Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś są menagerowie, doradcy itd a to trochę zmienia bo nikt nie musi o to się martwić i a tym znać ale masz racje olej w głowie też bo piłkarze do najinteligentniejszych nie należy. To nie takie proste z tymi mieszkaniami jak się wydaje, różne rzeczy w życiu się dzieją.

 

Trochę nie poważna ta nasz oferta moim zdaniem, bo skoro Wisła większą odrzuciła to logiczne było, że tą też odrzuci, chyba że to jest jakaś gra i badanie tego ile Wisła chce. 

 

Przeważnie w złotych, jedynie część piłkarzy chce wypłaty w EURO tych zagranicznych, Euro to taka robocza waluta przy  której łatwiej ludziom zrozumieć wartość transferów pokonywając do piłkarzy w Europie.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki cytacik: "Sparta Praga za prawie 3 mln euro kupiła skrzydłowego Maccabi Tel Awiw, Tala Ben Haima. Za nim świetny sezon w izraelskiej ekstraklasie: 15 goli, 5 asyst." Czesi mogą mimo słabszego rynku i mniejszego kraju pozyskać prawdziwych sponsorów, a my nie? Nie przekonuje mnie Mączyński w Legii. O klasę słabszy od Moulina, o kilka klas od Vadisa. I to ma być wzmocnienie? Do tego nieprzychylne komentarze o Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparta nie ma wcale bogatych sponsorów szkolą młodzież i ją sprzedają regularnie. W tamtym roku sprzedali za 20 mln a kupili za 6, stać ich. My nie szkoleni i nie mamy kogo zbytnio sprzedawać a u nich co roku 2-3 odchodzi. Nikt nie będzie wkładał kasy w klub po to aby ją tylko wydawać. 

 

Sory ale jeśli reprezentant kraju, grający w 1 jedenastce nie wzmocnieniem to trochę brak słów. Gdzie miałeś te nieprzychylne komentarze? To, że powiedział w jakimś pomidorze że nie zagra w Legii ? Mówił to z prostego powodu aby sobie nie komplikować życia, to samo mówią zawodnicy w każdym klubie. 

 

To jest kwestia czy Legia dogada się z Wisłą.

 

Probierz ma łeb na karku jak zawsze, Mihalik błysnął na Euro U21 to jednak zdecydowali się go wykupić mimo że wcześniej z niego zrezygnowali.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że gra w reprezentacji? Gra, bo inni są jeszcze słabsi. We wszelkich klasyfikacjach pomocników w polskiej lidze był dość nisko http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ekstraklasa/946811-top-55-ranking-ligowcow-za-sezon-2016-17.html. Poza tym dla mnie to typowa 8, gdzie świetny jest Moulin. Nam potrzebny jest typowy zabijaka typu Gunnarsson lub Góralski. Za Vadisa też go nie widzę, bo tu lepszy byłby choćby Wolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę też, że Mąka dogadał się z Legią. A 4 dni temu daje takie wpisy na tt https://twitter.com/makatsw/status/878367288021221376 Zbyt poważny żeby sobie tak u swoich kibiców nagrabić. Tyle w temacie.

Ale tam nic nie ma. Napisał, że tylko on powie co wręcz potwierdza, że jest dogadany i pewnie jak kluby dogadają się sam chce o tym poinformować. Nie deklaruje jednego abym po tym zrobić 2, jest fair wobec swojej Wisły i swojego ewentualnego przyszłego. 

 

@Arkon ten ranking to subiektywna ocena kogoś, nic więcej. 100 osób zrobi i każdy będzie inny.  Wcale nie musi grać na 8, może na 6, można grać dwoma 8 bez 6, można grać 2x 8 i 6 możliwości taktycznych jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nic nie ma. Napisał, że tylko on powie co wręcz potwierdza, że jest dogadany i pewnie jak kluby dogadają się sam chce o tym poinformować. Nie deklaruje jednego abym po tym zrobić 2, jest fair wobec swojej Wisły i swojego ewentualnego przyszłego. 

 

@Arkon ten ranking to subiektywna ocena kogoś, nic więcej. 100 osób zrobi i każdy będzie inny.  Wcale nie musi grać na 8, może na 6, można grać dwoma 8 bez 6, można grać 2x 8 i 6 możliwości taktycznych jest wiele.

Jasne, że to subiektywna ocena. Tyle, że ja Mączyńskiego nie odbieram jako wzmocnienia, a co najwyżej uzupełnienie. Widocznie jednak na Gunnarssona ich nie stać, to zwrócili się w stronę Mąki, bo dużo tańszy.

