Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

02-100 Warszawa

skr. pocztowa 8 xD

 

Nie da się wysłać listu poleconego adresowanego na skrytkę pocztową, a już tym bardziej za potwierdzeniem odbioru, ponieważ w takim wypadku nie ma kto poręczyć odbioru. Pracownik poczty na pewno zwróci na to uwagę i nie przyjmie takiego listu jako poleconego. Aby list mógł być nadany jako polecony, musi być adresowany na adres budynku/mieszkania (lub lokalu siedziby firmy) i pewnie do konkretnej osoby (lub firmy).

 

@de_mon jeśli nie wiesz to nie doradzaj.Spokojnie można wysłać list polecony za potwierdzeniem odbioru na skrytkę pocztową,w skrytce zostanie wyłożone AWIZO a jakiś pełnomocnik po prostu odbierze list w okienku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wysłać listu poleconego adresowanego na skrytkę pocztową, a już tym bardziej za potwierdzeniem odbioru, ponieważ w takim wypadku nie ma kto poręczyć odbioru. Pracownik poczty na pewno zwróci na to uwagę i nie przyjmie takiego listu jako poleconego. Aby list mógł być nadany jako polecony, musi być adresowany na adres budynku/mieszkania (lub lokalu siedziby firmy) i pewnie do konkretnej osoby (lub firmy).

Jeśli czegoś nie wiesz to zapytaj osób, które mają jakiekolwiek pojęcie na ten temat bo jak na razie to tylko tworzysz jakieś swoje, abstrakcyjne wizje świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wysłać listu poleconego adresowanego na skrytkę pocztową, a już tym bardziej za potwierdzeniem odbioru, ponieważ w takim wypadku nie ma kto poręczyć odbioru. Pracownik poczty na pewno zwróci na to uwagę i nie przyjmie takiego listu jako poleconego. Aby list mógł być nadany jako polecony, musi być adresowany na adres budynku/mieszkania (lub lokalu siedziby firmy) i pewnie do konkretnej osoby (lub firmy).

 

@de_mon jeśli nie wiesz to nie doradzaj.Spokojnie można wysłać list polecony za potwierdzeniem odbioru na skrytkę pocztową,w skrytce zostanie wyłożone AWIZO a jakiś pełnomocnik po prostu odbierze list w okienku
@de_mon

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sam tak wysyłałem. Dodatkowo dorzuciłem do tego priorytet.

Koszt 6 zł i 5 groszy. Pisałem już to wcześniej w innym wątku.

OK w porządku, przepraszam za nieświadome wprowadzenie w błąd w powyższej kwestii.

 

Jeśli czegoś nie wiesz to zapytaj osób, które mają jakiekolwiek pojęcie na ten temat bo jak na razie to tylko tworzysz jakieś swoje, abstrakcyjne wizje świata.

@musiolek Nie tworzę "swojej abstrakcyjnej wizji świata", gdyż nie wymyśliłem tego co napisałem wyżej. Pisałem to na podstawie sytuacji jaka spotkała mnie, gdy kiedyś chciałem wysłać list adresowany na skrytkę pocztową właśnie jako polecony. Pani w okienku po spojrzeniu na adres, powiedziała mi, że mogę to wysłać wyłącznie jako list zwykły, gdyż na skr. poczt. nie można wysłać poleconego. W takim wypadku nie wiem czy dotyczyło to może tego konkretnego adresu lub kodu pocztowego, czy może zmieniły się zasady Poczty Polskiej. Sytuacja ta miała miejsce w normalnej placówce Poczty Polskiej, która istnieje już co najmniej kilkanaście lat.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd i zamieszanie. Poszukałem trochę na szybko na innych forach i faktycznie sporo osób, z powodzeniem wysyła listy polecone, nawet za potwierdzeniem odbioru, na skrytki pocztowe. Jednak widziałem też wpisy osób, którym jak i mi odmówiono nadania listu jako poleconego na skr. poczt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zbyt dużo wpisów na swoim koncie więc coś Ci wytłumaczę. Przed podaniem tego typu informacji powinieneś zapoznać się z odpowiednim wątkiem na forum, tj. Rezygnacje z Cyfry+. Znajduje się tam ponad 200 stron dyskusji na w/w temat więc na pewno i Ty znalazłbyś tam wszystkie potrzebne informacje, a wtedy nie napisałbyś tego co napisałeś. W związku z powyższym zachęcam do czytania więcej niż jednej lub dwóch ostanich stron w każdym z wątków na forum.

