Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na wypadek, gdyby Canal+ nie wygrał przetargu na OE i nie miał zamiaru dodawać nowych kanałów:

 

REGULAMIN UMOWY O ABONAMENT

 

Artykuł 7. PROGRAMY

$1. Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Załącznikach do Umowy. Wyżej wymienione zmiany - wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu - uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 3 miesięcy kalendarzowych od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dodarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 $ 8 Regulaminu

 

Art. 15 $ 8 mówi, że jeżeli dostarczą Wam listownie, że takie zmiany nastąpią, to macie TYLKO 14 dni na rozwiązanie umowy. Wtedy umowa zostaje rozwiązana ostatniego dnia obowiązywania Regulaminu (czyli starego pakietu).

 

Wynika z tego jasno, że w przypadku wyłączenia nadawania BBC Prime, który to jest kanałem wymienionym w Załączniku do Umowy, macie prawo do rozwiązania Umowy z Cyfrą+!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OE ma tyle do rzeczy, że trochę osób jest z Cyfrą głównie z powodu OE i nic poza tym. Zawsze "szło" rozwiązać umowę przy zmianie regulaminu, ale nie każdy o tym może pamiętać, dlatego o tym tu piszę.

Warto czasem to zrobić, bo na przykład mi około lutego kończy się promocja na Canal+ i HBO - można by zatem rozwiązać umowę i podpisać ją na nowo (jak nie da rady na siebie to zawsze się znajdzie ktoś w rodzinie) i mieć zniżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny... Dla Canalu+ Sport. I dlatego, że mam cały pakiet za 18zł przez 5 miesięcy. Kuszące ;) Poza tym szczerze liczyłem, że to właśnie Cyfra przejmie Sci-Fi Channel i do tego kilka innych, na co się absolutnie nie zapowiada. Nowe kanały typu Movies24 oraz Dom z ogrodem czy Podróże TV i inne badziewie mnie kompletnie nie interesuje...

Na razie czekam. Nie wiem kiedy do mnie przyślą informację o wyłączeniu BBC Prime, ale od tego momentu mam 14 dni na rozwiązanie umowy. Jeśli do tego czasu wyskoczą z jakimś dobrym kanałem to pewnie zostanę, ale jeśli dalej będzie susza, to olewam - szkoda pieniędzy tylko na Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Każdy, kto będzie chciał rozwiązać umowę zrobi to, bez tego postu na samym początku tematu. Ludzie, zejdzcie na ziemie nie każdy ogląda BBC Primie, poza tym jakby każdy miał rezygnować, bo nie będzie jakiegoś tam kanału to chyba każda platforma by upadła :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Poza tym jeśli BBC Prime zniknie, to pewnie w jego miejsce C+ da nowy kanał, ja bym się cieszył jakby to był Comedy Central, bo myślę, że ten kanał znajdzie większą widownię niż BBCPRIME 8)

 

Tak na marginesie, to ciekaw jestem jakie są statystki jeśli chodzi o odchodzących abonentów po wycofaniu z C+ jakiegoś kanału. Myślę, że to bardzo śladowe ilości.

 

Radzę też zauważyć, że to nie C+ wyrzuca z oferty BBCPRIME, a sam nadawaca BBCPRMIE rezygnuje z rozpowszechniania tego kanału i zastąpi go innym. Tak więc C+ nie jest tu w 100% winna, choć mogli się bardziej postarać o dołączenie do oferty reszty kanałów BBC to myślę, że wina rołożona jest 50na50 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne 50 na 50. 100% winy po stronie BBC, Cyfra nie ma obowiązku podpisywać umów z kimkolwiek. Mieli umowe z BBC Prime, kanał ten kończy działalność, więc sprawa jest oczywista. Nie wiem, czy na tej podstawie będzie można rozwiązać umowe. Pamiętacie jak było z Avante?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie masz rację, że nikt nie nakazuje C+ podpisywania umowy z jakimkolwiek nadawcą, jednak wydaje mi się, że mogli się wysilić na kanały BBC :roll: Fakty są jedka takie, że kanał konczy nadawanie i chyba jest to inna sytuacja niż wyrzucenie kanału z oferty.

 

Szkoda, że nie pamiętam jak było w przypadku Avante :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile przykład Avante może nie pasować, bo w tym czasie zdaje się nie obowiązywały jeszcze przepisy te, które obecnie. Obecnie wydaje mi się, że nieważne czy kanał kończy działalność czy wylatuje z oferty - umowa na linii C+ a abonentem gwarantuje Ci ten kanał, więc w momencie braku go w ofercie masz prawo do zerwania umowy. Taka jest moja interpretacja, choć nie mam pojęcia czy jeśli C+ włączy kanał zastępujący to automatycznie umowa nie może być zerwana w trybie bez konsekwencji. Ale wydaje mi sie, ze i tak abonent bedzie mial prawo do zerwania umowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy ktoś Cyfrze wyłącza czy Cyfra wyrzuca kanał. BBC Prime jest w załączniku do Pakietu Komfortowego zatem można bez konsekwencji rozwiązać umowę i tyle.

