Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gui płacicie 5 mln Euro i droga wolna, to jest typowy najemnik. Trafiłeś tym przykładem jak kulą w płot. :) Tak jak napisał @Mad, też mam nadzieję, że nawet w naszej chorej lidze będzie kiedyś normalnie. Przecież to jest niedorzeczne- jakaś Slavia daje 0,5 mln i Mączyński może iść, gdyby Legia dawała więcej już nie. Absurd. Na szczęście to nie jest priorytet dla Legii, zdecydowanie wyżej cenię Góralskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z tym Gui to bym uważał czy to taki najemnik, z tego co oglądam transmisje to często skandujecie jego imię, oczywiście że się nie dowiemy jakby było.

To nie są absurdy, zrozumcie w końcu, że nie każdy jest Zagłębiem Sosnowiec, że Legia mówi "chcę" to Legia to ma. Absurdem to jest szkółka Legii w Lublinie, sprzedaż gazetki "Młoda Legia" w Białymstoku, czy szaliczków Legii w supermarkecie w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się nie było popytu to by się nie sprzedawały a skoro jest popyt to są tam a akurat województwo lubelski to spory bastion Legii. Jakbyś nie wiedział to zgody i kosy to rzecz umowna, to jedynie układy koleżeńskie decydentów ruchu kibcowskiego, kto jak kto ale jako kibic Wisły powinnaś to doskonale wiedzieć, że to rzecz bardzo zmienna.  U nas nie ma podziałów ideologicznych czy politycznych jak w wielu krajach idąc najlepszym przykładem Hiszpanii Barcelona, Real.

 

Po drugie chyba nie rozumiesz zasadniczej różnicy, Sagan ma taki szacunek na Ł3 jak mało który piłkarz w historii a przecież to ŁKS-iak, co wielokrotnie podkreślał bo widzisz chodzi o to aby piłkarz szanował klub w którym gra, tylko tyle i aż tyle. Dlatego nikt nie szanował Kaczorowskiego za to co śpiewał, i Celeban ostatecznie zrezygnował z kontraktu w Legii po tym śpiewaniu jak Śląsk zdobył mistrzostwo. Ja nie mam problemu z tym jak piłkarz mówi otwarcie, że jest kibicem klubu x  jeśli grając Legie szanuje ją. Szczerzy piłkarze budzą zawsze szacunek, tak jak Vuko w Kielcach. Powiem ci jeszcze, że mój znajomy gra w Lechu i nie mam z tym problemu.

 

Po 3 śmieszne porwanie bo my nie jesteśmy ligą angielską czy hiszpańską itd, jesteśmy słabą ligą która jest biedna, bardzo biedna. Jeśli najlepsze kluby przed pucharami będą się zbroić najlepszymi zawodnikami z ligi, to będą osiągać lepsze wyniki w pucharach a zarabiana kasa od UEFA będzie się rozchodzić po całej lidze dzięki czemu nasza piłka będzie się rozwijać.  Kogo brały w latach 90 przed LM Legia i Widzew ? Nie mamy tyle kasy tak jak w Anglii, że możemy sobie sprowadzić każdego dobrego  piłkarza z innego kraju.Silna  Bogatsza i silniejsza Wisła to lepsze Legia itd czym więcej silniejszych i bogatszych klubów tym poziom Legii i ligi się podwyższa. 

 

Po 4 różnica między Mączyńskim a Małeckim jest zasadnicza, bo Małecki jasno deklaruje swój stosunek do Legii. Ty chyba żyjesz w jakimś dziwnym przesłaniu i świecie fantazji bo piłkarze nie żyją miłością do klubów a interesuje ich kwestia rozwoju i kasa.  Ja się utożsamiam z klubem a nie piłkarzami  bo ci się zmieniają.

 

Po 5 jeśli chcecie i złożycie dobrą ofertę i piłkarz będzie chciał to bierzcie. Nie tak dawno Rado był w Cracovii jedną nogą, gdyby nie pewien zapis jaki chciał to by tam grał. 

 

 

 

@Arkon z tym Pekhartem to jest coś na rzeczy jednak.  

