Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Jak to? Przecież wszystkie najważniejsze kanały Rai są FTA : Rai Uno, Rai Due, Rai Tre, Rai Notizie 24, Rai Med, Rai Gulp, Rai Storia, Rai Sport Piu itd.

Takie FTA to ja mam na Canal+. Kawał ramówki kodują, oczywiście to co lepsze. Polsat nie ma żadnego obowiązku, i bardzo dobrrze. Nie chce wejść do innych platform - ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą środę odbędzie się konferencja prasowa, w trakcie której zostanie przedstawiony szczegółowy program tegorocznej zabawy sylwestrowej na Placu Konstytucji w Warszawie. Będzie to już czwarta plenerowa impreza sylwestrowa, którą pokaże Polsat. Na „Sylwestrową Moc Przebojów” zapraszają również: prezydent Warszawy i Radio Zet.

 

W konferencji wezmą udział: wspomniana prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Nina Terentiew, członek zarządu i dyrektor programowy Polsatu, przedstawiciel Radia Zet oraz gwiazdy koncertu „Sylwestrowa Moc Przebojów w Warszawie”, czyli m.in. Alicja Węgorzewska, Urszula, Natalia Lesz, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Formacja Nieżywych Schabuff i Norbi. Warto dodać, że na imprezie wystąpią również odtwórcy – zarówno stylu, jak i słynnego tańca „moonwalk” – ikony popu Michaela Jacksona. W spotach promujących imprezę Polsat informuje, że gospodarzami Sylwestra będą: Krzysztof Ibisz, Katarzyna Cichopek, Agata Młynarska i Maciej Dowbor.

 

Przypomnijmy, że w trakcie transmisji imprezy sylwestrowej z Placu Konstytucji będzie można również oglądać cogodzinne relacje z zabawy w Koszalinie (jego mieszkańcy zwyciężyli w rywalizacji o miano najbardziej oszczędnego miasta i to tam zorganizowany zostanie koncert sylwestrowy, ufundowany przez Allegro). Wystąpią m.in. Kayah, Maria Sadowska, Sofa, DJ Hugo i Mosquitoo. Zabawa odbędzie się na Rynku Staromiejskim, a poprowadzą ją Agnieszka Popielewicz i Maciej Rock.

 

Średni udział ubiegłorocznej „Sylwestrowej Mocy Przebojów” Polsatu (według AGB Nielsen Media Research) to 28,1% w grupie komercyjnej 16-49 oraz 25,6% w grupie 4+.

 

Źródło: tvpolsat.info

 

Czy ktoś pamięta gdzie w tamtym roku Polsat organizował Sylwestra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją droga - nie bardzo rozumiem skąd nagle taka obrona prywatnego nadawcy? Pewnie większość z broniących to abonenci CP, którzy zachowują się po prostu jak pies ogrodnika. Takie to typowe - polskie...

Co mnie obchodzi, że państwo dobiera się do moich oszczędności na stare lata, do moich lokat bankowych, karze płacić na darmozjadów w ZUSie, którzy przeżerają lwią część moich składek. Co mnie odchodzi, że państwo dobiera się do elementarnych praw właściciela nad jego własnością. To takie polskie .... :crazy:

 

Ciekawe czy to samo byście mówili, gdybyście mieli CP, a np. kanały TVN były tylko w "n" i Walter nie chciałby ich dołączenie do CP i C+. Też byście bronili prywatnego nadawcy?

