Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wisła na bank mistrzem. W ostatniej kolejce gra z zaprzyjaźnionym Śląskiem i trudno sobie wyobrazić, żeby wrocławianom chciało się pokrzyżować szyki Wiśle. Kwestia spadku i miejsca w barażu rozstrzygnie się między czwórka Arka, Górnik, Lechia, Cracovia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie ,że Canal + Sport prowadzi Multiligę a dodatkowo w Canal+ i Canal+ Sport 2 na bieżąco podaje wyniki z innych boisk, przez co zniechęca do oglądania nagranych meczów z tych programów. W ostateczności można oglądać mecze bez głosu :evil: ,żeby nie słyszeć tych wyników, ale dodatkowo na bieżąco pokazują tabelki, kto mistrzem a kto spada. Podobna maniera jest w innych kolejkach, przy równoległych transmisjach np w Orange- podawany na bieżąco wynik powoduje,że można zapomnieć o obejrzeniu drugiego meczu, jak zna się wynik!!! Jeżeli wkurza to i Was , to proponuję " podziękować Cyferce za taką realizacje meczów- po kiego grzyba ta cała śmieszna Multiliga- i dla kogo, skoro na bieżąco podają wszędzie inne wyniki ???? Ja już spłodziłem maila ze specjalnymi podziękowaniami do Redakcji Sportowej Canal +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁKS zdegradowany. Najprawdopodobniej jest to ostateczna decyzja. Zespół zagra od przyszłego sezonu w I Lidze. http://www.sport.pl/pilka/1,65050,66620 ... owany.html Pytanie moje teraz takie. Co w takim przypadku? Można zakładać, że od przyszłego sezonu Ekstraklasa będzie liczyła np. 15 a nie 16 drużyn? :shock: Przecież chyba tak nie może być... Proszę mi powiedzieć, co w takiej sytuacji... Będę wdzięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli najprawdopodobniej w przyszlym sezonie zobaczymy w E-klasie Podbeskidzie!

Z ŁKS nic nie wiadomo. Jaga też miała "polecieć" a jakoś zostaje w najwyższej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ŁKS zajmie miejsce 15- 16 to spadnie do II ligi , jeżeli miejsce 14- barażowe, to wejdzie 3 drużyna I ligi bez barażu ( a ŁKS spadnie do I ligi ), jeżeli 13-12 itd. to ŁKS spadnie do I ligi, oprócz tego 16 drużyna Ekstraklasy a 15 zagra baraż z 3 drużyną z I ligi- chyba jakoś tak. Ale zanim uprawomocni się decyzja, pewbnie ze 3 razy ją zmienią i ŁKs zostanie w Ekstraklasie.

Edit-nie doczytałem że chodzi o licencję- w tej sytuacji nie wiem jak to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2. W sytuacji, gdy klub występujący w sezonie 2008/2009 w rozgrywkach Ekstraklasy nie uzyska licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym PZPN, klub ten zostanie przesunięty w bieżącym sezonie na ostatnie miejsce w tabeli bez względu na liczbę zdobytych punktów i nie otrzyma prawa gry w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZPN zawsze wspierał Widzew więc mnie to nie dziwi. Chociaż mam nadzieję, że jednak po odwołaniu przyznają im licencję.

I dlaczego chcą zrobić to tak, że spada tylko ŁKS + 1 zespół? To nie fair. Powinny spaść 2 a za to awansować z 1 ligi 3 jeśli już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba decyzja jest już ostateczna... Czasu było sporo na odwołania i oczywiście one wystąpiły, jednak na próżno... Więcej szczegółów w serwisie Sport.pl. A tak poza tym właśnie pojawił się w owym serwisie news, w którym jest informacja, że w takim przypadku spadkowicz będzie tylko 1 + ŁKS. :wink: Ale baraże w takim razie na chwilę obecną objęłyby Górnik Zabrze, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja już się nie mogę doczekać tego spadku Górnika, bo już tak od paru sezonów się męczą i męczą, mogliby w końcu spaść, na pewno na dobre by im to wyszło bo za rok by wrócili silniejsi do Ekstraklasy. A tak to pewnie za rok znowu będą się męczyć z utrzymaniem. To już nie jest śmieszne tylko smutne i się robi już nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam i jeśli rzeczywiście będzie tak, że z powodu degradacji ŁKS-u ze strefy spadkowej zwinie się z Ekstraklasy tylko jeden zespół, to myślę jednak, że będzie to Arka Gdynia. Górnik pewnie zagra w barażach... A tak przy okazji, mógłbym otrzymać odpowiedź, o ile wiadomo, jaka stacja ma prawo transmitować mecze barażowe? Canal+? I kiedy one się odbędą?

P.S. Co sądzicie o zwolnieniu trenera Smudy z Lecha? Moim zdaniem decyzja zbyt pochopna. Przecież to świetny fachowiec. Śmiem twierdzić, że na pewno jest lepszym trenerem od Jacka Zielińskiego, który najprawdopodobniej zastąpi Smudę w poznańskim klubie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo21 nie mogę tego czytać. Za co maja przyznać licencje za 1,5 mln złotych długu? Za to, że piłkarze nie dostawali kasy i strajkowali ? To ma być klub grający w Ekstraklasie? W tym roku nie powinno być szopki jaka było rok temu i lobbingiem Piechniczka i przyznaniem licencji bez prawnie Polonii Bytom bo Lato raczej nie ulegnie ludziom którzy byli przeciwko niemu.