 

Ograny,stosunkowo młody i wielokrotny reprezentant Estonii ;)

Czyli Sergei Zenjov w Cracovii ;)

http://www.90minut.pl/news/278/news2786597-Sergei-Zenjov-pilkarzem-Cracovii.html

Ciekawe wzmocnienie. Teraz pytanie jak to poukłada Probierz. Cracovia nie gra w pucharach europejskich, więc znowu może być wysoko w tabeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mączyński nie był alternatywą dla Gunnarssona to po 1, jego pomysł ściągnięcia wiąże się z pozbyciem się Jodłowca to 2. a 3 Gunnarsson z tego co się mówi to wcale nie chce odejść z Cardife a jego menago rozmowy z Legią, Maccabi czy Dinamo to tylko presja na nowy kontrakt. 

Ktoś kto daje sobie radę w kadrze zawsze jest wzmocnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale od początku transfer Gunnarssona wydawał się nierealny. Na razie to wszystko są spekulacje, po efektach ocenię transfery Mioduskiego. Dla mnie Mąka nie byłby wzmocnieniem, dla Ciebie byłby, a pewnie za chwilę się okaże, że on też do Legii nie trafi. Ja i tak czekam na napastnika, bo to jest priorytet. Oby jak najszybciej wyjaśniła się przyszłość Vadisa. Nawet jak Pazdan odejdzie, a zostanie Ofoe i trafi fajny napastnik, to ja będę szczęśliwy.

Orlando Sa ponoć na celowniku OM i to za 5 mln euro. Tym bardziej szkoda, że nie dostał prawdziwej szansy w Legii. Rzeczywiście nie ma szans na jego powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta dla  Gunnarssona dalej jest aktualna a to co on zrobi to już wie tylko on, Anglicy piszą że gra o nowy kontrakt, czas pokaże, teraz jest sezon ogórkowy więc piłkarze dają różne przecieki w różnych celach. VOO odejdzie kwestia tylko czy do Grecji czy USA. Teraz rozmawia z Mioduskim co jest jednoznaczne bo na pewno więcej mu nie zaoferujemy, Standard bierze Kownackiego, SA ma swoje lata i nas na to nie stać, u nas po prostu nie dogadał się z trenerem.  Pazdan ma zgodę na transfer, ma oferty więc na pewno odejdzie. Mamy swoje ograniczenia finansowe i musimy sprzedawać.

 

Napastnik prędko nie dojdzie, szansę dostaną na razie DCC i Jarek. Jeśli jakiś napastnik dojdzie to pod koniec okienka bo dziś nie ma szans wyjąć takiego Kayode ale jak odpadną z pucharów to sytuacja będzie inna. 

 

Mąka jak najbardziej byłby wzmocnieniem, lubię Kopę ale on ma swoje ograniczenia i potrzebny nam jest zawodnik na tej pozycji który potrafi rozgrywać a Mąka potwierdził to choćby w kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jutrzejszym Przeglądem Sportowym "Legia poszła Odjidji-Ofoe na rękę – jego żona spodziewa się dziecka, dlatego miał pozwolenie na indywidualne przygotowania w Belgii. Niedawno pojawiła się oferta z Olympiakosu, ale
2 mln euro, które zaproponowali Grecy, zostało przy Łazienkowskiej wyśmiane. Sprawa jest delikatna, klub nie chce zaogniać sytuacji. Oferta nowego, rekordowego kontraktu dla VOO jest aktualna, ale decyzje nie zapadły. Gwiazdy mają swoje prawa, ale jedną z fundamentalnych zasad trenera Magiery jest równe traktowanie wszystkich. „U mnie, za zasługi mógłby grać jedynie pan Lucjan Brychczy” – powiedział kiedyś. I tego się trzyma. W kwestii kontraktu VOO jest wiele zmiennych i zależnych."

 Na szczęście Legia nie padła na kolana na widok 2 mln euro, co według niektórych na tym forum jest kwotą godną za Vadisa. Nadzieja umiera ostatnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to z tym dzieciakiem to normalne bo i tak byłby myślami gdzieś indziej, są w życiu ważniejsze rzeczy niż praca. 

Tej oferty oficjalnie nie ma ale jeśli ktoś myśli,że ktoś da więcej to jest w błędzie Jedyne co może utargować Mioduski to 250k które idzie na konto VOO. 

 

@Arkon nie ma czegoś takiego jak godna kwota o cenie decydują czynniki jak wiek, długość kontraktu, reputacja klubu czy ligi. A żaden z czynników nie jest po naszej stronie, Jędze też dostaliśmy w promocji właśnie dlatego, że w 2018 kończy umowa, latem 2016 Bordeaux dawało znacznie więcej. Jeśli Mioduski myśli inaczej to jest po prostu naiwny. Gdyby miał 2-3 lata kontraktu to moglibyśmy się targować i te 5 byśmy dostali a tak podpisze za pół roku kontrakt z Grekami, zostaniem pewnie w czarnej d bo zimą pójdzie za jakieś 500k . A też żłamanie umowy dżentelmeńskiej na pewno przy kolejnych transferach nam nie pomoże bo tacy piłkarze będą 2 razy się zastawiać.