Sprawa druga czy ten kanał jest jakiś niezbędny - oczywiście, że nie. Ja także go rzadko oglądam, ale podstawa prawna do rozwiązania umowy jest ;) Kure..sko mnie denerwuje olewanie klientów w Cyfrze. Znając życie to zamiast BBC nie dadzą Comedy Central, ale jakiś Dom z Ogrodem czy inne badziewie.

N jak najbardziej jest do tyłu jeśli chodzi o kanały premium, ale nie oszukujmy się. Nowości filmowe to są na torrentach, a nie w Canal+! Mnie zależy jedynie na kanałach, których treści są mało dostępne gdzie indziej.

Liga Polska jest na bardzo niskim poziomie, ale i tak wolę ją oglądać niż włoską. Tracą OE C+ traci bardzo dużo. Zostaje jeszcze NBA i Liga Angielska. Ale niestety i tak wybierają akurat taki mecz, którego nie chcę oglądać.

Może i za bardzo narzekam, ale tak to już jest. Swoją drogą jestem ciekaw co oglądacie na C+? Jakie kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Głównie oglądam Canal+ (wszystkie wersje), HBO i HBO Comedy (rzadziej HBO2). Poza tym Planete, Animal Planet, Nat Geo HD. Czasem Chasse & Peche, AB Moteurs i TVN Turbo oraz TVN 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest do tyłu (N)? Stan na dziś: tak. Ale z dniem 1 stycznia brakować będzie tylko Canal+, a pamiętajmy, że choć "drogie", to jest jeszcze rozwiązanie Premiery VOD.

 

Nie wiem, czy zauważyliście, ale po stracie wyłączność na HBO Canal+ stoi teraz przed przedłużeniem umów sportowych. I to nie tylko Orange Ekstraklasy, ale również umów na Puchar Anglii, Ligę francuską, wybrane mecze angielskiej reprezentacji, NBA, WNBA, Euroligę oraz NFL. Także muszą się pilnować, żeby czegoś nie stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy tylko o tej OE. Przecież nie wszyscy mają Cyfrę+ tylko dla OE. Tak jak ja na przykład. Dobra jest duży odsetek tych, którzy wzięli Cyfrę+ dla OE, ale są i inni.

 

"Oddanie" praw do OE - byłaby to strata, ale nie przesadzajcie!

 

Tak samo jak utrata wyłączności na HBO. OK to strata dla Cyfry+, ale też bez przesady. Przecież HBO nie znika z Cyfry+, tylko obok Cyfry+ będzie także u innych. Dlatego też nie płakałbym aż tak bardzo, jak to robią coniektórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sytuacja byłabt taka sama jak w Niemczech, kiedy Premiere straciła prawa do Bundesligi odeszło od nich około 30% abo, tylko z powodu Bundesligi, więc jaka sytucaja będzie u nas jeśli C+ straci prawa do OE no to może być krucho jeśli duża część abo bierze Cyfre dla OE jako główny cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o CANAL+, który zdecydowanie lepiej wypada pod względem premier w porównaniu z HBO. Znam ludzi, którzy właśnie dla CANAL+ biorą Cyfrę, bo zależy im, aby na pierwszym miejscu mieć najlepsze premiery filmowe, potem sport ale nie tylko OE, ale również Liga angielska, hiszpańska itd. oraz NBA... :):wink:

Poza tym HBO nadal pozostaje w Cyfrze i razem z CANAL+ dają nadal, tak jak dotychczas obraz najlepszej platformy Pod względem kanałów premium :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja właśnie należę do osób, które posiadają C+ głównie dla filmowych premier, bo nie wszystko mam czas zobaczyć w kinie. OE ważna sprawa, ale tak jak wielu poprzedników uważam, że jej utrata nie będzie wielką sprawą. A może jeśli odejdzie trochę abonentów, to panowie z C+ obudzą się, że polskich abonentów trzeba trakotwać w inny sposób niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś pisałem (do Cyfry+ też), że w moim przypadku -Prestiż+RelaXXX - powinienem płacić max. 150,- (myślę tu teraz o podstawowej cenie, a nie promocyjnej).

 

120,- za Prestiż, 150,- za full opcję! I bez żadnych dodatkowych opłat w stylu +10,- za dzierżawę dekodera. Takie jest moje zdanie. 8)

 

Edit PawelU1981

Myślisz, że cenę obniża o 50zł z 201zł za full pakiet wraz z opcjami HD i tunerem HD na wynajem. Ja bym takim optymistą nie był :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...