Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wreszcie jakieś konkrety. Właśnie wróciłem z Polsatu bo mam rzut beretem. Powiedziano mi tym razem że... mam czekać do stycznia aż przestanie obowiązywać promocja po przedłużeniu umowy. Obecnie mam 6 m-cy za 14,90zł m-c pakiet familijny + 3 miesiące HBO i reszta. Powiedziano mi też - po dość długim klikaniu w kompa - że moduł można dostać tylko i wyłącznie w przypadku wyboru abonamentu za minimum 39,90zł ...

Mam pytanko. Jak to jest u Was?

A na stronie Polsatu - faktycznie jest MiniHD i moduł za 1zł ...

Naprawdę nie wiem już o co chodzi z tym wszystkim. Czy w Polsacie - można powędrować gdzieś wyżej omijając [beep]ski dział obsługi?

Piszę [beep]ski ponieważ co INNA ZMIANA to mówią co innego. Już nie wiem w którą wersję mam pokładać wiarę. Chyba w moduł na kartę w NC+ najszybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakieś konkrety. Właśnie wróciłem z Polsatu bo mam rzut beretem. Powiedziano mi tym razem że... mam czekać do stycznia aż przestanie obowiązywać promocja po przedłużeniu umowy. Obecnie mam 6 m-cy za 14,90zł m-c pakiet familijny + 3 miesiące HBO i reszta. Powiedziano mi też - po dość długim klikaniu w kompa - że moduł można dostać tylko i wyłącznie w przypadku wyboru abonamentu za minimum 39,90zł ...

Mam pytanko. Jak to jest u Was?

A na stronie Polsatu - faktycznie jest MiniHD i moduł za 1zł ...

Naprawdę nie wiem już o co chodzi z tym wszystkim. Czy w Polsacie - można powędrować gdzieś wyżej omijając [beep]ski dział obsługi?

Piszę [beep]ski ponieważ co INNA ZMIANA to mówią co innego. Już nie wiem w którą wersję mam pokładać wiarę. Chyba w moduł na kartę w NC+ najszybciej...

Wiesz co? Tak obserwując twoje wszystkie posty, to ja naprawdę nie wiem o co ci chodzi. Może napiszesz od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem to tak, że facet chce moduł za złotówkę do pakietu MiniHD, a telefoniści z CP robią go w bambuko i wodzą za nos w tę i z powrotem.

 

Do MiniHD był moduł na własność za złotówkę (nie wiem czy to aktualne), natomiast na wynajem za złotego, jest chyba od FamilijnegoHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoje pytanie

 

Mam pewien problem związany z EPG pod TX-P50GT60 DVB-S. Po ręcznym wyszukiwaniu kanałów z transpondera 10796.00, znika mi podglądanie kanału "preview" po przejściu do EPG. W zamian jest czarne okienko w lewym roku, które wyświetla logo Viera. Czy ktoś z was miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł na własność? Może ktoś powiedzieć po co? Przecież karty są parowane. Nie rozumiem też jednego. Mianowicie róznicy między najmem od Polsatu dekodera a modułu. Jaka dla nich to różnica?

Wracając do całości: tłumaczę więc

 

Umowa z dekoderem DSB717 zakończyła mi się a maju br. Rozmawiałem z nimi że... przedłużę umowę na kolejne lata tylko i wyłącznie pod warunkiem że dostanę moduł zamiast dekodera. Zgodzili się. Miał być za 89,99zł przy umowie na 24 m-ce. Pakiet za 24,90zł. Tłumaczyli że - aktualnie skończyły im się moduły i że gdy wezmę dekoder - to - jak tylko pojawią się moduły - będę mógł go wymienić i posiadać w obecnej taryfie!

Minęło prawie pół roku i ... modułu nie ma! Zwodzili mnie dość długo. Dzisiaj byłem osobiście przy Łubinowej - gostek powiedział mi:

- moduł dostanę gdy minie półroczna promocja w której mam zniżki na start

- moduł mogę dostać w abo od 39,90zł w górę

- abo nie mogę zmienić w tej chwili (muszę czekać aż mini owe 6 miesięcy)

 

Ludzie! Przecież to jest dosłowna paranoja!!!!!

Najpierw mi mówią - tak - moduł jest - jest w abo za 14,90zł ...

Przedłużam umowę - teraz mi mówią że musze zmienić abo na 39,90zł by dostać moduł!

Mam ochotę komuś za[beep]... dosłownie w tym biurze!

 

Kolejna sprawa!!!!!

Zaglądam na WWW polsatu i widzę: moduł CAM 1zł brutto, abonament 14,90zł, lojalka na 18 miesięcy

więc czego oni ode Mnie teraz chcą??????

