Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ad1. Problem jest ewidentnie w tunerze- bywa, że dzień w dzień potrafi się zrestartować jak zaczynam przeglądać EPG- przecież do tego to jest, aby tego używać!

A EPG na 7 dni w polskiej platformie to jakaś legenda- zresztą poziomy układ jest na tyle wredny, że dłuższe przeglądanie męczy.

Marklar- uważasz, że tuner miałby szansę zaistnieć, gdyby nie dawał DD po HDMI? To normalna funkcja, a nie luksus! Tuner HD bez DD- "HD dla ubogich"?

Co do grupowego przesuwania kanałów- fajnie, ale jak często robi się reorganizację kanałów? No i trochę dziegciu- dlaczego przy dokonywaniu zmian na liście tuner przełącza się na każdy kanał, na którego nazwę się kliknęło? Przecież użytkownik przestawia kolejność, a nie włącza do oglądania!

Ma swoje ograniczenia, ale z nimi został zakupiony i teraz robienie płaczu że nie ma tego, czy tamtego nie ma sensu.

W instrukcji nie było napisane, że sortuje nielogicznie oraz że będą mnie czekały restarty podczas używania EPG!

 

Jak napisałem poprzednio: na etapie projektowania tego tunera nikt nie zadbał, by takie funkcje (porządne sortowanie, katalogowanie) się znalazły w oprogramowaniu. A jak było z nagrywaniem? Mam pokłony bić, że łaskawie to zostało zrobione? (I tak z niektórymi dyskami nie działa- wybrane muszą używać softu 1.15). Kupowałem tuner i było napisane "mający funkcję nagrywania". To, że to zostało naprawione to zasługa (a że nie działało- wina) dostawcy chipsetu, bo ich biblioteka odpowiadała za nagrywanie- tylko kogo to obchodzi? Tuner jest produkcji Fergusona, a nie STi. Miałbym do nich napisać z prośbą o wsparcie, bo nimi ręce wyciera sobie producent tunera?

Do tego regularnie co 3 miesiące wymieniam baterie czyli w ciągu roku inwestuję w pilot ponad 30zł- a gdzie ekologia?

 

Co do twojej rady FFan- a co ma zrobić osoba, która ledwo używa komputer, bo znajomy pokazał, albo wcale nie ma komputera w domu? Taki tuner nie jest adresowany do zorientowanych w technikach komputerowych jak urządzenia oparte na Linux- nie wyobrażam sobie by np moim rodzice mieli pojęcie o co chodzi! Obsługa musi być prosta i intuicyjna, bez zaleceń w stylu: proszę raz w roku przyjść do naszego serwisu na konserwację systemu tunera, to będzie ciągle szybko działał (analogia do 'zarastania' systemu Windows na domowych komputerach). Do takiej "normalnej" grupy odbiorców jest ten tuner adresowany.

HF8900 nie jest złym tunerem, ale swoje pod paznokciami niestety ma.

Ja cię nie krytykuję FFan, tylko bronię stanowiska, że produkt powinien być dopracowany i użytkownik powinien być z niego zadowolony, a nie zdany na humory sprzętu.

Podejście takie, a nie inne powoduje, że ja już nie polecam Fergusona wśród znajomych- mówię im otwarcie o rodzaju problemów, jakie mogą ich spotkać.

Ktoś powie- takie czasy, że wypuszcza się niedorobiony sprzęt, a ja odpowiadam- to jest chora, a nie normalna sytuacja.

Dlaczego o nowej serii fergusonów Ariva 100/200 jest tyle tematów? Bo ciągle od początku były problemy- a to z nagrywaniem, restartami, transponderem 10719 itp itd.

