Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marco jest przymierzany do Lecha, a opcją rezerwową Kolejorza jest Grzegorz Kuświk, ale to wszystko dopiero w letnim okienku transferowym, kiedy to Lech jednego, dwóch zawodników sprzeda i tyle samo kupi. Napastnik jest priorytetem. Natomiast w kwestii Legii, to nie przypominam sobie od dawna meczu, w którym Radović byłby nie do zastąpienia. Są w Legii lepsi od niego, np. Duda, Sa. Jednym jest fakt, iż Legia na tym transferze wiele zarobi, a Miro jednak młody nie jest, a drugim fakt, że Miro deklarował granie do końca kariery w Legii, więc jest przekupny (?), jest zdrajcą (?). Tak czy siak, ten transfer może wyjść Legii na plus. Jest jeszcze jedna warta zauważenia sprawa, za kadencji trenera Berga drastycznie spad(ł)a forma Radovicia, Koseckiego, Kuciaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić- Radović był niewątpliwie najlepszym piłkarzem Legii, wzorem dla takich zawodników jak Duda. Świadczą o tym nie tylko statystyki, ale i nagroda dla najlepszego piłkarza całej ligi oraz zdenerwowanie Berga faktem jego odejścia. Pierwszy raz widziałem tak wkurzonego trenera Legii. Łatwo jest oceniać piłkarza, ale biorąc pod uwagę jego wiek i ilość zer w kontrakcie ja się w ogóle nie dziwię jego decyzji. Prawda jest taka, że 99% piłkarzy gra tam, gdzie więcej płacą. Tym bardziej jeśli przebicie jest kilkukrotne. Oby udało się zatrzymać dłużej Ondreja Dudę, to powinien być priorytet, a nie jakiś Marco Paixao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli Duda utrzyma wysoką formę, to już latem ktoś wyłoży za niego tyle, że Legia nie będzie się nawet zastanawiać.

 

Dzisiaj bardzo dobry mecz można było obejrzeć jak na ligowe warunki między Śląskiem, a Jagiellonią, goście wygrali i zrównali się punktami z Legią. Natomiast żal było patrzeć na mecz Lechia - Zawisza - gra gospodarzy słaba, a murawa beznadziejna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doceniam to kim był dla Legii Rado, był wzorem i najlepszym piłkarzem całej ligi, ale w ostatnich meczach, w jakich grał, to nie był już ten sam Radović, np. mecz ze Śląskiem w PP, celowo umieściłem znaki zapytania przy określeniach typu zdrajca, bo dla mnie takim nie jest, ale wielu go tak nazwie. A pan M. Paixao rzeczywiście musi jeszcze popracować nad swoją grą, ale jestem pewien, że gdyby przyszedł do Lecha lub Legii, strzelałby dużo więcej goli (wiem, że nie grał dużo jesienią). Nieco z innej beczki, jeżeli Legia będzie dalej odwalać to, co odwala, bo inacej nie da się tego nazwać, to nie będzie ani mistrzostwa, ani pucharu, ani 1/8 LE. Legia powinna wygrać 2-1 z Ajaxem na wyjeździe, tak wynika z przebiegu meczu, na takim poziomie i z takim rywalem (który jak się postara, to i z Barcą może mecz wygrać) jeśli masz 2 dobre okazje, to musisz strzelić 2 gole. A to, jak trener Berg postąpił w ostatnim meczu z Miro jest oznaką prostactwa, grubiaństwa i amatorstwa. Nie podoba mi się wcale praca pana Berga i jego zachowania, wypowiedzi. Zmienił się nieco ostatnio, czuje się królem ekstraklasy, bo raz ją wygrał, róbta tak dalej, a was za tydzień Jaga przegoni i będzie z[beep]o. Legia wygląda jakby była w jakimś śnie o swej potędze, a cały sezon teraz wisi na włosku. Mecze z Koroną, Ajaxem i Śląskiem mają ogromne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz pozwolę się nie zgodzić- uważam, że Berg miał pełne prawo odsunąć Radovicia od meczu z Ajaksem. To on jest trenerem, to on widział jak wyglądał Rado tuż przed meczem. Gdyby nieskuteczność tak wychwalanego przez Ciebie Sa, a przede wszystkim pudło Żyro nikt nie wytykał by błędów Bergowi. Mecz z Koroną, jestem pewien, znowu zagra Legia II :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o walkę o mistrzostwo, to tylko Lech moim zdaniem może Legii zagrozić, ale patrząc jak chociażby ta drużyna zagrała w Szczecinie, albo przez całą jesień, to szkoda mówić o ich szansach. Berg kilka meczów zagrał drugą jedenastką, a i tak Lecha zostawił w tyle. I przede wszystkim w Lechu nie mają napastnika z prawdziwego zdarzenia, no chyba, że nagle wystrzeli Ubiparip.