 

Jutro zadzwonię pod ten numer który kolega podał. Zobaczymy - ile mogą!

Jedno wiem! Jak nie dostanę modułu w abo który mam do końca przyszłego tyg. - umowę rozwiązuję!

Nie mam sił na walkę z idiotami bo inaczej tego nazwać nie idzie. Tam pracują same dzieci. Ludzie tak nie kumaci, tak zakręceni że aż szok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie moduł jest dostępny z każdym pakietem w CP. W każdym za 1PLN (jeśli kupisz online), jeśli wybierasz MiniHD to moduł jest na własność(tylko i wyłącznie). Ja nie chciałem wynalazku HD2000 lub HD3000 bo mam swój sprzęt. Co z tego że parowany z kartą? Aktualnie wszystko na rynku jest parowane (poza SmartHD+ i Tnk SD). Poza tym po skończonej umowie mogę włączyć sobie Darmowy HD i zawsze te podstawowe kanały będę miał (około 14 poza FTA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@middy1983, sam sobie strzeliłeś w kolano, więc teraz łaskawie nie krzycz z bólu w naszym kierunku, bo to troszkę komiczne jest. :)

 

Nie kupuje się kota w worku w dodatku nie będąc dobrze poinformowanym, bo jeżeli w ogóle nie miałeś ochoty na polsatowskiego CAM-a na własność, to branie Mini_HD było ociupinkę bez sensu, nie uważasz?

 

Chciałeś dostać CAM-a CP w dzierżawę to trzeba było od razu brać Familijny_HD i wtedy dostałbyś toto bez żadnej łaski.

 

I nie radzę na przyszłość wierzyć w żadne obiecanki pracowników CP, bo liczy się tylko konkret.

 

Mówisz w APS-ie (bo tam najlepiej), podpiszę umowę, jak dostanę od razu sprzęt do ręki, inaczej do widzenia i wówczas szybciutko zwykle wszystko się znajduje, po prostu w sposób cudowny wyrasta spod ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale @middy1983 podobno nie chce CAM-a na własność, więc rozmowy w APS-ie są jak najbardziej dla niego.

 

Zawszeć to rozmowa z żywym człowiekiem, a nie ze słuchawką, gdzie po drugiej stronie może być równie dobrze jakiś android. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie rację. Strzeliłem sobie i to nie w kolano lecz w kolana - tak z dubeltówki. To że nie należy pokładać jakiejkolwiek wiary w to co mówią w Infoliniach - już wiem. Nie wiem tylko jednak - jak zrozumieć taką dziecinadę. Przecież - Polsat to olbrzymia korporacja, prawda? Nie jest to jakiś gostek stojący na wolumenie i handlujący dekoderami! Jeśli taki gigant - robi rekrutację - zatrudnia ludzi to... prawdopodobnie jakieś kryteria przy tym ma! Nie zatrudni piekarza, ślusarza czy podobnych choć to ... nawet bardzo prawdopodobne by było bo Ci ludzie tam przy łubinowej - serialnie nie wiedzą gdzie pracują i kogo obsługują! Mówicie ... strzeliłem sobie w kolana... a może, to Polsat mi strzelił?

Co mam myśleć mając prawie 40-stkę na karku? Idę do poważnej firmy - stoi młody człowiek przede Mną i co? Czy Oni tam - uczą pracowników WPROWADZAĆ ludzi w błąd celowo? Czy cała ta zabawa ze zdobywaniem abonentów opiera się jedynie na kitowaniu?

Nie rozumiem też - dlaczego... w pięciu rozmowach pod rząd - jedna po drugiej - wszyscy konsultanci mają inna wersję! W każdej rozmowie mówią mi co innego!

Powiedzcie sami: czy Oni mają tam osobne bazy danych dla każdego pracownika w których każdy wpisuje co innego że... wszystko to co słucham aż tak mocno różni się?

Konsultant YYY mówi: tak, masz Pan 3 miesiące jeszcze za free. Moduł może Pan dostać w tym abonamencie nawet dziś. Cena 49zł netto bez zmiany taryfy.

po 10minutach w innej rozmowie:

Konsultant ZZZ mówi: modułów nie mamy na stanie, czekamy na dostawę

po kolejnych 10minutach w innej rozmowie:

Konsultant AAA mówi: tak, moduły są, może Pan wymienić już dziś, cena 1zł najem, trzeba jechać do APS

no to kuźwa pakujesz zadek w autko - no i najbliżej mam na Łubinową - przeskoczę 3 ulice i jestem. Śmigam do biura - rzucam dekoder na stół - wymieniajcie no i ... słyszę wczorajszą bajkę!