Polityce lekceważenia konsumenta poprzez brak dbałości o wykończenie produktu mówię stanowcze NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie posiadam ten tuner od 2 lat. Ma on sporo za uszami - mnie np. denerwuje kilka spraw:

1. Domyślny format FAT32 dla dysków i dzielenie plików na wielokrotność 4GB

2. Wspomniany bałagan na liście nagrań: brak możliwości zapisu nagrania w nazwie z tytułem nagrania

3. Odczyt uprawnień niekiedy możliwy jest po resecie (wyłączeniu zasilania) podczas pracy ze splitterem - nawet podczas pracy i przełączania kanałów

4. Poruszanie się po katalogach a dokładniej po podkatalogach możliwe jest tylko w dół, później trzeba dać EXIT i próbować od początku

5. Dziwny format zapisu, szczególnie wersji HD - mam poważny problem z odtworzeniem pod Linuksem, ale i pod Windowsem (komercyjne kodeki)

6. Problem z bateriami od pilota (odpukać od pół roku nie wymieniałem - nie polecam baterii maxwell)

7. NAJWAŻNIEJSZE: EPG jest do bani, ciągle wyskakuje "brak epg", próbowałem zostawiać na różnych kanałach zawsze nie jest w pełni dostarczone niektóre kanały mają tylko 2 pozycje do przodu. Normalnie jest ono dostępne bo na kompie w programie do odbioru DVB na karcie SkyStar2 Kaffeine nie ma problemu

8. Problem zaistniały w końcówce zeszłego roku: urwanie współpracy z programistą i zaniechane prac nad oprogramowaniem

9. Powiązane z 8 - ciągła aktualizacja oprogramowania związana ze zmianą uprawnień: w programie kaffeine coś takiego nie występuje i z tego co wiem to na większości tunerów

10. Problem z EPG na Mezzo - zastępowanie EPG cyfry+ przez EPG kanału np: jest tytuł "Opera ...." po chwili pojawia się "CLASSIC CONCERT" - głupota totalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się na stronie producenta nowe oprogramowanie 1.32.4A, tylko ciekawe co zmieni, nadal po włączeniu do prądu pasy na ekranie i pixeloza na kanałach Polsatu HD. Opis zmian w oprogramowaniu zawsze ten sam:).

 

Czy ktoś z was ma moduł Cyfrowego Polsatu? Jak HF-8900 współpracuje z nowym systemem kodowania CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten limit 4GB to rozumiem- wynika z FAT32, ale ta zaginiona sekunda przy tworzeniu nowego pliku to jest feler!

Masz racje z tym dublowaniem się EPG Cyfry i CP- chociażby była możliwość wybrania jakie EPG preferujemy bądź decyzja na podstawie karty lub modułu jeśli w dekoderze jest tylko jedna spośród tych dwóch operatorów. Jedno z tych EPG jest lepsze (ale nie wiem czyje- bardziej się starają przy opisach). Opisy EPG nadpisują się na różnych kanałach- nie tylko na Mezzo. Do tego często tam widzę sieczkę zamiast polskich znaków i czytając muszę się domyślac co powinno być! Dawniej tego nie było.

Cytrynek- jakie baterie zatem polecasz? Używałem Energizerów, teraz kupiłem Panasonic'a. Maxwell chyba też przerabiałem.

Pod windowsem do odtwarzania używam Media Player Classic w wersji Home Cinema- generalnie potrzebny jest codec h264 do dekodowania HD.

A co do feleru z sortowaniem- jak nie mają możliwości zmiany biblioteki, to niech zmienią podejście do nazewnictwa i te swoje kody "000&&", "001&&" dodają na końcu nazwy a przed .TP0- posortuje się wtedy poprawnie.

Rzeczywiście- z poruszaniem się po wielopoziomowej strukturze jest problem z listą przy cofaniu się- zapomniałem nawet o tym.

Ja mam moduł CP, ale na temat nowego kodowania Polsatu nic nie powiem, bo nawet nie wiem o co chodzi z tym tematem.

Dzisiaj znowu nowe oprogramowanie wyszło, ale ostatnio już nie wgrywam, bo z opisu nie wynika by coś zmienili, a tylko mogą wyniknąć z tego kolejne problemy jak kilka miesięcy temu, gdy był problem z DiseqC.

Jak ponad rok temu pisałem im o pasach po restarcie tunera, to twierdzili że nie ma u nich. O ile na skutek braku dostawu prądu nie dojdzie to ich wystąpienia i włączenia się tv to nie jest to problem- nie chciałbym zobaczyć, że na mojej plaźmie wypaliły się paski podczas mojej nieobecności!