 

A co do Pani z okienka pocztowego:

Jeśli stwierdziłaby ona, że jedynym sposobem dostarczenia listu poleconego na adres skrzynki pocztowej jest jego osobiste zaniesienie adresatowi to czy szedłbyś na drugi koniec Polski żeby go dostarczyć?

Po prostu rozmawiałeś z niekompetentym pracownikiem, których wciąż sporo pracuje w Poczcie Polskiej. Nie warto bezgranicznie ufać ludziom, szczególnie wtedy kiedy twierdzą, że nie masz racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem wymówienie listem poleconym.Za 4 dni zadzwoniłem pytając do kiedy mam opłacić abonament,i przy okazji poprosiłem o potwierdzenie czy wymówienie dotarło.Pani potwierdziła i podała datę kiedy wymówienie zostało zaksięgowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc wątek czy można wysłać korespondencje (poleconą) na skrytkę. Wręcz należy gdyż jest to jedyny adres pocztowy do korespondencji z Cyfrą+.Polecam na stronie operatora zakładkę Kontakt.

 

Nie jedyny, bo pocztę wysyłaną do siedziby firmy, na Sikorskiego 9, też odbierają.

Sprawdzone w praktyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wczoraj podpisałem umowę z C+ pakiet kompakt. Zamówienie złożyłem przez internet - promocja 32zł i 87 kanałów.

Na umowie cena jest ok -36zł przez 19mc ale w załacznikach pakietowych do umowy nie zgadza się lista kanałów, jest mocno okrojona, nie ma programów polsatowskich itp. Sprzedawca zapewnia że na pewno te kanały będę miał itd ale nie chce / nie może mi wystawić aneksu do umowy bo centrum w warszawie nie wprowadzają takich aktualizacji.

Pytanie czy Wy też macie tak skonstruowane umowy że pakietówka w umowie jest niezgodna z tym co powinno się dostać w promocji? Nie wiem jak to wywalczyć, pozostaje tylko zerwanie umowy ale to nie rozwiązanie.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno umowa z Cyfrą+ na kanały Polsatu jest na( 2 lata czyli do 31.sierpnia 2012) a później się okaże co dalej. Ja tak sobie myślę,że nie ma tych kanałów w nowym regulaminie po to by w razie wyłączenia któregoś z kanałów Polsatu po zakończeniu obowiązywania umowy lub jej zerwania w dowolnym momencie , bo może i taka możliwość również istnieje abonenci cyfry nie mogli by z tego powodu wypowiedzieć umowę z operatorem c+,ponieważ regulamin tego nie przewiduje. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością tak jest, tylko że jeżeli ktoś podpisuje umowę z C+ z powodu dostępności właśnie Polsatów to chciałby mieć gwarancje że te kanały będą. Bo może być tak że decyzja o podpisaniu umowy była po części lub całkiem uzależniona właśnie od tych kanałów. Zapewnienia konsultantów że to 2 lata czy tam ileś to trochę za mało. Wygląda to tak że te kanały dzisiaj są a jutro ich może nie być bez podawania przyczyny i bez możliwości rozwiązania umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością tak jest, tylko że jeżeli ktoś podpisuje umowę z C+ z powodu dostępności właśnie Polsatów to chciałby mieć gwarancje że te kanały będą. Bo może być tak że decyzja o podpisaniu umowy była po części lub całkiem uzależniona właśnie od tych kanałów. Zapewnienia konsultantów że to 2 lata czy tam ileś to trochę za mało. Wygląda to tak że te kanały dzisiaj są a jutro ich może nie być bez podawania przyczyny i bez możliwości rozwiązania umów.

 

Już kilkukrotnie ten temat był wałkowany.

Cyfra+ ma wieloletnią umowę z Polsatem, a regulamin będzie stale aktualizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...