Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dokonałem aktualizacji softu, no i wszystko się uwaliło niestety. Połączenie tv z dekoderem za pomoca hdmi - czarny obraz, zero dźwięku. Pan na infolinii powiedział ze wina leży po stronie Panasonica i ze trzeba zaktualizowac soft tv :D Poprostu uśmiałem się do łez, no ale zaproponował mi wymianę dekodera na PVR i twierdzi ze wszystko będzie ok:) tylko boje się ze po wgraniu nowego softu do PVR będzie ten sam problem. Z innego forum dowiedziłem się ze technicy pracują już nad rozwiązaniem tego problemu,ponieważ wielu użytkowników Panasoniców dzwoni z pretensjami i podobno po weekendzie problem ma być rozwiązany. Ciekawe ile w tym prawdy no i czy warto wymieniać dekoder??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No więc sprawa z nowym softem wygląda następująco:

 

1. Złącze Component zostało zablokowane i nie jest to żaden błąd i poprawki w tym kierunku nie będzie, wytwórnie filmowe zaczęły mocno naciskać, ponieważ przez component była możliwość nagrywania w HD więc złącze zostało zablokowane 8)

 

O Componencie możecie już zapomnieć na zawsze, i nie wierzcie w opowieści, że będzie jakaś poprawka softu :(

 

2. W nowym sofcie zaimplementowano HDCP co oznacza że jeśli telewizor nie obsługuje tego protokołu lub mam zbyt starą wersje nie będzie w stanie odtworzyć sygnału :(

 

3. Nowy soft do PVR też będziwe zawierał HDCP, czytaj jak wyżej jeśli chodzi o telewizory 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze telewizor który kupiłem niespełna 2 lata temu mogę sobie wyrzucić bo nie będę mógł wykorzystać jego gniazd hdmi, jakiś absurd. Ciekawe jak cyfra zamierza rozwiązać ten problem, bo nie jestem jedynym użytkownikiem telewizora Panasonic z którym jest problem i mam nadzieje ze nie zostaniemy na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety w niektórych przypadkach będzie konieczność aktualizacji softu w telewizorze :( Takie problemy z HDCP mają wszystkie platformy w europie, które wcześniej czy później musiały wprowadzić to zabezpieczenie, C+ chyba utrzymało się najdłużej nie używając tego protokołu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to zrobić? Dzwoniłem do serwisu Panasonica i pan mi powiedział ze nie fizycznej możliwości wgrania nowego softu do tv,wiec się pytam co dalej w tej sytuacji. Kupiłem sobie cyfrę+ aby cieszyć się HD a tutaj nic tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dalej w tej sytuacji, cyfra Ci nie pomoze, a kazdy lcd mak mozliwosc zmiany softu uprzednio przygotowanego, napewno masz gniazda usb service albo rs service, ale mniejsza o to.... pomysl ze w TNG N nie tylko tv panasonic maja problemy ;p

 

 

w twojej sytuacji najlepiej kupic na allegro nie wiem jak to sie nazywa ale funkcjonuje na zasadzie rozdzielania sygnału hdmi, obsługując jednocześnie standart hdcp pobierajac sygnał, a daje go juz normalnie... slyszalem ze takie cos dziala :)

 

edit:

no albo iny tuuner hd tez mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co, kupić nowy TV. :brawo:

Cyfra powinna te zabezpieczenia w sofcie od samego początku wprowadzić, to ludzie kupiliby TV zgodny z HDCP, a teraz będzie płacz.

A softu w Panasonicach nie będzie, więc ani jedna, ani druga strona nic nie zrobi. tylko abonentów w balona zrobiono. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale doskonała okazja do zwrócenia tunera HD i rezygnacji z wszelkich opcji programowych związanych z HD...

U mnie HDMI działa (TV Samsunga- 3letni) a komponent też, tylko trzeba go za każdym włączeniem tunera uruchomić w menu. Ale jeśli całkiem zniknie sygnał komponent to oddaję Cyfrze tuner HD i szukam czegoś innej firmy, bo sygnał po HDMI mam delikatnie mówiąc gorszy niż na komponencie i tylko na komponencie dotąd oglądałem TV.

To jakaś paranoja jest! Jak będą wyglądać kolejne modyfikacje softu? Kolejno będą nam wyłączać wyjścia: komponent, HDMI, RGB i zostanie zwykłe wizyjne? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co dalej? Obecnie nie posiadam kabla typu komponent (mam tylko hdmi oraz scart),a z tego co zdążyłem wyczytać da się podłączyć i będzie ok:) Pytanie czy warto taki zakupić, aby chociaż tymczasowo rozwiązać problem? Zastanawiam się czy cyfra wypuści w obecnej sytuacji aktualizacje softu na PVR skoro są takie problemy na zwykłym dekoderze. Czy osoby które posiadają telewizory Panasa i mają dekoder PVR miały jakieś problemy z podłączeniem go po hdmi? Może faktycznie wymiana dekodera rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tym zwalaniem przez C+ winy na to, że to telewizory nie spełniają specyfikacji HDCP to bym był ostrożny. N ka też tak próbowała i co? poprawiali soft i dziwnie coraz wiecej tv zaczynało dzialać. Cyfra.tv.. piszesz że w całej europie są problemy? tak problemy producentów dekoderów w większości przypadków. Rada jak udowodnić czyja wina: proszę podłączyć jakąś pożyczoną PS3 lub odtwarzacz blu-ray one maja hdcp na 100% i odpalić film jeśli działa i widać film to sory ale to nie wina waszych tv a dekodera - i macie wtedy prawo domagać się poprawienia softu w dekoderze lub rozwiązania umowy. Jeśli nie działa na PS3/BR to wtedy macie prawo ścigać serwisy waszych TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nawiązując do HDCP na PVR to zostało ono wprowadzone w grudniu wraz z VOD,a to potwierdzenie z BOK ; odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż sygnał wyprowadzany ze złącza HDMI w dekoderze Philips PVR jest zabezpieczony protokołem HDCP. Zabezpieczenie zostało wprowadzone w grudniu 2009 roku.