Był też problem z nagrywaniem radia- brzmi jakby zgubiło pakiety, nie zdekodowało je albo wogóle nic się nie odtwarzało. Jak kupowałem było napisane, że tuner nagrywa tv i radio- no i co? Mogłem zapomnieć o nagrywaniu z PR3 audycj legendy el-muzyki pana Kordowicza. Oto radość z posiadania nowoczesnego tunera za 1000zł- dlatego dać za ArriveTT 1600 nie zamierzam, bo dostałbym zawału odkrywając kolejne "ograniczenia" technologiczne lub jakiejś biblioteki. Dzisiaj też wyszedł nowy soft to TT- więc nawet ten tuner ma problemy z prawami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu

Hejka. Problem z restartowaniem u mnie i u sąsiada występuje tylko na 10,796 V. Generalnie co 5min. restart. Szału idzie z tym dostać. Ja mam 8800, sąsiad 8900. Inne częstotliwości działają i tunerek śmiga. Taka sama sytuacja jest na karcie w czytniku, na module C+ i bez karty na czarnym obrazie. Różne konwertery. Softy starsze i dzisiejszy. Jakieś pomysły oprócz rzutu przez okno? Miłego wieczorku

No proszę- widać, że więcej użytkowników ma ten problem, tylko mniej się skarży. Przynajmniej Ferguson nie wmówi mi, że to problem z moją instalacją! Sprawdziłem- to samo zgłaszają użytkownicy ArivyTT.

Ze swej strony dorzucę jeszcze jedną przypadłość- 2 lata temu gdy kupowałem tuner jeszcze mało było kanałów HD, teraz są powszechne i częściej je oglądam. Zauważyłem, że czasami po włączeniu kanału HD odtwarzanie nie jest płynne- ewidentnie daje się zauważyć minimalne spowolnienie i jakby przeskok o 1 klatkę co kilka sekund. Pomaga chwilowe albo przełączenie na inny kanał SD, albo odtworzenie nagrania- wtedy wraca płynność.

Krótkie włączenie starego nagrania jest tez lekarstwem, gdy tuner zgubi sygnał (zdarza się gdy podczas żeglowania po kanałach przez jakiś czas nie dekoduje kanałów bo albo już nie są dostępne, albo są zakodowane).

 

PS: Dziwne- jak zacząłem odpowiadać na post kolegi audib6 to był widoczny post, a po zatwierdzeniu zniknął. Nie było moim celem pisanie dwóch postów po kolei- proszę więc uprzejmie moderatora o wyjątkowe ich nie scalanie- post audib6 zatem skopiowałem z historii przeglądarki i wkleiłem jako cytat. Dziękuję.

PS2: odnalazł się w dziale dla 8800 (może ten z 8900 był dublem i został skasowany?)

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=16&t=1943&p=462414#p462414

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że kolega wywalił troszkę kasy na, to :censored: i chciałby, żeby działało, a nikt nie kupi juz tego wiedząc jakie są problemy z tą firmą. Jeżeli uważasz, że ten sprzęt jest taki dobry, to dlaczego producent co miesiąc, a nawet dwa razy w miesiącu wydaje nowy soft? Jak masz jakiś numer softu, który jest stabilny i nie restaruje, co chwilkę tunera, to ja chętnie poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, rozwalacie mnie po prostu,

nowego softu nie było chyba przez rok (albo dłużej) i był raban że nie ma softu.

teraz jest soft i robicie raban że jest.... :lol2:

 

Chcesz widzieć czemu jest soft ? To napisz do fergusona i zapytaj.

"zmiany w ostatnich wersjach oprogramowania nie dotyczą rynku polskiego. Zostały uzupełnione i poprawione bazy danych satelit, usunięto problemy z fastscanem oraz trybem semi twin na kanałach po fastscanie. Jeżeli zmiany będą dotyczyły polskiego rynku wtedy poinformujemy."

 

I tyle na temat waszych teorii.... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci odpowiem, ostatni fabryczny, mnie się nic nie resetuje, a mankamenty oczywiście są, ale ten tuner i tak się sprawuje całkiem dobrze w porównaniu do innych obecnych na rynku (oczywiście w tej samej grupie cenowej). Mam jak widzisz w podpisie 3 różne karty i odbieram wszystko, tyle że chcąc oglądać MTV Unlimited, muszę wyciągnąć kartę cyfry z czytnika, ale to nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz mi tylko na jedno pytanie, jeżeli wszystko jest do dooopy to po jaki kij się jeszcze męczysz z tym tunkiem ??

