Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2023 o 14:37, marchec napisał(a):

A kwestia konfiguracji? Szukam pół dnia i nie mogę znaleźć odpowiedzi...

Kiedyś miałem kartę w czytniku, z tym sobie radziłem. A moduł CI? Czy on działa "poza" oscamem i nie trzeba nic konfigurować? Zaświeci się po włożeniu do dekodera?

Jeżeli będziesz korzystał tylko z modułu to oscama po prostu wyłącz albo odinstaluj, bo modułu nie obsługuje.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak sam konfiguruje to ignoruję programy z modułu i zawsze pierwszeństwo ma karta jeśli kanały się dublują.   Uławia po prostu  nagrywanie a przy okazji przełączanie szybkie kanałów  i zawsze przy nim ignoruje moduł. 

Jedyny wniosek , przy kacie i module dodanie CAID do modułu stwarza problem,  ale dodanie tylko  PID programów  obsługiwanych przez moduł już nie.   

Po prostu ten sposób pozwala oddzielić programu dekodowane z karty od tych z modułu. Dla ułatwienie można analogicznie w oscam ignorować programy dekodowane przez moduł. 

Zrobione zgodnie z logiką pozwala naprawdę uniknąć wiele problemów zwłaszcza z nagrywaniem. 

U mnie moduł doszedł, działa. Dla przypomnienia - w Oscamie siedzi NC+.

Dodanie kanałów w zadaniach modułu nie pomaga, i tak oscam dekoduje pierwszy. Pomaga blokowanie poszczególnych kanałów w oscam.dvbapi takimi wpisami jak np: "I::000000:0709"

Wtedy dany kanał jest dekodowany przez moduł. Ale w ten sposób wykluczam sobie możliwość nagrywania jednego kanału, a oglądania drugiego, na przykład:

- TVP 1 i TVP2 są ignorowane w oscamie

- chciałbym coś nagrać na TVP1, to nie mogę oglądać TVP2 (nazwy kanałów przypadkowe ;))

Innymi słowy - czy w dekoderze da się jakoś ustawić priorytety dekodowania moduł vs oscam, czy też za dużo wymagam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakończył mi się umowa, i chcę opłacać prepaid.. Tylko już nie mogę się zalogować na konto icok (wyłączyli). Jest w ogóle możliwość, ponownego założenia konta z numerem karty już będącej u nich w systemie ? System prosi o jednorazową weryfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł jest mój. Po ostatniej rozmowie z konsultantem, przed wygaśnięciem umowy, ten powiedział, że będę mógł opłacać prepaid po zakończeniu umowy. Gdy okazało się, że konto mam nie aktywne na icok, zadzwoniłem i inny konsultant poinformował mnie, że prepaidu nie ma dla mnie. Co telefon to inna informacja. Chyba, żeby próbować zarejestrować moduł i kartę na inny pesel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam na własność stary moduł CI (tryb legacy) w dekoderze na E2 i mam problem z odbiorem kanałów z paczki BBC (czarny obraz). Umowę z pakietem L mam do lutego 2024. Czy jedynym wyjściem jest wymiana modułu na moduł CI+ czy jest jakiś sposób w opcji pozostania na własnym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JSB napisał(a):

Posiadam na własność stary moduł CI (tryb legacy) w dekoderze na E2 i mam problem z odbiorem kanałów z paczki BBC (czarny obraz). Umowę z pakietem L mam do lutego 2024. Czy jedynym wyjściem jest wymiana modułu na moduł CI+ czy jest jakiś sposób w opcji pozostania na własnym sprzęcie?

To nie jedyne wyjście. Można sie skontaktować z magikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JSB napisał(a):

Posiadam na własność stary moduł CI (tryb legacy) ... 

 

SCM 02 nie ma trybu legacy dopiero SCM 05 takowe posiada.

Ja na swoim SCM 02 miałem problem z odbiorem kanałów z 10719 HB, pomogło wymiana na CI+ lecz Ty masz wypasiony sprzęt to tylko odpowiednie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2023 o 09:27, maniek357 napisał(a):

@mrok Rozumiem, że moduł masz na własność. I w umowie masz wyraźnie napisane, że po jej zakończeniu następuje przejście na prepaid. Takie warunki przejścia znalazłem na innym forum.

Gdzie by to było w umowie w której części?..(który to paragraf) nie mogę odnaleźć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro dekoder ma być do odbioru CP modułowo, to osobiście polecam Ci sprzęt oparty na systemie Linux - Enigma2. Wszystko zależy czego oczekujesz od dekodera oraz  ile pieniędzy chcesz na niego przeznaczyć.

Edytowane przez Crossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Crossi napisał(a):

Skoro dekoder ma być do odbioru CP modułowo ... 

Najpierw trzeba takowy moduł CI+ wyrwać od Polsatu, bo od 04.01.2024 na ich głównej stronie nie ma w dystrybucji bez względu na pakiet-chyba, że mają jaki(e)ś zalegające w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mateo.poznan napisał(a):

jest jeszcze jakaś opcja prepaidowa? 

https://www.polsatbox.pl/uploaded-files/reg-repo/cennik-dla-uzytkownikow.pdf;jsessionid=A6BA3D7BC45EE2155D24C73659AC8A95

luknij tutaj

15 godzin temu, maly801 napisał(a):

przy przedłużaniu umowy bez problemu mi wymienili na moduł…

Dobrze, że Polsat znalazł łaski aby wymienić dekoder na moduł CI+ 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...