 

Bo niestety u nas kluby które mają długi działają irracjonalnie tak robiła Wisła czy z Cieżniakiem, czy innymi czy najlepszy w tym Ruch który wolał oddawać piłkarzy za darmo odrzucając dobre oferty Starzyńskiego czy Lipskiego. Ale wiadomo po co wychodzić z długów. Ważne, że zrobi się komuś na złość. Bo kogo obchodzi, że stabilne finansowo kluby to lepsze kluby.

 

Co do Mączyńskiego to nie generalizujmy, bo może liczą na lepszą ofertę a z tego co słyszałem to Legia sondowała trochę wyższą kwotę wykupu o 100-200k Euro.

 

 

Szkoda, że to nie realne bo na to nas nie stać ale do wzięcia jest Balotelli. Ale to jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć aby było nas stać na takich graczy.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O się rozpisałeś, to Ci odpowiem. Widzę, że jak głową w mur. Ale po kolei..

 

Po pierwsze nie mieszam w to żadnych zgód i kos, jak pamiętasz Małecki grał w Pogoni i nikt na Wiśle nie miał z tym problemu. U nas nie ma podziałów jak w innych krajach? To zapraszam na Śląsk/Zagłębie. Z tego co mi wiadomo Krakus za Warszawiakiem też nie przepada. Warszawa-Białystok podobnie. Toruń-Bydgoszcz. Itp itd.

 

Po drugie zgoda, tylko że Mączyński nie raz podkreślał że czuje się Wiślakiem i w Legii grał nie będzie, to nie wiem po co robicie te śmieszne podchody. I jeszcze żale że nie chce przyjść.

 

Po trzecie bzdura. Chcecie zrobić z siebie hegemona ligi, zdobywającego mistrzostwa i regularnie grającego w pucharach i dziwicie się że innym klubom na tym nie zależy. A co z tego inne kluby mają? Już widzę jak rozdajecie kasę zarobioną w uefa na inne kluby. Prawda jest taka że każdy robi na siebie, nie będzie się rozwijać liga tylko Legia, a różnica miedzy Wami a resztą się pogłębi. Kilkanaście lat temu to my czesaliśmy tą ligę. I już widzę jak cała Legia skacze z radości, bo Wisła rozwala Schalke w pucharach. Już liczyliście zarobione dzięki temu pieniądze? Ile z tego dostaliście? Śmiem twierdzić, że nic.

 

Po czwarte napisałem Ci wcześniej, nikt nie zabrania Mączyńskiemu rozwoju. Życzę mu transferu za granicę, niech się rozwija, strzela, asystuje, zarabia kasę, ale nie w Legii.

 

Po piąte, był.. ale gra w Legii, czyli nie był. Nie wiesz do końca co ostatecznie zaważyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, dlatego ta liga stoi w miejscu.  Jakoś nigdy nie słyszałem aby Mączyński coś takiego mówił. to że czuje się przywiązany do Wisły to wiadome bo tam się wychował ale innych słów nie mówił. Emocje w biznesie to zły doradca. Raczej radzę zejść ze świata fantazji na ziemię, ktoś chce zawodnika to kontaktuje się z menagerem po czym składa ofertę klubowi. Tyle. Ten albo chce albo nie .

 

Doskonale wiem, co zaważyło bo poszło o klauzulę rozwiązania umowy po pół roku.

 

Jakiś nie zauważyłem tego w Krakowie, a bywam dość często i mam sporo znajomych w kręgach kibicowskich Wisły, tych dość radykalnych i nigdy nie miałem z tym problemu. Mecz meczem, życie życiem. 

 

No właśnie widać jak każdy robi to dla siebie. Liga jest tak mocna, kluby są bogate.  Tylko kto porzucił BVB kasę jak miała kłopoty ? Ich kochany Bayern. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stoi a wy odkupując kogo chcecie z polskich klubów ją ruszycie. Nam nie potrzebna jest silna Legia do ruszenia ligi do przodu. Nam potrzebna jest silna Legia i silny Lech i Wisła i Lechia i Śląsk. Bo dobrze wiesz że tylko punktujących kilka klubów w Europie coś nam da.