Po pierwsze, nie napisałem, że jest do dooopy:

HF8900 nie jest złym tunerem, ale swoje pod paznokciami niestety ma.

a nawet (https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=16&t=4687&p=430668#p430686):

Na pewno nie podsumuję 8900 jako kompletnie zły odbiornik, bo to nie jest prawda i krzywda by była. Jest to tuner HD o łatwej obsłudze i miłej grafice. Przy tym szybki. Tylko te kilka wad jak restarty EPG (i wogóle jego rozkład zmienić dając możliwość przeglądania w pionie zmiast ciągłego przewijania w bok) oraz pare innych poprawić i bym nie marudził, a nawet zachęcał innych do produktów fergusona.

więc nie sugeruj przeciwnych faktów.

Po drugie- wydałem na niego 1000zł, a przy kupnie nie miałem świadomości jego wad (za wyjątkiem problemów z nagrywaniem- ale liczyłem, że to zostanie poprawione i tak też się stało).

btw. kolega powyżej pisze o 8800, który rzeczywiście w pierwszych seriach robi rózne rzeczy...

Po trzecie- kolega audib6 napisał, że ma 8800, ale jego kolega z HF8900 ma też te problemy.

Problem z restartami zgłosiłem producentowi już kilka miesięcy temu, a nie teraz przy okazji wyjścia nowej wersji softu.

Nikt tu nie nażeka na dużą liczbę aktualizacji jak to jest ostatnia, ale na przyczynę tego stanu rzeczy- najpierw był problem z modułem C+, potem "przy okazji" z DiseqC, a teraz czyta się, że uprawnienia nie przechodzą.

I jeśli przyczyną uaktualnienia miałyby być wyłącznie zmiany dla zagranicy, to dlaczego tej informacji nie umieszczają tuż pod informacją o nowym oprogramowaniu? Wolą narażać odbiorców na potencjalne problemy związane z aktualizacją i telefony do serwisu? Lubią podrażnić się z klientami, tracić ich czas na zbędne aktualizacje? Nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpis brzmi tak:

Hejka.Doszedłemdo tego, że problem z restartowaniem u mnie i u sąsiada występuje tylko na 10,796 V. Generalnie co 5min. restart. . Ja mam 8800, sąsiad 8900. Inne częstotliwości działają i tunerek śmiga. Taka sama sytuacja jest na karcie w czytniku, na module C+ i bez karty na czarnym obrazie. Różne konwertery. Softy starsze i dzisiejszy. Jakieś pomysły oprócz rzutu przez okno? Miłego wieczorku

 

tez masz taki problem ? Bo ja nie mam !!! :jupi:

 

W czym widzisz problem, że nie ma opisu softu ??

Nie ma opisu bo nic nie zmienia dla użytkownika !

Trudno to zrozumieć ?

 

Myślisz ze ludzie wiszą na fergusonie cały dzień i czekają na soft ? albo mają kanały SSL założone ?

według mnie soft się zmienia w sytuacji gdy coś nie chodzi, (rozumiem że u Ciebie jest to stan permanentny), ale uwierz mi że ludzie nie mają czasu na takie rzeczy.

Moi znajomi wymieniają soft tylko gdy jest potrzebny, a serwis fergusona czasami wysyła softy, których nie zamieszczają na stronie.

Sam miałem takie wersje do TT, dostałem na maila, a na stronie była zmiana miesiąc później na całkiem inna wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpis brzmi tak:

Hejka.Doszedłemdo tego, że problem z restartowaniem u mnie i u sąsiada występuje tylko na 10,796 V.

tez masz taki problem ? Bo ja nie mam !!! :jupi:

Jak przeglądam EPG to skupiam się na treści a nie częstotliwości, a po drugie nie odniosłem wrażenia, że problem dotyczy tylko określonych kanałów (a co za tym idzie transponderów). Notabenbe wczoraj wieczorem 2 razy miałem restart w ciągu 3 minut- niestety nie miałem włączonego aparatu, by to zarejestrować.

Moi znajomi wymieniają soft tylko gdy jest potrzebny, a serwis fergusona czasami wysyła softy, których nie zamieszczają na stronie.