Nie mam i chcę CP, ani konkurencji A co bym zrobił, gdyby taka sytuacja kiedyś nastąpiła - policzyłbym czy paczka kanałów TVN jest tak ważna dla mnie, iż kontynuowanie obecnej umowy się mi opłaca. Dla mnie osobiście nie licząc Religia.tv (i to nie zawsze) to nie byłaby gra warta świeczki i bym po prostu odpuścił. Jesteś pan dorosły i podejmujesz samodzielnie decyzje, z całym inwentarzem konsekwencji za nie. To się nazywa odpowiedzialność :idea:

 

Ale uważam, że skoro mają ten przywilej w postaci nadawania naziemnego (co przekłada się na kasę z reklam) to i obecność w C+ i n by im nie zaszkodziła. A jak nie chcą, to niech się całkowicie zamknie w CP i po problemie

Kali nie może mieć krowa, to inna człowiek tym bardziej krowa nie będzie miał. :P

 

A wracając do innego wątku:

Jak to? Przecież wszystkie najważniejsze kanały Rai są FTA : Rai Uno, Rai Due, Rai Tre, Rai Notizie 24, Rai Med, Rai Gulp, Rai Storia, Rai Sport Piu itd.

PO za Italią jako tako są dostępne (jak C+ :lol: ). Problem w ty, że w samych Włoszech Rai związał się z przyczyn oczywistych z mediasetem i robią własną platformę FTA, z takim hakiem, że przeze dekodery SKY Italia nijak niedostępne (przez co firma Murdocha grozi ETS i podobnymi).

 

Ech Polacy - nawet nie zdają sobie sprawy, że w niektórych sferach są traktowani w sposób, w jaki na zachodzie tylko mogą pomarzyć (choćby ustawa o radiofonii i telewizji, rozdział 3 czy właśnie nadawanie przez większość wielkich nadawców krajowych FTA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę cieszę się, że udało mi się wywołać w tym miejscu jakąś mądrą dyskusję.

Nadal będę uważał, że skoro nadawca dostaje koncesję na nadawanie na terenie Polski naziemne, to kanał ten powinien być dostępny dla wszystkich.

Dlaczego? Polsat zajmuje przecież częstotliwości, które de facto są publiczne i w imieniu nas wszystkich zarządza nimi KRRiTV.

Ok... powiecie własność prywatna Solorza - tak to prawda, ale są pewne "przegięcia".

Przecież to jest jeden wielki paradoks - naziemnie wg. koncesji wolno, ale satelitarnie już nie. Oczywiście rozumiem, potrzebę kodowania, wiadomo prawa do programów, ale tu chodzi o dostępność.

To tak jakby nagle powiedzmy np. Plus GSM zaprzestał nagle świadczyć usługi na terenie woj. Świętokrzyskiego. Rozmowy dostępne były by tylko wyłącznie poprzez telefony satelitarne, oczywiście od Plusa. Idiotyzm, prawda? Tu mamy podobną sytuację.

 

Polsat już dawno przestał być wabikiem jeśli chodzi o pozycje programowe. Solorz chyba nie chce widzieć, że to całe kodowanie Polsatu wychodzi mu dość mocno bokiem...

Zresztą Polsat każe sobie płacić takie horrendalne stawki za swoje kanały, że nic dziwnego iż co raz więcej kablówek wycofuje je ze swojej oferty.

A to dopiero początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... powiecie własność prywatna Solorza - tak to prawda, ale są pewne "przegięcia".

Przecież to jest jeden wielki paradoks - naziemnie wg. koncesji wolno, ale satelitarnie już nie. Oczywiście rozumiem, potrzebę kodowania, wiadomo prawa do programów, ale tu chodzi o dostępność.

Naziemny zasięg kanału Solorza to coś ponad 90% powierzchni naszego kraju. I tutaj w pełni spełnia swoje obowiązki wobec KRRiT. Nadawanie satelitarne to inna para kaloszy. TVN wcześniej o tym wiedział i FTA z satelity zdjął. :idea:

 

