Skocz do zawartości

Fort Boyard w TVP2


chupachups
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz kochany teleturniej powróci :D

 

TVP2 kupiła francuski format 'Fort Boyard'

2007-10-11

tvp2.gif

 

Telewizyjna Dwójka na jesieni przyszłego roku zaprezentuje francuski format Adventure Line Productions (ALP) 'Fort Boyard'. Polskim wykonawcą będzie wrocławska firma producencka ATM Grupa.

 

Dyrekcja Dwójki zainteresowana była formatem już przed targami MIPCOM, które właśnie trwają w Cannes. W Cannes, w obecności przedstawicieli ATM, zostały ustalone szczegóły.

 

- Z racji tego, że zdjęcia zaczniemy kręcić dopiero na wakacje, przewidzianą porą wprowadzenia formatu jest jesień przyszłego roku - mówi portalowi wirtualnemedia_pl obecny w Cannes dyrektor Dwójki Wojciech Pawlak.

 

W polskiej wersji wystąpią rodzime gwiazdy, jak podaje dyrektor Pawlak, znane nie tylko z anten nadawcy publicznego. Do programu przeprowadzony zostanie osobny casting.

 

- Program kręcony będzie w oryginalnych przestrzeniach fortu, wybudowanego przez samego Napoleona - mówi nam Jacek Ściobłowski, specjalista ds. analiz programowych ATM.

 

Na antenie pojawiać się będzie z tygodniową częstotliwością. Potrwa od godziny do półtorej. W pierwszym sezonie przewidziano 10-14 odcinków.

 

"Fort Boyard" jest jednym z bardziej popularnych formatów tzw. 'adventure game shows' na świecie. Francuska ALP produkuje go od 1990 roku. Na rodzimym France 2 emitowany jest w prime time od 18 sezonów. 11 sezonów pojawiło już się w Szwecji, w Kanadzie (8), UK (6), w Rosji (5), w Niemczech (3). Jak podaje ALP do tej pory powstało 1137 odcinków w 28 krajach. W programie grupa uczestników jest poddana próbą zręcznościowym i wytrzymałościowym. Jak do tej pory to największy eksportowy francuski format z tej kategorii.

 

Międzynarodowe targi sprzedaży produktu audiowizualnego i cyfrowego MIPCOM są najważniejszym miejscem spotkań biznesowych rynku. Potrwają do piątku.

 

źródło: http://www.wirtualnemedia_pl/article/259976_TVP2_kupila_francuski_format_Fort_Boyard.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomg XD u mnie czasami całą rodzina to oglądała ;p miło słyszeć że będzie można go oglądać polaków męczących się ze słynnym niepokonanym gzymsem (jeżeli owy będzie) XD. Aktualnie leci francuska wersja czasami na francuskim TV5.

A tak btw... ATM i TVP? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fort Boyard kiedyś to był chyba koronny program nadawany z Amosa w polskim A-TV?

 

Tak dlatego w ogóle wiemy o jego istnieniu ;p tylko będzie taka różnica że będziemy oglądać polaków a nie francuzów ^^

 

Pamiętam też siostrzane produkcje które leciały na ATV taki jak "Xapatan" czy "Pago Pago" ^^

 

Ale konkretne pytanie.... gdzie znajdą fort? ;p czy będą wynajmować tamten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Fort Boyard rzeczywsicie genialny teleturniej, bardzo sie ciesze ze powroci. Obecnie mozna go ogladac rowniez na francuskim TV5. Kiedys cala rodzina sie go ogladalo :wink:
Hmm, a ja to chyba na jakimś Polskim kanale widziłem lata temu, tylko nie pamiętam gdzie, chyba TVP albo Polsat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jak dla mnie bardzo dobry program. Oglądałem wczoraj powtórkę na TVP 2 i wrażenia fantastyczne. Nie oglądałem francuskiej edycji "Fort Boyard", ale pewnie też jest niezła. Bardzo ciekawe zadania i cały Fort. Szkoda tylko, ze czas programu został skrócony w odniesieniu do francuskiej wersji. Oby tak dalej! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak dali każdemu z osobna po maksymalnej wygranej to prezes TVP by musiał pozostałym wypłacać ze swojego zapchanego dolarami konta pieniądze - kto wie może to nie jest takie głupie. Wtedy szybko byśmy się pozbyli niekompetętnego "szefa polskiej telewizji" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...