 

Co do Orlando, to jeszcze pokaże klasę w kolejnych meczach, w meczu z Ajaxem nie zagrał źle, zabrakło szczęścia, albo odrobinę lepszego wykończenia. Cillesen pokazał, że jest pierwszym bramkarzem reprezentacji Holandii nieprzypadkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że można z kimś rzetelnie podyskutować, ja jednak uważam, że jeśli na prawdę Radović odchodzi za moment z Legii, to w meczu z Ajaxem jako wzór i wielka postać klubu powinien siedzieć na ławce rezerwowych i być z drużyną w ważnym meczu, ja bym wpuścił Rado powiwdzmy w 80 minucie na boisko, by go godnie pożegnać w takim meczu. Ta Legia ll, napisałeś, to nie do końca takie rezerwy, np. z Jagą grało paru z pierwszego składu, a o meczu z Koroną, to jestem bardzo ciekaw co to będzie, obstawiam 2-2 lub 3-2 dla Kielczan. A w kolejnej kolejce znowuż Podbeskidzie, które Legii po prostu nie leży, idą trudne czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o rezerwy, ale jesienią w kilku meczach granych trzy dni po meczach Ligi Europejskiej Legia przegrywała grając nawet najmocniejszym składem, bo brakowało koncentracji, czy zaangażowania.... Gdyby nie to, to Legia miałaby jeszcze większą przewagę. Pewnie jutro Berg już tak mieszał nie będzie, po tym co pokazali niektórzy z Jagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona to nie Jaga, to po pierwsze. Po drugie odejście Rado, kontuzja Dudy spowodowały, że najważniejsi zawodnicy będą oszczędzani na mecze z Ajaksem i Śląskiem. Ja stawiam na skład: Malarz- Bereś, Lewczuk, Astiz, Brzyski- Pinto, Furman- Kosa, Ryczkowski, Szwoch- Saganowski. Może kogoś z pierwszego składu Berg wpuści na 20-30 minut :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga, Śląsk, Wisła to drużyny, które mogą wygrać pojedyncze bitwy, ale nie wygrają wojny. Tak naprawdę Legii może zagrozić ona sama- lekceważąc kolejnych przeciwników, tak jak dziś Barcelona Malagę. Lech czy Lechia to jeszcze(?) nie ten poziom. Ja cały czas uważam, że w Ekstraklasie powinno grać 10- 12 drużyn i rozgrywać cztery rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewagę? W dniu dzisiejszym już nie ma żadnej przewagi ;-) ja jednak myślę, że jutro Legia nie wygra, a Jaga zbudowała się dopiero na Ł3 i wkrótce sił jej zabraknie, może za tydzień w meczu z... Koroną

Jagiellonia bije się w tym sezonie o utrzymanie - słowa Probierza. Maksimum dla tej drużyny będzie miejsce w eliminacjach Ligi Europejskiej. Dzisiaj mamy ciekawy dzień, najpierw zobaczymy czy Lech zrobił jakieś postępy, a potem Legia (podobno ze zmienioną formacją ofensywną). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona to nie Jaga, to po pierwsze. Po drugie odejście Rado, kontuzja Dudy spowodowały, że najważniejsi zawodnicy będą oszczędzani na mecze z Ajaksem i Śląskiem. Ja stawiam na skład: Malarz- Bereś, Lewczuk, Astiz, Brzyski- Pinto, Furman- Kosa, Ryczkowski, Szwoch- Saganowski. Może kogoś z pierwszego składu Berg wpuści na 20-30 minut :).

Prawie trafiłem ze składem :). Jest Misiak zamiast Ryczkowskiego, piłkarz którego nawet nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia zremisowała i tabela coraz bardziej spłaszczona, a jeśli patrzeć, że przed nami podział punktów, to jej przewaga prawie żadna. Widać, że czas spędzony we Francji Furmana mimo wszystko rozwinął. Jeśli Legia Ajax wyeliminuje, to nikt na Berga nie powie złego słowa za te roszady, czekam na czwartek. :)

 

Lech wygrał z Ruchem 2:1, po świetnym początku spodziewałem się wysokiej wygranej Lecha, ale ledwo utrzymali korzystny wynik. Za tydzień grają z Cracovią na wyjeździe, muszą wygrywać takie mecze jeśli chcą rywalizować z Legią o mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, pora na moje podsumowanie 21. kolejki ekstraklasy.