Dobrze wiesz że pisałem o generalnych antagonizmach. Sam znam też kibiców innych klubów i też nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby z tym Pekhartem to jednak były plotki, choć może jak go kupią to będzie wymiatał. :) Ja każdemu piłkarzowi Legii tego życzę.

@Wisl@k

Zróbmy taką symulację- Mączyński trafia do Legii, która awansuje do LM. Wisła ma zapewnione powiedzmy 30-40% od następnego transferu. Jego wartość wzrasta i na konto Twojego klubu trafia powiedzmy milion Euro. Zły interes? Dla mnie sytuacja win-win. Problem polega na tym, że jak odejdzie Vadis, to na pewno Mączyński nie jest w stanie go zastąpić. Typowa 6 to nie jest, bardziej ktoś taki jak Mulin, czyli nie do końca potrzebny w Legii. Z Wisły już bardziej Brlek, a to przyznasz już typowy najemnik, tak jak Gui. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brlek oczywiście. Tylko że to nie ten poziom co VOO na chwilę obecną. Na początku był strasznie drewniany, piłka się od niego odbijała jak od ściany na 2 metry. Ten sezon lepszy, ma potencjał ale co z niego będzie to zagadka.

Mówisz 30-40%... już widzę jak nam Mioduski tyle daje  :wink: . Mi generalnie nie podobają się te klauzule w kontraktach "xx% od przyszłego transferu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Jeśli będzie to dobry biznes zarówno dla Legii, jak i Wisły oraz samego zawodnika. Nie widzę przeszkód. Teraz priorytetem Legii jest napastnik i przy bardzo prawdopodobnym odejściu Pazdana- obrońca.

Co do Wisły, to tam jest nawet problem w wypłatach pensji, o czym wspominał sam Mączyński.

Oprócz Legii ciekawi mnie postawa pozostałych zespołów w Europie. Totalnie nie wierzę w jakiekolwiek sukcesy Arki i Jagi, a i Lech może mieć problem, bo odszedł już Wilusz, blisko odejścia są Kędziora i Kownacki oraz Bednarek, a Robak jest skłócony z Bjelicą. Niewesoło. Poza tym trener Lecha niespecjalnie dobrze radzi sobie z trudnymi rywalami w Polsce, trudno więc być optymistą w Europie. Krótko mówiąc czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon, nie wierzyłes w jaki kolwiek sukces Jagi w ligowej tabeli. A jednak sukces jest wielki i to oczekiwanie na końcowy gwizdek w Białymstoku przez 11minut po Waszym meczu. Miny zawodników i działaczy oraz kibiców - bezcenne. Przy uczciwym sędziowaniu to My byśmy się cieszyli z MP. Po raz kolejny ewidenty karny nie podyktowany. Mamy Vice mistrza i się bardzo z tego cieszymy.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon, nie wierzyłes w jaki kolwiek sukces Jagi w ligowej tabeli. A jednak sukces jest wielki i to oczekiwanie na końcowy gwizdek w Białymstoku przez 11minut po Waszym meczu. Miny zawodników i działaczy oraz kibiców - bezcenne. Przy uczciwym sędziowaniu to My byśmy się cieszyli z MP. Po raz kolejny ewidenty karny nie podyktowany. Mamy Vice mistrza i się bardzo z tego cieszymy.

 

 