Ludzie - no przecież to zwariować idzie! Dzisiaj znalazłem APKę do Androida która nagrywa rozmowy telefoniczne.

Zdecydowałem się na inny trik!

Nagram 20 rozmów w których każdy twierdzi co innego - a później wsadzę fona w kieszeń - włączę kamerkę i przespaceruję się najpierw do kilku APS a później na Łubinową. Ślicznie to kuźwa nagram na CDR i wyślę do dyrekcji Polsatu prośbę o łopatologiczne wyjaśnienie jak krowie na rowie o co tu chodzi z prośbą o pomocność w wymianie deka na moduł. Jeśli pracownicy nie są upoważnieni, jeśli nie wiedzą co mogą i kiedy, to może zarząd będzie wiedział????

:crazy::crazy::crazy:

A co do modułu... i oferty!

W szoku jestem po wczorajszym! No patrz! Abonamentu nie mogę zmienić!

Musze czekać pół roku ...

No i jeszcze jedno!

Ja nie mam MiniHD! Ja mam familijny po zniżkach dla stałych abonentów. Taką wyrwałem promocję po kilku latach! Kiedyś płaciłem 39,90. Później zrobili mi po przedłużeniu 29,90zł. Później miałem 34,90! A ostatnia umowa to: 3 lub 6 miesięcy (niestety nie wiem dokładnie czy 3, czy 6 bo sam Polsat też nie wie) za 14,90zł w tym fullPakiet a później mam mieć niby 24,90zł!

Wczoraj przy Łubinowej mi trąbi: musi Pan zmienić pakiet na 39,90zł by dostać moduł. Mówię: no to zmieniamy - teraz - już - nie róbmy lipy ale wzrost o 15-20zł to przecież paczka Marlboro więc mówię: zmieniamy a On mi na to: nie da rady!

 

Przecież:

 

gdybym wypowiedział w Maju umowę - i dziś bym poszedł do APS kupic moduł - to jak byk widać na WWW że bym go dostał, prawda?

Wziął bym sobie MiniHD i modułek i miał bym to - o co walczę!

Tymczasem nie rozumiem wielu z powyższych!

A to czy na własność za 100zł czy na najem - wszystko mi jedno!

Za CAM w NC+ musiał bym zapłacić około 150-180zł więc ... stówa tu czy tam

 

Za godzinkę zadzwonię tam gdzie kolega mnie nakierował. Marzy mi się bym zastał pod tym numerem jakiś APS Polsatu w którym mają gdzieś regulaminy swojej sieci - i sprzedają wszystko po swojemu. Kiedyś w Plusie mi się tak udało. Facet za biurkiem powiedział: pindolić Plusa, przecież salon to moja firma. Przeszło wszystko to - co nie przeszło u innych. Dostałem więcej, szybciej i od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się co do joty procedury to w tej chwili nie można Ci wymienić modułu, ale... jest to wykonalne i to bez zmiany taryfy (promocji, która masz i bez aneksu do umowy) za 0zł. Tylko trzeba odpowiedni powód w systemie zaznaczyć, aby APS nie musiał się tłumaczyć i płacić. No i w APS-ie musi być moduł a tym niestety jest różnie,żeby nie powiedzieć źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownicy CP musieli dostać jakieś wytyczne w sprawie modułów, bo ilekroć łączę się telefonicznie z ich pracownikiem, pytają mnie na jaki dekoder wymienić mi moduł, tak, jakbym psia krew o to zabiegał, a przecież jest dokładnie na odwrót, więc tłumaczę grzecznie, że mam moduł jako dekoder główny i HD5000, jako dodatkowy do usługi MR, i że nie jestem kontent z tegoż dekodera i chętnie, jeżeli to możliwe, zamienię go na drugi moduł, ale jak się pewnie domyślacie, taki myk jest u nich w ogóle niemożliwy, bo próbuję w ten sposób, działać polsatowi pod prąd.

 

Nie wiem w sumie co im przeszkadzają moduły u klientów, ale coś jest zdecydowanie na rzeczy, bo w APS-ach dają je do umów tylko tym najbardziej zdeterminowanym, którzy gotowi są w razie odmowy trzasnąć drzwiami.

 

Co do braku elastyczności w CP, to co racja to racja, bo kiedy chciałem włączyć u nich pakiet "Rozrywka" (mówiąc wprost fikołki), to robiono jakieś problemy, że jakoby za późno to zgłaszam, bo muszę zgłosić na 1 dzień przed okresem rozliczeniowym i takie tam kocoboły, ale mając wykupiony pakiecik i w nc+, zadzwoniłem do nich i w ciągu 10-15 minut miałem już włączony cały pakiet "Noc" (jakby ktoś nie wiedział, to jest równoważnik tego co w CP) i to kompletnie za darmo w pierwszym okresie rozliczeniowym.

