Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomo21 Probierz nie jest cudotwórcą i nie odmieni Wisły ot tak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.Ja jako kibic Wisły Kraków pogodziłem się z utratą mistrzostwa. To jest za duża strata. Teraz walka jest o to by nie podzielić losu Lecha sprzed roku i zagrać w pucharach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Wisły, brak awansu do pucharów byłby małą tragedią, bo obecny dobry pucharowy sezon sprawił, że prawdopodobnie droga do fazy grupowej może być mocno ułatwiona.Bardzo możliwe, że byliby rozstawieni we wszystkich rundach el.LE.Krótko mówiąc autostrada do rozgrywek grupowych.Nie musieliby się martwić, że po drodze trafią na kogoś z Anglii, Hiszpanii, Niemiec czy innych piłkarsko silnych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech najlepiej aby upadł

 

Bolcinho, legionista1916 , legion czy jak Ty się tu jeszcze zwałeś , zajmnij się bardziej sobą bo jak w tym roku nie zdobędziecie mistrzostwa kiedy Lech i Wisła nie grają najlepiej to może wam się długo taka szansa nie przydarzyć, bo już chyba zapomnieliście co to znaczy smak mistrzostwa. Kiedy ostatnie, 2006 ? To już mnóstwo czasu . A tak na marginesie zrobiłbyś ten swój podpis porządnie czyli eLka, (L) a nie jakieś zielono-rażące LW :D

 

 

Wisła zwineła lechowi trenera spod nosa

 

Nic nie zwinęła. Probierz był wcześniej na rozmowach w Poznaniu jeszcze w tamtym tygodniu przed wyjazdem Lecha do Chorzowa, czyli też przed porażką Wisły z Koroną. W Poznaniu nie poszło nawet tyle o same pieniądze a o to ile ma mieć do powiedzenia nowy trener. Probierz lubi mieć dużo swobody co do podejmowania decyzji w samym klubie i mieć dużo do powiedzenia a w Lechu na to sobie pozwolić teraz nie chcą, szkoda. Dziś poleciał dyrektor sportowy Dawidziuk, który oczywiście tylko niby był dyrektorem sportowym a jego funkcję objął P.Rutkowski, czyli obecny wiceprezes. Choć wiadomo było, że i tak Dawidziuk nie miał nic do gadania a teraz będzie się zajmował tylko bramkarzami.

 

A ciekawe co z Lechem, bo jak dla mnie to nie ma szans na europejskie puchary,.

 

Dla mnie już raczej też , choć chciałbym się mylić... Odejście Bakero drużyna przyjęła pozytywnie, tak jak cały Poznań :D Rumak to mądry facet ale młody jak na trenera i wątpie aby poukładał na tyle aby wskoczyć do pucharów albo przez lige albo przez Puchar Polski (szkoda też będzie ciągle najwyzszego wspołczynnika Lecha w rankingu) Pewnie mało osób z forum go zna i kojarzy więc może zobaczyć i posłuchać co zamierza... http://www.lechpoznan.tv/film/Potrzeba- ... iusz-Rumak .

 

Na dzień dzisiejszy kredyt zaufania od nas ma ale ten kredyt może szybko się wyczerpać np. przy braku 3 pkt w nabliższej kolejce, czyli bardzo szybko :D

Poza tym coraz częściej się mówi w Poznaniu, że jak młodemu, który od dawna był szykowany na pierwszego trenera Lecha i było obiecane mu, że kiedyś poprowadzi pierwszą drużynę, jak jemu się nie uda to jednak po Euro szykuje się powrót do Poznania Smudy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo21 Probierz nie jest cudotwórcą i nie odmieni Wisły ot tak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.Ja jako kibic Wisły Kraków pogodziłem się z utratą mistrzostwa. To jest za duża strata. Teraz walka jest o to by nie podzielić losu Lecha sprzed roku i zagrać w pucharach.

W naszej lidze każdy może wygrać z każdym wiec Wisła ma jeszcze szanse na Mistrzostwo ,10 pkt to nie jest tak dużo tylko pytanie czy z obecnych zawodników Wisły da się dużo wycisnąć bo z tym może być problem ,ale mimo wszystko wierze ze zdobędą mistrzostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeśli idzie o Wisłę to z takim trenerem mają 99% szans na grę w pucharach. Wystarczy przecież zająć 3 miejsce (lub przy odpowiednich układach 4) albo zdobyć PP.