 

Pazdan jest na dziś 3x lepszy od Bednarka ale ma swój wiek i nikt nie zapłaci za niego jak za Bednarka, bo jest młody i płacą za potencjał. 

 

Musimy ogrywać 1-2 młodych rocznie i ich sprzedawać, inaczej nigdy nie dogonimy wyższego pułapu finansowego.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad

Nie wiem co zamierza Mioduski, ale wydaje mi się, że sprzedaż takiego gracza jak Vadis za 2 mln też nie byłaby sygnałem, że Legia to poważny klub.

Pazdan to zupełnie inna historia- po pierwsze 30 lat, po drugie niski wzrost. Mimo wszystko liczyłem, że zostanie w Legii jak nie pojawi się jakaś propozycja z, dajmy na to, Bundesligi. Będzie chciał odejść do Olympiakosu- trudno, jego wybór, który ja uszanuję.

@Mingo

Tak uważam i naprawdę nie chodzi o to, że Mąka gra w naszej reprezentacji. Widziałeś mecze Moulina w LM?

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co zamierza , on chce przedłużyć umowę VOO, to negocjuje bo wtedy będzie mógł odejść za więcej ale to nie realne. To nie jest żaden sygnał i bądźmy szczerzy my się zachwycamy VOO ale w Grecji to on nie będzie taką gwiazdą jak u nas a jednym z wielu. 2 banki za piłkarza mającego rok kontraktu z ESA to dużo niestety. Inter już dziś jest w stanie dać 2mln za Szymańskiego, jak go odpowiednie wprowadzimy za rok dostanie 3x tyle, tylko na takich będzie zarabiać duże kwoty.

 

Pazdan jest za stary aby iść  do Niemiec czy Włoch nawet do przeciętnego klubu, a pójście do słabiaka który może spaść to też nie jest dobre rozwiązanie, lepiej iść do Turcji czy Grecji gdzie będzie grał o trofea i pucharu a do tego zarobi więcej.

 

Ale przecież przyjście jednego nie wyklucza gry obu, już pisałem wyżej podchody pod Mąkę są w celu zastąpienia Jodłowca który odejdzie. W pomocy jest TM ale ani Kopa ani Jodła to niestety nie ten poziom stąd pomysł ściągnięcia gracza Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jutrzejszym Przeglądem Sportowym "Legia poszła Odjidji-Ofoe na rękę – jego żona spodziewa się dziecka, dlatego miał pozwolenie na indywidualne przygotowania w Belgii. Niedawno pojawiła się oferta z Olympiakosu, ale

2 mln euro, które zaproponowali Grecy, zostało przy Łazienkowskiej wyśmiane. Sprawa jest delikatna, klub nie chce zaogniać sytuacji. Oferta nowego, rekordowego kontraktu dla VOO jest aktualna, ale decyzje nie zapadły. Gwiazdy mają swoje prawa, ale jedną z fundamentalnych zasad trenera Magiery jest równe traktowanie wszystkich. „U mnie, za zasługi mógłby grać jedynie pan Lucjan Brychczy” – powiedział kiedyś. I tego się trzyma. W kwestii kontraktu VOO jest wiele zmiennych i zależnych."

 Na szczęście Legia nie padła na kolana na widok 2 mln euro, co według niektórych na tym forum jest kwotą godną za Vadisa. Nadzieja umiera ostatnia. :)

Co słowa Magiery niby mają do transferu o którym on nie decyduje? :D Przygoda Vadisa w Legii dobiegła końca i to akurat pewne. Nadzieja :D dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może zatrzymać VOO to to, że Mioduski dołoży z własnej kieszenie ale to nie jest dobrym pomysłem.

A tak skracając sprawę, VOO miał umowę dżentelmeńską z Legią, że po roku może odejść i wszystko powyżej 1,5 dzielą na pół. W momencie wyjaśniania się sytuacji właścicielskiej postanowili to sformalizować na piśmie.

 

W całej sprawie możemy stracić jeszcze jedno, jeśli klub nie będzie respektował takich umów to pójdzie fama wśród agentów i znacznie trudniej będzie podpisywać umowy z innymi. Stan też zwrócił ciekawy fakt, jeśli nie awansujemy do LM to stracimy 2,5 m(pensja VOO + kasa za niedoszły transfer) a wpływy z LE nie są duże a bez VOO dochodziliśmy w te same miejsce. Menager VOO to nie zwykły ogórek.

 

Dziecko mu się urodziło przed przylotem wczoraj do Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...