Przyznaję, że Jaga mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się tak dobrej postawy do samego końca. Probierz wykonał tam kawał dobrej roboty, ale jego już nie ma i nie wiadomo kto będzie następcą, a mecze eliminacyjne już niedługo. To nie napawa optymizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, są ludzie do zastąpienia. Był płacz po Danim, później Kosta. W sumie Kosta po kontuzji nie wrócił do formy optymalnej. Ostatni mecz pokazał jak wszedł Novikovas za Kostę to się wszytko ruszyło. Tak więc wszyscy są do zastąpienia.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Dobrze życzę Jadze, ale nie sądzę żeby się utrzymali na topie. 5-6 miejsce to maksimum. Za mało się docenia umiejętności Probierza. Nie dziwi mnie jego frustracja. Gdyby nie był polskim trenerem to gazety by się rozpisywały jaki to genialny trener, strateg i jak wiele dokonał. Taka niestety nasza nadwiślańska mentalność, że zagraniczne to lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probierz=Jaga. Ani ten klub nie miał większych sukcesów z innymi trenerami, ani Probierz nie miał większych sukcesów w innych zespołach. Ciekawy projekt szykuje się w Szczecinie w związku z zatrudnieniem Skorży. Zazwyczaj ten szkoleniowiec trenował zespoły z czołówki. Ciekawe jak poradzi sobie w zupełnie innej rzeczywistości. Ja się cieszę, że wrócił do polskiej ligi. Podobnie jak chciałbym, żeby tu zostali Probierz(Śląsk?) i Bartoszek(Termalica?).

Mnie najbardziej oczywiście interesuje czy uda się zatrzymać w Legii Vadisa. Z jednej strony, jak na polskie warunki, czeka na niego ogromny kontrakt(1-1,2 mln Euro), ale oczywiście za granicą może dostać dużo więcej. Z tym, że w drużynie ze stolicy ma wszystko- może grać niemalże na każdej pozycji(Rado musiał mu oddać ulubioną 10), jest szanowany przez zawodników, trenerów i kibiców. Oby udało się go zatrzymać. Ja osobiście żałuję, że niemal na pewno odchodzi Pazdan. Z Dąbrowskim stanowili rewelacyjną parę stoperów, niemal tak dobrą jak z Glikiem. Na szczęście jest Jędrzejczyk, który może spokojnie grać na środku, chyba nawet jest to dla niego najlepsza pozycja, bo z boku obrony jest odrobinę za mało kreatywny w ataku. Miejmy nadzieję, że uda się zakontraktować dobrego napastnika i Radović wyleczy na czas kontuzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że Jędza jest mało kreatywny w ataku, tą rundę miał bardo słabą ale generalnie ma spore parcie do przodu.  

Co do VOO to też nie do końca tak jest bo poza Chinami, Turcją, Rosją czy USA on nie dostanie jakiś dużo większych pieniędzy niż oferujemy my. I tu w zasadzie jest kwestia tego czy woli grać w lepszej lidze w słabszym klubie zapewne bez pucharów czy u nas za podobną kasę walcząc też w LM czy LE. Na pewno coś na stole leży z Bundesligi ale czy na pewno lepiej być jednym z wielu w Hamburgu czy Eintrachcie zamiast gwiazdą nr 1 w Polsce  przy podobnej kasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z Kubą, to nie ten poziom. Niech sobie jedzie do Izraela. Jeśli poważnie myślimy o pucharach a tak zawsze jest to jest priorytet ktoś za Pazdana.

Gdzieś tam w kuluarach przewija się postać Salamona, choć ciężko coś o nim powiedzieć bo masę osób się nie zachwyca a nikt tak naprawdę go nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to chodzi. Idąc na przykładzie VOO to, że on ma wysokie umiejętności to było wiadomo, kwestią jedynie było to czy będzie potrafił się odbudować, podobnie z DCC jest. Kuba ma zbyt małe umiejętności i do tego nie rozwinie się już, sięgnij sobie pamięcią w wstecz i są tam w każdym sezonie takie momenty, że Kuba odpływa w sezonie. Potrzebny jest ktoś z większymi umiejętnościami, wiadomo to czy odpali czy nie to jest kwestia wielu czynników . 

 

Co do Dąbrowskiego to on podobnie jak choćby Lewczuk potrzebował czasu, bo jednak gra w Legii to coś innego. Inna presja inne obciążenia psychiczne, każdy patrzy na ciebie, Lubin to bezpieczna ostoja, cisza spokój, dobra kasa. 

 

Ostatnio oglądałem mecze Lecha z Brugge gdzie VOO grał na 6, nie wychodził w zasadzie poza koło środkowe. To chyba był Puchar UEFA. Śmiesznie to wygląda zestawiając z dzisiejszym VOO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...