 

Inne firmy, inne standardy, ale CP wypada tutaj bardzo niekorzystnie (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo o co chodzi. Wkładasz moduł, dysk podłączasz i robisz co chcesz. Gdy masz dobry soft w dekoderze - to Polsat ci może ... czyli nic nie może.

Programy układasz jak chcesz, sortujesz, wybierasz i nikt a nikt Ci tego na stałe i siłę nie po-blokuje.

Dodatkowo - na moduł reklam Ci nie wyślą a na HD3000 non-stop czarny pasek na dole ekranu i reklama śmieci jak nie z VOD to z Polsat Sport-u.

Takie - na siłę wciskanie czegoś - co człowiekowi kompletnie nie potrzebne. Sport to ja mam tam gdzie... politykę.

Kolejna sprawa to wspomniany dysk. Topfield HSCI7700 nagrywa filmy w format *.rec W Windows zmieniasz końcówkę pliku z REC na AVI i filmy hulają.

Dodatkowo - za 240zł to ja mam 1.5TB SATA a nie jakieś dziwnie zablokowane i zakodowane 320GB na które Polsat sobie wysyła co chce i ile chce. Dysk ma mi nocą buczeć i zapisywać VOD bym rano mógł sobie reklamówki pooglądać i być może - skuszę się na filmik za 10 czy 15zł ... w czasach mega szybkiego internetu i miliardów filmów w P2P... Taaa... Gdyby w VOD filmy byłu za 0.50zł SMS-em... może i bym tam się skusił na kilka filmów w miesiącu. Czemu nie... Odpoczął by człowiek od reklam chociaż lecz... 10, 15zł ???? Płacąc za 7 filmów mam opłacony abonament w Netii i ... możliwość pobrania 3000 filmów :-)

Oglądam, wyrzucam i jestem happy! I kto tutaj ludzi zmusza do szukania oszczędności po kątach?

Właśnie tacy jak Polsat! Podłączasz Pena pod dekoder i widzisz komunikat: podłącz dysk przeznaczony do dekoderów Cyfrowego Polsatu.

Podłączasz dysk Polsatu pod komputer i PODAJ HASŁO...

Paranoja paranoidealno-maniakalna z objawami maniakalno depresyjnymi ... bo... jak Ci więksi mają dać coś od siebie dla ludzi którzy na nich harują to wielkie ale sie robi.

 

Mnie wczoraj na Łubinowej od razu zapytał: a w jakim celu Panu moduł?

to mu powiedziałem: mam obrotnicę a te wasze sprzęty z prehistorii niestety nie wiedzą co to choć by diseq pod 8 konwerterów... a co to gadać o obrotnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@middy1983, no popatrz, masz już swoje lata i sporo energii, bo to i telefonowałeś wiele razy do CP i byłeś w APS-ach i zżymasz się kwieciście na forum SK, ale nie przyjdzie Ci do głowy, żeby zrobić coś pro publico bono (?!).

 

Sprawa z dyskami CP, do których zakupu ZMUSZA się abonentów tego operatora, jest absolutnie w gestii rzecznika konsumentów, takoż samo jest np. z ułomnymi dekoderami CP, które beztrosko nie obsługują napisów DVB, a władze CP uważają, że zwyczajnie nie ma sprawy.

Tylko, że ja podejmuję temat i rzucam w twarz rękawicę Cyfrowemu Polsatowi i zamierzam doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca, nie może być bowiem tak, że jakaś spółka kompletnie lekceważy 3 mln klientów, choćby oni nawet byli ludkiem zupełnie rzeczy nieświadomym i spolegliwym.

 

Co by CP szkodziło, dać jako drugi dekoder do usługi MR moduł CI+, szczególnie tym abonentom, którym przeszkadza brak obsługi napisów DVB na dekoderach Polsatu, albo konieczność dokupienia dysku twardego od Polsatu dla dekoderów PVR Ready tego operatora?

 

Zamierzam się tego dowiedzieć, właśnie pro publico bono (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentoris, wysyła nie wysyła i co to za pociecha kiedy abonent kupujący dysk od CP jest bezczelnie robiony w bambuko?

 

To oczywista nieprawda, że trzeba w ten sposób realizować kodowanie nagrań, bo jakoś WSZYSCY robią to inaczej i nie ma problemu.

