Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe pytanie co się zmieniło że się wiesza. Ja mam Astona 2.23 oglądam to samo co ty i się nie wiesza. Może robiłeś upgrade softu. Jak z jednym modułem się wiesza a z drugim nie może walnął się moduł. Moduł też ma oprogramowanie, też ma procesor i też może się wieszać. Soft iCorda - najnowszy bez problemów współpracuje z Astonem 2.23 przynajmniej u mnie. Jeśli u ciebie nie musimy poszukać różnic. Sprawdź dokładnie złączki na kablu antenowym. Spróbuj sprawdzić tuner na innej instalacji antenowej. Teraz jest wiosna. W nocu -3 w dzień +10 stopni. Przy takiej pogodzie mogą się psuć konwertery, zamakać złącza F. To, że miernik pokazuje full sygnał nie znaczy że do kabla nie zaczęły się dostawać jakieś fusy. Te fusy nic nie będą przeszkadzały z jednym modułem ale z innym modułem mogą przeszkadzać.

Jeśli ty nic nie zmieniałeś w konfiguracji tylko nagle zaczęło się wieszać to znaczy że coś się samo zmieniło. Z tego co wiem Cyfra nie re konfigurowała transponderów. Pozostaje pogoda,czynniki atmosferyczne, odwilż i wilgoć. Obetnij końce kabla, zarób od nowa dokładnie. Sprawdź osłonki na złącza F - czasem gromadzą wodę zamiast osłaniać przed wodą. Kanały HD mają większe wymagania dotyczące zakłóceń i zniekształceń niż SD a na PowerCamie HD nie chodzą. Może z tego bierze się wrażenie, że PowerCam jest OK a Aston nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem długą rozmowa ze sprzedawcą (Hollex), rozmówca podobnież ma identyczny zestaw - ICORD - MODUŁ i nic mu się nie dzieje.

Podał kilka mozliwych przyczyn mogacych skutkowac takimi objawami, lacznie z obrotnicą kiedy jeden z kabli antenowych ( od Quada) przechodzi przez pozycjoner, a drugi podłączony jest bezpośerdnio z konwertera do odbiornika, starą czaszą, niedokładnym ustawieniem itd.

Zacząłem od wypięcia pozycjonera, teraz jest tylko Hotbird, (sygnał 80% jakośc 100% - co podobno bez analizy spektrum o niczym nie świadczy) i sytuacja wygląda tak:

- Aston nie potrafi zdekodowac juz wogóle nic od TVP-1 począwszy - komunikat - program zakodowany, dioda w module mruga sobie i nic

- Powercam dekoduje bez problemu wszystko to co potrafi - oprócz mpeg4 oczywiście.

 

I teraz pytanie czy mial ktos taka sytuację ze walnęlo komus oprogramowanie modułu?, Jest to mozliwe ?

 

I jak to sprawdzic , nie mam tak za bardzo do kogos pojsc by modul z kartą sprawdzic czy dziala.

W cyfrze u nas nie mozna, nie mają takiej mozliwosci.

Jedyne co pozostaje to odeslac modul do sprawdzenia do sprzedawcu, moze przyczyne uda sie znalezc.

Pzdr

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem taki przypadek że kupiłem astona, przywiozłem do domu i ku mojemu zaskoczeniu nie działa. Diody migały wszystko teoretycznie ok, wykrywał się i tak dalej ale nie czytał karty a w menu modułu były tylko dwie opcje settings i module information. Sprzedawca wymienił mi na drugi i działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersje powinienem miec?

Problem ze nie moge wejsc na tego astona

Na powercama tak, na astona sie nie da zaznaczenieprzeskakuje na sąsiednie pole i sie nie da

Ktoś moze kuma o co chodzi z tym patchem?

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... eadID=9037

Cos tam porawie ale dokładnie nie rozumiem co.

 

bede wdzieczny za podpowiedzi

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@izkom

 

1.Aston jak wszystko może się walnąć. Jak w menu złącza CI nie możesz wejść do Astona to na 99% jest walnięty. Czyli po mojemu już masz przyczynę. Jaak jest na gwarancji to krótki opis objawów i do serwisu. Wymieniony będzie działał OK jak wszystkim.

 

2. Patch a właściwie mały tools który zmienia ID odbiornika. Na stronie opisano jak się pozbyć wykrywania przez odbiornik upgrade satelitarnego. Bo odbiornik po każdym włączeniu jak ma soft starszy niż na satelicie zapyta nas czy ładować nowy. Jak chcemy mieć stare softy i nie chcemy przypominania zmieniamy zgodnie z instrukcją na icordforum.de ID systemu czyli to co jest na planszy STATUS pod punktem ID. Jak to zmienimy to odbiornik nie rozpozna softu z nieba jako dla niego. I mamy spokój. Po tej operacji pozostaje ładowanie softu z USB, bo to będzie działało nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moduł wrócił z Hollexu, wszystko gra i buczy.

Nie ma poprzednich problemów, czyli po prostu szwankował moduł.

 

Przy okazji zrobilem przegląd ustawień i tego co powinienem widziec, i za żadne skarby nie moge ustawic CHANNEL 1 RUSSIA

W liście znalezionych kanałów powinien byc, ale nie moge go zlokalizowac

Zeby bylo smieszniej to jest FTA

 

http://www.satbeams.com/channels

 

Pod tym adresen mozna go odnalezc, a w Humaksie nie potrafie

Moze ktos cos podpowie.

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział to może bym sobie poradził sam. Przypuszczam, że jest to jakiś kanał testowy, albo VOD. Zastanawiam się zatem, czy w ogóle można go znaleźć na karcie cyfry w icordzie.

W programie tv jest ujęty tak:

http://www.canalplus.pl/program?2010.04.17

(w słupku programu sport2 na dole jest dodatkowa transmisja meczu własnie na kanale 26.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nowy na forum, serdecznie pozdrawiam.

Zakupilem w piatek Humaxa iCord HD 500GB ktory ma na pokladzie nastepujacy soft:

 

Software Version : GXLSCI 1.00.19

Loader Version : U 7.03

System ID : 3000.0078

 

Moze mi ktos udzielic informacji czy nowy CAM Diablo 2 ( Hardware Rev.3.9 ) wspolpracuje w iCordzie z

systemem CONAX jezeli chodzi o kanaly HD, chodzi tutaj o system kodowania uzywany w Scandynawii ( szwedzki Canal Digital )

Posiadam orginalna karte z abonamentem.

 

DVB-S2

8PSK

SR 25000

FEC 3/4

 

Na dzien dzisiejszy uzywam Humaxa HDCI-2000 z modulem T-Rex i on niedaje rady z kanalami HD.

SD dzialaja spoko.

 

Z gory dziekuje!

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduły do wszystkiego (wszystkich systemów na świecie)

są do niczego

każdy oryginalny licencjonowany moduł jest do 1 systemu, słyszałem jeszcze

o licencjonowanych modułach do 2 systemów

 

masz świadomość że w Diablo nie ma ani jednego legalnego systemu kodowania tylko same emulacje

czyli wyroby dekodująco podobne

 

wielu różne wersje modułów do wszystkiego już przerabiało na tym forum

i wszyscy którzy chcieli mieć spokój mają dziś Astony

z modułem wielosystemowym możesz oczekiwać wielu rozrywek

długo miałem diablo 1 ale się wreszcie z niego wyleczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...