Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Dr.STech napisał:

Jeden konsultant powiedział mi na infolinii, że ITCA nie dostanie tej aktualizacji, bo to produkcja technicolora, a nie ADB. Ponoć kto będzie chciał to bezpłatnie będzie mógł wymienić, bo te techniocolora mają wycofywać, bo mają jakąś wadę, której nie da się usunąć poprawką oprogramowania.

Jedyną wadą jaką jest... to spięcie pomiędzy Canal+, a Technicolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzałem różna urządzenia w domu pod kątem zużycia energii.

Mam dwa dekodery w mulitiroom.

Jeden z nich to 4K UltraBox+. Pobór energii 15-16W. Czyli norma. Ale po wyłączeniu pilotem zostaje 13-15W, przy braku zaplanowanych nagrań. Tragedia. To masa energii oddana za nic. Jak przemnożyć przez ilość użytkowników tego dekodera, to robi się ciekawie.

 

Ech... postanowiłem więc wyłączać dekoder z prądu. Pomyślałem, że przeboleję długi start, bo wszystko się ładuje od nowa. Ale okazało się, że nawet ustawienie 2160p przestawia się na domyślne 1080. Więc jak chcę jedyny kanał 4k oglądać w 4k, to trzeba za każdym odpalaniem dekodera przestawiać. Słabe.

 

Drugi dekoder... ten mały biały - jak działa to jakieś 12W. Po wyłączeniu 10W.

Po co dekodery mają w ogóle opcję wyłączania jak to nic nie daje? Po co się same automatycznie wyłączają (ech... eco), jak to nic nie daje?

 

Obecnie dekoder mały, biały jest na stałe wyłączony, bo bardzo rzadko oglądam na drugim TV. Po skończeniu umowy nikt nie da rady mnie namówić na multiroom.

 

A dekoder 4k.... ech nie mam pomysłu, bo każde rozwiązanie jest złe. A na jakieś poprawki w sofcie nie liczę. Myślę, że producent jest świadomy jaki to syf.

No cóż. W dobie walki o co2, wojny Rosja-Ukraina takie zużycie to strzał w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemo13 napisał:

Ostatnio sprawdzałem różna urządzenia w domu pod kątem zużycia energii.

Mam dwa dekodery w mulitiroom.

Jeden z nich to 4K UltraBox+. Pobór energii 15-16W. Czyli norma. Ale po wyłączeniu pilotem zostaje 13-15W, przy braku zaplanowanych nagrań. Tragedia. To masa energii oddana za nic. Jak przemnożyć przez ilość użytkowników tego dekodera, to robi się ciekawie.

 

Ech... postanowiłem więc wyłączać dekoder z prądu. Pomyślałem, że przeboleję długi start, bo wszystko się ładuje od nowa. Ale okazało się, że nawet ustawienie 2160p przestawia się na domyślne 1080. Więc jak chcę jedyny kanał 4k oglądać w 4k, to trzeba za każdym odpalaniem dekodera przestawiać. Słabe.

 

Drugi dekoder... ten mały biały - jak działa to jakieś 12W. Po wyłączeniu 10W.

Po co dekodery mają w ogóle opcję wyłączania jak to nic nie daje? Po co się same automatycznie wyłączają (ech... eco), jak to nic nie daje?

 

Obecnie dekoder mały, biały jest na stałe wyłączony, bo bardzo rzadko oglądam na drugim TV. Po skończeniu umowy nikt nie da rady mnie namówić na multiroom.

 

A dekoder 4k.... ech nie mam pomysłu, bo każde rozwiązanie jest złe. A na jakieś poprawki w sofcie nie liczę. Myślę, że producent jest świadomy jaki to syf.

No cóż. W dobie walki o co2, wojny Rosja-Ukraina takie zużycie to strzał w 10.

Tu i tak jest dobrze - Turbo brał 30-40W non stop. Różnica pomiędzy włączeniem a wyłączeniem każdego dekodera canal+ to wyłączenie toru HDMI, reszta działa, grzeje i podnosi rachunki... Potwierdzam głupie zachowanie dekodera przy max oszczędzaniu energii - po włączeniu resetuje rozdzielczość, włącza główną listę kanałów zamiast ulubionych, ma problem z wstaniem przy połączeniu przez ampli, itp, itd... Mam nadzieje, że nowy soft troche poprawi sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

@przemo13 mając multiroom nie skorzystasz z opcji oszczędzania energii.

Nie wiem skąd te wartości. Moje pomiary to pobór około 20 W. Nawet na yt jest filmik obrazujący pobór poszczególnych modeli i do 40 W jest daleko.

Mierzyłem u siebie na serii CLRA. Całą dobę był gorący, że półka nad nim była mocno ciepła i służyła kotu za najlepsze miejsce do spania... Nie wiem - może jakiś felerny był....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje CANAL+, 14 marca br. kolejna grupa abonentów, którzy korzystają z dekodera 4K UltraBox+ produkcji ADB, zyska dostęp do nowego oprogramowania. Dotyczy to następnej partii dekoderów ADB NCP-3670SF (JADA) - nie obejmuje dekoderów Technicolor USW4001NCP (ITCA). - Oprogramowanie wkrótce będzie dostępne dla kolejnych grup abonentów - zapewnia CANAL+. Aktualizacja: Otrzymaliśmy informację od biura prasowego CANAL+, że termin uległ zmianie z 14 na 18 marca br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 11:54, red_fork napisał:

Mierzyłem u siebie na serii CLRA. Całą dobę był gorący, że półka nad nim była mocno ciepła i służyła kotu za najlepsze miejsce do spania... Nie wiem - może jakiś felerny był....

Ech.... Uważam, że każdy użytkownik który zamawia Multiroom powinien być informowany,  że usługa ta pobiera 15W za dekoder master i dodatkowo co najmniej 10W za każdy dekoder slave. Fatalna implementacja sprawdzania połączenia zmusza ludzi do płacenia wyższych rachunków za prąd, a nikt o tym nie informuje.

Kolejna kiepściacha - prawie nie korzystam z drugiego dekodera. Szukałem opcji na masterze do wyłączenia rozgłaszania multiroom, a co za tym idzie do obniżania zużycia prądu. Włączałbym tylko wtedy kiedy używam drugi dekoder.  No więc nie da się. Rozumiem, że wykrywa uprawnienie do multiroom i z automatu przechodzi w tryb stałego zużywania prądu.

Dla mnie to jest gwóźdź do trumny dla tej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, przemo13 napisał:

Ech.... Uważam, że każdy użytkownik który zamawia Multiroom powinien być informowany,  że usługa ta pobiera 15W za dekoder master i dodatkowo co najmniej 10W za każdy dekoder slave. 

Weź sobie dwie osobne umowy będziesz miał mniejsze zużycie energii.Nie wiem czemu by mieli o tym informować. Usługa mimo to jest atrakcyjna,zwłaszcza cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...