Inna sprawa to kwestia koncesji i trybu jej przyznawania. W Eurokołchozie oczywiście to nie jest procedura, gdzie nabycie koncesji, jej przedłużenie jest obligatoryjne po spełnieniu kilku obowiązków, albo co lepsze - po prostu się WYKUPUJE dany zakres pasma i tyle. Zaś u nas to w dużej mierze widzimisię instytucji państwowych i urzędników stojących za nimi. Nie tylko u nas (przekręty udowodniono i we Włoszech, Francji, Hiszpanii, a nawet na Wyspach) państwo kładzie łapę po cudze, a zwłaszcza ma dziwne ciągoty do reglamentowania wszelkich kwestii związanych z mediami, oczywiście dla naszego szerzej nie znanego dobra :crazy:

Ja wychodzę z założenia, iż państwo nie powinno wpierniczać się do kompetencji nadawców (zwłaszcza prywatnych), jedynie powinno pilnować, by tamci między sobą nie wchodzili na swoje pasma oraz chronić dzieci. Natomiast pokazywanie palcem jakie programy można sponsorować zewnętrznie, bawić się w ochronę obiektywizmu i walkę z szerzej nie znanymi treściami szkodliwymi (oczywiście dla tych co się tym zajmują) to już czysty etatyzm, tu już wolności nie ma. W Ameryce na takie coś mówi się miękka dyktatura.

 

I na koniec - mnie to wisi, czy Solorz da te kanały dla konkurencji, czy nie. To on albo traci, albo zyskuje i my nie powinniśmy podejmować takich decyzji na niego np ja poza kilkoma serialami zagranicznymi głównej anteny Polsatu zbytnio nie odwiedzam, powiem więcej - ramówka i jakość niektórych programów jest słaba, mierna i najzwyczajniej w świecie cienka. Jednak to nie znaczy, ze mam prawo do zmiany tego stanu rzeczy. Tak samo z TVN - dla mnie w ostatnich 4 latach stacja ITI zmieniła się z czysto rozrywkowej (a dostarczała rozrywkę na dosyć dobrym poziomie),tubę propagandową środowisk intelektualnych, które pisiory nazywają salonem oraz takim polskim ABC, czyli tv dla homoniepewnych oraz babichonów, które myślą, że żyją w świecie-iluzji serwowanym przez stację Waltera. Na szczęście jest pay-tv, więc ja się w obijanie obu gigantów na glinianych nogach nie bawię. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo juz cos o nowych serialach, ktore beda na wiosne ?? ( zagraniczne i wlasnej produkcji ). Co bedzie za JoŚ, Synowie, Rodzine Zastepczą ?? Jak sie tak przyjrzec Polsat'owi to wlasne produkcje to tylko Pierwsza Miłość, Samo Życie, Malanowscy & partnerzy,*. Biorac pod uwage TVN ( ktory ma dobre wlasne produkcje, oprocz BrzydUli) polsat wychodzi slaaaabiutko.

 

* Kiepscy podobno emitowany teraz szezon jest juz ostatnim. Wie ktos cos na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym :-)

Mimo wszystko jeśli serial okaże się hitem (a mam taką nadzieję, Polsatowi przyda się jakaś porządna nowość) to za pewne powstaną kolejne odcinki.

Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy Żak byłby główną gwiazdą tych samych seriali emitowanych równocześnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto z Pierwszej Miłości gra w innych serialach/filmach? Nieliczni. :lol2: A żeby Off się nie robił to:

Czy wkrótce w Internecie będziemy mogli za darmo oglądać programy TVN czy Polsatu? Produkcjami polskich stacji telewizyjnych zainteresowany jest społecznościowy portal wideo YouTube.

Polskie stacje telewizyjne dołączą do takich stacji jak Channel 4 czy HBO? Jak informuje Gazeta Wyborcza, przedstawiciele internetowego

serwisu YouTube kuszą polskich nadawców. Chcą, by Telewizja Polska, TVN czy Polsat zamieszczały w serwisie

YouTube swoje programy, w zamian proponują podział zysków z reklam.

 

Jednak czy polskie stacje są zainteresowane umieszczaniem swoich programów w YouTube, który gwarantuje milionową widownię? Rzecznik TVN w rozmowie

z Gazetą przyznaje, ze jego stacja nie widzi biznesowego uzasadnienie uruchomienia kanału w YouTube.