Ale mam nadzieję, że 2 pierwsze miejsca w tabeli na koniec sezonu będą zajmować te same zespoły co obecnie - najlepiej w odwrotnej kolejności niż obecnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śląsk sie skompromituje tego jestem pewny, do póki właściciel zespołu nie będzie chciał tworzyc kominów płacowych to nigdy ten zespół nie osiągnie sukcesu w europie(czyli awans do fazy grupowej LE). A Lechowi życze klęski w tym sezonie czyli zajęcia 12miejsca bo to jest jedyna szansa że władze zespołu sie obudzą i wstrząsną zespołem, bo jak lech skończy sezon na 4miejscu do dojdą do wniosku żę nie jest żle i przez to kolejny sezon moga tworzyc tylko tło dla najlepszych. Podsumowując życze lechowi jak najlepiej bo jest to jeden z 3zespołów polskich który może nam dac jakąs satysfakcje z występów w europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śląsk sie skompromituje tego jestem pewny, do póki właściciel zespołu nie będzie chciał tworzyc kominów płacowych to nigdy ten zespół nie osiągnie sukcesu w europie(czyli awans do fazy grupowej LE).

 

Może nie chcą się zadłużyć jak Legia u iti na grube miliony a póżniej to latami spłacać :D Do fazy grupowej LE najłatwiej jest wejść zdobywając mistrzostwo bo wtedy wystarczy przejść dwie rundy kwalifikacyjne (drugą i trzecią). Najpierw drużynę z półki Skonto Ryga a pózniej w stylu Slovana Bratysława czy Litexu Łowecz i już jest faza grupowa LE. Nie zawsze muszą przegrywać z drużyną pokroju Rapid Bukareszt ale dziś pewnie w Łodzi łatwo nie będzie miał Śląsk na Widzewie, choć Legia wczoraj też łatwo nie miała i wberw oczekiwaniom niektórych nie skończyło się na pięć, sześć do zera... bo w ŁKS'ie nie zagrał Pietrasiak :D A Twoich wypowiedzi na temat Lecha już nie mam zamiaru komentować bo to nudne się robi :D Co do jutrzejszego meczu to żaden wynik mnie nie zaskoczy.

 

 

 

edit: Widzew-Śląsk 2-2 i tym samym Legia zrównuje się punktami ze Śląskiem. Mecz Lecha przełożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyliście kompletne niedouczenie i ignorancję wszystkich portali, TV i dziennikarzy sportowych odnośnie kolejności drużyn w tabeli? chodzi o zespoły, które mają taką samą liczbę punktów: Podbeskidzie powinno być wyżej od Widzewa, ŁKS nie jest tak naprawdę ostatni tylko Cracovia. Podbeskidzie wygrało z Widzewem 1:0, ŁKS wygrał z Cracovią 1:0 a wszyscy idą na łatwiznę i biorą pod uwagę różnicę goli... regulamin ekstraklasy wyraźnie mówi, że w przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decydują spotkania bezpośrednie zainteresowanych drużyn. ale widać żadnemu [beep]ie nie chce się pogrzebać w wynikach obecnego sezonu... żenada wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyliście kompletne niedouczenie i ignorancję wszystkich portali, TV i dziennikarzy sportowych odnośnie kolejności drużyn w tabeli? chodzi o zespoły, które mają taką samą liczbę punktów: Podbeskidzie powinno być wyżej od Widzewa, ŁKS nie jest tak naprawdę ostatni tylko Cracovia. Podbeskidzie wygrało z Widzewem 1:0, ŁKS wygrał z Cracovią 1:0 a wszyscy idą na łatwiznę i biorą pod uwagę różnicę goli... regulamin ekstraklasy wyraźnie mówi, że w przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decydują spotkania bezpośrednie zainteresowanych drużyn. ale widać żadnemu [beep]ie nie chce się pogrzebać w wynikach obecnego sezonu... żenada wg mnie.

 

nie do końca jest tak jak sądzisz...

 

Podbeskidzie powinno być wyżej od Widzewa i jest w porządnie zrobionej tabeli czyli nie na jakichś Onetach itp ;) bo oba mecze pomiędzy Podbeskidziem a Widzewem zostały już rozegrane w tym sezonie. Natomiast Cracovia z ŁKS'em rozegrała dopiero jeden mecz, drugi rozegra w najbliższej kolejce i na ten moment według regulaminu prawidłowo na ostatnim miejscu jest ŁKS bo ma gorszy bilans bramek a nie jest ostatnia Cracovia tak jak twierdzisz.