 

Dlaczego trzeba się zgadzać na bezczelne krojenie kieszeni tych, którzy chcą jednak nagrywać na polsatowskich dekoderach PVR Ready?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cień, takich jak Ty czy ja... setki jak nie i tysiące już było. U Nas w kraju przyjęło się: masz szmal = masz nietykalność. Sądzisz że Polsat okiem choć by mrugnie?

eh tam.. nigdy!

w Polsacie siedzą wszyscy Ci ... których na NC+ nie stać było bądź Ci ... którzy z C+ wylecieli za niepłaconko! Nabrali dekoderów z pakietami po 100zł i się przejechali bo MOPS nie dał, kapujesz? Teraz siedzą w Polsacie z pakietami miniHD i cisza sza bo... gdzie pójdą?

W prawdzie wyrwie się tam kilku napaleńców ale... Polsat ma na to triki! Zacznę szaleć to mi moduł dadzą i dzioba przymknę...

Przecież inaczej nie będzie tyle że oni kombinują teraz jak mi dać modułek w abo za 39,90zł zamiast 24,90...

 

A co do dekoderów. Chętnie trzasnął bym po pysku tych - którzy opracowali design wizualny tych HD2000/HD3000 :mrgreen::mrgreen:

Takie - tanie - trzeszczące pudełko na płytkę elektroniczną z wolumenu za 9,90zł

Ja bym się wstydził wydrukować na tym logo swojej firmy. Wszystko najtańszym kosztem. Oby do siebie a nic od siebie.

Postaw to teraz w salonie pod 44" Soniaczem obok dobrej klasy Denona! Możecie mi wierzyć na słowo ale jak wpadli do mnie znajomi z Italii - to ... serialnie dekoderek polsatu żem zwinął do szafy bo wiem że znajomy też ma firmę TVSAT i zajmuje się instalacjami dla SKY. Zaraz zaczął by tam grzebać widząc napis HD na dekoderku - i by było na starcie: jaki maluteńki (boxy SKY są większe) a po 10min masa pytań typu DOLBY nie ma? a USALS? a dysku nie ma w środku?

a czemu u Was przełącza się głośność i programy osobnymi przyciskami? Przecież we wszystkich dekoderach jest od tego kursor...

A to stacji nie można poukładać po swojemu jeden po drugim tak jak się chce!???

A to ma tylko Astrę i Hotbirda? A czemu zasilacz jest osobno? I tak.. świeci się on całe noce czy wyciągasz z prądu gdy idziesz lulu??

NIEEEE Juseppe! Nie da się! Nie zapominaj żeś z zachodu na wschód przyjechał. Ciul że to Unia... ale ... Wschód :mrgreen:

Oszczędziłem sobie wstydu i wystawiłem Topfielda :mrgreen: bez CAM w środku ściemniając że właśnie umowa mi się skończyła i czekam na nowy moduł.

Wstyd było pokazać nasze HD READY 576 na wszystkich stacjach wiedząc co ma SKY czy TiwuTiwu

Co do dysków. Pół wała jakich mało. Piszę "pół" bo cały wał był gdy dysk 320GB stał 299zł :mrgreen:

Pytanie: to jeśli CP już tak wszystko pożycza i daje w najem - czemu dysków nie dają za zeta miesięcznie?

Pytanie II: dlaczego idąc do Polsatu gdzie obok mają dział techniczny - nie mogę zostawić własnego dysku by mi go hasłowano ???

Przecież - mógł bym im zanieść swojego 1.5TB w obudowie - wzięli by mi hasło założyli i miał bym własny dysk (o 3/4 tańszy)...

a po zakończeniu umowy - dali by mi hasło i bym sobie go odblokował...

To jest dopiero szczyt bezczelności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

w Polsacie siedzą wszyscy Ci ... których na NC+ nie stać bądź Ci ... którzy z C+ wylecieli za niepłaconko! Nabrali dekoderów z pakietami po 100zł i się przejechali bo MOPS nie dał, kapujesz? Teraz siedzą w Polsacie z pakietami miniHD i cisza sza bo... gdzie pójdą?

...

No to w moim przypadku CP będzie miała nie lada zgryz, bo ja lubię powalczyć o standardy, a trafiłem do nich zupełnie przypadkiem, bo dotąd byłem żelaznym klientem spółki Canal+ Cyfrowy, gdzie miałem zawsze full pakiet.

Kiedy jednak okazało się że w nc+ nie ma kanałów, do których przywykłem musiałem kupić produkty obydwu operatorów i teraz mam i CP i nc+.

 

To praktycznie nowa kategoria klientów, dlatego nie potrafią jeszcze z nimi rozmawiać, ale nauczymy CP kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...