Mocna liga to Mocne kluby a nie prowizoryczne. Tak samo jak ŁKS powinien wylecieć Piast. Nie stać nas na grę w elicie to nie gramy tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dolnej. Bo miejsca od 7 do 16 biły się do końca o spadek. I nie powiedziałbym, że wyszło na dobre bo taka Polonia nie daje nic lidze. Jeśli chcemy dogonić Europe to musimy mieć mocne kluby finansowo, organizacyjnie i infrastrukturalne. WYmogi licencyjne należy zaostrzyć i twardo je przestrzegać. Koniec z prowizorką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z rzecznikiem prasowym KKS Lech Poznań i nie ma na ten moment żadnej decyzji w sprawie Franciszka Smudy.Wczoraj odbyło się spotkanie pana Smudy z prezesem i właścicielem jednak ustalenia poznamy w przyszłym tygodniu.W moim przekonaniu nie ma i nie będzie lepszego trenera niż FRANCISZEK SMUDA.Życzę mu równie długiej pracy w Lechu jak sir Alex Ferguson w MU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dolnej? Jest na 7 miejscu. Połowa to połowa - dolne nie może być większa niż górna :P

A jakie różnice punktów? 8 do ostatniego miejsca i 10 do szóstego. Polonia Bytom do 29 kolejki walczyła o utrzymanie. I jeśli mamy dzielić tabele na górną i dolna to 1 do 6 i 7 do 16. Gdzie 1 grupa walczyła o majstra i puchary a 2 o utrzymanie.

 

Znowu cyrk z ŁKS-em będzie. Jakiś prezes OZPN już wymyślił bzdury i znowu nie prawne posiedzenie komisji licencyjnej przyzna licencje. To jest po prostu chore. Jakim cudem mamy gonić Europę gdzie nawet nikt nie przestrzega prawa. Zastanawiam się po co jest ten system licencyjny? Po to aby był na papierze?

I po raz kolejny widać co jest problemem piłki. Liga nigdy nie będzie profesjonalna dopóki nie będzie się w niej przestrzegać prawa. Jasno jest napisane, że komisja licencyjna 2 krótkie może rozpatrywać wniosek klubu a tym czasem zdarza się to 3 ale 4 krótkie? Jakim cudem nasze kluby maja dogonić Europę skoro w tak prostych sprawach jak respektowanie własnego prawa nie potrafimy sobie poradzić.

 

Tak jeszcze o minionym sezonie. To jasno można powiedzieć, że zakończył się on wielką klęską kompromitacją Legii. Tak słabej Legii dawno nie wdziałem. W tym momencie pora na rozliczenia i głowy. Ale najmniej winny jest chyba sam trener. Polityka personalna i transferowa klubu praktycznie nie istnieje. Klub powinni opuścić Trzeciak odpowiedzialny za żałosne transfery do tej pory nie rozumiem czemu klub walczący o mistrzostwo nie potrafi kupić napastnika zimą skoro ma tylko jednego + kolesia który potrzebuje ogrania. Kumbev, Rocki, Tito, Inaki Descarga, Arru, Ostrowski, Komorowski to są rzekomo wzmocnienia tego sezonowe. Ilu z tych zawodników wywalczyło miejsce w 1 składzie na stałe? Dla każdego z nich Legia to za wysokie progi. Do tego należy doliczyć pozbycie się Ekwueme i Grzelak no i Rogera który mam już dość Warszawy. Kto dalej? Na pewno sztab medyczny i od przygotowania fizycznego Panom Machowskiemu i Szulowi także należy podziękować za współpracę z Legią. Na koniec doliczając osobę samego prezesa i koniec czystki. Urbana mimo wszystko bym zostawił choć nie podobają mi się jego wypowiedzi prasowe niektóre. Klub zimą pozbywa sie 2 najwartościowszych zmienników Vukovica i Edsona a na ławce zostaje szrot.

 

Hernani, Pawłowski, Mila, bracia Gancarczykowie, Glik, Król, Ostalczyk, Kujawa, Bartosiewicz, Sotirović, Micanski, Chrapek, Chałas, Kokosiński, Oziębała, Kiełb, Nakoulma. Socha to z mojej perspektywy najciekawsi zawodnicy którzy mogli by coś wnieść do Legii bo oprócz umiejętności czy talentu maja tą charyzmę boiskową. Vukovic ponownie do wzięcia będzie za darmo, Mieciel czy Saganowski tez by wrócili do Warszawy na odpowiednich warunkach a wcale nie są drodzy. Choć zapewne największymi wzmocnieniami Legii przed sezonem pewnie będą powroty Smoły i Korzyma.

 

Co do Lecha to po 1 nie zrealizował planu jaki mu założono czyli wywalczenie MP w 3 latach a po 2 ogromna podwyżka jaką sobie zażyczył. A trzeba przypomnieć, że tak naprawdę nic z Lechem nic zdobył, jeden PP tylko przez 3 lata. To trochę za mało aby oczekiwać 2x większych zarobków. Na pewno pomysł z Zielińskim to słaby pomysł, lepiej postawić na Ulatowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mówimy tu o aspekcie sportowym. A co do kibiców jaki jest sens porównywania do Legii klubu który nie ma jakiegokolwiek ruchu kibicowskiego? Tam jest mała grupa zapaleńców sympatyków i tyle możesz sobie porównywać doping do Odry Wodzisław i Znicz Pruszków tyle i nigdy kibice nie będą mieli na nic wpływy nawet jeśli działacze będą coś robić przeciwko nim. A co do Legii odpowiem tak gdyby ktoś od nas zorganizował taka akcje jak w Zabrzu to antyterroryści z całej Warszawy i okolic zjechali by się w ciangu 15 min aby aresztować wszystkich kibiców. Na tym polega różnica pomiędzy Jędrychem którego jedzie się w mediach z błotem a Miklesem którego ubóstwiają media. Ma facet jaja tyle można napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...