Ja robię tak samo- nie ładuję już każdej wersji jak wychodzi jeśli wyraźnie nie jest napisane, że zmienia coś, co mnie interesuje- za duże ryzyko wystąpienia problemów aktualizacji, a czasu wolnego mam mało by potem się z tym użerać (w grudniu jak wgrałem soft chyba 1.29 czy coś koło tej wersji to potem mi kanały z Astry nie działały).

 

Dzisiaj sprawdzę, jak sobie 8900 poradzi z napisami na TVN(7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Macie jakieś problemy z timeshift'em? U mnie od samego początku nie działa tak jak powinien, tzn. muszę wykonać pewną kombinację aby zadziałał tak jak trzeba, bo inaczej to jak wcisnę "play" to widzę poszatkowane nagranie i się timeshift wyłącza. Sprawdzałem na kilku różnych softach i na dysku HDD i na pendriv'ie i jest tak samo.

2. Co zrobić, żeby na Eurosportach mieć domyślnie polski język? Włączam kanał, mam angielski, zmieniam na PL ale tuner nie pamięta tego ustawienia na stałe. Dodam, że kanały wyszukane automatycznie z poziomu tunera, a nie wgrywane przez USB.

 

Do listy irytujących przypadłości Ferdka dodałbym maksymalny rozmiar timeshift ograniczony do 2GB, przy kanale HD nie wystarcza to na długo. Dlaczego nie mogli wykorzystać całego limitu FAT32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zawożę swojego Ferdka do serwisu na Sielawy w Poznaniu, bo teraz też tam można oddawać. Wczoraj miałem 30 minutową rozmowę z serwisem i pan stwierdził, że mam uszkodzony chip (restarty na jednej częstotliwośći i grzanie się na maxa). Koszt naprawy, to 50pln netto, więc zobaczymy za tydzień, co będzie dalej. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jargkla

chyba ci się coś pozajączkowało, dysk Seagate Free Agent 500GB - 4 nagrania w nocy - OK. Do tego wydaje mi się że lepiej chodzi time[beep].

@maisky

- mój 8900 jakoś nie chce się zresetować przy czytaniu EPG

pozdrawiam

Mam pytanie- czy dysk Seagate FreeAgent GoFlex 500GB też dobrze (szybka współpraca i brak problemów z nagrywaniem) współpracuje z HF8900?

A co do restartów z EPG udało mi się w weekend nagrać aparatem 3 takie restarty (jeden podwójny), nawet gdy nie przechodziłem szybko- jak znajdę czas to załaduję gdzieś nagrania i udostępnię link.

 

Edit: zadałem też to pytanie serwisowi i mnie zaskoczyli- nie polecają dysków bez zasilania, bo "Niektóre dyski bez zasilania działają jakiś czas, ale zawsze kończy się to utrata kontaktu".

 

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy dysków- czy wchodzą w stan uśpienia po pewnym czasie bezczynności i tuner poprawnie wam wybudza dysk? Jaki model dysku (i ewentualnie obudowy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

mam problem, którego od pewnego czasu nie potrafię rozwiązać. Zaczął się sezon F1 i żużlowy, tak więc sprawa przybrała na znaczeniu.

 

Pomimo najnowszego softu i listy kanałów nie potrafię zmusić mojego ferdka do prawidłowego wyświetlania większości kanałów Polsatu.

 

Niezależnie czy używam karty Cyfry+, w czytniku (pakiet prestiżowy HD+), czy karty prepaid Polsatu, w module CAM HD od Polsatu (pakiet familijny), większość kanałów Polsatu się przycina (wyjątek stanowią Polsat Play i Polsat Film). Nie działa Polsat i Polsat Sport oraz cała masa innych. Nie mam żadnego problemu z innymi kanałami.

 

Próbowałem przywracać ustawienia fabryczne w dekoderze, ale bez skutku. Podobno soft w module CP też jest OK.

 

Może macie jakieś pomysły? Będę baaaardzo zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba coś mieszasz, skoro masz prestiż z C+ to cała paczka Polsatu powinna działać z karty C+. Tak naprawdę to jedyne kanały które dodaje Ci Familijny z CP to Polsat sport, Polsat sport extra i Polsat HD. A jak usuniesz moduł CP to główny program Polsat w SD też przycina czy nie działa? Jaka cała masa innych nie działa? Napisz konkretnie. I jeszcze podaj numer softu i jaką używasz listę kanałów i jak wygląda poziom sygnału na programach Polsatu, szczególnie ten pasek jakość - niebieski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie najbardziej zależało na Polsat HD oraz Polsat Sport extra (bo tu są treningi).

