Skocz do zawartości

Fort Boyard w TVP2


chupachups
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Duże brawa należą się TVP nie tylko za to, że nie popsuli tego programu (jest prawie dokładnie taki, jak w oryginale), ale też za to, że nie zmniejszyli obrazu do 16/9, chociaż oni wszystko zmniejszają (zmowa z producentami sprzętu RTV), a i we Francji od tego sezonu też zmniejszają, więc byłem pewien, że w TVP będzie podobnie. Ale jak widać jednak nie. Jednak ktoś normalny tam jeszcze pracuje. I za to duże :brawo: :brawo: :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oglądam "Fort" od dobrych 15 lat (a może dłużej? :)), ale nigdy wcześniej nie widziałem, żeby zawodnicy nie odgadli hasła finałowego i nie zdobyli pieniędzy ze skarbca :shock: A tak właśnie stało się w odcinku pokazanym przez TVP w ostatnią sobotę :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj również nie odgadli hasła... Widać Telewizja Polska wymyśliła własne zasady. Turcy/Bułgarzy/Serbowie wprowadzili bezsensowny podział na 2 drużyny, które na zmianę wykonują te same zadania, a nasi najwidoczniej zdecydowali, że wygrana nie musi być gwarantowana. Ciekawe, czy w ogóle coś płacą zawodnikom za udział? Jeżeli nie, to to już jest megaskąpstwo. Bo te nagrody ze skarbca są raczej symboliczne - w zeszłym tygodniu wygrali 8 tysięcy z kawałkiem, jak to podzielić na 5... to już chyba więcej można wygrać w tych wszystkich call tv, co lecą na tvnach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże brawa należą się TVP nie tylko za to, że nie popsuli tego programu (jest prawie dokładnie taki, jak w oryginale), ale też za to, że nie zmniejszyli obrazu do 16/9, chociaż oni wszystko zmniejszają (zmowa z producentami sprzętu RTV), a i we Francji od tego sezonu też zmniejszają, więc byłem pewien, że w TVP będzie podobnie. Ale jak widać jednak nie. Jednak ktoś normalny tam jeszcze pracuje. I za to duże :brawo: :brawo: :brawo:

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Obraz się nie zmniejsza (jak to napisałeś w proporcjach 16/9), tylko wtedy widzisz więcej. 16/9 to nie jest bezmyślne obcinanie góry i dołu obrazu, tylko kadrowanie w ten sposób że widzisz więcej z boku obrazu. Polecam google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś uważa, że wersja Polska ''Fort Boyard'' jest lepsza od legendarnej i jak dotąd fenomenalnych edycji francuskich to nie wiem czy ta osoba w ogóle oglądała te dwie jakże różniące się wersje. Przecież polska edycja to tak naprawdę NIC w porównaniu z francuskimi edycjami, które zawierały elementy walki, rywalizacji, dramaturgii i prawdziwych emocji. W polskim ''Fort Boyard'' tego brakuje. Przynajmniej tego nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby TVP nic nie emitowała co nie? Ja mam - na Twój problem - radę - nie płać abonamentu.

Zresztą TVP2 to stacja rozrywkowa mająca konkurować ze stacjami komercyjnymi takimi jak np. Polsat czy TVN, więc nie dziw się, że takie produkcje pojawiają się na antenie Dwójki. Zresztą - mnie się program podobać nie musi. Ale znam osoby, którym przypadł do gustu. Zresztą dla niektórych TVP będzie telewizją, która zawsze na wszystko zmarnuje pieniądze. A zawsze najwięcej narzekają Ci, którzy abonamentu nie płacą. Pewnie dzięki co poniektórym zatrzymalibyśmy się na poziomie programów "Teleranek" czy "Od przedszkola do Opola", w wyniku czego bylibyśmy sto lat za murzynami. :D Nie zapominajmy, że telewizja idzie do przodu. Trzeba na rynek wypuszczać to, co widzom się podoba i to na co aktualnie jest pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jasne. Po co mam płacić? Inni są głupi to niech płacą - ja nie muszę. Gratuluję sposobu myślenia.

Jak robi się jakiś program na wzór zagranicznego, to wypadałoby, aby był ciekawy jak oryginał. Tymczasem to jest jakiś gniot.

TVP wogóle zajmuje się [beep]erelami w rodzaju tańca na lodzie z wyzwiskami. To ma być telewizja publiczna? Lepsze są programy rozrywkowe Polsatu czy Tvn-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz lat, aby nie zrozumieć, o co dokładnie chodziło mi w kwestii abonamentu. Świetnie również traktujesz ludzi, którzy płacą abonament. Twoja postawa mnie zniewala i śmieszy.

Nie podoba mi się polski ''Fort Boyard'', ale nie uważam go też za wielkiego gniota. To, że Tobie i mnie program się nie podoba nie oznacza, że innym również, a jak widać wyniki oglądalności przyzwoite są. Po prostu - ten kto nie widział zagranicznej edycji zaakceptuje polską. Zresztą - znam osoby, które oglądały zagraniczne edycje, ale również cenią naszą. Co człowiek to inna opinia.