 

Przedstawiciele YouTube nie ukrywają, ze spodziewają się oporu ze strony dużych graczy telewizyjnego rynku

. Dodają, ze początkowo bardziej zainteresowane kanałami w YouTube mogą być niszowe stacje telewizyjne, których zasięg

jest ograniczony.

 

Na razie swoje kanały w YouTube uruchomiły m.in. Telewizja Polska czy Kino Polska, jednak emitują tam przede wszystkim zapowiedzi swoich programów.

Źródło: Media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju jedynie TVP może (ale nie musi :P ) w to wejść. Polsat ma swoją IPLA, w którą włożył sporo kasy, a ITI ma bodaj Plejada.pl, gdzie sprzedaje pojedyncze odcinki swoich produkcji za wcale nie małą kasę :!: Nawet na wyspach to nie wyszło - BBC zamieszcza archiwalne materiały, ale mięsko tylko przeze BBC iplayer - to wynik troski o brytyjskiego abonenta, który nie będzie sponsorował rozrywki za publiczne pieniądze. No i USA, gdzie big 3 i FOX wolą bawić się w Hulu niż na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły rok na rynku telewizyjnym będzie ubogi w nowe kanały telewizyjne. Najwięksi nadawcy na razie stopują z wprowadzaniem nowych stacji telewizyjnych, by skupić się na rozwoju dotychczasowych.

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, duzi nadawcy telewizyjni w Polsce, jak np. Grupa Polsat, TVN czy Discovery Networks, nie będą już poszerzać swoich ofert

o nowe kanały telewizyjne - skupią się na rozwoju i rentowności kanałów dotychczasowych.

 

W tym roku najwięcej nowych kanałów uruchomiła Grupa Polsat, która wprowadziła na rynek m.in. Polsat Film, Polsat Futbol, Polsat HD czy Polsat JimJam. W planach Polsatu jest także nowy kanał młodzieżowo-muzyczny, ale jego start został przesunięty na przyszły rok i bliżej nieokreślony termin

. ITI uruchomił kanały filmowe nFilm, z kolei Discovery Networks m.in. Animal Planet HD czy Discovery ID.

 

W rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna szef Polsatu przyznaje, że Grupie Polsat na razie wystarczy nowych kanałów tematycznych.

 

Źródło: Media2.pl

 

Szkoda, że nie wiadomo kiedy wystartuje Polsat dla Młodzieży. :( Czekałem na ten kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy jakie filmy beda w swieta w polsacie ale jak kazdego roku bedzie to samo kevin sam w domu i w nowym yorku pewnie sniety mikołaj i sami swoi lub brzdac w opałach i po co ogladac non stop co swieta to samo !!!!( choc kevina i samych swoich to lubie ale mam juz dosc ogladania tego samego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Kiepskich po 17, zauważyłem,że jakość obrazu bardzo się pogorszyła.Już

dawno nie widziałem głównego Polsatu z taką pikselozą.

Właśnie jak oglądałem Kiepskich w piątek, to też miałem pikselozę, ale oglądałem u siebie na TV, gdzie mam naziemną, ale myślałem, że tylko u mnie tak jest, ale u Ciebie z satelity to samo. Oj, Polsat, Polsat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy jakie filmy beda w swieta w polsacie ale jak kazdego roku bedzie to samo kevin sam w domu i w nowym yorku pewnie sniety mikołaj i sami swoi lub brzdac w opałach i po co ogladac non stop co swieta to samo !!!!( choc kevina i samych swoich to lubie ale mam juz dosc ogladania tego samego )

I nie mylisz się. :D

Repertuar filmowy-> http://www.polsatmedia.pl/repertuar_filmowy_polsat.html

Ramówka-> http://www.polsatmedia.pl/ramowka_polsat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...