 

cytat

"Ekstraklasa SA wprowadziła zmiany w regulaminie rozgrywek Ekstraklasy od sezonu 2011/2012. Według nowatorskiego pomysłu Ekstraklasy SA w trakcie sezonu drużyny będą klasyfikowane według innych reguł niż na koniec rozgrywek. Od sezonu 2011/2012 zmianie ulega sposób tworzenia tabeli Ekstraklasy w trakcie rozgrywek. W przypadku równej liczby punktów zdobytej przez dwie lub więcej drużyn i nierozegrania wszystkich meczów pomiędzy tymi drużynami, o kolejności w tabeli decydują: korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek, a następnie (w przypadku dalszej równości) większa liczba bramek zdobytych w całym cyklu rozgrywek - czytamy w komunikacie Ekstraklasy SA.Dochodzi zatem do paradoksalnej sytuacji, że przez większą część sezonu oficjalna tabela Ekstraklasy będzie prowadzona według innych reguł niż na koniec sezonu."

http://www.90minut.pl/news/161/news1618 ... klasy.html

 

 

I tu masz porządną tabele w której Podbeskidzie prawidłowo jest wyżej od Widzewa, nie patrz na żadne WP itp;)

http://www.90minut.pl/liga/0/liga5617.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki besta za rzeczowe przedstawienie sprawy :) nie wiedziałem o tym nowym zapisie w regulaminie, zawsze było inaczej. rzeczywiście kompletny paradoks z tym nowym punktem regulaminu. ktoś musiał się nieźle natrudzić nad wymyśleniem takiej bzdury. załóżmy, że rozgrywki w rundzie jesiennej się kończą - grał każdy z każdym, przypuśćmy, że LECH i ŁKS mają taką samą liczbę punktów - LECH pokonał ŁKS 5:0 w 1. kolejce ale jest niżej od ŁKS-u bo ma gorszy bilans bramek (przypuśćmy:). no i następnie jest 1. kolejka wiosenna i jest 0:0, punktów zainteresowane drużyny mają wciąż tyle samo, bramek też ale nagle powinny zamienić się miejscami ni stąd ni zowąd... kto za tym nadąży ? kompletna bzdura... zresztą tamten przykład na 90minut.pl jest o wiele ciekawszy... ktoś w ekstraklasie nieźle musiał się wykazać.

 

(dzisiaj ŁKS jest ostatni, w piątek zagra z Cracovią - będzie 0:0, w tabeli nic się na oko nie zmieni. prawidłowo ŁKS awansuje o 1 pozycję - ciekawe kto poprawnie oprócz 90minut.pl opublikuje tabelę? myślę, że nikt... powiedzmy, że Zagłębie też zremisuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze bo Pasieka by zrobił z Cracovią to samo co z Arką.

Z drugiej strony może Panu Filipiakowi przydałby się taki wstrząs to może by się bardziej losem swojego klubu zainteresował.

Z taką kasą drużyna powinna walczyć o puchary a nie wegetować i co roku powtarzać walkę o utrzymanie.

 

Mam jednak nadzieję, że Kafarski wniesie tam nową jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burda w Lornecie z Meduzą. Piłkarze Górnika Zabrze pobili klientów

Trzej zawodnicy mieli rozpocząć bójkę i zdemolować lokal przy ulicy Mariackiej w Katowicach. Klienci są lekko ranni.

Katowiccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie pobicia klientów baru przy ulicy Mariackiej. Awanturę w katowickim lokalu widział nasz czytelnik.

 

- Panowie przyszli już bardzo pijani. Zaczepili czterech klientów baru. Zaatakowali ich z zaskoczenia. W ruch poszły kufle i butelki. Uciekli, kiedy zobaczyli jak ktoś zaczął dzwonić na policję. Na miejsce przyjechali policjanci i straż miejska. To było około 6 rano w niedzielę - relacjonuje nasz czytelnik, który był świadkiem całego zdarzenia i pragnie zachować anonimowość.

 

- Trzej przebywający w barze mężczyźni zostali zaatakowani przez trzech innych klientów. Pobicie poprzedziły słowne utarczki. Poszkodowani odnieśli niegroźne obrażenia. Chuligani, uciekając z lokalu uszkodzili monitor komputera i wybili jedną szybę. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów i funkcjonariuszy straży miejskiej. Są mieszkańcami Zabrza w wieku 29,23 i 21 lat - mówi Jacek Pytel z KMP Katowice.

 

Zatrzymani to Aleksander K., Łukasz S. oraz Michał S. Cała trójka na co dzień występuje w Górniku Zabrze.

 

Klub z Zabrza na razie nie komentuje sprawy.

 

- Nie znamy szczegółów sprawy, bo dowiedzieliśmy się o tym z prasy. Zarząd klubu na razie nie komentuje tej sytuacji. Zarząd na pewno porozmawia z zawodnikami i wtedy ewentualnie podejmie jakieś decyzje - powiedział nam Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Górnika Zabrze.

 

Za pobicie każdemu z zatrzymanych grozi 3-letni pobyt w więzieniu.

 

O sprawie jako pierwsza napisała katowicka Gazeta Wyborcza.

 

www.mmsilesia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...