 

Co do ''lepszości'' - jeżeli nie podobają Ci się programy TVP to przełącz się na inne kanały telewizyjne. Wybór jest w dzisiejszych czasach tak szeroki, że nie musisz oglądać gniotów. :]:D Istnieje także urządzenie w tym pomagające - pilot. :D

 

No i miałem rację - najwięcej narzekają Ci, którzy nie płacą abonamentu. Śmieszne to w ogóle jest. Przecież jeśli czegoś nie lubi się oglądać, to po prostu szuka się czegoś innego, u innych nadawców a narzekania wsadza się w... :censored: ... wiecie gdzie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Tak ma niby wyglądać druga seria:

1 - 7 marca 2009 - Andrzej Grabowski

2 - 14 marca 2009 - Karol Strasburger

3 - 21 marca 2009 - Joanna Jabłczyńska

4 - 28 marca 2009 - Olga Borys

5 - 4 kwietnia 2009 - Jan Wieczorkowski

6 - 11 kwietnia 2009 - Magdalena Różczka

7 - 18 kwietnia 2009 - Piotr Cugowski

8 - 25 kwietnia 2009 - Renata Dancewicz

9 - 2 maja 2009 - Marta Wiśniewska

10 - 9 maja 2009 - Katarzyna Zielińska

11 - 16 maja 2009 - Beata Sadowska

12 - 23 maja 2009 - Rafał Cieszyński

13 - 30 maja 2009 - Maciej Kurzajewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znacie może jeszcze jakieś inne kanały, które pokazują Fort?

 

Ja widziałem na tureckim Fox Türk i bułgarskim bTV (w wikipedii piszą, że jest to wspólna produkcja turecko-bułgarsko-serbska, więc pewnie w Serbii też jest na Foxie).

 

We Francji jest na France 2 i TV5 Monde. Aktualnie na TV5 Monde Europe są powtórki odcinków chyba z 2007 roku, ale za to z niemieckimi napisami :!::!: (w środy o 18.30 i soboty o 23.50). W soboty o 14.00 Fort jest też na TV5 Monde Orient, ale to są jakieś zupełnie stare odcinki, pewnie z 2006 roku, bo jest jeszcze "tajne zgromadzenie", a w finale ojciec Fouras podaje 3 podpowiedzi do wskazówki (w odcinkach, które są teraz na wersji "Europe" są zamiast tego zagadki matematyczne i nie ma tajnego zgromadzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od nich, mogą emitować sobie kiedy chcą, jak to w Azerbejdżanie."Fort" na Liderze jest moim zdaniem bardziej emocjonujący niż polska edycja, dostarcza więc więcej rozrywki. Polska edycja jednak nie jest taka zła... ale z tym na Liderze przegrywa moim zdaniem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza edycja była przede wszystkim za krótka i chodzi mi o czas trwania codziennych odcinków. Janusz - jeśli porównałbyś właśnie pod tym względem polski FB do francuskiego widziałbyś różnicę, prawda? ;)

Tu sytuacja wygląda tak, że oglądając polski ''Fort Boyard'' można było się w to nawet wciągnąć, ale nagle się okazuje, że tu... koniec odcinka. To wszystko psuło klimat, budowanie dramaturgii, emocji itp. Stąd też myślę małe zainteresowanie. Ponadto mam wrażenie, że taki program sprawdziłby się w publicznej jakieś 3, 4 lata temu. Wtedy to by było ''coś'' na tle innych produkcji. A TVP nie miała znowuż tyle czasu, aby wpakować FB o dość długim czasie trwania (co mnie w sumie nie dziwi, bo przecież mają inne programy) ani tyle wyczucia do tego formatu, głównie jeśli chodzi o upodobania polaków. Także myślę, że i tak wszystkim nie można obarczać TVP, jednak nadal myślę, że zakupienie formatu i wyemitowanie go było dobrym posunięciem. Tylko, że jednak na dzisiejsze realia taki program sukcesu nie odniesie. No i nie doniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie zgodzę się, że polski Fort jest nudny, bo odcinki są za krótkie. Na ATV przed laty też były zazwyczaj te krótkie odcinki (trwały chyba w ogóle tylko 45), a mimo to były ciekawe. Swoją drogą zastanawiam się dla kogo właściwie produkowana była ta krótka wersja, bo przecież na TV5 zawsze pokazywana była tylko ta dłuższa, trwająca 1,5 godziny :)

 

Zależy od nich, mogą emitować sobie kiedy chcą, jak to w Azerbejdżanie."Fort" na Liderze jest moim zdaniem bardziej emocjonujący niż polska edycja, dostarcza więc więcej rozrywki. Polska edycja jednak nie jest taka zła... ale z tym na Liderze przegrywa moim zdaniem. :wink:

Jednak pokazali w zeszłym tygodniu tak, jak było w programie. Dzisiaj już oczywiście zapomniałem zobaczyć ;) Miałeś rację, że to gracka edycja. Sądząc z grafiki i konkurencji to dość stare odcinki, bardzo mi przypominają te, które kiedyś pokazywał ATV :D Zauważyłem jedną rzecz. Przy drugiej zagadce, której zawodnik nie odgadł, "Ojciec Fouras" wyrzucił klucz do morza. Ale nikt go potem nie wyłowił :P Może dlatego, że w międzyczasie popsuła się pogoda? W najnowszych odcinkach w ogóle już zrezygnowali z wyławiania klucza. Ciekawe dlaczego, może im się utopiło paru zawodników i dali sobie z tym spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...