Podbeskidzie 3 przeciętna gra, remis u siebie z niżej notowanym rywalem, Cracovia 4+ dobra gra, remis na wyjeździe z wyżej notowanym rywalem, prowadzili, stracili bramkę z rzutu karnego, niska skuteczność, Wisła 4+ naprawdę dobra gra, nieskuteczność, mieli optyczną przewagę, ale remis z Pogonią nie jest ani sukcesem, ani porażką dla Krakowian, Pogoń 3+ przeciętna gra, byli gorsi od rywali, ale remis na wyjeździe z Wisłą to dobry wynik, Lechia 4- gra może i dobra, dominowali na boisku, ale znowu nieskuteczni, grając u siebie powinni bez problemu ograć czerwoną latarnię ligi, Zawisza 3- zdominowani przez Lechię, mieli jedną dobrą okazję, ale nie wykorzystał jej Alvarinho, pochwalić należy fakt, iż nie stracili bramki w Gdańsku, biorąc jednak pod uwagę sytuację bydgoskiego klubu, remis nie może być zadowalającym wynikiem, szczęśliwy punkt, Górnik Łęczna 3- słaba gra, pierwsza porażka u siebie od... 2007 roku, rywal jednak jest wyżej notowany, szczęśliwie nie stracili kolejnej bramki, Górnik Zabrze 5 gra bardzo dobra, zwycięstwo w Łęcznej, dobra forma, po tym meczu Zabrzanie mogą spokojnie patrzeć w górę tabeli, Śląsk 4+ gra dobra, walka, ambicja, zaangażowanie, ale też pech i nieskuteczność, mieli tyle okazji, że mogli mecz wygrać, a przegrali pierwszy raz od 17 spotkań u siebie, grali z dobrym rywalem, lecz niżej notowanym, mieli wyraźną przewagę na boisku, Jagiellonia 4 gra średnia, momentami bardzo przeciętna, z przebiegu spotkania byli słabsi od przeciwnika, ale odnieśli bezcenne zwycięstwo wyjazdowe z bezpośrednim rywalem w walce o czołowe lokaty, co udałi się w głównej mierze dzięki bramkarzowi, Lech 5 pierwsza połowa fantastyczna, mimo niewykorzystanego karnego, ogromna przewaga nad rywalem, druga połowa to brak dobicia rywala, cofnięcie się i strata bramki z ... karnego, końcówka to jednak bardzo mądra gra Poznaniaków i trzymanie piłki do końca, Ruch 3- pietwsza połowa fatalna, druga to już walka, gol i... tyle, gdyby Lech grał na 100 procent cały mecz nie mieliby nic do powiedzenia, doceniam wykorzystany karny, Korona 4- gra ok, nieskuteczność, jednak remis z Legią to pozytyw, Legia 4 gra nawet i dobra, ale niegodna mistrza Polski, bezbramkowy remis w Kielcach to nawet dla rezerwowego składu porażka, ale to nie koniec świata, Piast 5- bardzo dobra gra, dużo goli, ale rywal grał w dziesiątkę, ostatni gol nie powinien być uznany, tak samo jak stracona bramka, PGEGKS Bełchatów 3- walczyli, prowadzili po golu Piecha ze spalonego, długo się bronili, grali ok jak na druzyne grającą w osłabieniu.

Jedenastka kolejki: K. Baran (Jagiellonia) - Gigołajew (Ruch), Kosznik (G. Zabrze), Kędziora (Lech), Pazdan ( Jagiellonia) - Grzelczak (Lechia), Lovrencsics (Lech), Podgórski (Piast), Furman (Legia) - Čovilo (Cracovia), Sadajev (Lech)

Rezerwowi: Černiauskas (Korona) - Hołota (Śląsk), Trałka (Lech), Droppa (Śląsk), Starzyński (Ruch) - Badia (Piast), Paweł Brożek (Wisła)

Bohater kolejki: Zaur Sadajev ( Lech)

Zero kolejki: Maciej Sadlok (Wisła)

Drużyna kolejki: KKS Lech Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu oglądając mecz Lechia - Zawisza, to zastanawiałem się jak można grać na takim klepisku, wczoraj stan murawy na boisku Cracovii był jeszcze gorszy. Taka kopanina na beznadziejnie wyglądających murawach mocno obniża poziom meczów. Jakieś standardy odnośnie murawy powinny być wprowadzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było stadionów, była trawa, rosła sobie dobrze jak na pastwisku. Był pełen dostęp słońca i wiatru. Zobaczycie że zaraz zaczną się kłopoty w Białymstoku, a przecież tam płyta była najlepsza. Wygląda na to, że w naszym klimacie duże stadiony nie sprzyjają trawie. Niech się może zwrócą do Niemców co oni robią, bo klimat podobny. Inna sprawa, że np. na Donbas Arenie trawa zawsze wyglądała bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieliśmy bardzo emocjonujący mecz w Zabrzu, Górnik zremisował 3:3 ze Śląskiem Wrocław, który ze zdrowymi braćmi Paixao powinien na finiszu ligi uplasować się na podium według mojego odczucia. ;)

 

W tej kolejce drużyny z miejsc 3-6 potraciły punkty, a więc mamy prawdziwy wyścig ślimaków. Jutro Jagiellonia stanie przed szansą, aby wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli, przynajmniej na dwie-trzy godziny. Ciekawy jestem jak spisze się Legia po czwartkowym blamażu, rotacji ma być zdecydowanie mniej. Natomiast już w następnej kolejce dwa szlagiery, Lech - Jaga i Śląsk - Legia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...