj go w górny slot z dolnym przy deszyfracji są problemy.

 

Moduł jest w górny slocie, w ogóle go nie pchałem do dolnego. Być może zmiana softu na wersję 1.0.0.14 coś pomoże chociaż w to wątpię. Sprawdzałem na stronie humax-digital.de opis wersji 14 oprogramowania i według oficjalnego opisu nie zmieniło się nic istotnego poza aktualizacją listy kanałów radiowych i telewizyjnych dla Germanów. Zgadzam się z twierdzeniem, że problem dotyczy współpracy moduł - iCord. Potwierdza to fakt losowości w występowaniu problemu.

Jeszcze raz podkreślam, że nie mam innych problemów jak przełączanie kanałów, czy problemy z dekodowaniem aktualnie oglądanego kanału. Problemem jest jedynie to, że w trakcie nagrywania iCord potrafi się zachowywać jakby moduł dekodujący nie był włożony.

 

I podsumowując, kupując iCorda wywaliłem stary magnetowid głęboko wierząc w nową technologię. Ale proszę się nie przejmować już zostałem wyleczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...