więc nie powinno być problemów z HDMI,skoro teraz działa to powinno działać po w prowadzeniu nowego softu,jeszcze jedna informacja;odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż nowe oprogramowanie do dekodera Philips PVR nie będzie wprowadzało zmian dotyczących protokołu HDCP. W związku z tym nie powinny występować utrudnienia w odbiorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taka zmiana została wprowadzona juz wczesniej w dekoderach PVR to pojawia sie pytanie czy działa poprawnie ten dekoder z telewizorami Panasa? Jeżeli tak to moze wystarczy udac sie do cyfry i wymienic dekoder HD na PVR i problem rozwiazany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ustalony jest pewien standard dotyczacy zlacz HDMI z obsluga HDCP, wiec jesli kupujacy kierowali sie przy wyborze i zakupili telewizor np.LCD HD z taka wlasnie obsluga, a nie sa one w nie wyposazone lub nie dzialaja, moim zdaniem maja 2 wyjscia:

 

- zrezygnowac z zakupionego odbiornika TV w zwiazku z niezgodnoscia zakupionego towaru z umowa sprzedazy (brak HDMI z obsluga HDCP)

 

Zgodnie z prawem to sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową, a konsument ma dwa lata na dochodzenie roszczeń (ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej obowiązująca od 1 stycznia 2003 roku).

 

- zrezygnowac z umowy C+ i domagac zwrotu poniesionych kosztow.

To samo dotyczy zakupionych kabli HDMI - to jakas paranoja - poniewaz jedne kable dzialaja inne nie.Albo jest standard albo nie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo, to irytujace, ludzie wydaja po kilka tysiecy na nowoczesny sprzet Tv i otrzymuja w pewnym momencie informacje, ze sprzet nie dziala bo cos tam nie jest zgodne z z standardem a mialo byc zgodne. Na koncu winny jest konsument poniewaz sam sobie taki sprzet TV kupil.

Cyfra bedzie mowic ze to wina odbiornika TV a gwarant ze Cyfry. To dopiero jest paranoja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba na nich napisać skarge do Rzecznika Ochrony Praw Konsumeta i juz sprzedaja wadliwy sprzet !!!.. Leca w kulki po calosci i nie dotrzymuja slowa !!! Najlepiej Wine na TV zrzucic bo C+ umywa od tego rece ,albo dekoder wymienic jak mowia CTA... [beep]two w bialy dzien .. Cyfra spada na psy!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwórnie filmowe wróżą szybką popularyzację nowych standardów, dlatego większą niż kiedykolwiek wagę przykłada się do stworzenia odpowiednich formatów zabezpieczeń. W ten sposób narodził się protokół HDCP, którym chronione będą filmy HD.... Cyfra podpisuje umowy z wytwórniami filmowymi i innymi podmiotami które sprzedają prawa do transmisji etc...

Wina leży po stronie producentów sprzętu bo już 3 lata temu wprowadzono wyżej wymieniony sposób zabezpieczeń to producent powinien dostosować telewizor do tego formatu zabezpieczeń......technika idzie do przodu i wiadomo że pojawiają się nowości ja posiadam Samsunga 3 letniego który jest przystosowany i Soniaka który ma 1 miesiąc wiec tak samo działa bez problemów....

 

Cyfra poprostu podpisując umowe z właścicielem kanału lub z wytwórnia filmową (VOD) spełnia tylko standardy które obowiązują na świecie...

To jest tak kupujemy komputer a potem się dziwimy po 2 latach że nie wszystko chodzi jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDCP można się było spodziewać, mnie bardziej interesuje component bo niby ma nie działać a działa (jak oczywiście ktoś wie jak go uruchomić). Może to tak ma być - oficjalnie nie ma aby ktoś się odczepił (no bo po załączeniu odbiornika nie działa) ale nieoficjalnie da się zrobić. Zresztą cicho sza bo jeszcze obrońcy praw autorskich się dowiedzą :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dośyć PVR-a ciągle coś z nim nie tak, aż się boje co bedzie po kolejnym wgraniu nowego softu, wczoraj nagrywałem z HBOn film i dekoder zatrzymał mi się na godzinie 21.02 i cały czas niby nagrywał i tak było do dzisiaj do 7 aż wstałem i go zresetopwałem wyłanczajac z sieci, a film oczywiscie mi się nie nagrał, natomiast z HBO HD Pasję film nagrywałem juz 3 razy i za kazdym razem nagrało mi sie tylko 40 minut i to w srodku 1 jak i 2 części tego filmu. Moja cierpliwość juz się skończyła mam Philips DSR, stacjonarna nagrywarkę DVD HDD, obraz na pewno bedzie gorszy bo brak przy DSR-3201 HDMI ale za to pewność nagrania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...