Skocz do zawartości

Kanały ZPR Media częścią Grupy Polsat


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Benbenek zrobił interes życia - sprzedaż 5 samogrających szaf w jakości gorszej niż na YT + kanał FOKUS (nomen omen bardzo dobry ale nie ma właściwie żadnych własnych produkcji ) i twór NOWA .TV (który nie może się określić) za ponad 100 baniek  to dopiero wyczyn.

 

Zygmunt trzęscie portkami, bo gliniany kolos się chwieje - słaby sezon Polsatu odbija się czkawką , abonenci uciekają, SMARTDom nie rośnie, konkurencja prężna, więc czas zamydlić oczy inwestorom i Widzom.

 

Następna Kino Polska TV - też wytawiona na sprzedaż no i kolejne kanały w DVB-T

Wreszcie jakiś głos, z którym się zgadzam :) Tylko tyle, że Fokus parę swoich produkcji miał, choćby na początku "Tajemnice Historii" czy później "Prepersi".

 

Kino Polska jak najbardziej też jest do kupienia. Zdziwiło mnie, że właśnie ich nie wziął Solorz. SPI dzisiaj to już nie jest tak prężna firma jak parę lat do tyłu gdy była dystrybutorem filmowym. Filmboxów czy Zoom TV wcale nie byłoby szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o Pudelka. Chodzi mi bardziej o tym do czego Polsat może być zdolny, już gdy nowe stacje będą w pełni pod jego kontrolą. Owszem coś tam ZPR może produkować, ale bardziej już na zlecenie Polsatu który to pewnie też będzie chciał wprowadzić swoje gwiazdy i programy na anteny swoich nowych nabytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze to sam ZPR pod osobą pana Benbenla wyszedł z inicjatywą do Polsatu a nie na odwrót - cytuje:

Zakup telewizyjnych kanałów Grupy ZPR przez Cyfrowy Polsat był dla rynku zaskoczeniem. Zbigniew Benbenek, prezes rady nadzorczej ZPR Media, zapewnia, że inicjatywa wyszła od niego. ? Spotkałem się z Zygmuntem Solorz-Żakiem i zaproponowałem mu kupno naszych kanałów. Podjął decyzję już po trzech minutach rozmowy ? opowiada Benbenek. Oczywiście od czasu rozmowy biznesmenów do ogłoszenia decyzji było jeszcze daleko.

Dziwne zatem że części też nie sprzedał - byłoby wtedy jakieś uzupełnienie do Muzo FM.

Źródło cytatu znajduje się tutaj: http://wyborcza.pl/7,156282,22755335,wyscig-zbrojen-trwa-polsat-kontra-tvn-czyli-jaka-czescia-tortu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić do tego o czym wspomniał kolega @pawlo na shoutboxie przedstawiając niniejszą ciekawą myśl na temat ostatnich zmian:

Ja myślę że dojdzie do fuzji Polsat music ---> Eska TV, Disco Polo Music ---> Polo TV i dojdzie do połączenia baz muzycznych tych stacji z czego będę najbardziej zadowolony, Polsat nie pozbędzie się też kury znoszącej złote jajka, czyli Polo TV:)

1. Polsatowi nie będzie się opłacało utrzymywanie aż 4 kanałów muzycznych więc prędzej czy później dojdzie do fuzji Polsat Music ---> Eska TV, Disco Polo Music ---> Polo TV a Eska TV Extra być może zostanie zlikwidowana

2. Eska TV i Polo TV mają już wyrobione marki dlatego zostaną

3. Eska TV jest wiceliderem rynku i ma większą oglądalność (także więcej z reklam) wśród kanałów muzycznych niż Polsat Music i opłaci im się lepiej zostawić Eskę TV.

4. Po fuzji oba kanały będą miały większą bazę muzyczną po DPM, PM, kilka programów dostanie Polo TV z DPM, prezenterzy przejdą do Polo, Disco Polo Life zniknie (było odpowiedzią na Disco Polo Live) a Piotr Świergalski może współprowadzić Disco Polo Live z Robertem Klattem.

Oba kanały (Eska TV, Polo TV) mają też większy zasięg niż Polsat Music i Disco Polo Music

Myślę źe z racji marek Eska, Vox i Polo po stronie ZPR. Będą fuzje na stscje Polsatu.

 

Być może Polsat będzie tylko wspierał technicznie i programowo (wymiana programami) Eskę i Polo a PM I DPM zostaną po staremu i nie będzie wale rebrandingu, taki jest 2 wariant po tym przejęciu a nic jeszcze dokładnie nie wiadomo co i jak, rebranding czy nie. To był ostatni mój post tego dotyczący i na razie nie będzie kolejnych (w przypadku konkretnych już informacji takowe mogę napisać!) Polanda też proszę o powstrzymanie się z postami na ten temat do czasu pojawienia się nowych, konkretnych informacji!

 

Ja z kolei myślę że będzie odwrotnie niż pisze kolega, a mianowicie to marki z Polsatem w nazwie (w tym Polsat Music) lub inne marki stworzone przez tą stacje będą zastępowac to co mamy obecnie gdyż ZPR raczej zachowa swoje marki dla siebie, nie dzieląc się nimi z Polsatem. Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igor Herbut sprzedawał dekodery Polsatu i w nagrodę wygrał Must be The Music, to może i Poland kiedyś coś dostanie.

 

Co do zmian to najlepiej niech zostawią tak jak jest, bo Eska czy Polo są bardziej rozpoznawalne.

 

I jeśli dobrze widziałem wczoraj to nowymi kanałami się jeszcze nie chwalili na planszy podczas gali.

Edytowane przez kamilos951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czyje one mogą być jak nie Grupy Polsat? Po to chyba Cyfrowy Polsat kupił te kanały by włączyć je do swojej oferty. Nowymi kanałami jeszcze się nie chwalili bo to jest jeszcze świeża sprawa, ale myślę że po 1 stycznia może się coś w tym temacie zmienić - w końcu chyba jeszcze odczekać zanim transakcja wejdzie w życie. Swoją drogą to chyba rebrandingi mogą mieć miejsce, gdyż obecność tej samej marki u dwóch właścicieli jest co najmniej dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz czegoś. Cyfrowy Polsat jak był właścicielem Radia PiN, to czy ta stacja wchodziła w skład kanałów Grupy Polsat? Nie. Dopiero po porządkach i uruchomienia Muzo.tv tym się zajęli. Tak samo jest/może być w tym przypadku. Mogą być właścicielami spółek Eska TV sp. z o.o. czy Lemon Records sp. z o.o., ale ich kanały nie są obecnie częścią portfolio Polsatu. Zwłaszcza, że ich produkcje cały czas odpowiada Grupa ZPR Media. Czy też w przypadku Polkomtela. Zanim wszystko poukładali i zintegrowali usługi Plusa z IPLĄ czy Cyfrowym Polsatem też trochę minęło. Tak samo z samą IPLĄ. Byli długo właścicielami Redefine, ale zanim serwis stał się częścią bezpośrednio grupy Cyfrowego Polsatu, to też na to poświęcili trochę czasu. Albo Polskie Media (TV 4i TV 6) i przejęcie ich przez Cyfrowy Polsat. To samo!

 

Proste jak konstrukcja cepa, a trzeba to jeszcze dodatkowo tłumaczyć.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...