Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od paru dni mam philipsa i zauważyłem, że nie posiada on opcji teletekstu na pilocie. Nawet gdy wciska się przycisk "+" to pokazują się na niektórych kanałach opcje zmiany języka i na dole mniejszą czcionką napisane jest "teletekst" tyle, że nie da się go odpalić. W instrukcji też nie ma napisanej opcji teletekstu na pilocie. Może macie jakiś sposób żeby ją odpalić?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru dni mam philipsa i zauważyłem, że nie posiada on opcji teletekstu na pilocie. Nawet gdy wciska się przycisk "+" to pokazują się na niektórych kanałach opcje zmiany języka i na dole mniejszą czcionką napisane jest "teletekst" tyle, że nie da się go odpalić. W instrukcji też nie ma napisanej opcji teletekstu na pilocie. Może macie jakiś sposób żeby ją odpalić?:P

 

Chyba tylko przyciskiem na pilocie telewizora, bo z poziomu dekodera to nie wiem czy się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa bo posiadam także telewizję n puszczoną przez HDMI i tam teletekst działa, także to nie jest raczej wina tego wejścia tylko czegoś innego...

Taka jest roznica, ze Teletext generuje dekoder a nie TV (telegazete obslugujesz pilotem Nki) i wyswietlisz ja nawet na jakims starym monitorze z wejsciem AV czy RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć telegazete na Cyfrze wystarczy podłączyć PVRa z telewizorem również kablem Euroscart.

W momencie chęci skorzystania z teletextu wystarczy przełączyć sygnał TV z HDMI na Euro i uruchomić telegazetę.

Po zakończeniu przeglądania teletextu przełączamy sobie sygnał na HDMI.

 

Co do mojej rezygnacji...

Dostałem propozycję zniesienia kwoty z 200 do 82 PLN oraz PVR bez opłat.

W piśmie uwzględniłem ze rezygnuje z powodu troche za wysokiej kwoty za abonament oraz z powodu comiesięcznej opłaty za PVRa który jest niezbędny do wykorzystania w pełni mojego pakietu a jego "technologia" pozostawia wiele do życzenia.

Ze względu na przedstawioną mi ofertę postanowiłem pozostać jeszcze tym ich abonentem conajmniej 13 miesięcy.

Dodam jeszcze ze w przypadku gdybym chciał wymienić sobie PVRa na tego 500 GB to również będe mógł korzystać z niego bez żadnych opłat.

Także pamiętajcie ze warto z nimi negocjować zwłaszcza gdy nie widać u was tak naprawdę chęci by przedłużać abonament na kolejny okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Robinson+

W żadnym wypadku nie mogę się zgodzić z tym że wsadzenie twardego dysku do starego mediasata dałoby ten sam efekt co do obecnego Philipsa ( tak napisałeś kilka stron wcześniej , że rzekomo te philipsy są tak samo zaawansowane technologicznie jak stare mediasaty )

Chciałbym żeby w tych Philipsach czy Pace(ach) obraz kanałów sd miał taką jakość jak mój stary mediasat Pionier 1430 , któregoś pięknego dnia podpisałem umowę z C+ na dekoder Philips PVR HD ,pogoniłem pędem do domku ,włączam oczywiście kanały hd - i bajka, piękny obraz !!! ale niestety kanały sd to nędza obraz jest przymglony i niewyraźny i nawet moja żonka , która jest totalną ignorantką w tych sprawach zauważyła że coś z tym obrazem jest nie tak . Początkowo myślałem że może trafiłem na taki egzemplarz i zaraz zaangażowałem kumpla również z Philipsem i niestety to samo !!! Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu Fergusona Ariva 200 i wreszcie cieszę się ładnym obrazem sd i hd PVRa miałem już serdecznie dość!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Robinson+

W żadnym wypadku nie mogę się zgodzić z tym że wsadzenie twardego dysku do starego mediasata dałoby ten sam efekt co do obecnego Philipsa niestety kanały sd to nędza obraz jest przymglony i niewyraźny

 

Hmmm.... Miałem na myśli że PVR jest lepszy od Mediasata jedynie przez dysk. A Ty tym co napisałeś potwierdzasz to co napisałem a nawet dajesz do zrozumienia że w tym przypadku PVR jest nawet jeszcze gorszy od Mediasata.

No i fakt. Mam cały czas Mediasata którego używałem kiedyś ze starą umową i musze powiedzieć że tak jak mówisz - tam jest nawet lepszy obraz kanałów SD niż w PVR.

Mnie gorsza jakość na SD specjalnie nie przeszkadza podobnie jak Martnet-owi z powodu dużego ekranu ale fakt jest faktem że w porównaniu tą różnicę faktycznie widać.

Także jak już mówiłem jeszcze daleko by PVR faktycznie był zaawansowany technologicznie na miarę dzisiejszych czasów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk ma 250gb (pojemność całkowita)

 

150 GB jest C+ na C+ VoD i HBO Digital 100 jest twoje tylko ,że jak masz automatyczne zrządzanie dyskiem i zapełniony dysk a chcesz coś nagrać to dysk kasuje najstarsze nagrania a jak masz zaawansowane to sam decydujesz co ma usuwać żródło wiadomości instrukcja PVR-a Philips 250 gb pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 20 filmów w HD lub mniej więcej 50 w SD.

 

100 GB dysku jest na własne nagrania. Pozostałe 150 GB jest na kolekcję VOD i interaktywnego kanału HBO DIGITAL.

 

Te 100 GB na własne nagrania to 100% dysku w MENU. Także Twoje pole na nagrania jest od 0 do 100% na SKALI w MENU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam następujące zapytanie:

 

u mnie na kanale 76 discovery travel & living nie mogę włączyć fukcji pilot, jednak jak włączę ją na kanale poprzednim (następnym) to można przejść

w niej do kanału 76 i wyświetla się w porządku, jednak nie można załączyć ją bezpośrednio :!:

 

macie takie zachowanie tej funkcji u siebie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...