Ja dla F1 w HD już w 2008 kupiłem ten tuner i to był falstart, bo mamy HD dopiero od 2011 a mógłbym teraz kupić jakiś lepszy model, lepiej dopracowany. jedyną korzyścią była możliwość nagrywania.

Kilkukrotnie zauważyłem oglądając formułę na Polsat Sport HD, że nagle obraz przestaje być płynny i co sekundę gubi 1 klatkę- pomaga przełączenie na inny kanał i powrót.

Wcześniej mniej oglądałem w HD, to tego nie zauważyłem w trakcie oglądania, ale za to inny objaw- że taki sam brak płynności miałem czasem już od samego momentu włączenia kanału HD. Pomagało to samo co teraz- przełączenie na chwilę.

Teraz jak oglądam i jednocześnie nagrywam to niestety ale nie mogę na chwilę przełączyć, muszę czekać aż samo przejdzie.

Pierwszy trening F1 z Australli wogóle mi źle nagrało, bo niestety nagranie było uszkodzone- jakby niektóre pakiety się nie odkodowały (objaw- śmiecenie na ekranie).

Nadal mam restarty podczas przeglądania EPG- nawet ostatnio włączyłem i wogóle nic pilotem nie zmieniałem (nie biegałem po kanałach/pozycjach) a mimo to był restart!

Udało mi się takie 3 restarty podczas używania nagrać- wrzucę na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam restarty podczas przeglądania EPG- nawet ostatnio włączyłem i wogóle nic pilotem nie zmieniałem (nie biegałem po kanałach/pozycjach) a mimo to był restart!Udało mi się takie 3 restarty podczas używania nagrać- wrzucę na youtube.

Ja odebrałem swój z serwisu Ferdka ponad tydzien temu i jestem całkowicie zadowolony. Koszt naprawy 60pln i śmiga, aż miło. Żadnego restartu i grzania, że jaka było można smażyć. Teraz 8900 serwisuje się. Koszt naprawy również ma być 60pln brutto oczywiście. Może warto spróbować? Miłego wieczorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do listy transponderów zapisanych w tunerze. Otóż dwa razy już wpisywałem ręcznie listę (Nilesat i Astry 2) transponderów i lista znowu zniknęła w moim tunerze. Mam tylko kilka transponderów Nilesata (6-7) a wpisałem je wszystkie (kilkadziesiąt). Pytanie polega na tym czy resetowanie tunera do ustawień fabrycznych kasuje listę transponderów i ładuje jakąś domyślną zapisaną w tunerze lub jego sofcie ? Czy np. wgrywanie nowej wersji softu też kasuje dodane ręcznie transpondery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie polega na tym czy resetowanie tunera do ustawień fabrycznych kasuje listę transponderów i ładuje jakąś domyślną zapisaną w tunerze lub jego sofcie ? Czy np. wgrywanie nowej wersji softu też kasuje dodane ręcznie transpondery ?

Oczywiście, że tak. Sama nazwa ustawienia fabryczne mówi, że wracamy do takich ustawień jakie dał producent. W nowym sofcie też się zmienia i jeżeli "producent" softu dołoży lub odejmie transpordery, to będą one zmienione. Ja przed wgraniem nowego softu zawsze zapisuję listę i przed wgraniem i po wgraniu softu robię przywracanie ustawien fabrycznych. Potem wgrywam wcześiej zapisaną listę i wszystko śmiga, aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,że ja nie wgrywałem nowego softu do tunera a dopisane ręcznie transpondery zniknęły. Być może jest to efekt uboczny resetowania się regularnie tunera na kanale BBC News z Astry 2D. Jest to jedyny kanał TV na którym tuner resetuje się podczas normalnego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W wątku o 8800 jest mój post o takim samym objawie, tylko na innym satelicie, bo na HotBird i na częstotliwości 10,796(HBO Comedy, Filmbox itp.) W serwisie skasowali 60pln za wymiane U5 i U6. Myślę, że warto było, bo tunerek oprócz tego, że ładnie wygląda, to jeszcze sporo ma zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...